Kiedy PiS odzyska wielkie miasta?

To nic trudnego, potrzebna jest spójna wizja i determinacja w dążeniu do celu. Diagnozę w tym temacie postawiłam ponad 8 lat temu. Jednak wtedy nie chodziło mi tylko o te wielkie miasta lecz także o wygranie wszystkich kolejnych wyborów. Potrzebny jest teraz ten jeden mały kroczek ku chwale Ojczyzny !
Dzisiaj powtórzę jeszcze raz:
PiS zacznie wygrywać wybory wielkomiejskie, wtedy i tylko wtedy, kiedy będzie miał poparcie wśród młodego pokolenia na poziomie 40-45%. Aby to osiągnąć, PiS musi uruchomić różne programy społeczne skierowane do młodych, otwierające różne możliwości: kariery, rozwoju, nauki ... etc. nie pod sztandarem PiS, ale pod sztandarem  uczciwej i suwerennej Polski. Programy: 500+ i Mieszkanie+ to krok we właściwym kierunku, jednak w dłuższej perspektywie to trochę za mało. Potrzebne są nowe programy takie jak np. Stypendium+. No i na koniec, nie można zapomnieć o mediach. Trzeba tu złamać niemiecki monopol oraz zainwestować w NASZE patriotyczne komerycjne media. Na pohybel sitwie!  Za 5 lat będziemy rządzić we wszystkich Sejmikach i wielkich miastach.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2018 [21:36] - Jabe | Link:

A kto za te darmowe smakołyki zapłaci? Gdy młodzi dorosną, będą musieli dźwigać obciążenia, z jakimi się socjalizm wiąże. Dalszy ich los zależy od tego, czy będą mieli gdzie emigrować. Ponadto młodzi lubią samodzielność i niekoniecznie będzie im się uśmiechać bycie przedmiotem działań dobrotliwego państwa.

Trzeba przede wszystkim przestać traktować obywateli jak idiotów, nawet jeśli znaczna część jest głupia. Wystarczy że się połapią ci mądrzejsi i tym głupszym uświadomią. Propaganda dla ciemnego luda ma ograniczone pole rażenia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-10-2018 [21:55] - Ula Ujejska | Link:

Kto za to zapłaci?  
Zapłaci mafia okradająca Polskę. Wystarczy nie kraść i wsadzać łotrów do pierdla oraz odstawiać od koryta ich pomocników. To się już dzieje!

Jasne?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-10-2018 [21:57] - Imć Waszeć | Link:

Łotry w kieracie mogą produkować prąd, co po aktualnych cenach rynkowych da trochę euro do budżetu:/

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-10-2018 [22:05] - Ula Ujejska | Link:

Robota w kamieniołomach przy produkcji kostek brukowych także jest opłacalna dla budżetu - i nie pozwoli "gawłowskim" zapomnieć jak się uczciwie pracuje na kawałek chleba.

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2018 [21:59] - Jabe | Link:

No a jak się już wszystkich łotrów wsadzi do pierdla, a u koryta będą sami dobrzy ludzie, to kto będzie płacił?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-10-2018 [14:37] - Imć Waszeć | Link:

Nigdy tak nie będzie. Procent łotrów w społecznościach jest mniej więcej stały, gdyż łotrostwo jest funkcją organizacji tychże społeczeństw, czyli wszelkich stwarzanych okazji do łotrostwa i uznawanej hierarchii wartości. Dawniej wiedziano także, że łotrów często robi się urzędnikami, bo tacy są skuteczni w zarządzaniu masami. Gdy więc zabraknie łotrów na wolności, to inni ludzie w cudowny sposób "złotrzeją", gdyż pojawi się ku temu okazja - nisza lub socjo-biom ;). Nie jest to jednak zasada uniwersalna w świecie Człowieka. Gdy w podobny sposób przeprowadzi się przycinkę (pruning) inteligencji, licząc na to, ze miejsce wyciętych zajmą "nasi", to zrobi się poważny błąd. Procent ludzi inteligentnych w społeczeństwie jest bowiem stały i stabilny w tym sensie, że odtwarza się dopiero w kolejnych pokoleniach. Czyli jak zrobi się manko, to będzie manko aż do momentu dosypania nowej kasy. Niektórzy sądzą także, że inteligencja ujawnia się sama, jakoś się wyzwala i wypływa na szerokie społeczne wody i jaśnieje ku chwale aktualnej władzy. Nic bardziej mylnego. Dlatego w każdym pokoleniu więcej jest Janków Muzykantów niż Sir Hamiltonów. W tym jednak sensie przycinka czasami ma dobry skutek :))

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2018 [14:46] - Jabe | Link:

No ale żeby zarobili w kamieniołomach na to wszystko, potrzeba będzie tych łotrów kilka milionów. Spoko, dobierze się z uczciwych.

Obrazek użytkownika smieciu

23-10-2018 [23:37] - smieciu | Link:

Ale po co uruchamiać te programy? Po co ktoś ma wymyślać koło? Jak za całkiem niedawnych jeszcze czasów dyktować do dla ludu jest dobre. Po co zatrudniać wielką biurwę, która najpierw zabierze pieniądze by potem je załadować łaskawie w programy?
Nie można prościej? Po prostu zaufać zdolnościom Polaków, którzy naprawdę potrafią sobie radzić i zadbać o siebie? Nie można po prostu zmniejszyć obciążeń podatkowych? Napisać kilku prostych reguł, opracować plan ogólnego zagospodarowania Polski i po prostu pozwolić ludziom zrobić resztę? Czy naprawdę mieszkania muszą być budowane przez państwo? Czy nie wystarczy że państwo pokaże gdzie mają stać i na jakich, prostych  zasadach?
Czy Polak sam nie może mieć takiej sytuacji materialnej że dziecko nie jest problemem? Czy naprawdę musi w ten aspekt życia interweniować państwo?
Czy nie można mieć prostej gospodarki rynkowej. Kiedy np. popyt sprawia że rosną ceny produktu? Np. popyt na pracę sprawi że wzrośnie płaca? Czemu rząd musi działać wspak sprowadzając tanią siłę roboczą sztucznie interweniując (negatywnie) na rynku pracy?

Rzeczy nie są skomplikowane. Nie są też wiedzą tajemną. Albo wymagające specjalnej mądrości. Jedyne czego trzeba to chcieć. I móc. Niestety PiS ani nie chce ani nie może. Tu naprawdę działają poważne siły. I naprawdę niepoważne jest myślenie że tak słaba organizacja, partia jak PiS jest w stanie się im przeciwstawić. Tym bardziej że ludzie w PiSie są raczej pragmatykami...

Oczywiście. Lokalna polityka rządzi się swoimi prawami. Tam niektóre rzeczy są możliwe nawet poprzez działania partii. Tylko że to dzieje się w istocie wbrew tej dużej polityce. Ta duża, także w dużych miastach nie może być zależna od zwykłych ludzi, którzy się dogadają kierując rozsądkiem.
Oczywiście warto coś tam działać na dole. Nie warto jednak się łudzić że jakiś rząd wprowadzi rozsądne rozwiązania. Nie w naszej obecnej rzeczywistości.

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2018 [23:49] - Jabe | Link:

Przecież Autorka wyraźnie napisała, że celem jest zdobycie poparcia. Wg niej właściwym środkiem do tego jest obdarowywanie ludu.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

24-10-2018 [13:18] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Brawa dla Autorki za dobre recepty na tę chorobę :)

1. Tak się złożyło (i nie jest to zasługa ani wina Autorki) że wygrana PIS jest dobra dla Polski i odwrotnie wygrana Polski jest dobra dla PIS.

2. W zdrowym państwie i społeczeństwie złodzieje, aferzyści i ci którzy ich popierają i bronią stanowią margines poniżej 5%. Autorka słusznie wskazuje, że trzeba wyzwolić wielkie miasta z wszelkich brzydkich zaszłości.

3. Stypendia? -- Oczywiście, połowa z nich powinna mieć charakter naukowy i bezzwrotny. Inwestycja taka jest opłacalna.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-10-2018 [15:00] - Chatar Leon | Link:

Taaa... Tylko ja nie wiem czy za 5 lat to będzie ten sam PiS.
Od lat obserwuję to, co wyprawiają struktury tej partii w Krakowie:
Najpierw lokalny PiSu przez dobrych parę lat rękami i nogami bronił się przed nowymi ludźmi. No bo przecież nasi pisowscy wieczni radni - leśni dziadkowie mieli być wieczni. Wycinano ludzi ideowych, nowych i ambitnych, "gubiono" dokumenty kandydatów. Na listach wyborczych w wyborach samorządowych na miejscach biorących umieszczano "wiecznych radnych", dla domknięcia listy dodawano jakieś przypadkowe nieznane nikomu osoby, które chodziły na zebrania lokalnych komitetów.
No a co stało się przed tymi wyborami? Cwaniaki z PO, które parę miesięcy temu przeszły do Gowina, znalazły się na listach PiSu i ... weszły do rady miasta i do sejmiku. I ci ludzie mają chcieć przeprowadzać jakieś "dobre zmiany"? Wiarę w PiS straciłem, kiedy zobaczyłem na jednym billboardzie córkę polityka PiS, który zginął w Smoleńsku a obok niej mordkę lokalnego cwaniaczka, znanego z dowcipkowania o Smoleńsku i będącego jeszcze parę miesięcy temu działaczem PO.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-10-2018 [16:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ciekawe pomysły ma gośka na przejęcie władzy.
1. Dalsze finansowe ubezwłasnowolnienie Polaków, zwłaszcza młodych na starcie.
2. Przejęcie wszystkich mediów by kariera Sławomira i Kurskiego mogła rozkwitać  ku zadowoleniu Prezesa.
3. Potem zaplanowana produkcja łotrów dzięki mediom, których wsadzać się będzie do obozów pracy, dzięki  sądom.
Śpieszę gośka poinformować ciebie, że to są pomysły zgrane. Bolszewia już dawno na to wpadła, ty tylko to powielasz.

Obrazek użytkownika Dorota M

24-10-2018 [16:51] - Dorota M | Link:

Dodałabym jeszcze prawdziwą reformę edukacji, z położeniem nacisku, między innymi na etos pracy. Do tego jednak należałoby zmienić ministra edukacji i podejść w taki sposób  do kształcenia naszych dzieci od najmłodszych lat.   

Obrazek użytkownika Adam66

24-10-2018 [18:54] - Adam66 | Link:

Pełna zgoda - programy i media!  PIS w wielkich miastach przegrał przez "sieroty" od owsiaka.  To właśnie pokolenie, któremu rzucono hasło "róbta co chceta" a potem poprzez media polecono "zabrać babci dowód".  Teraz całe to pokolenie, z czego całkiem spora grupa to ludzie w miarę inteligentni, zagłosowało przeciwko "oszołomom i moherom" bo tak zostali zaprogramowani.  Wspomniałem o inteligencji bo często można z nimi rzeczowo porozmawiać  na wiele tematów ale gdy tylko polityka się pojawi to zaraz się ujawnia mechanizm "psa Pawłowa" i gotowi są zagryźć jeśli ktoś tylko zakwestionuje owsiaka czy ryżego folksdojcza...
Pozdrawiam  

Obrazek użytkownika Gniewko

28-10-2018 [13:16] - Gniewko | Link:

PiS nie odzyska dużych miast jak nie przestanie prowadzić obłąkańczej polityki imigracyjnej.

Nie taki diabeł straszny jak go malują - proponuję zapoznanie się z programem Ruchu Narodowego, bo bez silnej opozycji patriotycznej PiS będzie skręcał w stronę mitycznego centrum a tak naprawdę liberalno-lewicowym; http://ruchnarodowy.net/wp-con...