Głupia, słaba i upierdliwa - władza PiS

  Ponad 8 lat temu, we wrześniu 2010, napisałam notkę "Płotki i rekiny, czyli co zniechęca do PiS-u?" {TUTAJ}.  Zaczęłam ją następująco:

  "Prawo i Sprawiedliwość uważa, że jego wszystkim porażkom winne są stronnicze media, od pięciu lat prowadzące kampanię nienawiści przeciw tej partii.  To prawda, że zachowują się one wyjątkowo paskudnie, ale ich działalność nie jest wcale jedyną przyczyną , dla której poparcie dla PiS-u nie jest w stanie przekroczyć 30-35%.  Jestem w stanie wskazać co najmniej pięć innych powodów.
  1)  Upierdliwość w sprawach drobnych
Niech mi ktoś wyjaśni, po co PiS-owi było popieranie skrajnie niepopularnego pomysłu zamykania sklepów w niedzielę?  Zdołał on doprowadzić na szczęście tylko do tego, że w czasie najważniejszych świąt całe miasto zamknięte jest na klucz.  Wielu ludziom okres rządów tej partii kojarzy się głównie z zakazem picia piwa przed sklepem, lub na ławce w parku, ewentualnie z zakazem palenia na przystankach.  Te drobne szykany dokuczyły wielu. (...)  Punkt 1) wiąże się bezpośrednio z :
  2)  Zwalczanie płotek zamiast rekinów
Najlepszym przykładem jest tu sprawa lustracji.  Zamiast uganiać się za TW i KO, trzeba było uznać SB i UB za organizacje zbrodnicze.  Nie byłoby z tym żadnych kłopotów, bo łamały one prawo PRL tak samo, jak każde inne.  To przecież oficerowie prowadzący kręcili całą tą machiną, a nie TW.  Jak pokazał Rafał Ziemkiewicz w "Czasie wrzeszczących staruszków" to samo dotyczy walki z korupcją.  Dopóki ludzie myśleli, że tępić się będzie t.zw. "układ" i mafie to chętnie popierali PiS.  Gdy jednak okazało się, że ściga się przeważnie lekarzy i nauczycielki przyjmujące jakieś "prezenty", to wszyscy się przestraszyli i woleli już PO.  Pójście po najmniejszej linii oporu zemściło się srodze.".

  Pominę teraz pozostałe powody i skupię się na punkcie 1):

  Dziś [19.11.2018] portal RMF24.pl {TUTAJ} informuje:

  "Tysiąc złotych grzywny dla właściciela psa? Zobacz, jak zmieniają się przepisy
1 godz. 17 minut temu
Duże zamieszanie wywołała ostatnia zmiana kodeksu wykroczeń dotycząca właścicieli psów. Podnosi ona karę za niezachowanie "środków ostrożności" z 250 złotych do tysiąca złotych, a w przypadku gdy zwierzę stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi nawet do 5 tysięcy złotych. Właściciele psów pytają, co tak naprawdę oznaczają te przepisy i czy już teraz nie mogą wyjść na spacer ze swoim ulubieńcem bez smyczy i kagańca. (...)
  Od kilku dni kodeks wykroczeń obowiązuje w zmienionej formie. Chodzi o artykuł 77, który brzmi: "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany."
W przepisach pojawił się też dodatkowy paragraf, dający możliwość ukarania ograniczeniem wolności, grzywną lub naganą właściciela zwierzęcia stwarzającego niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia człowieka. (...)
  Smycz i kaganiec, teraz wszystkim się kojarzy, że obligatoryjnie każdy pies musi mieć założoną smycz. Otóż nie. Właściciel lub opiekun psa winien w taki sposób zabezpieczyć zwierzę, żeby nie stanowiło zagrożenia dla ludzi i innych zwierząt- tłumaczy Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej w Szczecinie. Jak zapewnia, żadnego polowania na właścicieli czworonogów w związku z nowymi przepisami nie będzie.".

  Być może, ale zawsze mogą trafić się nadgorliwi funkcjonariusze.  Według portalu Niewygodneinfo.pl {TUTAJ}:

  "Mechanik z Bartoszyc padł ofiarą prowokacji dwóch pracownic urzędu skarbowego. Zgłosiły się do niego incognito chwile po tym, jak zamknął już kasę fiskalną, wykonał dzienny raport kasowy i zamierzał wyjść do domu. Panie bardzo prosiły o pomoc - chodziło o wymianę przepalonej żarówki. Mechanik się zgodził i zlecił wykonanie usługi swojemu pracownikowi, który poza ewidencją kasy fiskalnej wziął za to 10 zł. To był jego błąd! Do dziś jest targany po sądach jako winny wykroczenia skarbowego! A Sawicka w wyniku prowokacji wzięła 100 tys. zł i uznano ją niewinną.".

  Jak wiec widać, mój tekst sprzed 8 lat jest nadaj aktualny.  Co więcej, "upierdliwość" PiS znacznie wzrosła.  Partia ta doprowadziła do do uchwalenia owego zakazu handlu w niedzielę.  Przyczyniło się to zapewne do tego, że wielu mieszkańców miast głosowało w drugiej turze wyborów samorządowych przeciw kandydatom popieranym przez PiS.  Widok pozamykanych galerii handlowych nie wszystkim się podobał.  Typową reakcją PiS na nieskuteczność mnożonych przez tę partię zakazów jest zaostrzenie sankcji i rozszerzenie zakresu ich stosowania.  W efekcie obywatel może obecnie zostać ukarany za:

  1. Palenie papierosów na przystanku.
  2. Picie piwa w środku lasu.
  3. Chodzenie po drodze bez odblasku.
  4. Spuszczenie psa ze smyczy.
  5. Handel w niedzielę.
  6. Spalenie śmiecia we własnym piecu.
  7. Drobną transakcję finansową bez kasy fiskalnej.

  Proszę zwrócić uwagę na to, że wszystkie te rzeczy były dozwolone za "totalitarnego" PRL.  Większość z nich była też legalna za rządów PO-PSL.  Obecnie często samorządy łagodzą te przepisy.  Co z tego, że wykrywanych jest coraz więcej grubych afer, skoro praktycznie nikt nie jest za nie pociągany do odpowiedzialności.  Władza PiS jest na to za słaba.  Ludzie to widzą i nie palą się przesadnie do jej popierania.
  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2018 [17:52] - Jabe | Link:

Do plusów ujemnych należy też arcyważna sprawa uregulowania działalności kół gospodyń wiejskich. Dotąd była to wolna amerykanka grożąca destabilizacją państwa.

Obrazek użytkownika krystal

20-11-2018 [17:34] - krystal | Link:

:)

@Elig: Ma Pani rację. To, o czym Pani pisze, to „na szyldzie” PiSu, a co "w magazynie":
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Zunrin

19-11-2018 [17:54] - Zunrin | Link:

Z całym szacunkiem, ale chyba panią poniosło. Zrównuje pani ten "totalitarny" PRL z czasami obecnymi, gdzie psy i mieszańce ras agresywnych są dość popularne? Neguje pani działania zmierzające do zmniejszenia ilości ofiar wśród pieszych? Zdaje sobie pani sprawę jakie świństwa powstają przy spalaniu obecnych śmieci?
Normalnie jakby pani wygłaszała pochwałę tuskowej polityki "ciepłej wody w kranie".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-11-2018 [19:25] - zbieracz śmieci | Link:

Oto widzimy Szanowni PT.Czytacze opowieści elig do jakiej skrajnej głupoty może doprowadzić w czystej postaci nienawiść do PIS a wszystko , że jej cudowne ,młode dzieci jak kukiz czy petru ochodzą w nicość/Pozostali w obwodie elig korwin i ziemkiewicz ale trudno zaliczyc ich do młodzieży a raczej też schyłkowców.
Elig pomstuje na PIS ,że grubych ryb z braży grubych złodzieji PIS nie wsadza bo nie zauważa ,że istnieje jeszcze stary SN a tam by ich uniewiniono jak wszystkich złodzieji w togach.
Pieski ,pieseczki maja byc na sznurku i mordy w kagancach bo mam prawo czuć sie bezpiecznie w przestrzni publicznej i nie chce słuchac ,że Bryś wagi ciężkiej nie gryzie.
Lituje sie nad menelami kltórych prawie już sie pozbyto z ulic którzy nie tylko chlali na placach zabaw dzieci ale i tam szczali  o sównictwie nie wspomnę a środek lasu to też nie miejsce na chlew .
PS.Elig PIS wygrał ostatnie wybory a ostatnie notowania to 42 % na rzecz PIS.

Obrazek użytkownika foros

19-11-2018 [20:18] - foros | Link:

"Elig pomstuje na PIS ,że grubych ryb z braży grubych złodzieji PIS nie wsadza bo nie zauważa ,że istnieje jeszcze stary SN a tam by ich uniewiniono jak wszystkich złodzieji w togach."
w polskich warunkach nim sprawa dojdzie o SN mija kilka lat a nie ma żadnych aktów oskarżenia, oprócz tych na które materiały zebrał Wojtunik. Nawet z przesławnego audytu nie wpłynęły żadne zawiadomienia o przestępstwie. Wszystko było po to by sobie pogadać. Po prostu PiS kultywuje fundament państwa postkomunistycznego: my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych.

"PIS wygrał ostatnie wybory a ostatnie notowania to 42 % na rzecz PIS."
Rzeczywiście w sondażu rządowego CBOS PIS ma 42% ale przy frekwencji 75%. Powodzenia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-11-2018 [22:15] - zbieracz śmieci | Link:

Foros monieważ należych do grupy którzy twierdxą ,że PIS przegrał sromotnie ostatnie wybory a leci to jak mantra chociaz coraz ciszej ,no co ja mogę ....ano jedno co mogę to zrobić wam to samo co Indianie po wygranej bitwie =przebić wam oczy abyście przejrzeli ,przebić uszy abyście usłyszeli ,przebić wam języki abyście nigdy już kłamstwami nie plugawali rzeczywistości.
Nestety gdy lemingoza przechodzi w stadium urojeń to nic dla ciebie juz zrobić nie mogę

Obrazek użytkownika foros

20-11-2018 [00:09] - foros | Link:

lemingi to takie małe zwierzątka które wiedzione jakimś instynktem - jakby pieśnią szczurołapa - podążają za nim i wykonują wszystko co im ten instynkt każe, nawet popełniają zbiorowe samobójstwo. 
Lemingoza polityczna to przekonanie, że są nasi i są wrogowie i trzeba robić wszystko co każą nasi - bo to jest dobre - i zwalczać to co robią wrogowie,- bo to jest złe - nawet gdyby to prowadziło do masowego samobójstwa
Radzę spojrzeć w lusterko czy nie wyrasta juz Pani/Panu futerko i charakterystyczny pyszczek.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-11-2018 [14:32] - zbieracz śmieci | Link:

Forosiu co ty biedaku musisz się nacierpieć przez ten wraży PIS ,wpadłes w lemingoze a ta zawlokła cię do roli agenciaka bo taka jest kolej rzczy.Jesteście jak zaraza i nie mamy zamiaru was leczyć ani brać do niewoli.Problem co z wami zrobić gdy już SN z pryległościami będzie taki jaki powinien ,jedna opcja too banicja z odebraniem obywatelstwa którego 99% nie powinno nigdy mieć i wersja druga to zamknąć w rezerwacie i pozwolić wam tam robic co chceta ale bez kontaktu ze światem zewnętrznym .Dla mnie oba rozwiązania sa dobre chociaż rezerwat to możliwośc postukania kijkiem w pręty aby dzieci zobaczyły wasze czerwono -brunatne dupska.
Forosiu pod moim ryjkiem sa wąsy a na ryjku to każdy chłoppowien mieć ale słysząc jak cieniutko tu śpiwasz to zarostu ci brak boś kastrat na dole brzytew zadziałał biegłego w tym rzemiośle żymianina a w czerepie lobotomia.

Obrazek użytkownika foros

20-11-2018 [16:10] - foros | Link:

zdrowia życzę, i jeszcze raz zdrowia

Obrazek użytkownika HenrykH.

19-11-2018 [20:06] - HenrykH. | Link:

Witam.A więc tak   1.Ograniczenia palenia były od początku przemian.Temat śmieszny ,przeciwnicy palenia domagają się zakazu palenia w domu wielorodzinnym.
                               2.O rany.
                               3.O  Jezu.
                               4.Jako  że jestem właścicielem  psa odpowiem Pani tak .Gdyby tylu debili nie spuszczało ze smyczy groźnych psów to i tematu by nie było.
                               5.Nie obracam się w wśród ludzi dla których zakaz handlu w Niedzielę jest niepopularny, tym bardziej że to Związki Zawodowe zgłosiły projekt  do PiS przed              wyborami.
                            6.Nie smieci a plastki itp.
                            7.Tu się zgadzam ,ale jest tyle debilnych przepisów w UE że ten jest chyba nie tak straszny.
Teraz dlaczego PiS-u nie popiera 70 % Polaków .Z Pani listy chyba 0,5% ludzi wybrałoby te tematy jako przyczynę braku poparcia .Mnie samego dziwi dlaczego tych 40 % ( ludzie inteligentni i uczciwi )nie popierają programu który zwiększa znaczenie Polski .Który wbrew naciskom UE  obniżył wiek emerytalny ,dal biednym 500 dla dzieci ,zapewnia wzrost gospodarczy ,podnosi kary dla bandziorów ,itp. itd.
Naprawdę mnie dziwi że z czystej zawisci do Kaczyńskiego czy Ziobry ludzie głosują na tych którzy ich "dymali" przez tyle lat .

Obrazek użytkownika foros

19-11-2018 [21:58] - foros | Link:

do HenrykH
Może się Pan dowolnie wyzłośliwiać, ale reformy rządu PiS powodują, że dla ludzi żyjących na prowincji, w domku, mających niewysokie dochody, rosną koszty życia, o jakieś 200-400/500 zł miesięcznie. To jest dużo. Są oni wkurzeni, tym bardziej, że widzą że innym rośnie a im nikt 500+ nie dawał. 
Na razie jest to tylko poirytowanie, ale kiedyś ten balon nabrzmieje i pęknie. Kiedy? Nie wiadomo. Może wtedy, gdy ktoś dostanie mandat za to, że pije pod sklepem - co robił od zawsze i nikt go za to nie ścigał - albo, że przechodząc przez czy obok przystanku palił papierosa - za co też nigdy nie był ścigany.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-11-2018 [22:54] - Pani Anna | Link:

Ostatnio przegladam sobie tylko komentarze, nie mam już cierpliwości nawet czytać tych wszystkich notek, dlatego skomentuję wyrywkowo. Naprawdę jest ktoś, kto sądzi, że PIS zostanie obalone przez pijaczków spod sklepu ukaranych mandatem za spożywanie? Pan też może po spożyciu to napisał?

Obrazek użytkownika foros

20-11-2018 [00:12] - foros | Link:

a ludzie palący i ludzie pijący pod sklepem lub w plenerze to jaki jest procent elektoratu?

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-11-2018 [00:43] - Pani Anna | Link:

Różne głupoty już tu czytałam, ale to przebija wszystko. Pan to chyba jeszcze po weekendzie nie wytrzeźwiał. Proszę ruszyć w plener i popytac miejscowych pijaczków czy i na kogo głosują, bo takich statystyk chyba jeszcze nikt nie zrobił. Oczom nie wierzę, ale to oznacza, że jest bardzo dobrze, skoro już różni tutaj uciekają się do pijących pod sklepem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2018 [00:49] - Imć Waszeć | Link:

Wydaje mi się, że dyskutuje Pan z komórkami propagandowymi. Obowiązujący w tym przypadku schemat "argumentacji" na to wskazuje. Podam przykład:
1. "Ten konkretny człowiek mi się nie podoba i jest żydem" - "Jesteś antysemitą"
2.  "Konkretny człowiek po otrzymaniu mandatu za wychodzenie ze sklepu z puszką piwa na wierzchu nie zagłosuje na PIS" - "To pijaczki i różne oprychy nie będą głosować na PIS?"
Trzeba zwracać większą uwagę na treść, a nie szarżować pod wpływem emocji. Oczywiście zakładam również, że mamy do czynienia ze źródłem echa, zaś emiterem jest ktoś inny (moje wyjaśnienie na blogu KP na temat tabloidyzacji). Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-11-2018 [10:20] - Swisspola | Link:

Pani Aniu, PiS obalą sami beneficjenci 500+, kiedy się zorientują, a większość już się zorientowała, szczególnie w dużych miastach, że przez to musza wydać 1000-. Naprawdę widzę tutaj ogromny problem, gdyż nie wyobrażam sobie powrotu rudego ze swoja złodziejską szajką, a jedynie taką mamy alternatywę!
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-11-2018 [11:55] - HenrykH. | Link:

Szanowny Panie.To nie złośliwość a  odpowiedni poziom odpowiedzi. Nie mogę pisać poważnie na tak id..  przykłady. I tak ,"" Może wtedy, gdy ktoś dostanie mandat za to, że pije pod sklepem - co robił od zawsze i nikt go za to nie ścigał - albo, że przechodząc przez czy obok przystanku palił papierosa - za co też nigdy nie był ścigany.""'' otóż ten wpis dowodzi że nie ma Pan 20 lat lub to konto należało do kogoś innego .Otóż po upadku komuny ,chyba lata 94-96 zaczęto karać za te wykroczenia ,a i za komuny też nie można było pić pod sklepem. W komentarzach jeszcze lepsi geniusze  ekonomiczni wypisuja cos o tysiacach za 500 + ,noż kurde ,gdzie jest granica głupoty .Dlaczego wszystkie "ruchy narodowe" muszą mieć  w swoich szeregach idiotów .Zaczynam myśleć że to faktycznie gra służb ,nie można być aż takim .....
Naprawdę lepiej spierać się o budżet ,wysokość kar czy acta  ,niż dyskutować na poziomie piaskownicy .Pokażcie rozwiązania  i pomysły, ale nie te z kosmosu  to wtedy "Korwiny ,Brauny etc. "będą  miały 20% ,bo na razie ten opluwany PiS ma  swój pomysł na rządzenie a reszta tzw prawej sceny jest w czarnej d...
Nie chcę nikogo obrazić ,ale ogladając występy i czytając wpisy niektórych "patriotów"  to "ręce  opadają" .

Obrazek użytkownika foros

20-11-2018 [17:00] - foros | Link:

Przecież sam Pan napisał, że to prawo uchwalono dawno i nawet kiedyś go przestrzegano, jednak od wielu lat jest to martwe prawo. Do teraz, gdy jakiś dureń postanowił ożywić trupa. Po co? Ani ludzie pijący piwo w plenerze, ani palący nie są żadnym poważnym problemem, po prostu jest ich zbyt mało. 
3 sytuacje z życia
1. Przyjeżdżam do rodzinnego miasteczka busem, blisko północy, po kilku godzinach jazdy z podkulonymi kolanami wreszcie wolny, odchodzę na bok zaplam papierosa, jak zawsze od kilkunastu lat. I wypada zza rogu suka z policją, błyskawiczna interwencja, jestem zahaltowany bo palę na terenie dworca autobusowego.
2. Dworzec jest już pusty, policjanci rozmawiają ze mną pouczając jak to źle jest palić i łamać prawo i grożą surowym mandatem, Ja z jednej strony strasznie wkurzony, z drugiej strony śmiać mi się chce nad głupotą tej władzy (myślałem o władzy lokalnej, bo nigdzie w PL takie sytuacje mnie nigdy nie spotkały). Dworze już pusty, ale przechodzi skosem facet spiesząc sie. Od razu wypada ekipa z suki. Okazuje się, że w zwiniętej dłoni trzymał papierosa, spieszył się myślał, że się się uda. Skończyło się mandatem.
3. (to opowiadał mi kolega) Jest na wioskach taki zwyczaj, że chłopi gdy nie mają roboty zbierają się pod sklepem, zrzucają po parę złotych i w kilku czasem kilkunastu kupują sobie ćwiartkę i siedzą nad tą ćwiartką parę godzin rozmawiają i wypijając ją - po prostu taka wiejska kawiarnia, bo innej ci ludzie nigdy mieć nie będą. Jak się okazuje teraz są ścigani za to jako przestępcy. Bo piją. I mimo, że są ścigani piją nadal, tyle, że teraz kryjąc się przed policją. A czasami wystawiają  kogoś na czujkę, by patrzył czy policja nie jedzie, a sami wypijają wtedy po naparstku czy po dwóch naparstkach, bo tyle wypada na jednego z ćwiartki.

Sądziłem, że te rzeczy wynikają po prostu z głupoty lokalnych władz. Nigdy nie wiadomo jaki głupol zostanie wójtem czy burmistrzem. A tutaj okazuje się, że nie. Głupol dorwał się do władzy w ministerstwie i pokazuje chłopkom i zwyczajnym ludziom jakim to on nie jest siłaczem i jaką waaadzą. A przestępcy publicznie kradnący miliardy rozbijają się beemwiami, budują wille itp. A głupol z ministerstwa liże im buty i marzy żeby  kiedyś - jak ci złodzieje -  mieć willę i beemwicę i aby mu już nikt nie podskoczył. I niestety jest to też i moja wina, bo również dzięki moim głosom tenże głupol objął swoje stanowisko i całemu światu obwieszcza jakimż to on nie jest ważnym i wielkim głupolem Ostatnim dobitnym przykładem wielkie ściganie za race. Wreszcie głupole znalazły odpowiednie dla nich pole do osiągania sukcesów.

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2018 [22:52] - Jabe | Link:

Tak, niektórzy potrzebują się dowartościować. Tyle że dotąd to byli raczej radni lokalni.

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2018 [18:04] - Lektor | Link:

Pańskim komentarzem otworzył pan z pewnością oczy autorce notki i wielu innym. Brawo !

Obrazek użytkownika foros

19-11-2018 [20:09] - foros | Link:

Bardzo celne obserwacje. jak to mówił Jarosław Kaczyński: "ta władza jest silna wobec słabych i słaba wobec silnych". 
Przypomnijmy, że w ten sposób Jarosław Kaczyński definiował istotę państwa postkomunistycznego.

Obrazek użytkownika smieciu

19-11-2018 [20:20] - smieciu | Link:

Fakt celnie.
Mnie tam się już nie zbytnio nie chce ale co tam. Wzorem wielkich mistrzów propagandy będę powtarzać, bo nie ma innego wyboru: PiS nie jest rzeczywisty. Jego władza nie jest rzeczywista. Tak samo przecież władza komuchów była jedynie przedstawicielstwem w Polsce. A dzisiaj PiS ma daleko mniej samodzielności. Mają jedynie pozwolenie właśnie na te pierdoły.
I niestety większość to akceptuje. Naprawdę fatalne jest gdy takie oczywiste obserwacje spotykają się krytyką. Czemu niby ma ona służyć? Ok. może czasem jakiś przepis z tej drobnicy bzdur ma sens ale przecież nie o to chodzi. Tylko o ogólny wyraz. PiSu, partii bez rzeczywistej władzy. Akceptującej to i wyborców również to akceptujących.

Obrazek użytkownika foros

19-11-2018 [20:40] - foros | Link:

udało się zrobić 500+, dwa pomniki w W-wie, może trochę ograniczyć drenaż gotówki z VAT, powsadzać swoich do spółek skarbu państwa, uchwalić reformę oświaty (bo jeszcze nie przeprowadzić)
Ceną jest inflacja, wzrost cen (pewnie z dodruku pustego pieniądza) i mocne nadszarpnięcie/upadek pewnej idei - ostatni znacząca formacja epigonów Solidarności w końcu też - w sposób widoczny - przeszła na stronę państwa postkomunistycznego przeciw obywatelom.

Obrazek użytkownika mjk1

20-11-2018 [08:19] - mjk1 | Link:

@Foros. Dlaczego zamiast pustego pieniądza nie drukują pełnego? Nie trzeba będzie nikomu zabierać w podatkach a wystarczy i na 500+, mieszkanie+, kilka pomników i wiele, wiele innych plusów a inflacja ani drgnie. Jak myślisz Foros, nie potrafią drukować pełnego pieniądza? Jeżeli nie potrafią to im podpowiedz, jak mają to zrobić. Chyba, że Ty też nie wiesz jak to zrobić? Jeżeli jednak naprawdę nie wiesz, to po co głupoty wypisujesz?

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2018 [17:59] - Lektor | Link:

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-11-2018 [22:22] - Marek1taki | Link:

Nie wszystko dobra zmiana robi źle. O ile zrozumiałem informacje z TVP INFO właśnie nie kupili cegły, czyli długów Czarneckiego za złotówkę (po wyprowadzonych za granicę pieniądzach). Padła kwota 60mld zobowiązań wobec klientów. To piramida wieksza, a nie mniejsza od Amber Gold. Amber G. nie zdążyło mieć instrumentów pochodnych, a Czarnecki to i owo rozprowadził, to i owo wyprowadził. Tak przynajmniej z mowy gadanej wynika.
Ale nie wszystko dobrze, skoro poseł Szewczak zwrócił uwagę na mechanizmy polisolokat, kredytów frankowych i patologię Getback w zapytaniu poselskim i nic z tym nie zrobiono. Poza Czarneckim, który zainwestował w 3 nagrywarki.
I kolejna sprawa, jak to się dobrze zmienia w mediach, że po tygodniu afery dziennikarze nie spisali chronologii zdarzeń? To dzięki temu mamy aferę KNF, a nie aferę Czarneckiego.
Dziennikarze przez tydzieńn zajmują się karteczką i sporami o słowa z taśm, a nie przyczynami. Zdarzenie w KNF jest czymś wtórnym do piramidy Czarneckiego. Z całą świadomością, że nie chodzi tu o Czarneckiego jako takiego. To nie jest możliwe, aby był kimś więcej niż słupem. Wysoko postawionym, ale jednak słupem na którym wisi palto, a w palcie - jak to w palcie wiele kieszeni. Człowiek przekłada z kieszeni do kieszeni, a to pieniądze, a to dokumenty. Kto wkopał słup? Kto powiesił palto?
Zwłoka w wykopaniu zwłok gnijących pod ochroną KNFu i tak nas będzie kosztowała, nawet jeśli nie 60mld.

Obrazek użytkownika mmisiek

20-11-2018 [02:14] - mmisiek | Link:

Jakkolwiek wolne niedziele są OK, powinny być zresztą wolne wszystkie bo to zwykłe przywrócenie elementarnego porządku na wszelkie sposoby niszczonego przez neobolszewię, to co do reszty pełna zgoda.
Zwykli ludzie czują coraz większą opresję, a jednocześnie widzą, że różne Tuski, Schetyny czy TVN-y pozostają całkowicie bezkarne i śmieją się w nos.
A już kwestie podatkowe to szczyty - Kowalskiego dociąża się plikami JPK i goni po sądach za 10zł, a Sorosa i jego "fundacji" nikt nie śmie tknąć nawet małym palcem. Podobnie nikt się nie odważy docisnąć fiskalnie zagranicznych szczujni chociaż tam spokojnie można zebrać grube miliony. Zaiste nie tak to miało być. Wygląda na to, że PiS na ruszenie wielkich nie ma pozwolenia albo zwyczajnie się boi więc to sobie kompensuje wyżywając się na słabych.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

20-11-2018 [08:35] - Chatar Leon | Link:

Akurat nie wszystkie przykłady przez Panią podane nie są przykładami dobrymi.
Głupota i upierdliwość tej władzy wyraża się natomiast w powtarzaniu haseł o "dobrej zmianie" przy równoczesnym braku realnych zmian. Rządy PiS to jak pokolorowana fasada gmachu PO. Dlaczego nie wymieniono ludzi w ministerstwach? Czy rząd ma w ogóle kontrolę na tym, co się tam dzieje? Ministerstwa są dalej, tak jak były, maszynką do przepychania ustaw pisanych przez różne lobby za plecami społeczeństwa.
W terenie PiS jest partią źle zarządzaną, która niszczy swoje potencjalne kadry i marnuje ludzką energię.
Nie wspominając o sprawach wręcz symbolicznych: Cwaniak z PO rozwalający parę lat temu inicjatywy smoleńskie dziś na wyborczej liście PiS umieszczony na jednym billboardzie z córką polityka który w Smoleńsku zginął. Czy PiS jest partią bez twarzy?

Obrazek użytkownika krystal

20-11-2018 [17:54] - krystal | Link:

Zmiany są, sa, np. totalne zadlużenie Polski i wywłaszczenie: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika angela

20-11-2018 [16:34] - angela | Link:

Czy krytykujacy rząd ludzie nie widzą ze, NAZBIERAŁO SIĘ , NAWARSTWILO, TYLE ŚMIECI , ZE GDYBY RUSZYĆ TE ŚMIECI NA RAZ, ZAWALI SIĘ CAŁA POLSKA.
Tego chcecie krytykanci? 
To wasze notki sa drobiazgowo upierdliwe, bo takie chociażby posunięcia rządu,  jak przywracanie banków państwu, dywersyfikacja dostaw ropy naftowej,   kolejki linowej na Kasprowy,   nasza kolekcja Czrtoryskich, spolek Skarbu Państwa , Holding weglowy kopalni, ktore /zaczely,?? przynosić miliardowe dochody itd....
One przynosily dochody, tylko te pieniadze po prostu rozkradano. Przyracanie setek posterunków, dla zachowania bezpieczeństwa obywatela, a wojsko???? Zacieśnienie stosunków z  USA !!!!
Przeciez do tej pory bylismy bezbronni, na pastwie ruskiego i niemca , oni nie musieli nas rozbierać, oni nas mieli na tacy podanych.
Dlatego teraz takie larum, przy pomocy pożytecznych zdrajców i idiotow. 
Tvn gw i reszta 80% prasy w rękach naszych odwiecznych okupantów,  to wg pani Elig, to fraszka.!!!??? 
To Maksymilian M.Kolbe, kupil na zachodzie  najnowocześniejszą maszynę drukarską,  i nauczał, ze to wlasnie prasa buduje świadomość narodową,  ale ją także i rujnuje.
Nie tylko dzienniki, ale wykupiono wszystkie kolorowe czàsopisma, i wbijaja pomiędzy przepisami na pączki Gesler,  a pięknym płaszczykiem,  swoją antypolska propagandę. 
Łykaja to kobiety, dzieci jak dorwa leżące pismo.
Ubieraja w te plaszczyki " damy" kwasniewskie, walesowe, wprowadzają do naszych domów wrogow i zdrajcow, ocieplajac ich wizerunki.

Nie dacie rady zniszczyc PiS,  Zjednoczonej Prawicy!!!,  bo pomimo niewielkich błędów i niemożności,  rozdmuchiwanych do gigantycznych rozmiarow przez łże media,  kłod rzucanych pod nogi, ONI  wzmacniają panstwo. WZMACNIAJĄ REALNIE,  jak również i obywateli. 

 

Obrazek użytkownika mjk1

20-11-2018 [10:01] - mjk1 | Link:

Anielu. Jesteś wzorcowym wręcz przykładem na słuszność powiedzenia, że nawet ślepej kurze trafi się czasami smaczny kąsek. Generalnie napisałaś same bzdety z wyjątkiem jednej prawdy. Okrutnej prawdy, że pod rządami PiS-u następuje dezertyfikacja państwa.  
 

Obrazek użytkownika Swisspola

20-11-2018 [11:41] - Swisspola | Link:

Wcale nie musimy niszczyć. W Polsce jest już taka tradycja, że politycy i partie dokonują samo-zaorania. Bez obaw, PiS również wpisuje się w tę chlubną tradycję polskiej polityki (Wałęsa, Kwaśniewski, Palikot, SLD, PO, Nowoczesna itp.). Ponieważ obywatele nie są w stanie ocenić poprawnie polityków i glosuje wylacznie przeciw, to ta samo destrukcja jest jedyna optymistyczna cecha polskiej polityki. Niestety bardzo kosztowna dla całego społeczeństwa!
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2018 [12:39] - Jabe | Link:

Co to jest przywracanie banków państwu? Chodzi o wpychanie swoich na kluczowe stanowiska (KNF)? Mamy być dumni, że teraz państwo za nasze ciężkie pieniądze będzie woziło ludzi kolejką? Jak się ma sprawa helikopterów dla wojska? Co to jest dyzertyfikacja panstwa? Chodzi o pustynnienie?

Obrazek użytkownika Swisspola

20-11-2018 [14:40] - Swisspola | Link:

Jak to co, jest to normalny proces w naszej współczesnej dupokracji! Złodzieje okradają złodziei i tak jak pierwsi coś ryzykowali tak ci drudzy zachowują pozory sprawiedliwości i moralności. Przecież identycznie Putin wykończył Chodorkowskiego! Najprawdopodobniej to banksterzy lobbowali za ustawą, na podstawie której można oficjalnie okradać narody za 1 JEWRO!
 

Obrazek użytkownika Denker

20-11-2018 [10:15] - Denker | Link:

Pierniczycie niektórzy jak potłuczeni i Pani Elig takoż. PKT.1- i słusznie bo niekoniecznie trzeba wdychać dym wydmuchany przez kogoś. 2 dla bezpieczeństwa wycieczkowicza i lasu, 3 patrz pkt 2 ( idący/jadący), 4 patrz pkt 3 i 4 zderzenie pies człowiek temu drugiemu nie zawsze wychodzi na zdrowie , 5 dzień święty świecić, rodzinom dać żyć, a nie kupować, kupować i kupować, 6 patrz pkt poprzednie.  Czyżby nie widziała Pani zagrożenia ( i nie pierniczcie jak wzrosną koszty ogrzewania na wsiach na litość Boga!), 7 a to nie jest okradanie państwa i obywateli aby? Praca GW i TVN daje efekty relatywizowanie zła dla partykularnych korzyści . Gratuluję wnikliwości i obiektywizmy Pani i niektórym komentatorom. 

Obrazek użytkownika xena2012

20-11-2018 [11:02] - xena2012 | Link:

Ciepliwości drodzy forumowicze,cierpliwości przecież wybory już niedługo i popędzicie do lokali wyborczych zagłosowac na starą ,dobrą PO już w szatach koalicji z postepową N i SLD  dając na wieki odpór słabemu ,upierdliwemu PiS-owi..Będziecie mieli sklepy otwarte w kazdą niedzielę i świeta,bo po co wlec dzieci do parku albo na wycieczkę.Powietrze też będzie czyste jak kryształ jak to bywało za czasów PO bo smog się przestraszy oani Lubnauer. Państwo zaś stanie się silne jak nigdy,bo policja będzie  zawziecie ścigać i aresztowac czlonków i działaczy PiS-u (bo przecież nie zlodziei i aferzystów) a wy możecie ich razem z Wałęsą wyrzucać oknami.Prawdę powiedziawszy od początku nie miałam złudzeń że PiS-owi sie nie uda chocby widząc krecia robote Onetu,Faktu czy blogerów chocby tu na NB,którzy potrafili osmieszyć kazdy gest,wygląd,mimikę,wypowiedź ,,pisowca''a nie widzieli chamstwa swoich idoli z PO i jej przyleglości.Cieszcie się w oczekiwaniu na tę nowostarą rzeczywistość i świetlaną przyszłość pobłogosławiona przez panią Merkel ,Timmermanasa i Verhofstadta.

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-11-2018 [12:11] - HenrykH. | Link:

I te tęcze na placach ,wszak my Europa  i kondony w szkole zamiast religii .  Brawo Pani xeno , brawo, ale Pani trud marny ,tu z czystej zawiści do PiS-u  będą  coraz gorsze idiotyzmy pisać .Ich można tylko prostować ,ale Pani argumentami "ich" nie przekona. Powiem więcej ,nie warto ich przekonywać .Szkoda zdrowia. A co do tego czy się uda PiS-owi  ,zobaczymy jak się sprawy  sądami rozwiną .Ja  wierzę że się ułoży dobrze ,może nie aż tak żeby zadowolić niektórych komentatorów :) ,ale młode pokolenie wybierze mądrze .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2018 [13:59] - Imć Waszeć | Link:

Niech Pani przestanie mirmiłować, bo nikt nie ma tu chęci na powtórkę z rozrywki. Widać nawet coraz wyraźniej, że to sam PIS nam tę powtórkę zafunduje i nie ma potrzeby uciekania się do POmocy postkomuny. Niech Pani tylko odpowie sobie na najprostsze pytanie. Po co PIS udaje, że rządzi i to w takim marnym stylu, że tylko wkurza prostych ludzi, a pozostawia nietknięte struktury postkomunistyczne i obco-mafijne, wręcz się do nich łasi? Wiem, że to nie dociera do ludzi rozpędzonych "politycznie" jak chomik w kieracie, ale zadaję bardzo proste pytania, a nie zadania matematyczne. Po co zażarcie biegać z cegłą w kółko piaskownicy i udawać budowanie, skoro można usiąść na tyłku i poczekać aż nam słomiany zapał przejdzie? Jeśli policja nie złapie stu dziadków goniących krowy pod lasem, którzy wsiedli na rower po piwku, to Polska się nam od tego nie zawali. Zwłaszcza, że jeszcze żaden prywatyzacyjny giga-złodziej z lat 80-90-2000 nie siedzi i przy obecnej polityce PIS-u względem sądownictwa i Unii nikt nigdy za giga-złodziejstwa siedzieć nie pójdzie. Oprócz słupów, którzy i tak mają opłacone polisy na taką okoliczność.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-11-2018 [11:09] - Swisspola | Link:

Intencje i patriotyczne morale PiS-u najlepiej pokazała wczoraj TVP-Info, żeby zamortyzować jawną aferę w KNF odgrzewają kotlety i pokazują rozmowę Grasia z Wituckim o VAT u Sowy. Przecież to taka sama brudna i szkodliwa gra jak na początku III RP teczkami. Chyba w celu „cementowania społeczeństwa” jak na prawdziwych patri(di)otow przystało! To jest ohydne, oni już nie potrafią prowadzić innej, normalnej i konstruktywnej polityki, ale tak naprawdę nie robią sobie żadnej krzywdy. Sejmowe komisje to taki nowoczesne Mappet Show w którym się promują politycy na koszt podatnika bez jakichkolwiek konsekwencji dla przestępców. Jakby w Polsce nie było prokuratury i jakby telewizyjne Mappet Show służyło wyjaśnieniu jakiegokolwiek przestępstwa Oni wszyscy wyłącznie dzielą i polaryzują społeczeństwo ci polityczni patri(di)oci. Dlatego nie puszczają wszystkich taśm jakie mają czy nie ujawniają aneksu do raportu likwidacyjnego WSI. Może się jeszcze przydać do bronienia własnej dupy. Polska i Polacy w tej grze się kompletnie nie liczą, zarówno dla PO jak i dla PiS-u. O innych szabrownikach politycznych nie wspominam. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, jeśli społeczeństwo będzie tak podzielone i będzie ten chlam kupowało!
 
Czy naprawdę wierzycie ze PiS jako opozycja nie wiedzieli o dzikiej reprywatyzacji, przekrętach VAT-owskich i innych aferach. Ja nie wierzę, a jeśli nawet się mylę to pytam się, czy politycy z opozycji maja prawo nazywać się politykami, jeśli nie są w stanie ochronić obywateli przed samowolą przekrętami rządzących. Byli zbyt zajęci sobą, aby zadbać o Polaków i Polskę! Ktoś, kiedyś powiedział, że ma się takich polityków na jakich się zasługuje i takie rządy jaką opozycje. To się idealnie wpisuje w nasze problemy!
 

Obrazek użytkownika xena2012

21-11-2018 [10:25] - xena2012 | Link:

Czyżby to co teraz ogladamy jest aferą KNF a nie aferą Czarneckiego?Jak łatwo przychodzi nam przerzucać odpowiedzialność na jednych a tłumaczyć innych.I jak łatwo przyjąć narrację Giertycha nadwornego obrońcy aferzystów.W nowym rzadzie ma przecież zostać Ministrem Sprawiedliwości. 

Obrazek użytkownika stachu

20-11-2018 [12:09] - stachu | Link:

Zakaz  palenia na przystankach jest już od wielu lat wprowadzony przez PO ,jeśli bym miał o coś żal do Pisu  to Gliński wspierającemu  antypolskie filmy,przedstawienia teatralne to Czaputowicz który nie zareagował na znieważenie polskiego  konsula  w Oslo przez norweską policję  podczas odwiedzin  polskiego  dziecka zabranego przez norweskie służby socjalne Barnevernet

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2018 [14:10] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie, chodzi o priorytety. Co jest ważniejsze: pet wypalony na przystanku, czy antypolski chłam Klątwy, na który idzie dofinansowanie? Czy ważniejsze jest piwko w parku wypite, czy może raczej niekontrolowana przez państwo działalność fundacji z obcym kapitałem? To co robi PIS wobec Polaków jest typowym zachowaniem alkoholika wobec własnej rodziny. Przychodzi i zaczyna pier...lić od rzeczy, dowalać się o wszystko, drzeć się o każde GWno, rzucony papierek, bo w podświadomości ma już na stałe zaszyte, że sam nie jest w stanie sobie z własnym nałogiem poradzić. Natomiast w knajpie wiesza się obcym na szyi, zgadza się z każdym zdaniem za kieliszek, chętnie opowiada durnoty nawet o własnej żonie, bo czuje się zaszczuty, szasta pieniędzmi i stawia kolejki. Kończy w kałuży obok bramy z jeszcze większym kacem i następnego dnia to samo. To jest tragiczne i to trzeba leczyć.

Obrazek użytkownika smieciu

20-11-2018 [14:29] - smieciu | Link:

@Imć Waszeć
Znakomite!
Taki fatalny typ alkoholika, który dodatkowo czasem umie upozorować normalność, kupić rodzinie jakąś zabawkę dzięki czemu podtrzymuje tą wiarę, iluzję. Zwłaszcza że potrafi przekonująco odmalować brud i zgrozę zewnętrznego świata. A bidna rodzinka, zamknięta, odcięta od rzeczywistości choć bita i upokarzana nie potrafi wyrwać się z tego błędnego koła.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2018 [15:26] - Imć Waszeć | Link:

Opowiem Panu pewną scenę z historii. Kiedyś pracowałem w byłej Czechosłowacji na budowie i to nie raz. Ciągałem beton na górę i nosiłem cegły, choć byłem już studentem wydziału matematyki UW. Zarobiłem w ten sposób, jak się okazało, na kolejne 10 lat życia, w tym na pierwszy komputer, który kosztował na owe czasy ponad 54 miliony złotych, i setki książek. Nawet mogłem sobie pozwolić na sprowadzanie książek z zagranicy, ale czasem po prostu odpowiadałem na ogłoszenia biednych jak mysz kościelna studentów, gnieżdżących się po trzy rodziny w jednym wynajętym mieszkaniu i płaciłem cenę, jaką sobie zażyczyli. Był to początek lat 90-tych. Scena wprowadzająca. Niech Pan sobie wyobrazi, że przyszedłem z taką kasą 54 milionów starych papierków w kieszeniach do sklepu Protechu przy placu Konstytucji i kupiłem najlepszy komputer jaki tam wtedy stał. Scena pierwsza: zanim doszło do poprzedniej sceny pamiętam mój wieczór pożegnalny z Czechosłowacją. Poszedłem wtedy sam jeden do jednej z najlepszych restauracji w mieście i zażyczyłem sobie ekskluzywny obiad - zupę (tam to jest nieznana forma;), drugie danie (brambory, szpinak i coś w rodzaju schabowego na cały półmisek), deser i najlepsze czeskie piwo. W między czasie zachciało mi się palić, więc poklepałem się po brzuchu i pokazałem gestem kelnerowi o co chodzi. Stało ich tam w pobliżu trzech. Natychmiast jeden poleciał po popielniczkę i nawet służył zapalniczką. Kompletnie nikogo tam nie obchodziło, że lokal z klasą i będzie śmierdzieć dymem, skoro klient płacił samymi pięćsetkami. Podobna scena z Niemiec. Gdzieś na deptaku, czyli takiej szerokiej ulicy wyłożonej kostką z kramami i ogródkami piwnymi przed kamienicami, już nie pamiętam, czy to było Monachium czy Hanower, idziemy sobie i palimy papierosy. Nigdzie nie widać nawet cienia kosza lub popielniczki, co w Polsce jest normalne. W pewnym momencie powstał więc problem, gdzie wyrzucić pety. Ktoś jeden rzucił śmieć po prostu ostentacyjnie na deptak. Wtedy gdzieś z jakiejś wnęki wyskoczył nagle człowiek z miotłą i szufelką, podleciał i natychmiast peta sprzątnął. Nie mówię, że tak było wszędzie, ale to, iż z tym Niemcy liczą/liczyli się w miastach odwiedzanych masowo przez turystów. Już kiedyś wspominałem, że w Pradze spotkałem pewnego dziadka w białym płaszczyku, który gdy zorientował się, że jesteśmy Polakami, koniecznie chciał postawić nam piwo. Byłem tam wtedy z takim chłopakiem z Siedlec i wracaliśmy z budowy (konkretnie to była renowacja kamienic koło kościoła Św. Mikołaja i oddelegowano nas tam tylko dwóch) do hotelu, zahaczając o sklepy spożywcze. Głupio było pić za pieniądze kogoś kompletnie obcego, więc my kupiliśmy własne napoje (kolega kupił colę, bo był - co jest dziwne u Polaków he he he - praktycznie niepijący) i rozpoczęliśmy rozmowę. Co któreś zdanie dziadek wtrącał polskie słowo "Kusociński". Nieważne. Zwracam tylko uwagę, że tam można (było?) pić piwo w sklepie, na ulicy, a nawet w pracy, a ziemia się dotąd jakoś nie zapadła.

Obrazek użytkownika smieciu

20-11-2018 [15:52] - smieciu | Link:

W sumie można uogólnić.
Największa dynamika rozwoju ma zawsze miejsce gdy jest minimum lub brak zasad. Może to być rozwój gospodarczy czy naukowy. Z czasem jednak pojawiają ci co się dorobili i nie potrzebują konkurencji. W nauce też pojawia się beton. Coraz więcej zasad, ograniczeń, biurokracji itd. Aż w końcu rzeczy stają jak atomy w tmp. zera Kelvina :) Nie ma jak się ruszyć by nie wdepnąć w jakieś gówno.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-11-2018 [20:27] - zbieracz śmieci | Link:

Po tych bredniach o zarobkach w Czechosłowacji to ten facet w białym płaszczu a raczej w kitlu lekarskim a miejsce spotkania to ....!?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2018 [21:06] - Imć Waszeć | Link:

To nie zarobki w Czechosłowacji były wielkie, tylko durnota polskich ekonomistów po polskich czołowych uniwersytetach, zrobionych zgrabnie w jajo przez kilku żydów z USA, była wprost mityczna. Tak właśnie wygląda hiperinflacja w praktyce. Wracam do kraju, i powiedzmy wlokę ze sobą kilka paczek cukierków, gitarę i już na niej mam przebicie 12 razy. A co do cen w byłej Czechosłowacji, to za szampon "Zielone Jabłuszko" można było sobie kupić buty, polskie "tryczko", czyli koszulka bez ramiączek warta była 10 koron, a piwo było po kilkadziesiąt halerzy. Facet w białym płaszczyku nawet by na pana nie splunął, bo po sposobie wyrażania się wygląda pan na kiepski sort, gdzieś w okolicy tych, co się narąbują najtańszym rumem na rusztowaniu pod kubańskie cygaro dla szpanu (było tam tego jak psów). Chcecie takiej Polski jak kołchoz za Uralem, głosujcie na PIS.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-11-2018 [07:55] - zbieracz śmieci | Link:

Mieszkam o rzyt beretem od Czech i bywa lem tam nie raz jak ty ale niezliczona ilość i tak za komuny jak i póżniej a nie raz jak ty i to jest istotna różnica.Wiem co tam wozono i za komuny i co wwożono aby mieć najlepsze przebicie .Czy zarobki były tam wieksze ,nigdy czy było taniej ,nie ale mieli towar którego tu awsze brakowało ale po 89 roku to nie było potrzby tam jechać bo z Berlina i Wiednia zwożono wszystko a promami ze Szwcji to juz ciężarówkami!
Czesi stracili za psi grosz wszystkie duże browary i produkuja piwo podobne ciecze poza kilkoma regionalnymi browarami ,mieli swoją kuponówkę cos podobnego do naszych świadectw udziałowych,wszystkie banki przeszły w obce rece ,pozostawiono jedynie zakłady włókiennicze i odzieżowe i to tylko te które szyły ubranka dla dzieci od zawsze idące na rynek niemiecki pod obcymi markami.
Co zrobili po 89 rolu ano pełna dekomunizaję łącznie z uczelniami,zwrócono wszystko i wszystkim co komuna sobie zawłaszczyła nawet KK co budziło największy opór a Havel z bratem odzyskali Studio Barando i kilkanaście hektarów ziemi w Pradze i nie tylko.
Dziś to jadę sobie tam na narty i po lekarstwa gdy potrzebne sa drogie tu u nas a reszta jest znacznie droższa i Czesi dalej tutaj kupują 
Waść bredzisz o 12 krotnym przebiciu w latach 90 -tych chyba ,że w handlu pomiędzy Siemiatyczami a Wółką ale to taki lokalny cud! Jak wieść niesie to za psa ci Wólki dali dwanaście kotów...!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-11-2018 [10:10] - Imć Waszeć | Link:

Nie chciałbym ci psuć dziś humoru, ale chrzanisz jak szwagier przemytnika. W roku 1991 musiano wprowadzić banknot o nominale 1 mln, a rok później już kolejny o nominale 2 mln. Weź se tera człowiek kalkulator i przelicz ile mógł na jednej cegle zarobić stójkowy w bramie, który kupił ją w 1989 roku. Albo na drugiej pochodnej w skupie butelek, wszystko jedno. Cud niepamięci. To takie cwaniaczki jak zawodowi "walczyciele z komunami", którzy w końcu zblatowali się z polskim oddziałem GRU wprowadzili do obrotu inflację faktów o tamtych czasach. Czy PRL był zły? Jak GWno w czekoladzie na deser. Czy był kryzys w czasach gierkowskich? Był. Nawet dwa etapy reform były. Były puste pułki w sklepach? Zależy w których. Jak ktoś mieszkał na wsi, to nie latał po mięso do miasta. Tak samo jak mieszkał przy piekarni. Szwankowało wszystko, ale akurat nie to, że świnie wymarły lub mąka się skończyła. To są pierdoły opowiadane przez walczycieli, żeby podnieść rangę tego, że komuchy z żydami wkręcili ich w swój geszeft, wyleszczyli bez mydła i spuścili w skarpetkach hiperinflacją do rynsztoka. Czy w sklepach był ocet? No dlaczego miało go nie być? Dlaczego on się utrwalił? Bo typowy uzależniony fenol zrzucał się wtedy z kumplami na trzy butelki octu i walili go zamiast dykty. Brat nawet kiedyś opowiadał, że musiał takim właśnie koneserom ocet kupować. Ale... Oczywiście był nie tylko ocet. Wymienię kaszankę, pasztetową, salceson, nawet suchary jak ktoś się najarał. Czy były np. pomarańcze na święta? Może tylko dla milicjantów, sekretarzy i transwestytów. Żarty. Nie było tego, co było na kartki. Proste jak drut dla małej główki przemytnika, isn't it? Nie było też biletów do kina, ale stało pełno koników. Nie było dolarów, ale byli cinkciarze. Nie było podobno sznurka do snopowiązałek i gumki do majtek. Natomiast w Zurtach, ubraniowych i zabawkowych było wszystkiego pełno. Chciał se kupić radio lub telewizor? Szedł i se kupił. Chciał zabawki dla dziecka? Prosim was. Ubrania? No problem. Na te lata przypadają moje nastoletnie zainteresowania, ale nie przypominam sobie, żebym nie miał długopisów, książek i zeszytów do szkoły, albo nie miał butów na WF. Wtedy też kupiłem magnetofon do nagrywania muzy na szpule. Były też szpule i taśmy. Do szkoły przyszły pierwsze komputery z zachodu, a Mera Błonie wyprodukowała polskie podróbki. Czego brakowało, żeby się czego mądrego nauczyć? Ale tym durniom walącym wódę co wieczór przy radiu Wolna Unia Europejska tylko ocet w dziurawej pamięci pozostał. Już 5 minut po okrągłym szwindlu u Kiszczaka rozmaitym Frasyniukom, Piniorom i innym takim komuchy i to ze służb wcale nie śmierdziały. Zaczął im za to śmierdzieć ciemny naród. Potem faza burzliwego niedorozwoju. Za Tuska była w Polsce regionalnej większa bieda, niż w całym okresie kartkowym w PRL. Zdarzało się, że dzieci nie miały butów bez pomocy z MOPS-u. A to przecież już było w wolnej i zasobnej Polsce ponad 30 lat po "occie na półkach". Myśl więcej, pieprz mniej, a będziesz zdrowszy.

Obrazek użytkownika stachu

20-11-2018 [12:14] - stachu | Link:

PIS nie wywalił Sorosa i jego fundacji a także Norweskich Funduszy które finansują  seksualizację dzieci i gender.Orban  je wywalił  z Węgier a my na co czekamy ale norweska kasa nie śmierdzi nawet politykom Pisu  pełny klientelizm

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2018 [16:33] - Lektor | Link:

Cz.1.
No właśnie, głupia, słaba i upierdliwa elig !! Panii sobie wspaniale wymyśliła ten tytuł notki na siebie !! Prawie wszystko co pani tutaj pisze to bzdury i pani niewiedza. Oto kilka przykładów:
 
„Niech mi ktoś wyjaśni, po co PiS-owi było popieranie skrajnie niepopularnego pomysłu zamykania sklepów w niedzielę? „
Bo proszę pani tak chciały związki zawodowe a nie PIS !!!  Jeśli pani czyta tylko GW no to właśnie tam pisało że to PIS. A po drugie, w tych sklepach pracują głównie kobiety i to one chcą mieć przynajmniej jeden dzień w tygodniu dla rodziny. W Europie zachodniej sklepy są pozamykane w niedzielę i jest dobrze –w Polsce jest źle. Ten temat powinien być już dawno zamknięty, ale od czasu do czasu znajdzie się jakiś oszołom (w tym przypadku pani), który jątrzy i wałkuje temat od nowa.
 
„Duże zamieszanie wywołała ostatnia zmiana kodeksu wykroczeń dotycząca właścicieli psów. „
Pani kochana, panią jeszcze żaden pies nie złapał zębiskami za doopę. Gdyby tak było, to śpiewałaby pani zupełnie odwrotnie. A przecież wystarczy tylko się rozejrzeć lub pomyśleć.
 
„  Proszę zwrócić uwagę na to, że wszystkie te rzeczy były dozwolone za "totalitarnego" PRL. „
Były – otumaniona kobito !!! I co jeszcze było ?! Brud, smród, ubustwo, puste sklepy, ludzie palili w piecach szmatami i plastikami i każdy miał w d... środowisko. Przecież pani nie jest nastolatką i pewnie pani pamięta te czasy. Czy pani teraz cierpi na zaćmę ?! Pani, gdyby pani choń trochę rozumowała poprawnie, to nie popierałaby pani palenia papierosów, chociaż np. na przystankach czy innych miejscach publicznych nie chodzi o palenie, ale o te śmierdzące i brudne miejsca leżących niedopałków. Pytam więc: Czy pani miło jest czekać na autobus w takim śmierdzącym miejscu ?!
 

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2018 [16:34] - Lektor | Link:

Cz.2.
 „Władza PiS jest na to za słaba.  Ludzie to widzą i nie palą się przesadnie do jej popierania.”
No to niech sobie pani i ci ludzie wybiorą silną władzę PO, jeśli nie chcą tej słabej. Pani i tym polakom chyba się już we łbach popieprzyło !  3 lata minęły, jest coraz lepiej, a oni z powrotem straszą złodziejami, oszustami i zdrajcami z PO. Wam się po prostu porypało we łbach !!!  Pani i przeciwnikom PIS-u wydaje się, że to co było złe od 1990, a szczególnie złe w ciągu 8 lat rządów PO, PIS powinien naprawić w ciągu 3 lat – a jeśli nie to won. Pani i pani podobni, jak np Gniewko powinni pisać artykuły o tym co PIS zrobił, ajeśli czegoś nie zrobił to dlaczego. Czy pani wyobraża sobie idealne rządzenie krajem gdzie przygłupy z tot. opozycji robią cały czas wszystko, aby zdestabilizować sytuację w państwie i przejąć władzę. To samo dotyczy przygłupów i lewaków w UE, którzy robią wszystko by przeszkadzać takim krajom jak Polska.
Jeśli pani do tego doda komunistów i ich dzieci z byłego PRL, SB-eków, WSI-oków, debilowskich lewaków, łobywateli RP, feministek i cholera wie kogo jeszcze, to zrozumie pani, że PIS rządzi dobrze, że rozwój idzie w dobrym kierunku, , że gospodarka kwitnie, a rząd nie kradnie tylko w programach socjalnych dzieli się ze społeczeństwem.  O tym powinniśmy rozmawiać i po prostu podpowiadać temu rządowi, bo pani kochana – lepszego nie będziemy już mieli !!!  Spójrz pani na tabelę polityczną, to stwierdzi pani to samo co ja.
 

Obrazek użytkownika mmisiek

21-11-2018 [00:11] - mmisiek | Link:

"No to niech sobie pani i ci ludzie wybiorą silną władzę PO..."
 
Na takiej obowiązującej w Partii logice, że prawicowi i patriotyczni wyborcy i tak nie mają na kogo innego głosować PiS się może niedługo nieźle przejechać i wywrócić.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-11-2018 [17:52] - Jan1797 | Link:

Proszę mi podpowiedzieć kim jest z natury człowiek, otoczony psami groźnych ras ?
O płotkach to miał być kit? Najważniejsze, nie zauważa autorka bezpiecznych naszych
miast, dziwne, widocznie w różnych krajach żyjemy?
Proszę spojrzeć inaczej, zyskiem regulacji, jest ujawnienie POgłowia, proszę Emerytki.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-11-2018 [20:40] - zbieracz śmieci | Link:

Waszeć ,foros ,śmioeciu poluzowano wam i przestano kontrolować co robicie w sieci i to błąd co uniemożliwi wam powrót do rzeczywistości ,nigdy nie powinniście się ze sobą spotykać nawet w wurtualnym świecie !