Hańba „niepokornych”

...czyli jak prawicowi celebryci powtarzają propagandowe chwyty z ulicy Czerskiej.

I. Doktryna Lipińskiego w działaniu

Reakcję „niezależnych” i „niepokornych” mediów na protest i okupację PKW do której doszło w czwartek 20 listopada, można określić tylko w jeden sposób: hańba. Hańba i kompromitacja, bowiem rzekomo niezależni publicyści w celu zdyskredytowania protestujących sięgnęli po arsenał chwytów kojarzonych do tej pory z dziennikarskim mainstreamem III RP. Innymi słowy, to co do tej pory było domeną „Wyborczej” i TVN-u zadomowiło się na dobre w sakiewiczowskiej „strefie wolnego słowa”, wPolityce, wSieci, Frondzie.pl, TV Republika – czyli miejscach, które stanowić miały odtrutkę na propagandę mętnego nurtu. Okazało się, że również w opozycyjnym „drugim obiegu” można dopuszczać się manipulacji pod warunkiem, że będzie skierowana ona we właściwą stronę. Jak widać, przemysł pogardy niejedno ma imię.

Skąd ta erupcja podłoty? Z prostego powodu – protest zorganizowali nie ci co trzeba. Nie jest tajemnicą, że w środowiskach okołopisowskich funkcjonuje pogląd, który na własny użytek nazywam „doktryną Lipińskiego”, od nazwiska prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości, który ją sformułował. Głosi ona, że prawicowy wyborca tak czy inaczej zagłosuje na PiS, bo nie ma innego wyboru. W domyśle - tak ma pozostać na wieki wieków, a każdy komu to nie odpowiada z definicji staje się „ruskim agentem”. I właśnie takim prostym jak cep kluczem interpretacyjnym pojechali „niepokorni” komentatorzy konstruując swe analizy dotyczące zajść w PKW. Zresztą, zilustrujmy to sobie kilkoma przykładami.

II. Michnikowszczyzna à rebours

Ton nadało oświadczenie rzecznika prasowego PiS Marcina Mastalerka w którym odciął się od okupujących PKW. To akurat nie dziwi, wpisuje się bowiem w logikę walki politycznej między PiS a ugrupowaniami narodowymi w ramach której jedni za pomocą medialnych pasów transmisyjnych insynuują narodowcom agenturalność, drudzy zaś zaliczają PiS do „bandy czworga” – w obu przypadkach, moim zdaniem, równie głupio i niepotrzebnie. Dalej jednak była już jazda po bandzie.

Łukasz Warzecha w tekście na portalu wPolityce.pl najpierw przyrównał uczestników protestu do agentów Ochrany zadaniowanych do skompromitowania z pozycji radykalnych „stronników umiarkowania i rozsądku”, by zaraz łaskawie dodać, że w tym przypadku może chodzić jedynie o nadmierne rozemocjonowanie i głupotę takich osób jak Ewa Stankiewicz czy Grzegorz Braun. Ostatecznie zdecydował się na nazwanie ich „pożytecznymi idiotami”, których szaleństwa przykleją się do PiS-u, by zakończyć: Ludzie tacy jak Braun i Stankiewicz robią z tego punktu widzenia robotę wręcz fatalną. Są po prostu szkodliwi i dlatego powinni pro publico bono jak najszybciej znaleźć się na marginesie.” Opisane podejście nie jest niczym nowym. W ten sposób niegdyś pisał już o Braunie inny z „prawicowych celebrytów” - Piotr Skwieciński. Mamy tu typowy dla michnikowszczyzny dyskurs wyższościowy: oto my, siły umiarkowania i rozsądku, którym brużdżą podpalające Polskę oszołomy, zatem dla ogólnego dobra należy tychże oszołomów odstawić na margines życia publicznego. Jak widać, salonowa przypadłość udzieliła się również tzw. „naszym”.

Tomasz Sakiewicz z kolei odwołał się do wizji zdestabilizowanego państwa, co jest na rękę Rosji. W tekście „Scenariusz prowokacji” na Niezależnej.pl naszkicował plan wedle którego awantura w PKW miała odwrócić uwagę od fałszerstw wyborczych i stanowić pretekst do antydemokratycznych działań władzy – zupełnie jakby władza do tej pory postępowała inaczej... Wcześniej twittował o „prorosyjskich opozycjonistach” i „rosyjskim scenariuszu”. Nie zauważa przy tym, że dokładnie w ten sam sposób reżimowe media usiłowały zdeprecjonować protesty smoleńskie – wszak to „Wyborcza” grzmiała, że rozpętywanie „wojny polsko-polskiej” na tle Tragedii Smoleńskiej jest „podpalaniem Polski” i służy Putinowi. W innym miejscu szef „strefy wolnego słowa” przestrzega przed „rozhuśtaniem nastrojów” - przepraszam, a czym się on sam od lat zajmuje, jak nie „rozhuśtywaniem” właśnie? Czy Tomasz Sakiewicz – animator smoleńskich miesięcznic - nie widzi, że powtarza toczka w toczkę propagandowe schematy Czerskiej?

Swoisty rekord pobiła Fronda.pl, która piórami Tadeusza Grzesika i Sebastiana Morynia powtarza – tylko bardziej topornie – tezy Warzechy i Sakiewicza. Mamy więc „V kolumnę Putina” wkraczającą do PKW, nazwanie Brauna „wielbicielem Putina” i inne śliczności. Tu, by nie marnować miejsca, odsyłam Państwa do mojego tekstu w „Warszawskiej Gazecie” pt. „Frondelkowa Hiena Roku”, gdzie zajmuję się „portalem poświęconym” bardziej szczegółowo. Nadmienię tylko, że wezwanie organów państwa do siłowej rozprawy z demonstrantami wpisuje się nie tylko w poetykę analogicznych odezw dzisiejszych pismaków „głównego nurtu” wzywających do pacyfikowania „antypaństwowej opozycji”, ale sięga wręcz najczarniejszych momentów PRL.

No i wreszcie kuriozalna zmiana frontu przez Stanisława Janeckiego, który najpierw na Twitterze „ćwierkał” „Stara zasada: jeśli policja polityczna nie może zyskać kontroli nad jakąś organizacją czy ruchem, zakłada własną i przebija radykalizmem.” i dodał coś jeszcze o Jewno Azefie, by już kilka dni później w artykule na wPolityce.pl stać murem za prawem do opozycyjnych demonstracji. Co się stało? Ano, w międzyczasie swoją manifestację zapowiedział na 13 grudnia PiS. Gdyby podobny zamiar ogłosili narodowcy, Janecki dalej pisałby o Azefie i policji politycznej. Proste. Ta zmiana frontu w zależności od mądrości etapu to kolejna charakterystyczna cecha propagandy mediów III RP, którą przejmują „niepokorni” dziennikarze.

Za podsumowanie opisanych tu praktyk uznać można „Salonik polityczny Ziemkiewicza” w TV Republika, gdzie dyskutanci – Warzecha i Andrzej Stankiewicz znów gadali o „oszołomach” - czyli niezrównoważonych fanatykach. To psychiatryzowanie niemiłych osób do tej pory było znakiem firmowym „Wyborczej” i mediów pochodnych - że wspomnę chociażby o casusie Zbigniewa Herberta. Teraz w psychiatrów i diagnostów „oszołomstwa” będą bawić się także „nasi”...

III. Sekciarstwo środowiskowe

Zostaje jeszcze do omówienia pewna konstytutywna cecha „salonowszczyzny” zaadaptowana z całym dobrodziejstwem inwentarza przez prawicowych celebrytów. Jest nią środowiskowe sekciarstwo. Oto po zatrzymaniu w siedzibie PKW relacjonujących wydarzenia dziennikarzy, SDP wydało oświadczenie w którym upomniało się o swoich kolegów – Jana Pawlickiego z TV Republika i Tomasza Gzella z PAP, co z przytupem zostało nagłośnione przez „niepokorne” media. Wszystko pięknie, tyle że... zatrzymano prócz tego dwójkę dziennikarzy obywatelskich – Hannę Dobrowolską z portalu Solidarni2010 i Witolda Zielińskiego z Niepoprawnego Radia PL o których w prawicowym mainstreamie nie wspomniano nawet słowem. Na marginesie, Niepoprawne Radio PL jako jedyne medium nadawało on-line całościową transmisję zarówno z protestu, jak i później z komendy policji do której przewieziono zatrzymanych oraz z procesów sądowych. Czyli, internetowe, niezależne radio wyręczyło „niepokornych” w ich dziennikarskich obowiązkach. Ale co tam - widać, dziennikarze działający społecznie są z punktu widzenia nadętych pychą i przekonaniem o własnej wielkości „profesjonalistów” niewidzialni. Można ich przemilczeć. Ta postawa „prawicowych celebrytów” współgra z niedawnym felietonem Piotra Skwiecińskiego, w którym z nieukrywaną satysfakcją wieścił koniec blogosfery. Dopiero niezawodna Jadwiga Chmielowska zwróciła uwagę na ten skandal, co poskutkowało oświadczeniem Kongresu Mediów Niezależnych w obronie Hanny i Witolda.

A tak poza tym, powiedzcie mi kochani „niepokorni” jak to jest, że kibicujecie ukraińskiemu Majdanowi, a gdy u nas wydarzyła się jego namiastka, to dostaliście biegunki? Akcja nie spełniła waszych wysublimowanych kryteriów estetyczno-intelektualnych? Brzydzi was język ulicznego wiecu, niczym kiedyś protestujący w sprawie Smoleńska, którzy wielce zniesmaczyli redaktora Mazurka i jego szaliczek? Czy może wierzycie, że mamy w gruncie rzeczy normalną demokrację i wystarczy parę standardowych politycznych posunięć, by wszystko jakoś się ułożyło? Skąd te drgawki, gdy ktoś wreszcie wyszedł poza publicystyczne bicie piany i zrobił coś konkretnego? Skąd obawa, że ktoś zdestabilizuje tę „kamieni kupę” jaką jest polskie państwo w obecnym kształcie? Czy aby nie dlatego, że zamierzacie na owej kupie kamieni możliwie wygodnie i zasobnie dosiedzieć do emerytury w charakterze liderów opinii i biurkowych kontestatorów? Poniekąd rozumiem – obalenie obecnego zgniłego porządku może całkowicie wywrócić dzisiejsze, z takim trudem wypracowane przez was hierarchie...

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Na podobny temat:
http://blog-n-roll.pl/pl/frondelkowa-hiena-roku#.VICAkMmNAmw
http://niepoprawni.pl/blog/287/spor-o-drugi-obieg-z-blogerskiego-punktu-widzenia
http://niepoprawni.pl/blog/287/dwa-swiaty
http://niepoprawni.pl/blog/287/blogosfera-swiatlo-odbite
http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/prawicowi-celebryci-i-zakon-swietych-jerzykow.html

Artykuł opublikowany w tygodniku „Polska Niepodległa” nr 48 (01-07.12.2014)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

04-12-2014 [17:54] - cichy | Link:

szanowny grzybie.
jest taka piosenka.."mój dom murem podzielony"..
opozycja i jej media..jaka jest..każdy widzi..ten stan przypomina jakiś kociokwik..totalna paranoje..za to co zrobil w ten wieczor i co powiedział do mikrofonu na wiecu przed pkw reż.Grzegorz Braun powinien dostać krzyz kawalerski orderu odrodzenia polski..a ludzie to wszystko czuja..i wiedza co maja tak naprawdę myslec..a "niezalezno-niepokorne" media..sprzedaż gazet leci na leb na szyje..ogladalnosc i sluchalnosc im spada..może to jest celem??

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [18:33] - Gadający Grzyb | Link:

No właśnie - sprzedaż im spada, a oni zdają się nie wyciągać żadnych wniosków, tylko dawaj - wciąż te samą płytę... Jak GaPol będzie miał sprzedaż na poziomie schyłkowego Wierzbickiego, to może dopiero się ogarną.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Jean Bart

04-12-2014 [22:11] - Jean Bart | Link:

popraw mnie muchomorku jesli sie myle!mam wrazenie ze Ty tez chcialbys skoczyc przez plot i zostac autorytetem?
i ja mialem niby przyjsc i cie w tym utwierdzic? nowy prorok Braun?to miala byc ta strategia? jaka strategia?co niby chcieliscie osiagnac tym "bohaterskim" aktem ataku na Arsenal...;przepraszam PKW? chcieliscie zebym ja i inni nadeli sie spontanicznie i.....? przekonaj mnie ze jestescie warci tego zebym znow nadstawil swoje nerki na ponowne ich odbicie!

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [06:34] - Gadający Grzyb | Link:

@Jean Bart

"muchomorku" - a ponoć nie ma tu wycieczek osobistych...
Nie pretenduję do rangi "autoryteta". Są inni. Lepsi. Profesjonalni.  Czekam.
Ja tylko piszę w kółko od lat to samo.
Bez efektu.

Może wezmę się i sam wygram w końcu jakieś wybory?
- zamiast PiS-u?

Póki co, w moim mieście wygrał PiS - burmistrza i radę miasta. Sejmik przegrał i i było jakieś 15% głosów nieważnych - bez fałszerstw.
Byłem w komisji w obu turach. Opisałem to w poprzednich notkach.

A teraz spadaj,
kimkolwiek jesteś.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-12-2014 [18:21] - Janko Walski | Link:

Już nie Gadający Grzyb tylko Trujący Grzyb. To jakaś epidemia. Zamknięci w getcie osób myślących podobnie ulegli złudzeniu, że oto nastąpiła godzina "W".  Zalecam spacer po ONETach dla ochłonięcia. Tam nawet powierzchnia nie drgnęła po niekończących się od 7 lat i nasilających ostatnio skandalach. Rośnie tylko nienawiść do "mącicieli", którzy usiłują o nich mówić. Dowolna reakcja PiSu i innych znaczących ośrodków oporu, inna od tej która była, uruchomiłaby serię niekończących się seansów nienawiści do "psychicznych", po których zaufanie do  Komorowskiego skoczyłoby z obecnych 70% do 90-u. Są przesłanki, że panią Ewę Stankiewicz i pana Grzegorza Brauna wpuszczono w maliny licząc, że przyłączą się ci na których rzeczywiście zagięto parol.  Bez ujmowania doniosłości ich publicznych pięknych świadectw niezłomności, szlachetności i odwagi w pięć minut poradzono by sobie z nimi, gdyby nie było PiSu, Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza. Takie osoby muszą jak cierń w d. boleć UBekistan, ale jakoś wytrzymuje, dlaczego? Po pierwsze działa KGBowska zasada odcinania tylko najgroźniejszego, a po drugie żadna okazja do wywołania podziałów nie jest marnowana i choć na razie nie widać, liczą, że kiedyś może się to zmienić. Mają szansę, jak widać.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [18:41] - Gadający Grzyb | Link:

Na Onetach publikują to co mają publikować. Snucie na tej podstawie wielopiętrowych dywagacji mija się z celem. To co Pan tu prezentuje, jest czystym gdybaniem mającym usprawiedliwić bierność. Przypomnę wielkimi literami to, co było już wielokrotnie opisywane przez uczestników protestu: ani narodowcy, ani Korwin NIE ZAMIERZALI okupować PKW. Braun, Stankiewicz i kilkoro innych osób weszło do środka wyłącznie z własnej inicjatywy, to nie było wcześniej przez nikogo planowane - więc gdzie to rzekome "wpuszczenie w maliny"?

Zresztą, nie o tym jest ten tekst. Ten tekst jest o małostkowym sk...ie "naszych" mediów, które zachowały się niczym "Wyborcza"- i ja tego nie zapomnę.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-12-2014 [19:44] - Janko Walski | Link:

"Na Onetach publikują to co mają publikować."
Też bym tak sądził, gdybym nie był szczelnie otoczony we wszystkich sferach w jakich przychodzi mi poruszać się ludźmi zachowującymi się identycznie jak na onecie z całym widocznym tam zróżnicowaniem tych zachowań.

" ja tego nie zapomnę"
No dobra, dla potrzeb dyskusji przyjmijmy, że zachowali się w sposób zasługujący na potępienie. Im już nie wolno pomylić się? Sytuacja była dość dynamiczna, reakcja leciały na żywo. A proszę jeszcze dodać możliwe poirytowanie jeśli ktoś uważał okupację siedziby PKW, za wyjątkowo szkodliwe. Dla ofiar UBekistanu środowiska, z czarnej listy nie są rozróżnialne. Cokolwiek, ktokolwiek po tej stronie zrobi idzie na konto PiSu  i tuby medialne bardzo o tę dezinformację dbają. Tam powszechne jest mniemanie na przykład takie, że "PiS to partia Rydzyka". Stan umysłów ofiar UBekistanu jest dzisiaj kategorią strategiczną. Możemy dyskutować w jakisposób to zmienić, ale nie możemy tego stanu ignorować. Dlaczego? Bo to 70% Narodu!

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2014 [21:17] - Jabe | Link:

Nie będę się wypowiadać w imieniu pana Grzyba, ale moim zdaniem sytuacja jest daleka od pomyłki.

Dodam jeszcze, że jeżeli pisowcy się boją coś zrobić, bo zostaną obsmarowani, to powinni choć nie mieć za złe innym, którzy się nie boją. Powód do plucia na PiS się i tak znajdzie – nie ten, to inny.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [07:15] - Gadający Grzyb | Link:

@Janko Walski
Oni się nie pomylili. Narracja była kręcona konsekwentnie.

A jeśli PiS będzie tak skrupulatnie sp...ł przed krytyką mainstreamu, to się w końcu obudzi tam, gdzie by nie chciał.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2014 [18:40] - jazgdyni | Link:

Witam

W pełni przychylam się do opinii zawartych w artykule.
To wszystko na prawej stronie jest bardziej popieprzone niż się nam wydaje.

A najważniejsze jest to:

A tak poza tym, powiedzcie mi kochani „niepokorni” jak to jest, że kibicujecie ukraińskiemu Majdanowi, a gdy u nas wydarzyła się jego namiastka, to dostaliście biegunki?

A przecież i tak to się musi skończyć.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [08:08] - Gadający Grzyb | Link:

@do admina - niestety, muszę uciec się do wycieczki osobistej - chodzi mi o pana podpisującego się jako "jazgdyni"

@ jazgdyni
Proszę tu nie przyłazić. Pamiętam Pana z Niepoprawnych. Jest Pan oślizgłym intrygantem.
Won.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika kat

04-12-2014 [19:54] - kat | Link:

Gadający Grzyb
popieram i pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [08:24] - Gadający Grzyb | Link:

@kat

Dzięks :)

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Deidara

04-12-2014 [20:08] - Deidara | Link:

Rzecz leży gdzie indziej. "Niezależni" tak mocno związali się z wiadomą Partią, że ruch, który Partii by nie pasował, mniejsza o to, czy sensowny czy nie, jest dla nich nie do wyobrażenia. Partia jest w sejmie i ma stołki - nie zaryzykuje ich pochopnie.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [07:23] - Gadający Grzyb | Link:

@Deidara

Na to wygląda.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-12-2014 [20:38] - Janko Walski | Link:

"w środowiskach okołopisowskich funkcjonuje pogląd, który na własny użytek nazywam „doktryną Lipińskiego”, Głosi ona, że prawicowy wyborca tak czy inaczej zagłosuje na PiS, bo nie ma innego wyboru."

Ja słyszałem to od jednej acz wpływowej osoby, która wyobrażam sobie, mogła wielu ją przekazać. I nie tylko wyobrażam, skoro sam byłem adresatem tej "rewelacji" mimo, że nie jestem w jakichś specjalnych relacjach. Ciekaw jestem czy to ta sama osoba.

Jestem też w stanie wyobrazić sobie pana Lipińskiego, kimkolwiek by nie był, bo nie znam i nawet nie miałem okazji przyglądnąć się mu bliżej, że  mógł tak wypalić w sytuacji, w której nie udało mu się przekonać kogoś opornego do czegoś, poirytowany oporem rozmówcy.

Widzi Pan, te same słowa a zupełnie inny sens. No i teraz wyobraźmy sobie owego rozmówcę. Jak będzie relacjonował tę rozmowę?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [06:41] - Gadający Grzyb | Link:

@ Janko Walski
Niestety, praktyka potwierdza te słowa. Zresztą, spójrz na komentarz @Jean Barta. Cóż tu dodać?

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [08:17] - Gadający Grzyb | Link:

@all

Czy nikt nie widzi, że w tym tekście przede wszystkim krytykuję metody polemiczne tzw. "naszych mediów"?

Naprawdę chcecie prawicowego odpowiednika "Gazety Wyborczej" ?

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Deidara

05-12-2014 [09:55] - Deidara | Link:

Gdyby miało to jednocześnie oznaczać podobną sprzedaż i zasięg, to w sumie czemu nie?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [23:55] - Gadający Grzyb | Link:

"Wyborcza" traci zasięg i nakład, a "Agora" dycha wyłącznie dzięki rządowym kroplówkom. Może więc jednak nie?

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Joe

05-12-2014 [09:11] - Joe | Link:

Dobrze napisane. Gratulacje za czarno-biały język TAK-TAK NIE-NIE. W dobie powszechnego serwilizmu już nie każdy tak potrafi. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika goral

05-12-2014 [09:53] - goral | Link:

re: Autor
Dziekuje za przypomnienie i odswiezenie pamieci co do faktow w tym temacie..
Pewna czesc "prawicowej i patriotycznej prasy" stara sie uzurpowac prawo bycia "rzadem dusz" patriotycznych i niekonformistycznych Polakow..
Zapominaja ,ze takiego mandatu nikt im nie udzielil.
Juz "sprawa Kiezunia" smierdziala i cuchnela manipulacja..
Ziemkiewicz i inni stale dorzucaja paliwa do tego samego ognia..
A my w tym "chocholim tancu" posrodku..

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [23:58] - Gadający Grzyb | Link:

No właśnie - te uzurpatorskie ciągoty do "rządu dusz". Co oni właściwie sobie myślą? Że będą nas ugniatać jak plastelinę?

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Stan

05-12-2014 [12:58] - Stan | Link:

Zamiast przyłączyć się do protestu i go z całej mocy wesprzeć to Żenujące odcięcie się i potępienie.I to sam Jarosław Kaczyński, nie rozumie go i to coraz częściej.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-12-2014 [19:28] - Teresa Bochwic | Link:

Z przykrością podzielam Pana spostrzeżenia. Co prawda w TV Rep. jednak bywało różnie. Sama siedziałam z Warzechą w wieczornej audycji i z oslupieniem sluchalam jego krytyk akcji pod PKW. Co do SDP pozwoli Pan, że jednak wyjaśnię. Od wtorku rozważaliśmy protest ws. wyborów, we czwartek doszła sprawa z PKW, rano w piatek info o zatrzymaniu dzienniakrzy. NIE WIEDZIELISMY w chwili publikowania oświadczenia o Hani Dobrowolskiej i p. Zielińskim. Przynajmniej ja ani osoby, z którymi bylam w kontakcie. Stąd wymienienie tylko tamtych dwóch dziennikarzy.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [23:57] - Gadający Grzyb | Link:

OK, wyjaśnienia przyjmuję i zakładam, że nie było w tym złej woli. Proszę zwrócić jednak uwagę, że "nasze" media do tej pory piszą wyłącznie o Pawlickim i Gzyllu.

pozdr.
GG