Nieczysta gra opozycji na Święto Niepodległości

o nie było tak dawno. Zaledwie kilka lat temu. Gdy Platforma była u władzy a PiS w opozycji. I jak to zwykle bywa z opozycją w demokratycznym systemie, PiS urządzał demonstracje. I co więcej były to demonstracje wielotysięczne. Jednak nigdy przez osiem lat, PiS nie ogłosił się totalną opozycją. Ale w niczym to nie przeszkadzało Platformie, aby oskarżać, że PiS jest żądny władzy. Kaczyński jest żądny władzy. To było słychać na okrągło i do znudzenia. Oczywiście Platforma nie była żądna władzy. PSL nie był żądny władzy. Oni sprawowania tej władzy wręcz nienawidzili. Jedyne, co ich przy władzy trzymało to był altruizm i poświęcenie. Gdyby nie to, oddali by tę nienawistną władzę PiS-owi natychmiast. Dzisiaj też nie są żądni władzy. Taki jest podprogowy przekaz sprzyjających opozycji, prywatnych mediów. I jest jeszcze inny, już nawet nie podprogowy tylko jawny. PiS to faszyści. Tak było jak jeszcze PiS był w opozycji. Tak jest też teraz. A wczoraj pojawił się nowy motyw. Donald Tusk ogłosił w Łodzi, że PiS to bolszewicy.
Oczywiście, ani członkowie, ani też zwolennicy PiS-u nie są żadnymi faszystami czy też bolszewikami. Każdy racjonalnie myślący człowiek w Polsce to rozumie. Ale takie jest zbójeckie prawo opozycji. Rzucać oskarżeniami. PiS też nie był święty pod tym względem, gdy był w opozycji. Też rzucał oskarżenia, choć robił to bardziej inteligentnie. Takich prostackich i prymitywnych oskarżeń o faszyzm i bolszewizm nie było.
I nie w tym rzecz, że ze strony opozycji padają oskarżenia. Rzecz jest, w czym innym. Jutro mamy setną rocznicę odzyskania niepodległości. I jak co roku w Warszawie miał się odbyć Marsz Niepodległości. Z tym, że w tym roku byłby pewnie jeszcze bardziej liczny niż zwykle.
Jak to, ktoś potrafi zorganizować wielotysięczny marsz? I ten marsz nie będzie przeciwko opcji rządzącej?
Nie, na to pozwolić nie można! I pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta stołecznego Warszawy, zakazała tego marszu.  Po, co? Po to, aby z patriotycznej, legalnej, dawno temu zgłoszonej demonstracji w czasie Święta Niepodległości zrobić 'marsz nienawiści' i 'marsz faszystów'. Jednym słowem, aby z tego marszu zrobić rozróbę. Taki był cel zakazu wydanego przez panią Hanny Gronkiewicz-Waltz. Bo wiadomo było, że ludzie wybierali się na ten marsz. I wiadomo było, że zakazowi nie wszyscy się podporządkują.
Wykorzystać Święto Niepodległości dla partyjnych celów. Wyjątkowo obrzydliwe.  Aż trudno uwierzyć do jakich metod posuwa się obecna opozycja. W celu skompromitowania PiS-u i odzyskania władzy. Władzy, której jakoby nie jest żądna. Ale jak widać żadnych zahamowań w celu jej odzyskania nie ma. I jeszcze jak by oskarżeń o ‘faszystach’ było za mało, w Łodzi, na dwa dni przed Świętem Niepodległości, Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, czyli osoba, która z racji sprawowanego urzędu powinna być bezstronna dokłada słowa o ‘bolszewikach’. Znaczy się, że ludzie PiS-u to bolszewicy. Wzorzec z Sevres bezstronności.
Na szczęście, w sprawie marszu, prezydent A. Duda i premier M. Morawiecki znaleźli dobre rozwiązanie. Ogłosili marsz państwowy. Narodowcy też stanęli na wysokości zadania. I mimo tego, że sąd uchylił zakaz pani prezydent w sprawie Marszu Niepodległości, zaakceptowali marsz państwowy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie dopuszczą wśród swoich zwolenników do żadnej prowokacji.
Wtedy z nieczystej gry totalnej opozycji nic nie wyjdzie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2018 [20:04] - Jabe | Link:

Po prostu dawniej wy byliście mienszewikami, a oni bolszewikami, a teraz jest na odwrót. Na to się najwyraźniej Donald Tusk skarży, że nie on.

Popełnia Pan błąd, wnioskując, że skoro oni oskarżają prezesa Kaczyńskiego o żądzę władzy, to oni twierdzą, że sami nie są żądni władzy. To jest jasne, że im ślinka cieknie. Nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że obie strony zdają się zarzucać sobie nawzajem to, co im samym po głowach chodzi.

Co do marszu to zachowanie panów prezydenta i premiera też wcale nie było czyste. Wykorzystali trudności jakie organizatorom sprawiła pani prezydent do forsowania własnego marszu, na swoich zasadach. Ostatecznie dogadali się, że Marsz Niepodległości będzie szedł za oficjelami. Podobno jednak nie spisano umowy, więc kolejny niezbyt czysty numer jest całkiem prawdopodobny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2018 [09:09] - Marek1taki | Link:

Współcześni bolszewicy są w Brukseli. Wynika to z ideologii, taktyki i celów.  Ideologii marksistowskiej, Taktyki terroryzmu, propagandy zła i grabieży. I z celu jakim jest totalna włada nad totalnie zniewolonymi.
W tej sytuacji Tusk krzyczy gonić złodzieja.  PiSowcy nie są bolszewikami tylko właśnie zagubionymi politycznie mienszewikami, którzy dążą do socjalizmu, a nie widzą, że są tylko zakąską. Problem, że Polskę w to pakują. Już właściwie PiS, na który głosował elektorat został przejęty przez ludzi spoza PiSu. Wystarczy spojrzeć na obecny rząd, jego czyny i poglądy.
Premier i prezydent zareagowali zgodnie ze swoją przynależnością ideologiczną. Podobna koordynacja i refleks były gdy chodziło o korektę ustawy o IPNie. Nie zapomnimy. Pamiętamy. Prezydent Warszawy wydała decyzję, do której nie była uprawniona, więc ich naturalna reakcją, do której są zobligowani z racji pełnionych obowiązków, było dopilnowanie praworządności. Nie wywiązali się z tego. Mogli to zrobić właśnie deklaracją przyłączenia się do Marszu Niepodległości i zwrócenia się do prokuratury sprawy nadużycia władzy przez HGW.
Uwaga, że sprawa oficjalna była załatwiana na gębę jest słuszna. Ten fakt jest znamienny. Bizantynizm jest tylko narzędziem marksistów, a nie ideologią.

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [20:07] - angela | Link:

POdskakuja zdrajczyki, bo takie ich zadanie.
Kto płaci, to wymaga. 
Mam nadzieje ze niedlugo ta swołocz odejdzie w zapomnienie, razem z ich głównym wajchowym, Pinokio specjalistą od demolki,  czego by nie dotknął. 

https://wpolityce.pl/m/polityk...

 

Obrazek użytkownika xena2012

10-11-2018 [20:35] - xena2012 | Link:

Narodowcy z pewnościa nie dopuszczą żadnych prowokacji spowodowanych przez swoich zwolenników. Ale prowokacje już zapowiadają  ludzie Kasprzaka.W internecie krążą propozycje podjęcia prowokacji z cennikiem np.za uszkodzenie ciała, wybłagana przez Schetyne w niemieckiej ambasadzie grupa terrorystów z Antify już przebywa w Polsce gotowa do wszczecia zamieszek.......Myślę,że w pierwszym rzedzie trzeba kontrolować ruchy TVN ,przeciez to oni będą te prowokacje i burdy filmować obarczając odpowiedzialnością władzę i RN w przekazie dla zagranicy.

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [23:16] - angela | Link:

@xena,  dokładnie tak. Świat obejrzy przekaz nagrany przez tvn i powieli .  Potrzeba żeby ktoś, czy kilku ludzi, na bieżąco do kamer dementowali  ich relacje.Czy tak sie da, nie wiem.
Moze byc maly incydent rozdmuchany do gigantycznych rozmiarow, wywolany przez prowokatorów,  pokażą tylko to, a nie spokojny marsz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-11-2018 [23:18] - Pani Anna | Link:

Marsz marszem, zobaczymy jutro co się będzie działo, ale ja tu, na emigracji obejrzałam w internecie Koncert Dla Niepodległej i jestem cała popłakana ze wzruszenia. Coś wspaniałego. I żaden troll tutaj mi tego nie odbierze!

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [23:26] - angela | Link:

Przegrali wybory i się wściekaja. Tonacy się brzydko chwyta. http://m.niezalezna.pl/243424-...