PiS PO w zasadzie to samo

Myślę że wielu osobom oglądającym dzisiejsze przedstawienia polityczne umyka kluczowy element, motor nakręcający podziały partyjne. Te wszystkie widowiska, sprzeczki, czasami wyzwiska a nawet mordobicia :) Otóż są one w zasadzie czysto personalne. Można je podsumować prostym zdaniem: tamci są źli. Bo są głupi, bo chcą się dorwać do koryta, bo chcą wstawić swoich ludzi na stołki, bo kradli itd. Natomiast bez praktycznie żadnego znaczenia są kwestie ideologiczne, systemowe. O te kwestie nie praktycznie nie tylko nie ma sporów ale też nawet nie są poruszane.
A jest tak z prostego powodu: ponieważ cała scena polityczna w Polsce oraz wyborcy tkwią w świecie narzuconym im gospodarczo przez Balcerowicza a polityczne przez tzw. Zachód. Nie ma sporów bo nie ma systemowych różnic między partiami!
To nie jest zjawisko typowe dla Polski. W USA jest bardzo podobnie. Na tyle zanikły ideologiczne różnice między partiami, stronami sporu że tak samo jak u nas dominujące stały się oskarżenia czysto personalne. Np. Trump kolaborował z Ruskami. Nie! To administracja Clinton tak robiła. Albo że FBI wspomagało Clinton itd. Wszyscy zgadzają się że Ruskie są złe. FBI powinno być niezależne, z Chinami należałoby coś zrobić. Itd. Różnią się tylko w detalach realizacji.
Ale wróćmy do Polski. Czy w systemie politycznym, gospodarczym są jakieś różnice między PiS i PO?

Weźmy politykę. Tutaj pierwszorzędnym dogmatem politycznym jest stosunek do UE. Jest on oczywiście ten sam. PiS nie wyobraża sobie Polski poza UE. Nadrzędność unijnego prawa jest oczywista. PiS jedynie czasem przebąkuje że fajnie byłoby gdyby to była unia państw a nie centralny rząd państw ale jak wiemy są to jedynie gadki. Sprzeczne zresztą z innymi ich wypowiedziami. Np. że dobrze byłoby gdyby powstała silna unijna armia, służby antyterrorystyczne itd. Czyli coś co siłą rzeczy wymaga centralnego zarządzania. W tym kontekście warto także przypomnieć że PiS nie wycofał znanej ustawy o bratniej pomocy.
Jeśli chodzi o szerszą politykę zagraniczną to zachowany został praktycznie stary aparat dyplomatyczny, Polska nie przejawia żadnej istotnej inicjatywy. Nawet w takich kwestiach jak imigranci, z którymi walczy Orban. A Polska w przeciwieństwie do Węgier posłusznie podpisuje w Marakeszu proimigrancką deklarację. Czy Trójmorze, które ma być realizowane przez banki pod polityczną opieką Amerykanów. Polscy politycy mają jedynie wyszczerzyć zęby do kamer i powiedzieć kilka przygotowanych z góry kwestii. Żeby ludziom wydawało się że nasze państwo i rząd są jakimiś realnymi bytami. Tak było za PO tak samo jest teraz.
Teoretycznie są pewne różnice w stosunku do Amerykanów i Rusków. Ale tak naprawdę są to jedynie detale. Wojska amerykańskie znalazły się w Polsce za PO. Stosunek do Smoleńska przestał być drażliwą kwestią, jest omijany w politycznych sporach. Jeśli trzeba (np. w sprawie kierowców wożących towary do Rusków) to można się dogadać. Ot Ruskie kraj jak każdy inny. No chyba że ktoś nam każe przyjąć ostrzejszy kurs. I PiS i PO wykonałyby równie dobrze takie polecenie tylko że w przypadku PO wyglądałoby to z lekka komicznie. Z drugiej jednak strony to samo mamy z PiS, które pozbyło się Macierewicza próbującego być może przeprowadzić jakąś reorganizację w Armii. Nie zrobiono tego i teraz nasz kraj w ewentualnym konflikcie będzie wspierany przez Armię, której ludzie wywodzą się w prostej linii z obozu wroga... To samo dotyczy służb specjalnych. Co zabawne nie przeszkadza to w ogóle naszemu sojusznikowi zza wielkiej wody.
O stosunku do Izraela obu partii może nie będę się rozpisywać...
Na rodzimym podwórku mamy dla odmiany wielki konflikt dotyczący systemu sądownictwa. Ale znowu. W istocie chodzi jedynie o zmiany personalne. Oczywiście że dotychczasowi sędziowie są skompromitowani itd. Jednak nie zamierza się nic zrobić z samym chorym patologicznym systemem gdzie prawnicy stanowią wyróżnioną kastę, która tylko ma możliwość zajmowania się procesami sądowymi. Która tylko ma możliwość bycia „trzecią” władzą. Mamy więc spór czysto personalny a nie systemowy. Różnic brak, za to chryja wielka.

A gospodarka? Tak samo. Kluczem tutaj jest myślenie, które narzucił wszystkim Balcerowicz. Czyli zgodnie z panującym na całym świecie modelem zostaliśmy przydzieleni do jakiejś kategorii. A ściślej staliśmy się terenem inwestycyjnym. Stare przedsiębiorstwa i myśl techniczna zostały wykasowane. Naszym zbawieniem jest przyjmowanie każdej obcej fabryki która „stworzy miejsca pracy”. Cała technologia i rozwiązania zostają nam dostarczane przez obcych. Kluczowe przedsiębiorstwa przejęte. Nawet wodociągi i ciepłownie. Elektryka. Nawet kopalnie są sprzedawane. W tym kontekście warto poruszyć pewną różnicę między PO a PIS. Otóż ci drudzy próbują zbudować rurociąg/port co miałoby nas częściowo uniezależnić od ruskich dostaw ropy/gazu. Ale zarówno jednym ani drugim NIGDY nie przyszłoby do głowy by oprzeć swoją energetyką na własnych zasobach. Np. na węglu. Dlaczego Niemcy podczas IIWŚ potrafiły w dużo trudniejszych warunkach utrzymać działanie gospodarki dzięki benzynie produkowanej z węgla? Dlaczego my nie możemy? Bo został nam przydzielony inny model gospodarczy.
Nie ma w Polsce mediów, które próbowałyby pokazać alternatywę. Przeciwnie. Każda tak myśl jest natychmiast zabijana, tysiące artykułów wytłumaczy dlaczego się nie opłaca, musimy kupować ropę i gaz, dawać miliony ulg „inwestorom”.
Morawiecki oczywiście forsuje ten model. Uczynił z Polski wielką strefę inwestycyjną. Sprowadza kolejne banki, które w tym systemie dostarczają kredytu zgodnie ze swoimi planami. W istocie System działa podobnie jak komunistyczne pięciolatki. UE np. wyznacza kwoty rolnicze, jest system dopłat stymulujący dane potrzeby. Banki natomiast dają kasę na wybrane działy gospodarcze. Te które dostaną kasę rozwiną się. Inne nie.
Tak to działa, centralnie (ale nie przez rząd) sterowana gospodarka. Tak samo za PO i PiS.
Tylko że jest kilka problemów.
Przede wszystkim w takim układzie jesteśmy uzależnieni od obcych pieniędzy i technologii. Ale to jeszcze nic. Kluczowym efektem takie korporacyjnego podporządkowania (warto znów przypomnieć taką CETA - przykład symbiozy obu partii) jest działanie naszego rynku. Czyli właściwie czemu korporacje mają inwestować u nas? Wiadomo. Ponieważ jest TANIO!
I tak dochodzimy do odpowiedzi na pytanie skąd ci Ukraińcy i Azjaci. Gdyby nie było tanio, gdyby nie tania siła robocza, ulgi itd. Nie pojawiliby się inwestorzy. Morawiecki to wie. Tutaj też jest częściowa odpowiedź skąd 500+. No bo trzeba jakoś rozwiązać problem taniej siły roboczej a jednocześnie jakiegoś minimum życiowego obywatela. W istocie 500+ jest sposobem zarówno na kreację nowej siły roboczej (dzieci) jaki rodzajem dopłat do korporacji. Gdyż te nie muszą podnosić pensji. Tylko skąd w takim razie państwo będzie mieć kasę? Proste! Z żyłowania polskich przedsiębiorców... Dzięki zamykaniu luk w VAT, plikowi kontrolnemu Morawiecki wydusi trochę kasy. Oraz uzyska dodatkowy poboczny efekt znów czyszcząc Polaków i tworząc nowe obszary do zagospodarowania przez korporacje. Których z kolei międzynarodowa działalność sprawia że mają wiele możliwości wyprowadzania i ukrywania zysków. Ostatnim elementem w tej układance jest dług. Morawiecki tak samo jak PO zadłuża państwo. Dzięki nowemu długowi są pieniądze na np. autostrady itd, płynie kasa do podczepionych inwestorów. Dług ma państwo, a korporacje pieniądz. Tak to działa, działało i ma działać.
TANIA siła robocza, polski obszar inwestycyjny. Gospodarcza wizja realizowana przez wszystkich od czasów Balcerowicza.
Tylko czy do kogoś dotrze że skoro nasz byt zależy od tego że ma być tanio to będzie tanio? Że ci wszyscy inwestorzy oraz rząd będą musieli o to dbać?

A w TV? Będą krzyczeć. Tamci kradli a ci rozdają pieniądze. Tamci to zdrajcy nie tak jak Duda czy Morawiecki kupujący Patrioty a i może jakieś okręty ze szrotu. Itd. Więc są prawicowcami. I tylko Ziemkiewicz fajnie zauważył że dla lewaków problemem nie jest to że PiS wprowadza w życie kolejne rozwiązania na drodze ku socjalistycznemu centralizmowi. Tylko że to oni robią. Ten zły PiS a nie stare dobre lewaki z dotychczasowego układu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-09-2018 [11:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

"W istocie 500+ jest sposobem zarówno na kreację nowej siły roboczej" Rodziny które decydują się na posiadanie dzieci z powodu socjalnych zastrzyków, nie kreują żadnej siły roboczej, tylko lumpenproletariat, który podobnie jak kolorowi mieszkańcy przedmieść paryskich, potrzebuje, nie pracy tylko coraz to większych zasiłków.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2018 [14:42] - Jabe | Link:

Jeśli lumpenproletariat ma prawo głosu, stanowi wartościowy zasób wart kreacji. Już teraz mamy taką sytuację z rolnikami, do których dopłaca się krocie, a oni w zamian głosują na dobrodziejów. PiS próbuje ten elektorat odebrać PSL, tworząc własny z różnych plusowców. Pieniądze na to wyciska się m.in. z drobnych przedsiębiorców, którzy jako element samodzielnie myślący nie mogą być uznani za lojalnych wyborców. Nie taka tubylca rola.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-09-2018 [16:58] - rolnik z mazur | Link:

Kto na rolników dopłaca? KRUS to chyba jedyny zdrowy system. Tak powinien wyglądać zus.A co rolnicy z tego krusu mają? Jak już coś piszesz Jabe to proszę o konkrety. Ile kto dopłaca?

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2018 [20:12] - Jabe | Link:

Przepraszam, ale wydawało mi się, że w ramach tzw. polityki rolnej do rolnictwa się dopłaca.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-09-2018 [14:28] - rolnik z mazur | Link:

I tak to wygląda. Wszyscy na to dzielnie pracowaliśmy i dalej pracujemy. Wydaje się, ze na prowincji obraz jest jeszcze bardziej czarny. Bez przewartościowania tego zgniłego systemu nie ma mowy o jakiejś poprawie. Jesteśmy skazani na bylejakosc. Pzdr

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [16:28] - Lektor | Link:

Ja pierdolę ?!  Trzech powyżej źdźichu zresztą z wielkopolski, Jabe i rolnik nie z prowincji, bo pisze coś o prowincji, wypowiedziało się na temat najgłupszej notki śmiecia.
W ten sposób mamy do czynienia z najgłupszą polską bonanzą. O zgrozo ?!  A może jednak Acta 2, dla takich pismaków ?!

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [16:36] - Lektor | Link:

Cz.1.
„Ale wróćmy do Polski. Czy w systemie politycznym, gospodarczym są jakieś różnice między PiS i PO?”
 
Jeżli dzisiaj ktoś zastanawia się nad wyborem PO czy PIS, jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy PO i PIS, to powinien sobie zrobić tabelę gdzie po jednej stronie wpisze sobie osiągnięcia z 8 lat rządzenia PO i PSL i ich program na przyszłość, a po drugiej stronie wpisze sobie osiągnięcia i plany PIS (Zjednoczonej Prawicy) po 2,5 latach ich rządów. Dla ułatwienia krótka pomoc:
Po lewej stronie PO i PSL:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 8 lat:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 250 MLD z budżetu państwa,  tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne. To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).
 
Program na przyszłość: Likwidacja CBA (aby kradło się w PO lepiej), likwidacja IPN (aby nikt nie mówił Bolek na Wałęsę), anty PIS-owski psychiatryk w walce o władzę, prowadzący do obelenia obecnego rządu za pomocą ulicy i zagranicy (dla idei aby było jak było).

 

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [16:37] - Lektor | Link:

Cz.2.
Po prawej stronie PIS:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 2,5 roku: 
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
I tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL.

 

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [16:39] - Lektor | Link:

Cz.3.
Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki.
Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform,  oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać.  Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce.
Ludzi PIS nalwży podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków.
Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja,  powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.!  Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili
 
 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2018 [20:03] - smieciu | Link:

Panie Lektorze zapewne ustosunkuję się do niektórych rzeczy, które pan opisał w jakichś kolejnych tekstach. Ale krótko mówiąc:
1. Nie twierdzę że PO było ok. Wręcz przeciwnie. Dlatego można było mieć nadzieję że nastąpią jakieś zmiany.
2. PiS nie zamierza jednak nic zmieniać systemowo. Już fakt kto jest premierem i prezydentem wiele mówi. Co do gospodarki zmiany są powierzchowne, a domniemane bycie lepiej wynika tylko i wyłącznie ze światowych działań banków centralnych. Jednak już wkrótce jak można sądzić ta sytuacja się zmieni. Banki zmieniły już politykę a Trump przechodzi do czynów w stosunkach z Chinami. Co zrobi PiS jeśli globalna koniunktura się pogorszy? Jeśli kapitał zacznie uciekać ze słabszych gospodarczo krajów co zwykle ma miejsce w takich momentach? Wtedy wyjdzie prawdziwa jakość „polskiej” gospodarki. Zobaczymy jakie wtedy będą komentarze.
3. Ale i tak dla mnie największym zarzutem jest trzymanie się tej politycznej i gospodarczej linii nadanej nam początku lat 90-tych. PiS nie różni się od innych rządów stylem rządów. Jest to typowy rząd gabinetowy łatwy do sterowania przez obcych. Rząd nie odwołujący się w swych poczynaniach do ludzi. Rząd coś robi. Propaganda ma przekonać ludzi że to słuszne. Dopóki ludzie mają ciepłą wodę jakoś to działa.
Tak swoją drogą panie Lektorze chyba nie ma pan wielkich wymagań. Podobnie jak i większość wyborców popierających rząd.

Pożyjemy zobaczymy. Ja w każdym razie sugeruję przygotować się na jakiś syf. Nie potrafię sobie wyobrazić by te absurdy trwały zbyt długo. Z pewnością lepiej się przygotować nawet jeśli by się miało okazać że jakimś sposobem rzeczy się przeciągną.

Obrazek użytkownika xena2012

19-09-2018 [22:37] - xena2012 | Link:

,,Dlatego mozna było miec nadzieję,że nastąpią jakieś zmiany''.Może by i nastapiły gdyby nie krecia robota opozycji i jej usilne prośby w Brukseli o sankcje i kary dla Polski. 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2018 [23:34] - smieciu | Link:

Nie nie i jeszcze raz nie.
Co ma do rzeczy krecia robota opozycji? Co mają do rzeczy prośby o sankcje? Czy naprawdę ktoś tu wierzy w jakieś sankcje? Nie dość że Orban by nie pozwolił to jeszcze nie ma podstaw! A jeśli nawet to na jakiej zasadzie mamy tkwić w UE? Bo ta sama debilna opozycja każe? Kto w końcu rządzi w Polsce?
Ta gadka to jedynie pisowska propaganda: wszystko jest winą PO! A gdy PiS będzie wprowadzać ACTĘ w Polsce pamiętajcie: to wina PO bo oni tak zagłosowali.
To jest rząd?
Ile razy trzeba pierd... Polaka w łeb by zrozumiał? Ile razy oszukać? Ile kompletnie jawnych marionetek wstawić na stołki? Ile razy zrobić teatr Okrągłego Stołu?

Zadam proste kontrolne pytanie: kto tu ufa Dudzie i Morawieckiemu? Dlaczego? Naprawdę chciałbym porozmawiać o faktach a nie dziecinnych dyrdymałach w stylu krecia robota opozycji.

Obrazek użytkownika xena2012

20-09-2018 [08:38] - xena2012 | Link:

Obrzydliwą rolę i działania opozycji Pan pomija,nie dostrzega,uważa za nieistotną? A może za potrzebną lub ku uciesze tych co lubią aby cos się działo? To ,że Pan nie wierzy w sankcje i zabiegi PO aby Polskę karać nie oznacza że jakiś procent polskiego społeczeństwa nie uwierzy zwracając sie przeciw rzadowi.W takim razie jaką Pan widzi alternatywę wobec tych ,,okropnych '' rzadów PiS?

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [23:30] - Lektor | Link:

„Nie twierdzę że PO było ok. Wręcz przeciwnie „
Właśnie że pisze pan, tutaj: PIS PO w zasadzie to samo „  !!!
„Co do gospodarki zmiany są powierzchowne „
Panie śmieciu, pytanie, czy pan jesteś głuchy i ślepy ?! Jeśli nie to poczytaj sobie pan co stwierdziła grupa europosłów odwiedzająca obecnie Polskę, bo ja nie mam już siły panu i panu podobnym tłumaczyć.
„Jest to typowy rząd gabinetowy „
Panie śmieciu, jeszcze jedno pytanie, czy pan rozumuje to, że właściwie cały rząd odwiedza, po kolei, województwa, powiaty, rozmawia z Polakami , jest rządem gabinetowym, który nie wystawia nosa zza biur ?!  Bo jak trzeba być złośliwym, aby tego nie widzieć.
„Nie potrafię sobie wyobrazić by te absurdy trwały zbyt długo „
Jeśli pan piszesz o jakiś absurdach, to podpowiem panu o zrobienie sobie terminu do psychiatry. No bo jak można nazywać absurdami to co robi rząd Morawieckiego np. program 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, ochrona dzieci – wyprawka, ochrona młodych – mieszkanie plus, ochrona starszych i niepełnosprawnych –darmowe leki, dostępność plus, Konstytucja dla biznesu, pakiet inwestycji, który wzbudza podziw (tylko nie dla pana).
Panie śmieciu proszę się na mnie nie obrażać, ale jak ja panu tłumaczę jak dziecku, a pan dalej brnie w pańskie absurdy, to ma pan jeszcze setki wyjść, z ostatnim wyjściem opuszczenia Polski.
 

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [00:26] - smieciu | Link:

Ech z mojej strony to koniec. Wyłuszczyłem swoje, pan swoje. Czytelnicy ocenią. Nieodległa historia również. Nie warto byśmy się kłócili i zżerali nerwy dodatkowo obniżając poziom. Lepiej trochę wyluzujmy bo raczej się nie przekonamy za pomocą tych wpisów. Będą pewnie kolejne okazje!
 

Obrazek użytkownika mmisiek

20-09-2018 [02:20] - mmisiek | Link:

Autor ma niestety sporo racji. Dzisiaj już widać, że podstawowa linia jest w zasadzie ta sama, zmieniła się tylko aranżacja na przyjemniejszą dla ucha. Widocznie aby posuwać się "do przodu" trzeba grać raz na mentalnych bezpaństwowców, a raz na patriotów. Co dziwne, to widać nawet w mikroskali samorządowych wyborów - wystarczy spojrzeć co i kto jest w pakiecie w Warszawie. Jak by tu wyborca nie głosował to zawsze dostanie to samo, potem się będzie mówić, że przecież "ludzie chcieli i sami wybrali". Kto się temu nie podporządkowuje to zwyczajnie ląduje na kanapie poza systemem bez realnych szans na wpływ na cokolwiek.

Różnica między PiS i PełO jest natomiast taka, że obecnie instrukcje chyba raczej nie płyną drogą przez Niemcy wobec czego Berlin nie może już do nich dorzucać jeszcze 3 groszy od siebie. To co prawda tylko efekt uboczny, ale zawsze to jakiś plus jednak.
Smętne natomiast, że w naszej politycznej "elicie" nie widać absolutnie żadnych ambicji aby choć trochę poluzować krótką smycz, na której to wszystko jest prowadzone. Jakby taka myśl zupełnie nie mieściła się im w głowach.
 

Obrazek użytkownika krystal

20-09-2018 [09:10] - krystal | Link:

Panie Śmieciu, ma Pan świętą rację. Tutaj dodałbym ciekawy filmik dot. m.in. gospodarki:  https://www.youtube.com/watch?...
A także film o naszych bogactwach naturalnych, o których się nie mówi (ale po cichu wyprzedaje): https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika gorylisko

20-09-2018 [15:04] - gorylisko | Link:

dla mnie każdy kto nie widzi róznicy pomiędzy peło a PiS to ktosiu kto ma najwyrazniej problem z odróznieniem wychodka od fortepianu... tak po prostu i łopatologicznie...

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [16:21] - smieciu | Link:

Nie ważne czy ktoś widzi tylko czy jest.
Czy są różnice ideologiczne, różnice w podejściu do polityki czy gospodarki.
Nie chodzi o to co sobie ktoś wyobraża tylko o to co jest. Są imigranci czy ich nie ma? Itd. Bo mydlić oczka i bawić się w słówka potrafi każdy. Robić komisje Sejmowe. Itd. Oczywiście że można patrzeć na to samo i widzieć kibel lub fortepian. To tylko kwestia zręcznych dekoracji. Które mnie nie interesują.
Ale faktów. Danych. Przepływu pieniędzy. Coś czego często nie widać ale co zawsze wychodzi. I teraz również wyjdzie.
Ten tekst nie jest o tym czy jest różnica między PO a PiS. Tylko czy jest różnica w idei stojącej za ich REALNYMI rządami.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-09-2018 [17:26] - Dorota M | Link:

W sprawie różnic ideologicznych to pan trafił jak kulą w płot. Ideologią PO i PSL oraz N jest kasa dla siebie, podobanie się UE dla świętego spokoju wybranych osobników i totalne olewanie Polski i Polaków. Nie maja innych ideałów. Proszę znaleźć podobieństwo w PIS do tych "ideałów". Jakim sensem byłaby walka z trzecią władzą, a właściwie z pierwszą pod rządami PO, jakim sensem byłoby narażanie się na totalny atak całego lewactwa unijnego, gdyby im chodziło podobnie jak poprzednikom o zabezpieczenie wyłącznie swojej d...?
Już w takim porównaniu się Pan myli. Jednak wytaczając osiągnięcia dla zwykłych Polaków w tych 3 latach rządów ZP, pana rozważania to same pomyłki, albo zakłamania specjalne. Nie będę tego wymieniać, bo jest to jasne i oczywiste. Teraz sprawa tzw. propagandy. 80% mediów jest w rekach naszych wrogów, którzy postponują Polskę i rząd ZP na wszystkie możliwe sposoby, w kraju i na całym świecie. Nareszcie PIS mógł dotrzeć ze swoim przekazem do Polaków, poinformować ich o swoich zamiarach, osiągnięciach i trudnościach, chociaż według mnie nie robi tego w sposób profesjonalny. W większości ludzie to zrozumieli, chociaż ciągle chcą przyspieszenia walki z postkomuną i ich wszechobecnymi mackami. Zapewne nawet tak wytrawni politycy, jak JK nie mieli pojęcia jak trudne będzie przywracanie w Polsce normalności i jak agentura rosyjska, niemiecka, izraelska i wszelkie bojówki lewych biznesów na Polsce będą zwalczać powrót do państwa prawa i zwykłej uczciwości, co jest celem naszego obecnego rządu. Pana analiza nie bierze pod uwagę tych zasadniczych różnic w dążeniu wymienionych formacji politycznych, co niezbyt dobrze świadczy o pana intencjach, lub o braku rozeznania.  

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [20:33] - smieciu | Link:

Ideologią PO i PSL oraz N jest kasa dla siebie, podobanie się UE dla świętego spokoju wybranych osobników i totalne olewanie Polski i Polaków. Nie maja innych ideałów. Proszę znaleźć podobieństwo w PIS do tych "ideałów". Jakim sensem byłaby walka z trzecią władzą, a właściwie z pierwszą pod rządami PO, jakim sensem byłoby narażanie się na totalny atak całego lewactwa unijnego, gdyby im chodziło podobnie jak poprzednikom o zabezpieczenie wyłącznie swojej d...?
Proszę zauważyć że nie chodzi o domniemane zamiary ale czyny, efekty skutki.
Te są identyczne. Gdyby PiS rzeczywiście zamierzał coś zrobić z sądami nie pękałby przed bezpodstawnymi zarzutami UE. Ile już tu było napisane na ten temat! Jeśli PiS zamierzałby rządzić a nie mógł, jeśli uważałby że sprawa sądów jest naprawdę ważna a jest blokowana przez LEWACKĄ UE to jako PRAWICOWA władza zwyczajnie rozpocząłby proces wychodzenia.
Tu leży problem. Rozróżnienie propagandy od faktycznych efektów. Co jest warta śpiewka „chcemy a nie możemy”? Co będzie jeśli ACTA 2 przejdzie głosami PO w UE a PiS ją wprowadzi w życie? Wprowadzi w życie zamysły opozycji mając samodzielną większość w Sejmie? Czyż nie byłoby esencją żałosności tego rządu? Że jednak liczą się ciepłe posadki a nie jakaś zasrana idea?
O to chodzi w moim tekście. Nie o słowa a czyny! Efekty. I nie te krótkoterminowe ale długofalowe. Te które pojawią się na wskutek braku rzeczywistych zmian.