Nie ruszamy sądów bo media, nie ruszamy mediów bo sądy

Nie, nie przyłączę się do krytyki Prawa i Sprawiedliwości za przegrane wybory w dużych miastach. Niestety prawda przegrała. Taka wada demokracji. Coś jednak należy zmienić.

Mimo, że moje poglądy są konserwatywno-liberalne, to nie ma lepszej partii niż Prawo i Sprawiedliwość, bo niestety partia Korwina, która jako jedyna odwołuje się do tych wartości, tak naprawdę niesłusznie przywłaszcza sobie prawa do tego by nazywać się jedyną prawicą i szkodzi ruchom prawdziwie konserwatywno-liberalnym. Zresztą często w tej partii zamiast zdrowej gospodarki wolnorynkowej proponuje się anarchię. Takie róbta co chceta. PiS to najlepsze na co nas stać.

Prawo i Sprawiedliwość odniosło historyczny sukces, ale to nie znaczy, że można odpuszczać obie poparcie wielkomiejskich wyborców.

Trzeba wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość…. Nie może być tak, że komuna ma jakieś 80% mediów w Polsce

Moim zdaniem przyczyną porażki w dużych miastach nie jest tylko to, że tam mieszkają ludzie pozbawieni korzeni lub ludzie z małych miejscowości, którzy natychmiast chcą się tych korzeni pozbyć. Problem jest głębszy, dotyczy wizerunku. Nie mogę zrozumieć zaniechań co do mediów. Być może to jest tak, że skoro Jarosław Kaczyński nie przykłada do wizerunku specjalnej wagi, to nic się w tej sprawie nie dzieje? Może to jest tak, że czego Kaczyński nie zacznie, tego nikt inny w Prawie i Sprawiedliwości nie odważy się ruszyć? Może brakuje odpowiedniego zaplecza intelektualnego, żeby tę sprawę załatwić? A może osoby za to odpowiedzialne są jakoś zastraszane?

Nie kupuję opowieści, że nie można było ruszyć mediów bo przeszkodziłyby w tym sądy. Dla mediów można było zrobić bardzo wiele, chociażby poprzez współpracę z polskim biznesem, który mógłby te media dotować i powoływać do życia. Niestety w sporej części prawicy jest takie przeświadczenie, że sądy i UE wszelkie działania w sprawie mediów by zablokowały.

Sądy

Co do sądów… PiS sam się zakiwał. Duża w tym „zasługa” Andrzeja Dudy, który na rok zahamował reformę. Powstaje teraz pytanie: czy warto ruszyć sądy, żeby pokazać niezłomność, zyskać respekt i naprawić wiele spraw w Polsce, czy może jednak przeczekać do wyborów 2019? Wszystko zależy od tego, jak sprawa sądów wpłynie na wybory. Osobiście uważam, że nie ma na co czekać. PiS i tak będzie pod ostrzałem. Jakiekolwiek wycofywanie się z reformy sądów zostanie odczytane tylko jako oznaka słabości, rozzuchwali opozycję i spowoduje dalsze osłabienie respektu wyborców wobec PiS.

Trzecia sprawa to brak konsekwencji w działaniach PiS

Moim zdaniem PiS za miękko poszedł w kwestii działań Komisji Unii Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jeżeli z jednej strony mówi się Polakom, że działania UE są bezprawne, to po co odpowiadać na fałszywe zarzuty? Po co nowelizować co chwilę ustawę o sądach? I tutaj znowu wracamy do Andrzeja Dudy. Gdyby sprawa była załatwiona na szybko tak jak z Trybunałem Konstytucyjnym, to dziś ten temat by nie istniał. PiS i AD nie mieli złudzeń, że pozostawienie Trybunału, tak jak go przekazała Platforma, byłoby jednoznaczne z upadkiem rządów w pierwszym roku sprawowania władzy. Sądy pozornie dawały więcej swobody, a jak jest obecnie każdy widzi. Bezkarność złodziei i wyroki dla premiera za byle co.

Innym przykładem braku konsekwencji jest oskarżanie polityków PO o złodziejstwo. Nie twierdzę, że oni nie kradli, ale skoro nikt nie poszedł siedzieć, to słabo zorientowany w polityce Kowalski, dodatkowo ogłupiony przez media, może pomyśleć, że ten PiS to tylko szuka wroga i rzuca oskarżeniami. Tak to wygląda dla ludzi nieznających się na polityce. I tutaj wraca sprawa sądów, które nie wsadzają złodziei. Skoro próba skompromitowania takiej Zdanowskiej, czy Adamowicza się nie powiodła to trzeba: a) wygasić im mandaty przez wojewodów, b) doprowadzić do ich skazania), c) dać sobie spokój  oskarżeniami, jeżeli nie da się ich skazać i poszukać innej drogi dotarcia do wyborców. Może poprzez media? Sam nie wiem. Coś trzeba tu zrobić.

Kolejnymi przykładami braku konsekwencji jest np. wycofanie się z ustawy o IPN, wycofanie się z opodatkowania marketów przy jednoczesnym dowalaniu obowiązków małym przedsiębiorcom (JPK itd.) przyjmowanie rzeszy imigrantów, w tym z krajów muzułmańskich, a i Ukraińcy niedługo będą chcieli mieć swoją reprezentację w rządzie i samorządach.

Moim zdaniem każda władza powinna mieć respekt. Platforma jest partią antypolską i skompromitowaną, ale miała respekt, a często budziła nawet strach. A Czy PiS ma respekt? Czy to jest tak, że opozycyjni wyborcy i opozycja szanują PiS, choć go nienawidzą? I w końcu, czy Prawo i Sprawiedliwość wzbudza respekt u swoich wyborców? Bez poważania PiS daleko nie zajedzie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [10:56] - Jabe | Link:

Prawda przegrała? U nas w Krakowie przegrał Photoshop.

Co do mediów, jak Pan te procenty liczysz? Ile procent w takim rozrachunku miałaby telewizja, której nikt by nie oglądał? Gdyby telewizja państwowa była na poziomie, informowałaby, zamiast traktować ludzi jak tępaków, zmonopolizowałaby przekaz. Tak więc, jeśli mowa o 80% w rękach „komuny”, to jest to skutek polityki zniechęcania do siebie.

PiS przegrał nie tylko w dużych miastach, w średnich też. Nie jest to wynik wykorzenienia wyborców, tylko wykorzenienia PiS-u, który nie potrafi się dostosować do lokalnych warunków, polegając jedynie na centralnej propagandzie. Od dawna twierdzę, że PiS jest partią bez korzeni. Nie potrzebuje lokalnych sympatyków, wszystko idzie z centrali dossanej do hydrantu z budżetowymi pieniędzmi.

słabo zorientowany w polityce Kowalski, dodatkowo ogłupiony przez media, może pomyśleć, że ten PiS to tylko szuka wroga i rzuca oskarżeniami. – Przepraszam, ale nieogłupiony przez media Kowalski do jakiego wniosku może dojść?

Skoro próba skompromitowania takiej Zdanowskiej, czy Adamowicza się nie powiodła to trzeba: a) wygasić im mandaty przez wojewodów – Jak nie kijem go to pałą. Jak Pan myśli, ile procent dostanie PiS w Łodzi w nadchodzących wyborach, gdy usunie prezydent Zdanowską po takim triumfie? Ile?

Obrazek użytkownika adriano

05-11-2018 [12:10] - adriano | Link:

80% w rękach komuny to spadek po komunie i przyzwolenie postkomunistów przy jednoczesnym rugowaniu z mediów porządnych prawicowych dziennikarzy. TVP jest do zmiany. W wielu miastach PiS nie umiał wygrać i to bardziej chodzi o logo PiS. To były wybory PiS lub PO.  Co do ostatniego Pana akapitu, to jest tandetna manipulacja.

 

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [12:36] - Jabe | Link:

Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że na rynku medialnym jest ustalona liczba podmiotów, które mają stały podział wpływów. Ja sądzę, że szczekaczki zostałyby zmarginalizowane, gdyby była rzetelna alternatywa. Zamiast tego z TVP zrobiono szczekaczkę. Problem nie leży więc po stronie mediów „komuny”. Proszę zauważyć, że nieudacznicy z PiS-u dziecinnie próbują zwalać swoje niepowodzenia na wrogość wrogów, zamiast szukać przyczyn u siebie.

Co do logo PiS, oczywiście. PiS to tylko centrala, w wielu miejscach nie kojarzy się z niczym lokalnym. Platforma sprytnie to wykorzystywała.

Proszę jaśniej na temat tej tandetnej manipulacji.

Obrazek użytkownika adriano

05-11-2018 [14:37] - adriano | Link:

Chodzi o to że jak nie można kogoś skazać bo nie ma mocnych dowodów albo wymiar sprawiedliwosci nie chce tego zrobić to nie ma co rzucać oskarżeń i to jest rozwinięcie punktu c. 

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [20:39] - xena2012 | Link:

Tylko czemu bronimy Zdanowskiej jak niepodległości?Co ona zrobiła dla łodzi? Koszmarny z wyglądu i koszmarnie drogi dworzec z którego odjeżają ,,aż''cztery pociągi dziennie?Żeby dostac sie do Katowic trzeba jechać z Widzewa.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-11-2018 [12:28] - Chatar Leon | Link:

W Krakowie to...
PiS wkomponował się w lokalne układziki i tak też jest odbierany przez sporo osób.
Przykłady:
1. Komuch Majchrowski uprawia propagandę, jak to dba o zieleń a w rzeczywistości przedstawia plany zagospodarowania, w których oddaje kolejne tereny deweloperom. Robi to wbrew protestom mieszkańców. Mieszkańcy liczą na PiS. Co wówczas robią radni PiS w radzie miasta? Jak stado baranów - wraz z radnymi Platformy i komuchami - głosują bez sprzeciwu za tym, co podrzuca Majchrowski. Linka do protokołu z ostatniej sesji RM wysyłać chyba nie muszę.
2. Podczas oficjalnego spotkania w urzędzie miasta organizacje lokatorskie nagłaśniają w Krakowie sprawę przekrętów reprywatyzacyjnych, atakując rządzących w mieście Majchrowskiego i Platormę. Na spotkaniu są obecni przedstawiciele klubów radnych. Co robi obecny na spotkaniu przedstawiciel PiS? Ano, z zaspaną miną i pretensją w głosie pyta ludzi, czegóż to oni właściwie chcą od władz miasta?
 

Obrazek użytkownika adriano

05-11-2018 [13:55] - adriano | Link:

Chodzi o to że jak nie można kogoś skazać bo nie ma mocnych dowodów albo wymiar sprawiedliwosci nie chce tego zrobić to nie ma co rzucać oskarżeń i to jest rozwinięcie punktu c. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-11-2018 [20:13] - Marek1taki | Link:

"Mimo, że moje poglądy są konserwatywno-liberalne, to nie ma lepszej partii niż Prawo i Sprawiedliwość, bo niestety partia Korwina, która jako jedyna odwołuje się do tych wartości, tak naprawdę niesłusznie przywłaszcza sobie prawa do tego by nazywać się jedyną prawicą i szkodzi ruchom prawdziwie konserwatywno-liberalnym. Zresztą często w tej partii zamiast zdrowej gospodarki wolnorynkowej proponuje się anarchię. Takie róbta co chceta. PiS to najlepsze na co nas stać."
Kolejne partie Korwina są osamotnione z głoszeniem konserwatywnego liberalizmu. Żadnego zawłaszczania nigdy nie było i nadal nie ma. To samo zresztą dotyczy narodowców i organizacje katolickie. Jest powoływanie się przez PiSowską propagandę na wybrane elementy tych trzech opcji - do czego PiS ma prawo - i próby zawłaszczania dla siebie, co nie tylko jest nieuprawnione, ale co gorsza jest nieudolne. A nieudolne jest bo mają PiSowskie przechwałki prawicowością zwyczajnie krótkie nogi. Dokładnie to politykom, którzy POsługują się szyldem PiS udało się zrealizować program skrajnie lewicowy: program rozrostu socjalu IIIRP, idee internacjonalizmu (podporządkowanie państwa i narodu interesom okolicznych i egzotycznych agresorów, czyli rozbudowanie okupacji), pogłębienie politycznej poprawności. Wszystko to anarchizuje zastaną kupę kamieni, której aktywów i pasywów nawet nie zewidencjonowano. A mityczni korwiniści "anarchizują". To co Pan tu wyPiSuje układa się w nowe otwarcie propagandy w związku z perspektywą kolejnych wyborów. Dostrzegam próbę kontynuacji Długiego Marszu w połączeniu z poszukiwaniem świętego Graala prawicowości. Nie Pan jeden. To ciąg wpisów i komentarzy. Widzę was.

Obrazek użytkownika Jan1797

05-11-2018 [20:57] - Jan1797 | Link:

<program rozrostu socjalu IIIRP>
Zdecydowanie nie było wyjścia, stopień klinczu finansowego „młodych” rodzin postępował
 w takim tempie, że koniecznie trzeba to było zatrzymać.  

<której aktywów i pasywów nawet nie zewidencjonowano.>
O tym Szanowny Marku nie możesz wiedzieć;-))
Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-11-2018 [22:33] - Marek1taki | Link:

Szanowny Janie,
to pomyślna wiadomość, że nie doceniam buchalterów. I niepomyślna, że stan państwa jest ukrywany w ten sam sposób co akta WSI.
Klincz finansowy wstrzymano na co wzięto chwilówkę na koszt budżetu i  kosztem popsucia praw. To nie była jedyna droga. Możliwe było podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżka Vat - nadal aktualna, ujawnienie bakructwa piramidy ZUS - równe emerytury państwowe przy zniesieniu przymusu ubezp.społ.ZUS i bez wprowadzania 500+ (zostałoby w kieszeni pracujących).
Pozdrawiam, Marek
 

Obrazek użytkownika Jan1797

06-11-2018 [19:08] - Jan1797 | Link:

Szanowny Marku,
Pierwsze pominę, bo słuszne, lecz w przypadku klinczu młodych wyjścia nie było.
Cóż da, wyższa kwota wolna w przypadku ludzi bez dochodu.
Pozdrawiam, Jan.