Frondelkowa Hiena Roku

Fronda ośmiesza jak najbardziej realną kwestię obecności agentury w polskim życiu publicznym.

W pełni popieram postulat ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, by „portal poświęcony” Fronda.pl nominować do anty-nagrody „Hiena Roku” przyznawanej przez SDP. Tekst „V kolumna Putina zajmuje PKW. Gdzie jest państwo Polskie?” sugerujący, że za protestem i okupacją Państwowej Komisji Wyborczej stoi ruska agentura, jest wyjątkowo łajdacką manipulacją. Toporna, pełna łgarstw propaganda, którą od jakiegoś czasu raczy czytelników Fronda.pl sporządzona wedle klucza: „kto ma inne zdanie niż jedynie słuszna siła opozycyjna, ten ruski agent” uwidoczniła się w tym krótkim paszkwilu z całą obrzydliwością.

Czego dowiaduje się odbiorca inkryminowanego artykułu? Ano tego, że protest został zorganizowany przez Ruch Narodowy i KNP oraz Grzegorza Brauna - „organizacje jawnie prorosyjskie”. Pan Grzegorz, jeśli to-to czytał, musiał mieć nielichy ubaw, że awansował do rangi „organizacji”. Tymczasem, o ile Kongres Nowej Prawicy, a szczególnie Janusz Korwin-Mikke faktycznie prezentuje opcję rusofilską i proputinowską, o tyle w RN mogą co najwyżej ryć pojedyncze ruskie krety, dość skutecznie zresztą neutralizowane przez ogół członków tej formacji. Każdy kto miał w ręku związany z młodymi narodowcami tygodnik „Polska Niepodległa” może potwierdzić, że nie uświadczy się tam choćby cienia rosyjskiej propagandy. No chyba, że krytyka PiS sama w sobie wystarczy by dorobić się łatki „agenta”. A już kompletną aberracją jest określenie Grzegorza Brauna mianem „oddelegowanego do 'radykalnych' katolików, wielbiciela Putina”. Przypomnę – tego samego Brauna, który jest autorem demaskatorskich filmów o „towarzyszu generale” Jaruzelskim, oraz cyklu „Transformacja. Od Lenina do Putina”. Braun wcześniej już naraził się Frondzie sceptycznym stosunkiem do przewrotu na Ukrainie i sprzeciwem wobec mieszania Polski do wschodniego konfliktu. To jak sądzę wystarczyło, by wrzucić go do worka z „ruskimi agentami”. Nie ma mowy, że ktoś może mieć po prostu inne zdanie. Obowiązywać ma jednomyślność, a kto się wyłamuje, ten jest „wielbicielem Putina” - ot, standardy debaty według „portalu poświęconego”.

Na tym jednak Frondowe manipulacje się nie kończą. Ani słowem nie wspomina ona o tym, że pikieta przed PKW współorganizowana była również przez Solidarnych 2010 wraz z Ewą Stankiewicz. Nie pasowało do obrazka? Ewa Stankiewicz i Solidarni w charakterze putinowców już by nie przeszli? Więc pominiemy ich udział w demonstracji. Jedźmy dalej. Portal nie wspomniał również, że okupacja PKW nie była w ogóle przez organizatorów planowana, zaś liderzy zgromadzenia nawoływali, by uczestnicy zachowali spokój i nie dawali pretekstu do interwencji policji. Do zajęcia sali konferencyjnej PKW doszło właściwie przypadkiem – Grzegorz Braun, Ewa Stankiewicz i jeszcze kilka osób weszło do budynku w celu odbycia rozmów z członkami PKW. Dopiero na miejscu okazało się nagle... że nikt nie chce rozmawiać – i stąd wynikła samorzutna okupacja. O tym również na „portalu poświęconym” ani słowa.

Artykulik został zilustrowany zdjęciem Roberta Winnickiego, Grzegorz Brauna i Przemysława Wiplera – to również jest manipulacja. Działacze RN - Bosak i Winnicki – dostali się do siedziby PKW znacznie później, udzielili kilka wywiadów mediom i po ok. dwóch godzinach wyszli. To miała być niby ta ruska prowokacja? Tymczasem zdjęcie wraz z tekstem sugeruje czytelnikowi, że to właśnie oni byli inicjatorami wejścia do PKW. Korwin natomiast dość szybko opuścił demonstrację, by po chwili pojawić się w Polsacie News, gdzie stanowczo, z pozycji legalistycznych krytykował okupujących. To w końcu jak – była ruskim agentom ta okupacja na rękę, czy nie? Cała narracja „Frondy” pruje się w tym miejscu jak dziadowskie gacie.

Tekścik na Frondzie liczy raptem niespełna 12 linijek, z czego trzy zajęło przypomnienie wcześniejszych publikacji – równie zresztą „uczciwych”, co omawiana tutaj. Proszę zwrócić uwagę o ile więcej miejsca zajęło odkłamanie wszystkich bredni, jakie udało się „frondelkowi” w tych 12 linijkach skondensować. Nadmienię, że do „ukąszonych przez Putina” prócz Brauna zostali już wcześniej zaliczeni nie tylko narodowcy en bloc, lecz również Michalkiewicz, Max-Kolonko, Ziemkiewicz... To dopiero jest paranoja – w ten oto sposób Fronda ośmiesza jak najbardziej realną kwestię obecności agentury w polskim życiu publicznym. Przy okazji – zgodnie z najlepszymi wzorcami komunistycznej propagandy artykuł nie jest podpisany. Jako autor widnieje po prostu „Fronda.pl”. Skądinąd wiadomo, że autorem bądź współautorem najbardziej jadowitych tekstów na tym portalu jest właściciel Tadeusz Grzesik. Czyżby czuł, że tym razem w swym zacietrzewieniu wypłynął na ocean absurdu?

Kończąc, pozostaje stwierdzić, że nawet „Wyborcza” kłamie inteligentniej. Dlaczego „Fronda” postanowiła stać się bardziej prostacką kopią „GW”? I dlaczego łże aż tak głupio? No i wreszcie – oni tak sami z siebie, czy wypełniają czyjeś dyspozycje?

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Artykuł opublikowany w tygodniku „Warszawska Gazeta” nr 48 ( 28.11-04.12.2014)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-12-2014 [20:10] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Witam uprzejmie...

Szanowny Panie,służę odpowiedzia na to oraz inne pytania w kwestii mediów.
Musimy przyjąć za pewnik,że nigdzie na świecie nie ma niezaleznych mediów...portali,telewizji,gazet etc.

Odkąd Fenicjanie wynaleźli pieniądze,to wszystko jest zalezne od tego wynalazku :-)
Obowiązuje wszędzie,od NY poprzez tam-tamy w Kongo,po cywilizacje europejską,jedna zasada:"Ten Bwana-Kubwa byc lepszy,który lepiej płacić"
Każdy portal też musi na siebie zarobić...Igor Janke dostawał "zasiłki" od Zdrojewskiego i UE...na którym mam skończyć wyliczankę?

Same reklamy,to jest ułamek potrzeb,potrzebny jest "sponsor" z otwartą kieszenią,a taki ma wymagania...
Właściciele portali nie zaglądaja w paszporty sponsora,tylko w konto...znowu zaglądnijmy do Salonu 24,bo jestesmy
na NB,a nie mam zamiaru oberwać od J.Targalskiego i być ciągany po sądach.

Pieniądz nie ma narodowości,ale posiadacze tego pieniądza...mają :-)

Sapienti sat!

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

03-12-2014 [23:09] - Gadający Grzyb | Link:

Czyli, kto konkretnie finansuje Frondę? Nie Grzesik?

Obrazek użytkownika Tarantoga

04-12-2014 [08:55] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Gadający Grzyb 2014-12-03 [23:09]
Czyli, kto konkretnie finansuje Frondę? Nie Grzesik?

Domysły w tej kwestii,pozostawiam Pana inteligencji...ja dopisałem ...sapienti sat :-))

Pzdr.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2014 [22:59] - Ula Ujejska | Link:

A ja się spotkałam się i z taką opinią, że jest to sprytne wzajemne legendowanie się :)
Nie słowa lecz czyny ... itd. - a narodowo-korwinowscy liderzy po czynach są przede wszystkim oceniani. A tu raczej nie ma się czym chwalić, że przypomnę tylko to: kabaret z Rafalalą i propozycja uznania aneksji Krymu.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

03-12-2014 [23:08] - Gadający Grzyb | Link:

Ale RN i korwinowcy nie planowali okupacji PKW. W założeniu to miała być zwykła pikieta - trochę pokrzyczymy i do domu. Właśnie najlepsze jest to, że sytuacja wymknęła się im spod kontroli na skutek akcji Grzegorza Brauna ;)

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2014 [23:31] - Ula Ujejska | Link:

Pan naprawdę w to wierzy ?  A późniejsza akcja policji wobec tylko niepoprawnych dziennikarzy to także przypadek ? Tak jakoś dziwnie się składa, że od dłuższego czasu te "przypadki" godnie zastąpiły Palikota jako pomocna dłoń dla sitwy w krytycznych momentach ...

Również pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [00:29] - Gadający Grzyb | Link:

Wydarzenia nabrały własnej dynamiki - wystarczy prześledzić krok po kroku co się działo. Słuchałem transmisji na żywo z protestu i późniejszych zajść. Proszę się zapoznać z relacją choćby Solidarnych2010 czy MarkaD. Akcja policji spowodowana została na skutek interwencji Kancelarii Prezydenta i zatrzymano łącznie 12 osób - bynajmniej nie tylko "niepoprawnych dziennikarzy".

Obrazek użytkownika cassiodorus

04-12-2014 [00:19] - cassiodorus | Link:

Jeżeli ktos tytułuje Jaroslawa banderowcem to oczywiście hieną nie jest. Co to to nie..To madrość i rozsadek polityczny się nazywa.. Kaczyński to w ogóle znany agent żydowsko-niemiecko-banderowski. Nie ma o co kruszyć kopii, kto w te dogmaty nie wierzy, ten oszołom i obłakaniec
''Pan Grzegorz, jeśli to-to czytał,''
Jednak ma odmienne nieco zdanie odnosnie nominacji do hieny roku...Tak mi się wydaje

''lecz również Michalkiewicz''
Znany ze swego nadludzkiego obiektywizmu, redaktor Michalkiewicz powiedział w Republice, że w Polsce rządzą stronnictwa pruskie, ruskie i żydowsko-amerykańskie..Jakoś tak to ujął..Redaktor Rachoń wydawał się nieco skonfundowany i szkoda, że nie pociągnąl wesołka Stanisława do daszych wynurzeń, np o personaliach agentury żydowsko-amerykańskiej

Swoją drogą, czy sam wesołek nie jest jakimś pożytecznym, przecież miedzynarodowy, bezimienny kapitalista moze tak samo ''lobbować'' na terenie naszego nieszczęsliwego kraju, jak Żyd, Prusak czy Mongoł

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [00:30] - Gadający Grzyb | Link:

Wojna RN-PiS jest szkodliwa i głupia - z obu stron. Nikomu nie daje prawa do rzucania oszczerstw.

Obrazek użytkownika cassiodorus

04-12-2014 [01:41] - cassiodorus | Link:

Winnicki mówil o Kaczyńskim zdrajca, jak jeszcze dobrze mówić nie umial..A potem wystartowal w wyborach, wiadomo jakich
Osobiście żal mi księdza Isakowicza.. Przylaczajac się do RN musi pamiętać o bardzo silnym kierunku neopogańskim w strukturach narodowych i o historii...
''...ale to byla tylko jedna z przyczyn nieszczescia, jakie mialo spasc na Brody i nasze okolice. Druga, co najmniej równie ważna, to wplyw wielkomiejskich inteligentów, tworzacych i gloszacych oderwane schematy nacjonalistów, komunistów i innych jeszcze pieknoduchów. Między innymi nacjonalistów ukraińskich i przede wszystkim polskich, z Dmowskim i jemu podobnymi na czele, ci udzie sfabrykowali absurdalna doktryne antysemicka. Wykopali przepasć między Polakiem a Ukraińcem. Doprowadzili do masowych mordów. Zniszczyli piekną wieloemienną i wielowyznaniową wspolnotę'''[o. Bocheński, ''Wspomnienia'']

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

05-12-2014 [08:35] - Gadający Grzyb | Link:

@cassidorus

Mam gdzieś Winnickiego. To naprawdę nie o to chodzi, co ktoś kiedyś powiedział.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Adam

04-12-2014 [08:18] - Adam | Link:

Wystarczy rzucic jedno nazwisko z zajmujacych PKW: Braun, Osobisty wrog wszelkich powstan ze styczniowym na czele magle "wznieca" jakies powstanie... pachnie na kilometry Ruska robota....Te wszytskie Frondy Brauny Ziemkiewicze I inni "narodowcy" to zbior porzytecznych kretynow sterowanej przez agenture....

Obrazek użytkownika Tarantoga

04-12-2014 [10:26] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"Te wszytskie Frondy Brauny Ziemkiewicze I inni "narodowcy" to zbior porzytecznych kretynow sterowanej przez agenture."---koniec cytatu.

A jak nazwać kogoś,kto pisze "porzytecznych" przez "rz"?!

Sprzedaj kompa i kup se słownik ortograficzny,albo Poprawną Polszczyznę.

Przecież program w kompie podkreśla na czerwono błędy!

Obrazek użytkownika Adam

04-12-2014 [14:47] - Adam | Link:

Rafalek tylko tyle masz do powiedzenia????

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

04-12-2014 [13:57] - Magdalena Figurska | Link:

 
O co walczą więc „wieszczowie odnowy”, skoro procedury liczenia głosów nie gwarantują wiarygodności? Walczą metodami dawnych romantyków, choć uważają się za realistów i romantyzmem się brzydzą,  każdy polski czyn zbrojny nazywają obłędem, a w sprawie ukraińskiego Majdanu i braterstwa z protestującymi mają jedyną radę – nie mieszać się, bo to żydowski spisek, który doprowadzi do tego, że Polska  będzie musiała wjechać na Ukrainę jako uczestnik misji pokojowej.  Czy walczą  o demokrację? Też nie, bo nie są demokratami, więc mówiąc dziś o ugodzeniu w podstawy demokracji, mijają się ze swymi poglądami. Braun pisał:  „Dla mnie przede wszyst­kim za­wsze i nie­zmien­nie: mo­nar­chia. (...) De­mo­kra­cja jest prze­są­dem, ze­spo­łem uro­jeń i uprosz­czeń nie­opar­tych na em­pi­rii hi­sto­rycz­nej – to świec­ka pseu­do­re­li­gia”. Identyczne poglądy wyznaje Janusz Korwin Mikke, który pojawił się pod siedzibą PKW, dał głos, błysnął muszką, zarzucił białym szalikiem i już go nie było. A Ruch Narodowy? Przeciwko czemu protestował?  Przecież Rober Winnicki przeciwny jest demokracji konstytucyjnej, przedstawicielskiej, która charakteryzuje się wolnymi i uczciwymi  wyborami, a ONR dopowiada: „Chociaż opowiadamy się przeciwko demokracji, jako ustrojowi totalitarnemu, gdzie większą władzę ma wielu tyranów, niż jednostka w innych systemach autorytarnych, to przejrzystość mechanizmów wyborczych będzie gwarantem samostanowienia Narodu w jego prawdziwym, aksjologicznym wymiarze”.  Czyli kompletna degrengolada  aksjologiczna w monarchistyczno-narodowym sosie.   

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [17:46] - Gadający Grzyb | Link:

@ Magdalena Figurska
A nie przyszło Pani do głowy, że można protestować przeciw obecnej władzy mimo różnic poglądów? Czy ja się zgadzam we wszystkim z Braunem? Albo z Korwinem lub narodowcami? Czy zgadza się z nimi Ewa Stankiewicz bądź ludzie z Krucjaty Różańcowej, którzy również byli przed PKW? Oczywiście, że nie. Ale zrozumieli jedno: jak będziemy działać partykularnie, na zasadzie "tylko swoi ze swoimi" to g..o odzyskamy, nie Polskę.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

04-12-2014 [22:44] - Magdalena Figurska | Link:

Czy można robić rewolucję, brzydząc się nią? Czy można walczyć o demokrację, jeśli jest się jej krytykiem? Poza tym Braun chciał zrobić performance, co mu się udało, jak widać po odzewie. Osiągnął to, co chciał. Żal P. Ewy, że dała się w to wciągnąć, bo nie przypuszczała, że tak może się skończyć rozmowa, na którą się wprosili legalnie. Przyszli goście do urzędu, którego nie chcieli opuścić. Czy wg Pana to poważne? Dla mnie to dziecinada, w dodatku niezorganizowana, spontaniczna, co jest znakiem, że z tymi ludźmi nic się nie osiągnie. 
Kolejnym błędem  zawodowych rewolucjonistów, jest krytyka Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw zapraszanie członków PiS, by przyszli z „posiłkami”, później okrzyki „PiS i PO – to samo zło”, członkowie PiS-u to tchórze, bo nie dołączyli do patriotów, więc nie zależy im na zmianach, w dodatku zbratali się z Millerem, a więc nie tylko socjaliści, ale i komuchy, mówiące tym samym głosem co „Fronda” i „Gazeta Wyborcza”, bo bronią „leśnych dziadków”. Ordynarna manipulacja, która wiele mówi o organizatorach i ich poplecznikach, którym, pod pozorem walki o demokrację, zależy na skłóceniu prawicy i ośmieszeniu  członków największej partii opozycyjnej.  Na szczęście Prawo i Sprawiedliwość wykazało więcej mądrości  i nie dało się złapać w ten „patriotyczny kocioł”, który mógłby się skończyć delegalizacją partii. Więc może nie o protest wyborczy chodziło, tylko przemyślaną prowokację i ośmieszenie opozycji? 

Obrazek użytkownika Jabe

05-12-2014 [14:00] - Jabe | Link:

Moje trzy grosze: Z tą delegalizacją partii Pani przesadziła. Zaraz „patriotyczny kocioł”, ośmieszenie? Być może, gdyby PiS uczestniczył w pikiecie, nie byłoby tych okrzyków. Jeśli Kaczyńskiemu ktoś zarzuca zbratanie się z Millerem, to rzeczywiście nie jest w porządku. Z daleka wygląda to jednak tak, że PiS się odcina od „niekoncesjonowanej” opozycji a okrągłostołowcami nie gardzi. Zarzucanie Braunowi, że jest monarchistą, ale protestuje przeciw łamaniu prawa i dobrych obyczajów to już zwykłe świństwo.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [17:38] - Gadający Grzyb | Link:

To może od razu zadekretujmy, że każdy kto się z nami nie zgadza jest agentem? Ty zwyzywasz od agentów mnie, a ja ciebie - to dopiero będzie dyskusja...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-12-2014 [09:58] - NASZ_HENRY | Link:

Flonderka roku ;-)

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

04-12-2014 [12:48] - Magdalena Figurska | Link:

I kto to mówi? Gadający Grzyb, który w 2012 roku pisał:

(...)  jeśli Rosja faktycznie zechce zmontować u nas wasalną, „prywislańską prawicę”, by zdezintegrować „obóz niepodległościowy”, to taka partia z pewnością powstanie. Chętnych do roli mężyków stanu z pewnością nie zabraknie – na pierwsze wezwanie nadbiegną ze wszystkich wyautowanych politycznych środowisk by oddać się pod czułą „kryszę” oficerów prowadzących, zarówno tutejszego, jak i cudzoziemskiego autoramentu. Widzę tu wielkie pole do popisu szczególnie dla tzw. „realistów”, którzy pod płaszczykiem tegoż „realizmu” kontynuują serwilistyczną postawę odziedziczoną po PAX-ie, kiedy to Bolesław Piasecki z nadania prominentnego czekisty Iwana Sierowa otrzymał w PRL swoistą „koncesję na patriotyzm”, by właśnie z tych patriotycznych i bogoojczyźnianych pozycji umacniać jedynie słuszne sojusze i wspierać wiodącą rolę Partii. Była wszak lojalna wobec systemu „kato-lewica”, więc czemuż by nie miała odrodzić się równie lojalna „kato-prawica”? Tym bardziej, że „znakowska” „kato-lewica” w pewnym momencie jednak trochę się zbiesiła, zaś „paxowska” „kato-prawica” dowiodła swego oddania trwając dzielnie u boku „towarzysza generała”, legitymizując stan wojenny i po dziś dzień wpatrzona jest w Jaruzela niczym w jasne słoneczko, mimo iż ten swojego czasu bezpardonowo kopnął swych wyznawców w cztery litery, gdy tylko przestali być potrzebni i usiadł do Okrągłego Stołu z różnymi Mazowieckimi i Michnikami. Takiego kapitału oddania nie wolno marnować, tym bardziej, że „endokomuna” skupiona wokół „Myśli Polskiej” Engelgarda, czy „konserwatyzm.PRL” Wielomskiego nie ustaje w dostarczaniu dowodów wierności choćby w postaci wiernopoddańczych adresów do batiuszki-cara. Pogrobowców „endokomuny” jest zresztą znacznie więcej. Charakteryzuje ich głównie to, że z bogatej spuścizny Narodowej Demokracji przyswoili sobie jedynie tępą rusofilię i żydożerstwo, czyniąc z nich główne wyznaczniki patriotyzmu, dodając do tego obsesyjną nienawiść do „zdegenerowanego Zachodu” ze Stanami Zjednoczonymi na czele, co jak raz współgra z rosyjskimi interesami.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/346...
 

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-12-2014 [14:41] - Janko Walski | Link:

No właśnie. Mnie też najbardziej boli odlot tych autorów, których cenię.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

04-12-2014 [17:36] - Gadający Grzyb | Link:

@Magdalena Figurska

I Gadający Grzyb AD2014 cały czas tak uważa - z niczego się nie wycofuję. Endokomuna, postpaxowcy, rusofile od Wielomskiego i Engelgarda, wielbiciele ZP Grunwald - to nie jest moja bajka. Gdyby było inaczej, to zamiast tutaj, publikowałbym na Neonie, czy w innych miejscach tego typu - a jakoś mnie tam nie ma, nieprawdaż?
Problem w tym, że jak się zdaje, ładujesz całą endecję do jednego worka. To wygodne, ale całkowicie fałszywe podejście.

pozdr.
GG