Abstrakcyjny Felieton Aktualny - 2tygodniUFFka

No i bank pomysłów szefa KNF rozbity. W takich Niemczech policjant, któremu udowodni się korupcję, traci prawo do emerytury. W odrodzonej po zaborach II RP groziła urzędnikowi państwowemu za to samo – kara śmierci. Ale od czego są dyżurni w cyklach czteroletnich zawodowi patrioci, zali sejmici. Ci zręczni ustawodawcy potrafią tak prawnie manewrować, że oszust czy zawód – gangster (profesja jak każda inna) oszwabia kolejną zali III RP. Paweł Graś u Sowy: Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT. A tak by the way – to ktoś jest promotorem tego aforysty, który swego czasu dorabiał jako cieć. Po notorycznych prowokacjach „szatniarza z Brukseli” może by jego niechlubne nazwisko począć pisać z małej litery?..O rzut kamieniem od szklanych sarkofagów kołchozu zwanego Unią, muzeum w Rotterdamie (elektroniczne cuda, alarmy, strażnicy) otworzył śrubokręcikiem (sic!) sprytny Rumun, a jego kolesie wynieśli Gauguiny, Monety itp. Renoiry i wywieźli je nad Morze Czarne. Będąc przekonani, że to kopie mistrzów opchnęli je za nędzne leje i teraz wpadli kiedy policja namierzyła skradzionego „Arlekina” Picassa. Ba! Okazał się być oryginałem. Wszystko jest względne w naszej kopistyczno – powielalnej dookolności. Nawet taki A.Einstein pod koniec życia uważał, że lepiej było zostać hydraulikiem.
I kilka drzazg po 11.11. Niagara w biało - czerwonej feerii, tako Time Square, a gdzie hołd berliński czy jakiś chwalebny akcent na Bramie Brandenburskiej?.. Merkel – polityczna muza Tuska jak widać nie dała sygnału. Tako i Putin nie podświetlił polskimi barwami murów Kremla. I tak na bazie optyki politycznej nie sposób nie zawadzić o gramatykę równie polityczną. W Kijowie jeden obojętny banner dobrosąsiedztwie, zali nic. Ukraińcy mają inny poważny problem. Z wojennej zawieruchy donbaskiej zdezerterowały ostatnio, lekko licząc trzy dywizje. Spośród łącznej liczby 33 798 uciekinierów udało się odnaleźć i postawić przed sądami tylko 1 587. A niektórzy z nich chcieli już Przemyśl odbijać. Jak to mawiają Rosjanie – jak nie pokochasz na brudno – na czysto – trudno.
 Poroszenko prolongując swoją prezydenturę wprowadził stan wojenny po tym jak w cieśninie kerczeńskiej Rosjanie im zajumali trzy statki wojenne. Jakoś to bezboleśnie akcja specnazu przeszła. Widać duch bojowy ukraiński ulotnił się niczym spirt. Noo muszą pilnować naszych lwów na cmentarzu we Lwowie. Za to z łatwością i przyjemnością ogląda się jutubne komentarze muszkietera Witolda Gadowskiego i taka zeń fraszkowa kompilacyjna pointa:
Jaka tam wojna polsko – polska                                                       
Bo mi tak się zdaje,
Że te stalinowskie „kukułki”
To chyba – ajwaje..;)
W Gdańsku w naukawo sformatowanej ciszy odszedł w niebyt historyk Józef Arno Włodarski, starający się o tytuł profesora belwederskiego. Ale zamiast prawicy Dudy stracił nawet habilitację, kiedy odkryto, że w swoich dysertacjach dokonywał licznych plagiatów. Tu wypada skromnie zauważyć, że Uniwersytet Gdański (lokujący się w drugim tysiącu rankingu uczelni na świecie) jest specyficzną kuźnią luminarzy nauki. Gwiazd nawet na miarę niedorzeczna Odry i Narwi tu niewiele. Jest ciemno a nawet jeszcze mroczniej. Deficyt autorytetów i odważnych. Oto kiedy ww. naukowiec okazał się TW SB, to wtedy tylko jeden członek Senatu UG miał odwagę wstrzymać się od głosu nad wnioskiem o jego odwołanie. Wszyscy dzielnie stanęli w obronie kumpla. Potwierdził to nie byle kto, a sam szeryf profesor Sławomir Cenckiewicz. A może plagiat już nie jest przestępstwem śród elity, koryfeuszy i uczonych? Pan Włodarski w latach 2002-2005 był prodziekanem ds. studentów i kształcenia Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, a w latach 2005-2008 jego dziekanem. Od 2008 do 2012 r. był prorektorem ds. studenckich UG. Zresztą my z Politechniki Gdańskiej żartowaliśmy niewinnie z aspiracji UG. Mówiło się – małe „u” wielkie „G”. I sprawdziło się – (ba!) wszak inżynier jest od in genium ;).
Trybunalista Rzepliński stwierdził kasandrycznie, że Polska parszywieje i karleje. No tak, coraz więcej parchów, a czego się nie mówi w emocjach.
Sąd Rejonowy w Gdańsku uchylił decyzję prokuratury o zawieszeniu w prawie wykonywania zawodu pięciorga notariuszy w związku ze śledztwem dotyczącym oszustw. W końcu to Wolne Miasto Gdańsk – co uzasadnia sam preź Adamowicz. W Waltzburgu (dawniej Warszawa) pókardynał Nycz podziękował panu Bogu za lata prezydentury HGW. Za „Klątwę”, za „Golgotę Piknik” itp. artbrewerie & skandale. Ot faryzeusz. W jego świątyni kopułę podtrzymują 32 filary. I to już wszystko tłumaczy albo nic. Sorry Nycz. Ambasador przysłana zza oceanu Mośka Bacher oświadczyła parlamentarzystom (zali sejmitom), dziennikarzom i wszelkiemu planktonowi politycznemu, że jak Jarek weźmie się za repolonizację mediów to kongres powie veto.
Nie sprzedawajcie się Niemcom”**
(a wtedy przyjazny był czas)
Przestrzegał w „Głosie Wybrzeża”
Pisarz – Noblista Gunter Grass.

 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

05-12-2018 [17:10] - Swisspola | Link:

Panie Tadeuszu, ale z ta kara śmierci to jednak pan przesadził. Co chciałby pan uśmiercić cala polską klasę polityczna?
 

Obrazek użytkownika xena2012

05-12-2018 [17:36] - xena2012 | Link:

W rankingu władzy przegrupowania wystepują naprzemiennie: była władza ustawodawcza,wykonawcza,sadownicza,media.Teraz kasta nadzwyczajna wysforowała się na pierwszą lokatę,za nią drepczą media z gatunku TVN później długo ,długo nic i dalsze władze.