Na złość PiS odmroziłam sobie uszy

  Waldemar Kowal zacytował na Twitterze wypowiedź pewnej pani:

  "To jest okropne. Głosowałam na pana Trzaskowskiego i jest mi bardzo przykro, będę musiała zapłacić około 15 tys. złotych". #OszustwoWyborcze #POKO https://wiadomosci.tvp.pl/  {TUTAJ}.

  Chodzi oczywiście o to, że Rafał Trzaskowski zapowiedział obniżenie bonifikaty przy zamianie użytkowania wieczystego nieruchomości na ich własność - z 99% do 66%, co praktycznie podniesie cenę tej operacji o 1/3.  Złamał przez to swoje obietnice dawane przed wyborem na prezydenta Warszawy.  Oznajmił także, iż wkrótce będzie znaczna podwyżka cen komunikacji miejskiej.  Ta ponad połowa warszawiaków, która zagłosowała [na złość PiS] na Trzaskowskiego - budzi się teraz z ręką w nocniku.  Dość symbolicznym początkiem prezydentury Trzaskowskiego jest awaria "tramwaju różnorodności", który miał kursować po Warszawie.  Już po sześciu kilometrach zepsuł się on i musiał zostać odholowany do zajezdni.

  Do prezydenta Trzaskowskiego dostosowała się zdominowana przez PO Rada Warszawy.  W dniu 13 grudnia 2018 przywróciła ona dawne, komunistyczne nazwy ulic Warszawy.  Rafał Ziemkiewicz tak o tym pisał {TUTAJ}:

  "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja.".

  Ziemkiewicz próbował potem dociec, po co PO to zrobiła?  Próbował tłumaczyć to posuniecie chęcią przeciągnięcia na swą stronę betonowego elektoratu PRL-owskiego, względnie działaniem odziedziczonego po PRL instynktu.  Ja jednak uważam, że było to po prostu robienie na złość PiS.  Wywodzący się z tej partii wojewoda zmienił nazwy ulic - to my je przywrócimy i to konieczne 13 grudnia - po prostu po to, by pokazać znienawidzonemu wrogowi język i zagrać mu na nosie.  Taka przecież jest od trzech lat metoda działania "totalnej opozycji".  Jedyna nadzieja w tym, że jeśli dalsza część prezydentury Trzaskowskiego będzie taka, jak jej początek, to może mu się uda wyleczyć warszawiaków z miłości do PO i "europejczyków".

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

16-12-2018 [17:26] - mmisiek | Link:

Do najbliższych wyborów ludzie o tym zapomną, a potem znowu podkręci się emocje i będzie jak zwykle. Tak to działa, zresztą po obu stronach.

Obrazek użytkownika Jabe

16-12-2018 [17:35] - Jabe | Link:

Nie wiemy, jakie psikusy szykował wyborcom kontrkandydat pana Trzaskowskiego. Wiadomo tylko, że roztaczał kosztowne wizje. Kto miał za nie zapłacić?

Co do nazw ulic, zmiany są rzeczywiście w złym guście (na ile potrafię ocenić – Warszawa mało mnie interesuje). Dotyczy to jednak także zmian narzuconych z góry przez jedynie demokratyczną władzę z mandatem suwerena. Trzeba było wygrać wybory lokalne, lub przeprowadzić kampanię na rzecz tych zmian. Miałaby walor edukacyjny. W zamian zrobiono na odwrót – zniesmaczono słuszną sprawę.

Obrazek użytkownika Novalia47

16-12-2018 [19:31] - Novalia47 | Link:

Bzdety pisze autorka, bzdety pisze nieoceniony i nieustabilizowany mentalnie Ziemkiewicz, bzdety pisze każdy, kto uważa, że na złość PiS-owi przywrócono dawne i  w jednym zwłaszcza przypadku kompromitujące  nazwy warszawskich ulic (Armii Ludowej –  niespotykane już chyba nigdzie w Polsce).
A to po prostu chodziło o to, że sąd nie miał innego wyjścia, jak  naprawić złamanie prawa przez PiS-dzielczego wojewodę mazowieckiego: tylko rada miejska (poprzednia w tym przypadku) miała prawo do zmiany nazw czy nadawanie nazw nowym ulicom. Naprawiając to bezprawie sąd automatycznie przywrócił poprzednie nazwy (nie nadał je przecież od siebie) .   Teraz  rada miejska Stolicy może nadać nowe nazwy tym ulicom, choćby nawet Kwiecista, Gwiezdna czy Czekoladkowa, byle nie kontrowersyjne historycznie, jak ta AL, ale także nie narzucane siłą warszawiakom wbrew ich woli. Oczywiście wojewoda musiał wykonać rozkaz, a jak nie to przynajmniej się podlizać prezesowi i zmienić nazwę ulicy na nazwę brata prezesa. Podobnie zachował się ten wojewoda zabierając warszawiakom Pl.Piłsudskiego pod bezprawnie ustawione  tam pomniki. Oto cała prawda i cała arogancja tej władzy zapominającej, że pycha kroczy przed upadkiem….
 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-12-2018 [19:50] - Pani Anna | Link:

Nowalia, mylisz pojęcia, procedury i nie masz pojęcia co tak naprawdę i dlaczego postanowił sąd. Nie chce mi się tego tłumaczyć już po raz enty, weź sobie poczytaj, ale ze zrozumieniem o tym w internecie. No chyba, że ty też umiesz tylko pisać, a jak pisać, to nie czytać.

Obrazek użytkownika Novalia47

17-12-2018 [00:55] - Novalia47 | Link:

Ty to masz dopiero pojęcie o procedurach, zwłaszcza sądowych!  Przecież ty nawet słowa "procedury" nie rozumiesz, a tylko powtarzasz coś bezmyślnie zasłyszanego w  "narodowej" szczujni.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-12-2018 [16:06] - Pani Anna | Link:

Do Novalii - weź ty się już kobieto czy kim ty tam jesteś (kto by w to wnikał) nie kompromisuj... https://www.youtube.com/watch?...
Coś mi się wydaje, że skoro dla ciebie słowo "procedura" jest słowem trudnym i z pewnością "zasłyszanym" to ty nawet tej maturzyny na 30% z polskiego nie masz.
 

Obrazek użytkownika Novalia47

17-12-2018 [21:04] - Novalia47 | Link:

P.Anna
wprost już przyznała, że nie wie o co biega z tymi procedurami. No,cóż - zdarza się. Ale po co się było wymądrzać, że nazywanie ulic w Warszawie (jak w każdym innym mieście) należy do wojewody, a warszawska rada miejska chciała PiS-owi zrobić na złość - to jeszcze głupsze niż nie wiedzieć co to procedury.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-12-2018 [22:18] - Pani Anna | Link:

Ale ty Novalia "gupia: jesteś, że aż boliii.... I jednak tylko pisata, nie czytata.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-12-2018 [21:06] - Novalia47 | Link:

Pani Annie
dzięki składam za jak zwykle głęboko merytoryczny i z wielką kulturą podany tzw. ""komentarz"" !

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-12-2018 [22:07] - Pani Anna | Link:

Novalia, 
Gerne. Jak dla ciebie Azalia to i tak za nadto merytoryczny, trochę za długo się cackałam...

Obrazek użytkownika Novalia47

20-12-2018 [00:50] - Novalia47 | Link:

P.Annie
raz jeszcze dzięki składam za niezwykłą uprzejmość i kulturę,a także zalecam naukę poprawnego czytania chociażby mojego nicku!

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-12-2018 [16:33] - Pani Anna | Link:

Novlii- tak Azalia, dla ciebie wszystko(prawie)!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-12-2018 [21:08] - zbieracz śmieci | Link:

Bzdety prawisz,a ja myślę że wypuściłaś porannego bąka zmieniając szczelne niewymowne na flanelową nocną koszulę!

Obrazek użytkownika Novalia47

17-12-2018 [00:58] - Novalia47 | Link:

@zwieracz śmieci
Pozbierałbyś trochę śmieci ze swojej mózgownicy, bo już ci się tam robale zalęgły.
 

Obrazek użytkownika angela

16-12-2018 [23:44] - angela | Link:

Niech sobie POczyna tak dalej,  a wotum nieufności będzie na wyciągnięcie ręki.
Już Patryk i  to zadba..
Punktowac szczelnie teczowego chłopca na posylki 

Obrazek użytkownika marsie

17-12-2018 [11:58] - marsie | Link:

Pardon, ale kodzie wejściowym znalazły sie takie literki - SYF - czy to przypadek? A chciałem tylko słówko o poprzedniej notce, że niby nikt nie pisze o stanie wojennym - nieprawda! Dowodzik? Proszę - https://biuletynnowy.blogspot.... Do zobaczenia!

Obrazek użytkownika xena2012

17-12-2018 [17:41] - xena2012 | Link:

Ależ o co chodzi? Przecież Trzaskowski jak sam mówi spełnia tylko obietnice wyborcze.Uroczyście gwarantował Warszawiakom zmiane nazewnictwa ulic,wprowadził marzacym o tolerancji i oczekującym walkę z ksenofobią tramwaj różnorodności aby sobie swobodnie o tolerancji pogawedzili z wolontariuszami chrupiac krówki i machając kolorowymi wiatraczkami.Skoro akurat to było potrzebne mieszkańcom stolicy to czemu się dziwimy,to ich sprawa.  

Obrazek użytkownika Novalia47

18-12-2018 [21:00] - Novalia47 | Link:

@Xena
okazała się o całe nieba mądrzejsza, rozsądniejsza, inteligentniejsza i wszystkie inne  "-ejsze" od tych przygłupów warszawiaków, tych ćwoków z zakutej wsi Warszawa, tych ćwierćinteligentów, debili i mega niedorozwoi. Pociecha tylko w tym, że chyba nie mieszka w tym okropnym mieście, stolicy idiotów i matołów , a może nawet nigdy tam nie była...Ale za to jest wierną i bezgranicznie i bezkrytycznie chłonącą  słuchaczką, telewidzką i czytelniczką  "narodowych mediów", które - jak się okazuje - znajdują posłuch u takich mądrali jak nasza nieprzemakalna Xena nr 2012.