Maniakalni poszukiwacze antysemityzmu i rasizmu

  W aktualnym wydaniu Tygodnika TVP Info ukazał się {TUTAJ} artykuł "Na odsiecz Serenie. Jak poprawność polityczna zjada własny ogon" pióra Michała Chudolińskiego.  Opisano w nim, jak w piśmie "The Herald Sun" znany karykaturzysta Mark Knight opublikował rysunek przedstawiający szalejącą po przegranym meczu Serenę Williams.  Jej przerażona przeciwniczka pytała sędziego:  "Czy nie dałoby się coś zrobić, by to Serena wygrała?".  Ponieważ Serena jest Murzynką, to jak pisze Chudoliński:

  "Na jego głowę posypał się hejt. „Jak to wspaniale, że zredukowano jedną z największych żyjących sportsmenek do rasistowskiej i seksistowskiej metafory” – wzburzyła się na Twitterze J. K. Rowling, autorka cyklu o Harry’m Potterze. Z kolei córka Martina Luthera Kinga zarzucała zespołowi redakcyjnemu gazety akceptowanie symboliki graficznej rodem z lat 30. ubiegłego wieku, kipiących od nienawiści wobec czarnych i uznających ich za gorszą rasę. 
Oburzeni bardziej skupili się jednak na tym, że szyderca wziął na cel kobietę o odmiennym kolorze skóry, niż na tym, że krytykował ją za czyny, które nota bene doprowadziły ją do przegranej i zmusiły do zapłacenia sporego odszkodowania w ramach zadośćuczynienia. Besztając karykaturzystę, w swoim pojęciu bronili oni Afroamerykanów i feminizmu.".

  Taka reakcja wydaje się wręcz maniakalna.  Ci ludzie uważają prawdopodobnie, że jakakolwiek krytyka pod adresem Murzynów jest przejawem rasizmu.  Zanim jednak zaczniemy się nabijać z zachodnich "postępaków", zauważmy, że podobnych durniów nie brakuje w Polsce..  U nas sprawa nie dotyczy jednak rasizmu skierowanego przeciw Murzynom, lecz antysemityzmu.  Oto dziś w Salonie24 pojawiła się {TUTAJ} informacja:

  "W piątkowy wieczór [14.09.2018] w programie Minęła 20.00 pokazano animację „Jak powstaje #Ruda Konstytucja”. Część dziennikarzy i widzów jest zbulwersowana – twierdzą, że film jest skrajnie propagandowy i zawiera „wątek żydowski” i sugestie, że „za opozycją stoją  Żydzi”. (...) Autorką jest Barbara Piela, autorka znanego cyklu #kukiełkowyświatBasi, przedstawiającego w karykaturze czołowe postaci polskiej sceny politycznej i medialnej. (...) Konrad Piasecki z TVN24 zrównał jej film z propagandą komunistyczną z lat 50. i stwierdził, że zawiera „wątek żydowski”. (...) Wojciech Szacki: "Jakie to obrzydliwe. Jest nawet mrugnięcie okiem, że za opozycją stoją Żydzi.".  Poparł go Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.  Samuel Pereira odpowiedzial: "Wy już kompletnie Michał odlecieliście u tego Hajdarowicza??? To jest Farmazon, a Ty jak rasowy faszol wszędzie Żydów widzisz...".  Autorka Filmu, Barbara Piela: "Zamiast wypisywać takie rzeczy, wystarczyło po prostu sprawdzić...(na moim koncie na zdjęciu z gablotą wszystkie te plastusie są podpisane).".

  W filmie nie chodziło o żadnych Żydów, tylko o Farmazona - faceta notorycznie awanturującego się na manifestacjach KOD  Jego kukiełka z długą brodą obudziła czujność zawodowych "łowców antysemitów".  Tego typu maniacy są wbrew pozorom szalenie szkodliwi.  Kiedy już zarzucą wszem wokół "rasizm" lub "antysemityzm" - doprowadzą do kompletnej dewaluacji tych pojęć.  Potem prawdziwi antysemici oraz rasiści będą mogli spokojnie działać.  Z taką sytuacją mamy już do czynienia w Europie Zachodniej.  We Francji Żyd nie może pokazać się w jarmułce na ulicy bo dostanie łomot od muzułmańskich wyrostków.  W Niemczech kanclerz Angela Merkel przyznała, iż żydowskie szkoły oraz inne instytucje nie mogłyby funkcjonować bez stałej ochrony policji.  No cóż - gdy muzułmanie biją Żydów, to lewicowi "postępacy" stają się całkowicie bezradni.  Polityczna poprawność nakazuje im popieranie i jednych i drugich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

15-09-2018 [23:32] - xena2012 | Link:

Podejrzewam że pismacy tacy jak Czuchnowski,Wielowieyska,Szacki,Szuldrzyński dostali nielichy opieprz  od swych mocodawców.za obijanie się i brak efektów w tropieniu antysemityzmu. Z gorliwością i przerażeni perpektywą utraty zaufania i gratyfikacji uczepili się jak rzep psiego ogona plastusia Farmazona licząc na to że mocodawcy nie dojdą do prawdy jako że tego chama nie znają. 

Obrazek użytkownika Teutonick

15-09-2018 [23:45] - Teutonick | Link:

Jedni wietrzą wszędzie rasistów i antysemitów (http://naszeblogi.pl/49767-eks...), inni zaś "ruskich agentów" (http://naszeblogi.pl/50003-raz...)

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-09-2018 [10:29] - Marek1taki | Link:

Atak odpuszczono gdyż za nieprawdziwe uznano stwierdzenie, że "zawiera „wątek żydowski” i sugestie, że „za opozycją stoją  Żydzi”.
Zatem gdyby było to stwierdzenie prawdziwe, to byłoby... Co? antysemickie może?
Pereira postawił tezę, z którą reszta polemizowała nieskutecznie, ale przekaz propagandowy został osiągnięty. Teraz trzeba takie triki powtórzyć tyle razy ile o "polskich obozach śmierci" a cel tresury zostanie osiągnięty. Tym celem jest wyćwiczenie w odbiorcach mechanizmu psychologicznego by ocenzurować fakty i logiczną o nich dyskusję.

Proszę wrócić do Brixena http://naszeblogi.pl/51436-pyt...
skoro wyciąga Pani wniosek o rozwoju sytuacji podobnie do bicia Żydów przez muzułmanów w Niemczech i Francji.
Cel jest polityczny i jeżeli doszłoby do zajścia analogicznego, byłoby ono kolejną ustawką do tresury pedagogiki wstydu.
Muzułmanie zostali sprowadzeni w celu rozbicia Europy, by się konfliktowali, by urządzali pogromy, by wypierali zasiedziałą ludność, spychali ją do roli niewolników.
My jesteśmy u siebie, mamy prawo do nieprzyjmowania narzucających się gości niezależnie od nacji i religii.
Mamy nawet taki obowiązek w sytuacji podboju jaki się dokonuje, obowiązek strzeżenia Polski przed inwazją obcych niezależnie od pretekstów, które będą generowane.

Obrazek użytkownika xena2012

16-09-2018 [18:32] - xena2012 | Link:

lig bardzo słusznie oprócz wątku tropicieli antysemityzmu poruszyła narastający obłęd szukania wszędzie rasistów.Skandaliczne zachowanie Sereny Williams nie jest krytykowane,media zamknęły usta.Trzeba więc zastanowić się jak dalej będzie wygladał sport,gdzie nie wyniki ale kolor skóry będzie decydował o wygranej.Jak będą wygladały mecze,zawody ,olimpiady,czy w ogóle sport będzie miał rację bytu?