Nudno dzisiaj na portalach ...

Nie ma nic o polityce. Nie ma dyskusji i politycznych kłótni. To dlatego, że jest cisza wyborcza. Dzień wyborów. Dzień, w którym wybieramy władzę.
Zwykłego człowieka zazwyczaj władza szczególnie nie interesuje. Inne sprawy go pochłaniają. Rano trzeba zdążyć do pracy a na drogach te cholerne korki. Dzieci trzeba odebrać ze szkoły albo zawieźć na dodatkowe zajęcia a tutaj wypadło niespodziewane spotkanie. Sąsiad kupił nowego Lexusa a ja jeżdżę 5-letnim Hunadayem. Koniecznie trzeba z szefem pogadać o podwyżce i kupić porządny samochód.
W hierarchii tych przyziemnych i codziennych spraw władza nie zajmuje wysokiego miejsca. I zwykły człowiek nie zaprząta sobie głowy władzą. Władza gdzieś tam jest, funkcjonuje lepiej albo gorzej. Czasami zdarzy się, że w domu lub w pracy popsioczy się na władzę. Ale bezpośrednio ona go nie dotyczy. I jej nie posiada.
Ale raz na cztery lata jest inaczej. Raz na cztery lata zwykły człowiek ma tę władzę w ręku. Ma władzę jednych wynieść na szczyty a innych strącić w otchłań niebytu. Takim dniem władzy dla zwykłego człowieka jest dzień wyborów.
I taki dzień mamy dzisiaj. Dzisiaj zadecyduje się przyszłość wielu ludzi na najbliższe cztery lata. Zadecyduje się również przyszłość Polski na te cztery lata. Bo przecież ci, których dzisiaj wybierzemy będą decydować o tym, w jakim kierunku Polska będzie się rozwijać.
I zadecydują o tym głosy pojedynczych, zwykłych ludzi.
Ważny i decydujący dzień. Ale taki spokojny. Można powiedzieć, że nudny nawet.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2018 [21:55] - xena2012 | Link:

Nudny? Spokojny? No cóż pan Trzaskowski wygrywając w pierwszej turze zapewne nam ten dzień ozywił.I znowu w Studio Polska będzie płacz i narzekanie na mafię reprywatyzacyjną szkoda ,że Warszawiacy nie płaczą nad swoją głupotą. PiS niestety nienajlepiej -cieszy się ale przez łzy,bo PSL z wysokim wynikiem dołaczy do KO.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-10-2018 [22:28] - Imć Waszeć | Link:

To jest bezpośredni wynik futrowania lewusów wierzgających na ulicach oraz walka z pisowskimi "radykałami" albo narodowcami, braku polonizacji mediów i niepowsadzania czołowych łobuzów (czyli tych co twarzują, a nie tylko worki noszą), miękkości wobec bezczelnych obcych agentur. Ludzie bezideowi i zaganiani po prostu zobaczyli, że ma jeszcze najmniejszej potrzeby zmiany czy wręcz korekty własnych POglądów, stare idzie po staremu, nowe kuleje, żreć, popić i pokierdasić dają, telewizornie ichnie utrzymują, czołgi z Niemiec nie jadą, no i mamy to co mamy. To samo lub nawet gorzej będzie w następnych wyborach, jeśli PIS nie zmieni swojej błędnej strategii przymilania się do wrzeszczących złodziei.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-10-2018 [22:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

Poznań pozdrawia Stolyce. Tak trzymać.