Cymbergaj kontra parada odmieńców

Cała Polska wstrzymała oddech, gdy Daniel z KS Wicher z 7 C sposobił się do ścięcia na 15 sekund przed końcem meczu. Gol oznaczałby bowiem porażkę I spadek KS Huragan z 8 A do drugiej ligi szkolnej w Górkach Dolnych. A dobrze poinformowane źródła zbliżone do “Przeglądu Sportowego”, “L'Eqipe”, “New York Times'a” I TVN 24od tygodnia trąbiły o transferze Daniela właśnie do Huraganu. Arbiter Igor Tuleya ostrzegł zawodnika, że jeśli dostrzeże w jego akcji choćby cień zagrania nie fair play, uzna to za przejaw stalinowskich metod w sporcie wylansowanych niegdyś przez Dynamo Kołyma… Daniel bezbłędnie wbił pięciogroszówkę w prawy róg. I etos cymbergaja ocalał!
Gdyby media istotnie wyniosły na czołówki finisz rozgrywek szkolnej ligi cymbergaja gdzieś w Górkach Dolnych, to taki “news”, nawet jako greps primaaprilisowy budziłby zażenowanie. Tymczasem generatory rzeczywistości urojonej przez wiele dni nakręcały atmosferę napięcia wokół lewackiej hecy zwanej paradą równości czy jakoś tak, która miała przemaszerować przez Lublin, Lubartów, a może Lubań… I wreszcie mobilny czambulik złożony z aktywistów LGBT z całego kraju, tych samych, którzy od dawna grasują po polskich miastach, przedefilował ulicami, chroniony przez zwarte odziały policji przed agresywnymi narodowcami. Przy czym w gru określenie narodowiec to inwektywa gorsza niż na przykład patriota.
W debacie kandydatów na prezydenta Warszawy dziennikarz z TVN 24 każdemu(i każdej) zadawał pytanie o ich stosunek do parad równości. Pan Korwin Mikke został skarcony przez dziennikarkę z TVP za zbytnią tolerancję, bo zapowiedział, że jeśli wygra pozwoli maszerować w stolicy wszystkim, onanistów i zoofilów nie wykluczając. I tak marginalny problem demonstracji środowisk nieheteronormatywnych, termin godny medycznego Nobla, przyćmił sprawy znacznie ważniejsze, jak chociażby emocje związane z transferem czołowego cymbergaisty Daniela z Wichru do Huraganu.
Żarty żartami, a wybory tuż, tuż. Czasu zostało niewiele, więc victorzy i victorki In spe na wyprzódki wieszczą swe sukcesy i postponują konkurentów. Ośrodki badania opinii publicznej sypią sondażowymi procentami, z trafności których i tak nikt ich nie rozliczy. Komentatorzy są powściągliwi, choć przy sporej rozbieżności prognoz część z nich siłą rzeczy wyjdzie na dyletantów, co zresztą nie skłoni żadnego do zmiany profesji na bardziej kompatybilną z ich IQ, typu konserwator(konserwatorka) powierzchni płaskich. No, ale wówczas niektóre bździny medialne musiałyby się przekształcić w firmy sprzątające. Jednym słowem przedwyborcza sztampa, kapiszony zamiast petard, błędne ogniki zamiast fajerwerków i całe stada nielotów… Nuda…
Przyznam, że moje oczekiwania i nadzieje związane z wyborami nie są do końca spójne z moją oceną sytuacji. Ot, typowa różnica między myśleniem życzeniowym optymisty, a jaskółczym niepokojem sceptyka. Na szczęście teraz moja wiara wspiera się na konkretnych przesłankach. I ufam, że w najbliższy poniedziałek obudzę się w Polsce kontynuacji dobrej zmiany. Tylko na zwycięstwo Patryka Jakiego będę musiał poczekać do drugiej tury.
 
Sekator
 
PS.

- Sądzisz, że lemingoza nie trawi już populacji stołecznego grodu - pyta mój komputer.
- Żywię taką nadzieję, ale to choroba z powikłaniami, więc nie mam pewności – odpowiadam jako sceptyk.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

18-10-2018 [11:37] - Lektor | Link:

Będzie to jeszcze jedna bitwa – bitwa o samorządy, w której dorżniemy antypolską watahę (Sikorski) przestępców, kłamców i zdrajców z PO i PSL .
Papież Jan Paweł II powiedział nam wyraźnie, że trzeba zmienić oblicze tej ziemi, a więc również i samorządy. Złodzieje i kłamcy  muszą odejść. Oni zamiast programu atakują PIS językiem nienawiści za pomocą nazistowskiej propagandy (Schetyna, Furgo).  Tych ludzi, mówię o PO, Now., PSL, SLD trzeba odsunąć poza nawias debaty publicznej. Słyszymy ich język na nagranych taśmach w „Sowa i przyjaciele” i wiemy, że dobrej zmianie nie po drodze z takimi ludzmi.
http://niezalezna.pl/240791-pi...
 
P.S. Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 15% lemingów popierających sitwę  złodziei z PO, 5% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL i 20% śmierdzących leni którzy nigdy nie pójdą do głosowania. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje.