Prezes w paszczy karpia po żydowsku

Zmarł premier, mecenas Jan Olszewski. Jeden z ostatnich co tak poloneza wodził. Akurat kilka dni wcześniej dała o sobie ponownie znać grupka wyautowanych facetów, byłych premierów III RP. Obwieścili oni, że znów zamierzają zbawiać kraj. I jedynie Jerzy Buzek czuł się pośród takich tuzów jak Cimoszewicz, Miller czy Marcinkiewicz, wyraźnie nieswojo, czemu się zresztą trudno dziwić. A fundamentalne pytanie z exposé premiera Olszewskiego: “czyja będzie Polska?”, na nowo rozbrzmiało na trwogę.
Po tym epitafium dla wybitnego męża stanu pora wrócić do skrzeczącej pospolitości. Polityczna aktywność pretendentów do władzy w Polsce coraz bardziej przypomina sytuację z monologu Mariana Hemara “Krzyżówka”. Na przyjęciu spotkało się kilka małżeństw. Wcześniej każda z pań w tym gronie była żoną każdego z panów i vice versa naturalnie. Dziś zapewne autor pikantniej skomplikowałby te zażyłości nie ograniczając się do więzi heteroseksualnych. W każdym razie nad ranem już nikt nie pamiętał kto z kim jest właśnie w legalnym związku.
Rozmaite inicjatywy w kalejdoskopowych konfiguracjach mnożą się jak króliki. Samych ruchów 4 czerwca będzie chyba kilka. Samorządowcy zwierają szeregi. Każda grupa oczywiście swój. Korwin Mikke gromadzi oryginalnych sojuszników. Krecią robotę Wiośnie Roberta Biedronia może zrobić w swoistym rewanżu za plagiacik nazwy, zbliżona dźwiękowo Wioska. Nie ma takiej partii? Spokojnie, dopiero połowa lutego. Wiorsta też ujdzie w tłoku, zwłaszcza wśród wyborców o sympatiach prorosyjskich. Zatem Wio słowotwórczy koniku. Poko także zapewne nie wyczerpało prokreacyjnej inwencji, jeśli rzecz jasna jeszcze istnieje. Zdziesiątkowanej resztówce Nowoczesnej pozostaje tylko rozdwojenie jaźni…
Pożal się Boże analitycy na wyprzódki meblują scenę partyjną po jesiennych wyborach. Ja zaś powtarzam za Ludwikiem XVI, który zapytany w drodze na szafot: co będzie z Francją, najjaśniejszy panie, odparł: pożyjemy, zobaczymy. Podobno hazardziści obstawiają u bookmacherów porządek: Biedroń premierem, Schetyna wicepremierem.
Na koniec odpalam petardę, przy której “afera” Srebrnej to mały pikuś. Jak twierdzą wtajemniczeni, do generatorów rzeczywistości urojonej trafiło nagranie podsłuchu obywatelskiego(podsłuch obywatelski uzupełnia triadę: milicja obywatelska i Platforma Obywatelska), z którego niezbicie wynika, że prezes Jarosław Kaczyński jest antysemitą. Otóż w trakcie wieczerzy wigilijnej oświadczył on pełnym głosem, że nie przepada za karpiem po żydowsku! Równia pochyła PiS pikuje stromo w dół!
 
Sekator
 
PS.

- A ty uwielbiasz gęsi pipek - cieszy się mój komputer - więc jesteśmy kryci.
- My? - studzę jego optymizm. - Twoją obudowę sklejałem ostatnio gumą arabską.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-02-2019 [21:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

To nie Prezes jest na pierwszym miejscu lido odstrzału. Ktoś znacznie bardziej ciekawy jest na celowniku w dodatku robiący coś, czego Prezes nie lubi - gry na dwa fronty.
Wypłyniecie kwitów na szefa NFOŚ, uderza w dwie konkretne osoby- instytucje.
Oj będzie się działo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-02-2019 [21:13] - Imć Waszeć | Link:

PIS realizuje ten program, czyli pytanie "czyja będzie Polska?" jest retoryczne: https://www.youtube.com/watch?...
Przypominam, że współpraca z wywiadem obcego państwa jest zbrodnią stanu i powinna zostać przywrócona kara śmierci za popełnienia takiej zbrodni w przypadku urzędników, funkcjonariuszy, oficerów, prezydentów, ministrów, posłów i senatorów.

Obrazek użytkownika Teutonick

12-02-2019 [22:37] - Teutonick | Link:

Raczy Szanowny Pan żartować. K.G. została skasowana przez nieodżałowanej pamięci Bula także na czas "W", wraz z powszechnym poborem zresztą. I nikt za owe machinacje mające znamiona oczywistej zdrady stanu nie beknął. I nie beknie!
W samym wpisie niejasnym dla mnie pozostaje zrozumiały ponoć (zgodnie z wyrażoną opinią autora) dyskomfort, jaki pozostając w towarzystwie starych aparatczyków miałby rzekomo odczuwać nasz osławiony "premier ze Śląska". A w czymże ów jegomość miałby się niby okazać od reszty owej wesołej kompanii lepszy? Czyżby w znakomitej realizacji którejś ze swoich (a przynajmniej sygnowanych własnym nazwiskiem) sławetnych reform? Czy może w posiadanym tytule profesorskim (można by zatem podrzucić mu jeszcze do kompletu pewną SLD-owską matronę od piszczenia do mikrofonu lub innego UED-eckiego asa od fasolki po bretońsku w zestawie ze szczawiem, mirabelkami i pianą na ustach, pełniącego swego czasu - o zgrozo - funkcję szefa Komisji Obrony Narodowej, z platfonsowskiego nadania zresztą)?
Tymczasem zaś gwoli przypomnienia tym, u których skleroza poczyniła nazbyt rozległe postępy:
https://naszeblogi.pl/49359-o-...

Obrazek użytkownika mmisiek

13-02-2019 [01:08] - mmisiek | Link:

Buzek swoimi "reformami" znakomicie przyczynił się do wzmocnienia kursu Polski na manowce - nie darmo z całej wymienionej czwórki został za to najwyżej nagrodzony.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2019 [01:40] - Imć Waszeć | Link:

Nie bardzo rozumiem. Z tego powodu, że Bull zlikwidował KS, to już nie można jej przywrócić? A niby dlaczego? Buzek też by się mógł załapać za całokształt "pracy" w Polsce i w EP. Ja piszę zupełnie o czymś innym. Mianowicie o tym, że nie można świństw i draństw tłumaczyć świństwami i draństwami przeciwników politycznych i poprzedników. Jeśli bowiem jedni pracowali formalnie dla Niemiec i pośrednio Rosji, to ci drudzy ewidentnie pracują dla USA i Izraela. Jak będziemy zdrady brać bułkę przez bibułkę, to jako kraj i naród nigdzie nie dojdziemy. Jakiekolwiek przygotowania do zaspokojenia zbójeckich żądań żydowskich i amerykańskich wydania miliardów z naszych pieniędzy oraz majątku Polaków bez podstawy prawnej, to jest jawna zdrada.

Obrazek użytkownika xena2012

13-02-2019 [07:52] - xena2012 | Link:

,,Miliardy dla zaspokojenia zbójeckich żadań żydowskich.''.....Nie tylko,nie tylko,a usługi? Np.organizacja na nasz koszt niepotrzebnej nam do niczego konferencji wymierzonej w Iran, czy awantura z wolowiną polską by na rynek wprowdzić wołowinę ze Stanów?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-02-2019 [08:35] - Marek1taki | Link:

Podzielili Polaków na dwa plemiona i eksploatują. A oba się wyścigują w słynnej "murzyńskości". To jest samograj, bo ta plemienność jest na poziomie służb, polityków, administracji, a dzięki mediom i prozie życia w bantustanie na całe społeczeństwo. Skoro jesteśmy zbiorem plemion, to nie narodem. Skoro nie mamy wspólnych celów i kontroli nad terytorium, to nie jesteśmy państwem. Nawet nie mamy statusu klasycznej kolonii, bo kolonizatorzy inwestowali w kolonie, nawet eksploatując je wspólnie - jak Francja z Hiszpanią w Maroku.
Brak kary śmierci jest niezbędny obok paciorków i poklepywania aby tubylcy dobrze służyli, bez obaw, że drugie plemię ich zje.
Takim konkretnym momentem, obok jawnej obstrukcji w sprawie sądów, było wyłączenie kontroli przestrzeni powietrznej w czasie "puczu". Straszą ich dezorganizacją kluczowych funkcji państwa, a na codzień wymuszają potulność w sprawach takich konferencji np.
Wynika z tego jedno, że sprzedają się dla utrzymania władzy, której potem nie mogą sprawować. To jest zwykła lichwa polityczna. I jeszcze to próbują ukrywać wbrew oczywistym faktom, o są uzależnieni od mediów, a te nie nadadzą niczego niepoprawnego politycznie i koło się zamyka.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-02-2019 [10:20] - rolnik z mazur | Link:

I tu się zgadzam w całej rozciagłości. Nie ma co rozdzierać szat. Zawsze tak było i nic sie nie zmieniło, że mądrzejszy eksploatuje głupszego - wiec ruki pa szwam i do roboty młoty ! pzdr.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2019 [11:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Podzielili Polaków na dwa plemiona"
Pan Komentator chyba nie zna obowiązującego przekazu.
Nie ma dwóch plemion polskich. 
Są Polacy, czyli ci którzy głosują na PiS i komuchy czyli tacy jak ja, nie glosujący na PiS.

Obrazek użytkownika Teutonick

13-02-2019 [17:43] - Teutonick | Link:

No pewnie, że można przywrócić. Tylko kto by to miał robić? Umówmy się przecież, że nie ci, którzy na każde głośniejsze "aj waj" (które niechybnie by się w takich okolicznościach, jak zresztą w wielu innych, pojawiło) doznają nagłego drżenia łydek.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-02-2019 [09:33] - rolnik z mazur | Link:

Dlaczego tak skromnie ! 1 % dochodu każdego człowieka miesięcznie trzeba przeznaczyc na walkę z antysemityzmem. I kto tu jest durniem ? Jak Polacy na to pozwalają to sami sobie winni. Ja na miejscu Żydów tez bym tak robił. Wybrali PADA to mają Polin i tyle w temacie.  Jak by wybrali hrabiego bula to tez by mieli Polin. Absurd nad absurdy ! Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

13-02-2019 [01:01] - mmisiek | Link:

Ja tam bym się nie śmiał. Jeśli PiS powtórzy swój sprytny manewr z Warszawy zniechęcania własnych wyborców i w pakiecie też będzie usiłował sprzedawać coś tęczowego to wizja jak wyżej może wcale nie być taka nierealna.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2019 [19:09] - zbieracz śmieci | Link:

Buzek czułsie nieswojo ...on od dawna stara sie zbyt nie afiszować i ma powody bo to on rekomendował w PE rudego i był od poczatku jego mentorem i rudego przydupasów.!
To nie kto inny jak buzek był prawdopodobnie jednym z autorów a na pewno gorącym zwolennikiem i popieraczem "Małych" i regionów ,programów specjalnie przygotowanych dla Polski i na Polsce przećwiczonych, majacych w efekcie do jej zniknięcia bez wywołania wojny.
Gość ma swój stały target około 300 tyś który na niego głosuje ale to za mało a i wiele się zmienia na jego niekorzyśc ,rasiowców,fokstrotów czy niemiecko podobnego badziewia skoro PIS wygrał w Raciborzu w ostoji rasiowców i im podobnych...!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-02-2019 [19:27] - zbieracz śmieci | Link:

Karp po żydowsku od czasu do czasu czemu nie ale ,że na słodko to podawany co dzień powoduje jedynie wymiot !
Prezes w paszczy karpia to niechybnie śmierć głodowa dla właściciela paszczy a jak uczy hitoria wieloryb pożarł jednego gościa i cieszył sie jak małpa blachą ,do czasu bo wolał wypluć.