Nasze czy nie nasze media ?

Drodzy blogerzy, prawicowi dziennikarze społeczni, niezależni obserwatorzy apeluję!
Jesteście jak owce wiedzione na wypas przez semi-nasze i nie nasze środowiska. Czy medialny przekaz jest wiarygodny? Czy musicie ograniczać sie jedynie do znalezionych w sieci półprawd i cząstkowych informacji? Jak możecie opierać się na fałszach mainstreamu by oceniać a nawet krytykować rzeczywistość.
Nie zamierzałem dziś się odzywać, ale po wczorajszym uniewinnieniu dziennikarza mainstreamu (przyzwoitego skądinąd) i TV Republika pojawiło się tyle wpisów osób znanych i cenionych w blogosferze, że muszę. Nie miałem w planach siadania przy klawiaturze, ale jak mam Wam przekazać swoje obawy i myśli o tym czego Wy powinniście się obawiać, bez tego postu.
protest_PKW
Oceniacie więc przekaz medialny, mediów naszych i nie naszych. Ale jedynie i wyłącznie mediów wielko-nakładowych. Piszecie o uniewinnieniu dwóch dziennikarzy i ciągle o zajęciu PKW oraz jego okupacji, jakbyście nie czytali, że jeszcze dwojga dziennikarzy nie osądzono i to dziennikarzy o których ONI nie wspomną ale Wy powinniście. Bo mowa o naszych, blogerskich, wolontariackich, zaangażowanych z którymi spotkaliście się tu wiedząc o tym lub nie. Ale dziś wiedzieć już musicie! Oni to MY, to nasza reprezentacja. Każdy z blogerów mógł się znaleźć na ich miejscu w porywie i chęci relacjonowania zdarzenia z 20 listopada. Zdarzenia, które w trzech słowach oznaczało : "protest przeciwko fałszerstwu". No chyba, że Wy wychylacie się zza monitorów rzadko i bez przekonania.
To tych dwoje, Hania i Witek, byli tu z nami i dla nas byli tej nocy tam, a potem na dołkach policyjnego reżimu. A Wy zastanawiacie się nad tym czy sędzia III RP (II PRLu) zachował się jak człowiek porządny czy układny. A to w jednym słowie można określić. Zdiełano!
Reżim można jedynie oceniać czy skuteczny i czy udaje jeszcze, że się z czymś liczy czy już nie. Ale nie prowadzić poważne "analizy" jednego wyroku, gdy przed nami wyroki znacznie ważniejsze, bo nie medialne i dla ONYCH i semi-naszych nie istotne. Oni musieli sobie poradzić bo mieli ochronę.
Wielu z Was blogerzy, zapomina o swoich. To smutne i przerażające. Bo skoro nie my będziemy ich bronić to kto? Na sejmowej komisji z udziałem PIS wspomniano o dwóch dziennikarzach. A przed procesem kolejnych dziesięciu zatrzymanych w tym dwojga dziennikarzy, mówi się i pisze tylko o dwóch uniewinnionych. A pozostali?
Czy w relacji z łamania zasad demokratycznych wyborów ,którą Niepoprawne Radio PL rozpocznie w czwartek o 9:30 bezpośrednio z Brukseli ktoś o nich wspomni? Czy znów usłyszymy jedynie o zatrzymaniu dwóch dziennikarzy?
Wbijcie sobie do łbów, że mainstream kłamie. Że semi-nasze media nie mówią wszystkiego, że trzeba znaleźć i wspomnieć, a przede wszystkim upomnieć się o innych. Bo ci inni to MY!
Inni wśród oskarżonych, ale nasi obrońcy państwowości i znacznie dziś ważniejsi, bo pozbawieni medialnej ochrony.

 • Hanna Dobrowolska (dziennikarz - Solidarni 2010)
 • Witek Zieliński (realizator dźwięku - dziennikarz - Niepoprawne Radio PL)
 • Rafał Mossakowski (Centrum Edukacyjne Powiśle)
 • Grzegorz Braun (reżyser, monarchista)
 • Ewa Stankiewicz (reżyser, działacz społeczny)
 • Paweł Hermanowski (działacz społeczny, fundacja Dobrze Że Jesteś, Solidarni 2010)
 • Zenon Nowak (Stowarzyszenie Dzielny Tata)
 • Grzegorz Senatorski (Krucjata Różańcowa za Ojczyznę)
 • Marcin Dybowski (działacz społeczny od wielu lat, związany z wyd.Antyk a więcej w encyklopedii solidarności)
 • Marcin Bergchauzen (młody przedsiębiorca)

Znacie ich? Za trudne by o nich wspomnieć? Łatwiej polecieć po łebkach i ocenić post-factum wyrok, z góry do określenia?
Niewiele brakowało, a lista byłaby dłuższa, bo tych co za nas protestowali było tam więcej. Ale tych dziesięciu - których procesy trwają lub zaczną się wkrótce - wymaga pamięci.
Po sprawie Brauna i Dobrowolskiej w rozmowie z Grzegorzem padł pomysł by ogłosić konkurs na wytypowanie wyroków.
Pomysł nieco kontrowersyjny, ale po namyśle uznałem, że wart publikacji. Może taka myśl o wyrokach, podda czytelnikom pod rozwagę szczególność sytuacji tych ludzi i jej grozę.
Ogłaszam więc (lista powyżej), proszę o próbę typowania i sam gram :

 • Grzegorz B. i Ewa - najwyższy możliwy (za zakłócenie miru domowego) w zawieszeniu
 • Rafał, Paweł, Zenon, Grzegorz S., Marcin D., Marcin B. - symboliczny ale jednak, w zawieszeniu
 • Hania, Witek - mam nadzieję, że dzięki nam - uniewinnieni. Dziennikarze niezależni!

Na Was spoczywa odpowiedzialność. Bo to nasze media i nasza sprawa, a nie gazety w... czy gazety p... czy nawet jedynej partii opozycyjnej. To sprawa sprawiedliwości.

MarkD

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

07-12-2014 [21:27] - cichy | Link:

boje się ze G.Braun nie dostanie zawiasow...za bardzo jest niewygodny..
a represje dopiero się zaczna..wstępem będą aresztowania za 6 dni..masowe aresztowania..

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

07-12-2014 [23:17] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Cichy
Dziękuję za głos w konkursie.

Za sześć dni nic sie nie stanie. Mogę się założyć, ale nie o wiele :)