Czy się leży czy się stoi PiS zapłaci bo się boi

Oszustwo, wyłudzanie, kumoterstwo, nepotyzm itp. zachowanie, nie powinno nas dziwić. Dla sporej części Polaków to zwyczajnie zaradność życiowa. Czy się leży czy się stoi, PiS zapłaci bo się boi, więc lewe zwolnienia to dopuszczalna forma nacisku? Czy się stoi czy się leży, to wypłata się należy! Łotr i złodziej taki jeden z drugim, będzie się skarżył po Trybunałach i Sądach że mu duszno w celi, że mu Polska stawia polityczne zarzuty, ale setki tysięcy pokrzywdzonych przez bankierów i oszustów zostaje do rozliczenia przez Państwo - to my zapłacimy za straty. Na Fundusze Gwarancyjne i pensje dla urzędasów zrzucamy się wszyscy. No cóż, nie przeszkadza nam lokalna "zaradność życiowa", więc nie powinna przeszkadzać także ta ogólnopolska. I nie przeszkadza! Tworzą się kolejne nadzywczajne kasty sędziów, policjantów, nauczycieli czy lekarzy - tu pieniądze się znajdą, bo jak nie, to zagranica - tylko o biednego i zwykle chorego staruszka kóry musi przeżyć za 670 zł. netto nikt się nie upomni, bo to oferma życiowa, więc niech radzi sobie sam :(  Mnie już nie dziwi, że wszelkiej maści łotry zaradni życiowo zostali ponownie wybrani w lokalnych wyborach, a kolejne grupy zawodowe okradną nas w podobny sposób naciskając na rząd. Czy się leży czy się stoi, PiS zapłaci bo się boi ?

Panie Premierze
Zanim się Pan ugnie przed roszczeniami zaradnych życiowo, niech Pan spojrzy najpierw na tych którym na Święta listonosz przyniósł 670 zł. Niech Pan spojrzy na tych chorych staruszków którzy w aptece muszą dzisiaj wybierać: leki czy kawałek ryby na Wigilię. Planuje Pan dla nich w marcu 70 zł podwyżki brutto, a jakże to kupa szmalu - nie wstyd Panu? Czy można żyć godnie za takie pieniądze?

Dziękuję za uwagę
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

24-12-2018 [12:16] - Jabe | Link:

Budżet pęka w szwach, mamy fenomenalny wzrost gospodarczy. Nic dziwnego, że niektórym chodzi po głowie, że mogliby lepiej zarabiać. Jak tego dokonać? To zostało już przećwiczone. I działa. Trzeba kolektywnie (w socjalizmie jednostka niczym) powstrzymać się od pracy.

kolejne grupy zawodowe okradną nas w podobny sposób naciskając na rząd – Okradają? 500+ jest okradaniem podatników, bo to rozdawnictwo. Może nauczycielom, pielęgniarkom czy lekarzom zwyczajnie należą się podwyżki? Sprawa jest do negocjacji grupowej, jak to w socjalizmie.

Pamiętam, że gdy za poprzednich rządów górnicy z Solidarności robili burdy, bo chcieli pieniędzy, zrobiła się tu wrzawa poparcia. No ale to była niesłuszna władza. Teraz jest oburzające, gdy się patriotyczną władzę delikatnie naciska.

Proszę zlikwidować żerowisko dla aparatczyków, może starczy na podwyżki.

Wesołych Świąt

Obrazek użytkownika Gniewko

24-12-2018 [12:37] - Gniewko | Link:

Nie wiem jakim prawem ty jesteś jako pierwszy który dodał komentarz, jeśli byłem to ja ? Czyżby chcielibyście zepchnąć mnie na sam koniec ?

Obrazek użytkownika Jabe

24-12-2018 [12:42] - Jabe | Link:

Spisek!

Obrazek użytkownika Gniewko

24-12-2018 [12:26] - Gniewko | Link:

Nie taki diabeł straszny jak go malują - proponuję zapoznanie się z programem Ruchu Narodowego, bo bez silnej opozycji patriotycznej PiS będzie skręcał w stronę mitycznego centrum a tak naprawdę liberalno-lewicowym; https://ruchnarodowy.net/wp-co...

Obrazek użytkownika Gniewko

24-12-2018 [12:34] - Gniewko | Link:

Widzę, że i do pani powrócił rozum do głowy i jak w Korei Północnej nie powtarza Mateusz... Mateusz. Czyli kult jednostki.

Obrazek użytkownika Gniewko

24-12-2018 [12:43] - Gniewko | Link:

Twoi czytelnicy są wirtualni i w ciągu minuty może ich przybyć 200, kto cię sponsoruje ?

Obrazek użytkownika angela

24-12-2018 [12:52] - angela | Link:

Rozdawnictwo było,  tylko że pieniądze szły do kogo innego.
Ale teraz jak dla dzieci, to wielkie larum.
Kazdy ciagnie koldre Polski do siebie.

Obrazek użytkownika smieciu

24-12-2018 [15:56] - smieciu | Link:

Zwolnienia lekarskie są raczej słabą formą nacisku. Może parę stówek da się ugrać. Dużo lepsze jest nagrywanie rozmów. W tym wypadku rząd PiSu od ręki wypłaca miliardy. Jak np. upadającym bankom Czarneckiego. Oczywiście są jeszcze lepsze sposoby kiedy sam prezydent zatańczy czy zaśpiewa. Ale te dostępne są już tylko szyszkom takim jak Trump, czy spikniętymi z nim Żydkami.
Dlatego też nauczyciele mają nieduże możliwości. A emeryci? Przecież oni są tylko obciążeniem dla państwa. Szybciej umrze, szybciej zwolni kasę. 670 zł jest ok ponieważ wspiera ten proces. Rzucanie im kasy to trochę jak samobójstwo. Ciężko więc oczekiwać by rząd się za to wziął.
Teoretycznie ich jedyna szansa przypada raz na 4 lata przed wyborami. Ale obecnie w dobie 500+ można ich w sumie zignorować.

Obrazek użytkownika Jabe

24-12-2018 [16:09] - Jabe | Link:

Rzeczywiście. Ten wpis o pazernych tubylcach wypada kuriozalnie w zestawieniu z tuczeniem tych banków i reakcją (a raczej jej brakiem) na żądania umiłowanego sojusznika. Pozdrawiam, Wesołych Świąt.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-12-2018 [20:30] - Chatar Leon | Link:

Miła być dobra zmiana. Tymczasem lobbyści różnych klik i mafii hasają po ministerstwach i sejmie jak chcą, a posłowie nawet nie wiedzą co im się podtyka pod głosowanie. Ministerstwo rozwoju dzierży prym w tym procederze.
Proszę spróbować zainteresować którekolwiek z ministerstw przekrętami z danej dziedziny... :))) Wraz z innymi osobami próbowałem... Odpowiedzi urzędasów przebijają Bareję.

Obrazek użytkownika angela

24-12-2018 [22:43] - angela | Link:

Obrazek użytkownika angela

25-12-2018 [07:23] - angela | Link:

Śmieciu proponuje anarchie,  a to juz " wyższy ' sposób rządzenia.
Rozklad panstwa jest jego marzeniem, a Jabe mu w tym sekunduje. 

Obrazek użytkownika smieciu

25-12-2018 [11:27] - smieciu | Link:

Gdyby pani wiedziała ile pieniędzy państwo przepier... na takich Czarneckich to może by pani przychyliła się do mojej koncepcji. Państwo w obecnej formie jest jedną ogromną patologią. Tylko ktoś kto otarł się o ten styk gdzie łączy się pieniądz państwowy i prywatny biznes zdaje sobie z tego sprawę. Generalnie mówiąc tam właśnie najłatwiej i najszybciej można zarobić. Od prawie każdego przepływu takiego pieniądza ktoś (a czasami więcej ludzi) pobiera haracz. Czy to będzie kupno krzesła do urzędowego gabinetu czy obsługa informatycznego systemu ZUS (około miliarda złotych rocznie dla postubeckiej firmy). I tak ze wszystkim.
To są naprawdę niesamowite społecznie zjawiska kiedy ludzie się oburzają by nauczycielom dać podwyżkę a zupełnie ignorują te wszystkie patologie, dzięki którym państwo rozdaje kwoty bez porównania większe różnym układom i układzikom.
Napisałem tutaj niedawno tekst jak to Kaczyński stwierdził że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Tylko czy ktoś zrozumiał że tylko idiota, dziecko może wziąć te słowa na serio wobec ogromu pracy i zastanych układów, przekrętów. Dlatego każdy z tych ludzi BIERZE. Bierze bo nie ma wyjścia. Tak to działa. Często bierze bo po prostu by się nie szanował odwalając całą tą robotę za pieniądze które mu Kaczka i inni wyznaczyli.

Czym ostatecznie jest państwo? Jedynie wielkim pasożytem, gdzie Układ żeruje na robolach. Niczym więcej. I naprawdę fascynujące jest jak robole bronią tego pasożyta zupełnie nie czając że gdyby go zlikwidować to zarabialiby pewnie z 10x więcej i stać byłoby ich na np. całkowicie prywatne szkoły (bez żadnych kolejnych patologicznych dotacji) czy całkowicie prywatną służbę zdrowia (gdzie panowałaby rzeczywista konkurencja a nie farmaceutyczny, kosztowny monopol, któremu na WYleczeniu nie zależy).

Każdy kto broni państwa, PiSu i całego tego Systemu przykłada rękę do swojej niewoli. Swojej powolnej zagłady. Powiem więcej. Jest wręcz wspólnikiem pewnego rodzaju ludobójstwa, które jest ubocznym skutkiem biedy i różnych patologii. Każda taka osoba jest winna i prędzej czy później za to zapłaci. Kiedy np. trafi do trupiarni zwanej obecnie szpitalem. Albo do sądu kiedy straci pieniądze w sądowej patologii czy wreszcie w inny sposób. Możliwości są nieograniczone.
Samozagłada to samozagłada. Ciężko by miało to wyglądać inaczej.

Obrazek użytkownika krystal

27-12-2018 [15:57] - krystal | Link:

A głowną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt nieprzeprowadzenia przez Polske lustracji. Niemcy, którzy doskonale wiedzą kto w Polsce  (i u nich, bo sie zlustrowali) jest kim, rozgywają nasze "waadze" jak dzieci. Do tego jeszcze dochodzi tchórzliwość naszych polityków i obce państwa robią z nami co chcą. Spora, niestety, część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, co się mu podaje do wiadomości, to specjalnie przygotowane dla "ciemnego ludu" przedstawienie i np. nadal broni tej czy tamtej partii, albo opowiada sie po tej czy innej stronie, podczas gdy strona jest jedna.

W mafii też istnieją frakcje i wojny miedzy nimi, ale czy to gang Corleone, czy Tattaglia, czy jeszcze jakis inny, to wojna miedzy nimi nie ma na celu polepszenia bytu obywateli włoskich (to do Pani Angeli), ale nabicie kabzy i przejęcie władzy przez gangsterów nad zastraszonym pospólstwem. Żeby było smieszniej (straszniej), mafia włoska oficjalnie jest bardzo religijna (chociaż każde jej poczynanie to łamanie prawa i najcięższe grzechy, w tym morderstwa); ale juz taka "Brać Sołncewska" atakuje chrzescijaństwo  - w sumie nie znaczy to jednak, że mafia włoska jest lepsza od rosyjskiej pod względem moralnym i jakimkolwiek innym.

Plakatowa religijność i deklaratywny patriotyzm bywają skutecznie wykorzystywane w charakterze słodkiego lizaka dla ludu.

Dla zobrazowania tego, co się dzieje za kulisami polecam watpiącym w tzw. teorie spiskowe film pt. Sługi boże. Film sredni, ale wbrew tytułowi nie pastwi się nad klerem, ale pokazuje maleńki wycinek roboty sluzb spec. naszego sasiada na terenie Polski (pracuja w nich także obywatele Polski), niemniej wystarczający. by pokazać niesamowitą brutalność w walce o kasę oraz utrzymanie wpływow.

Obrazek użytkownika Ptr

27-12-2018 [18:06] - Ptr | Link:

A jednak dobrze mieć u steru państwa ludzi biednych, ludzi z ludu, z jednym skromnym samochodem, z jednym kontem, albo i bez konta bankowego. Bo jeżeli zapowiada się ,ze celem państwa będzie wzbogacenie się do poziomu zachodniego dobrobytu, to niektórzy mogą nie zrozumieć , że to w perspektywie 30 lat i chcą to zrobić jak najwcześniej. 
A przecież trzeba zrozumieć ,że dobrobyt nie polega na posiadaniu pieniędzy, tym bardziej na otrzymywaniu dotacji. Dobrobyt nie weźmie się z przejścia na Euro, ani z podporządkowania się unii. Z tego bierze się emigracja, imigracja, bezrobocie i permanentny kryzys. 
Dobrobyt oparty jest na suwerenności , na praworządności ( karaniu za przestępstwa ) , produktywności , prostocie przepisów, taniej i sprawnej administracji. 
W ogóle celem dobrej zmiany nie miał być dobrobyt. Nie tylko. Celem miało być zrobienie porządku. Co będzie jak przyjdzie kryzys ? Czy wtedy już dobra zmiana będzie zła ? I przyjdzie zamiast dobrej - nocna zmiana.