Teoretyczne Trójmorze

  Od dwóch dni trwa w Bukareszcie szczyt Trójmorza [17-18.09.2018].  W pierwszym dniu przemawiał prezydent Andrzej Duda {TUTAJ}.  W drugim dniu, czyli dzisiaj, udał się on do Waszyngtonu na rozmowy z Donaldem Trumpem, a zastąpił go premier Mateusz Morawiecki {TUTAJ}.  Donald Trump ze swej strony wyraził gorące poparcie dla idei Trójmorza {TUTAJ}.  Odbyła się własnie konferencja prasowa:

  "Trwa konferencja prasowa premiera @MorawieckiM wraz z prezydentem Rumunii @KlausIohannis, prezydent Chorwacji @KolindaGK oraz Sekretarzem ds. Energii USA @SecretaryPerry w #Bukareszt.
12:23 - 18 wrz 2018" {TUTAJ}.

  PAP doniosła {TUTAJ}:

  "Fundusz Trójmorza, energetyka, wspólne projekty infrastrukturalne, m.in. program POLSKA 3.0 oraz zacieśnienie współpracy biznesu. Inicjatywa Trójmorza stała się gospodarczym faktem.  Trwa właśnie Szczyt Trójmorza w Bukareszcie z udziałem przedstawicieli 12 państw 3SI.
Fundusz Trójmorza będzie dysponował budżetem w wysokości 5 mld euro. Będzie swoistym wehikułem inwestycyjnym mogącym wygenerować inwestycje o wartości 100 mld euro. Oficjalny dokument został podpisany przez prezydentów Chorwacji i Polski.".

  Czyżby więc wszystko szło jak po maśle?  Niekoniecznie.  Prezydent Duda wspomniał, że:

  "Prezydent podkreślił, że z wielką satysfakcją przyjmuje fakt, że trzy lata od momentu inauguracji w Nowym Jorku Inicjatywy Trójmorza znajduje się ona dzisiaj w tak zaawansowanym etapie współpracy. "Uczestniczymy w trzecim szczycie Trójmorza oraz w pierwszym Forum Biznesowym, które jest wydarzeniem towarzyszącym, ale dla nas niezwykle ważnym" .

  Premier zaś napisał na Twitterze w czasie konferencji prasowej:

  "Premier @MorawieckiM w #Bukareszt: Jesteśmy po tym III szczycie #Trójmorze w punkcie zwrotnym: przechodzimy od fazy koncepcyjnej do fazy praktyczniej, wypracowywania i wdrażania projektów.
12:37 - 18 wrz 2018".

  Wynika stąd, że żaden z 150 wspólnych projektów 12 państw Trójmorza [ Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry] nie jest jeszcze wdrażany i mimo upływu trzech lat - Trójmorze istnieje jedynie teoretycznie.

  Jest to stan rzeczy charakterystyczny dla życia gospodarczego.  Z jednej strony jesteśmy zalewani wspaniałymi planami polityków: przekop Mierzei Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia, CPK, a ostatnio tunel łączący Wolin z wyspą Uznam.  Realizacja ich ma nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości.  Z drugiej zaś strony wystarczy wpisać w Google "nowa fabryka" aby uzyskać naprawdę wiele informacji typu: "W mieście A zbudowano fabrykę B, która zatrudni kilkaset osób".  Szumne plany wydają się nie mieć nic wspólnego z tym, co naprawdę jest robione.

  "

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-09-2018 [16:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Porównując z tempem w jakim budowana jest struktura odbioru gazu z Rosji, na Greifswald Boode to inicjatywy Trójmorza wyglądają jak humbuk dla zmylenia gawiedzi.
Wynika to z tego że dla Rosji i Niemiec jest to wielki istotny biznes, tymczasem dla polityków polskich, czeskich , węgierskich ich projekty to gierka pod dyktando USA .
Putin i Merkel są przedstawicielami interesów narodowych firm, kogo przedstawicielem jest Duda i Morawiecki? Zeman i Orban, a tym bardziej kogo przedstawicielem jest promotor ich biesiad, Mr Trampek?

Obrazek użytkownika Lektor

18-09-2018 [17:28] - Lektor | Link:

Jestem za Polexitem !!!
Prędzej czy później Polska powinna wyjść z UE. I nie PIS będzie winny  temu lecz głównie europosłowie PO, którzy donosili, kłamali i oszukiwali pozostałych w UE jaki to brak praworządności, demokracji i łamania Konstytucji.  To PO będzie ponosić winę takiego działania.
Mieliśmy  45 lat komunizmu i lewackiego dziadostwa w Polsce. Ledwie co wyszliśmy z tego bagna, wdepnęliśmy w następne, tj. UE przesiąkniętą parszywym lewactwem.  Po co nam to ?!  Po to, aby bez paszportu pojechać do Niemiec czy Francji gdzie na pierwszej lepszej ulicy dźgnie nas nożem muzułmański „uchodźca” ?!
Polska powinna się skupić na Związku Trójmorza. Związku ojczyzn i państw suwerennych bez Niemiec i bez Francji. Im trzeba wytłumaczyć, że to trójmorze, czyli państwa leżące w trójkącie mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyku, a kraje leżące nad innymi morzami np. Morzem Północnym, powodowałyby czwórmorze, co nie jest akceptowalne ani możliwe.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-09-2018 [19:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"gdzie na pierwszej lepszej ulicy dźgnie nas nożem muzułmański „uchodźca” ?!" Jak na razie to na pierwszych lepszych ulicach w Polsce częściej można zostać zabitym przez Prawdziwego Białego Polaka wyznania katolickiego niż w Niemczech, UK i Francji razem wziętych przez uchodźców. Wystarczy spojrzeć na policyjne statystyki.

Obrazek użytkownika xena2012

18-09-2018 [21:20] - xena2012 | Link:

A skąd pewność ze każdy zabijający Polak jest akurat wyznania katolickiego?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-09-2018 [21:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

Taka sama pewność jak ta u Lektora, że zabijającymi Polaków na ulicach zachodnich miast musza być uchodźcy.. Toż to w UK jak na razie najbardziej agresywną grupą w stosunku do Polaków są przedstawiciele rdzennych synów Albionu, którzy rozum  podobnie jak u ich stadionowych odpowiedników w Polsce zamieszkuje w bebzolu wypełnionym piwskiem stąd ich patriotyzm cuchnie po bramach moczem. .

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [16:18] - Lektor | Link:

Ty źdźichu, zresztą z wielkopolski, pytanie brzmi czy wy tam w Poznaniu i w Wielkopolsce jesteście zajefani, czy co ?! Tam panuje największa głupota (oprócz Gdańska). Dopiero co słyszę, że ten klepnięty Prezydent Poznania chce na własną rękę przyjmować muzułmanów, a tutaj słynny źdźichu (też stamtąd) woli muzułmanów niż katoli. Wy jesteście tam naprawdę chorzy !
Ja nie twierdzę źdźichu, że uchodźcy są mordercami (tobie się totalnie pokićkało we łbie), ja twierdzę że byli i są to muzułmanie. Niewinne dziewczyny z Polski zginęły pod kołami ciężarówki prowadzonej przez muzułmanina w NIcei, Polka została zabita maczetą w Niemczech przez muzułmanina, Polak kierowca TIR-a nie chcąc dopuścić do taranowania został zastrzelony w Berlinie przez muzułmanina ............  no co, mam ci bałwanie dalej wymieniać ?!!!
Ty jesteś chory podobnie jak niejacy Jabe, Anakonda, Vadim itd.  No, i uspokujcie się wreszcie !
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-09-2018 [17:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

http://www.polishexpress.co.uk...

Bazując na obrazie Polaka alkoholika i mordercy drogowego gdyby w UK większość myślała jak Lektor, nie ostał by się tam ani jeden Polak.
Ty Lektor jesteś najzwyczajniej głupi..

Obrazek użytkownika Lektor

19-09-2018 [23:44] - Lektor | Link:

"  gdyby w UK większość myślała jak Lektor, "

Mnie nie interesuje UK - piszę o Polsce !  I nie wymyślam sobie niczego tylko przedstawiłem ci bałwanie kilka faktów na to że radykalni muzułmanie w imię allah akbar uważają, że katole to niewierni i należy ich zabijać. Jak to nie dotarło jeszcze do ciebie to ucz się zajobku.
P.S. A kto tutaj jest głupi to ocenią czytelnicy źdźichu (zresztą z wielkopolski).

Obrazek użytkownika xena2012

18-09-2018 [17:49] - xena2012 | Link:

Nie od razu Rzym zbudowano.To co dziś wydaje się nierealne,teoretyczne niedługo może stać się oczywiste. Trzeba tylko i wierzyć i chcieć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2018 [22:05] - Marek1taki | Link:

Co Duda i Morawiecki razem i z osobna zrobili dla współpracy z Rumunią, do współpracy polsko-słowacko-węgiersko-rumuńskiej? I -chorwackiej? Nic ich to nie obchodzi póki nie dostaną bodźca. Zero samodzielności. Zero doktryny.
Bank to podstawa do budowy infrastruktury oczywiście i powinien bić własną monetę - trojaka np.

Duda musiał się za to niechybnie dogadać z Trumpem. Wnioskuję po tym, że w porównaniu z kordialnością wobec Putina, Trump zrobił Dudzie medialnego Beny-Hila (poklepał po łysinie). Przy założeniu, że to maskowanie dogadania się. W przeciwnym razie na skupienie się Trumpa na huraganie Duda wrzuciłby coś o suszy i dopłatach, a  w reakcji na ględzenie co z kim renegocjował z korzyścią dla USA zmiął by w kulkę umowę hołdu Morawieckiego wobec Izraela. Mógłby zresztą pozdrowić Angelę korzystając z mikrofonu, tyle akurat mógł zrobić.