Totalni buce czyli omnipotentni impotenci

Gdyby nie to, że opozycja zaczęła wieszczyć klęskę zjednoczonej prawicy i straszyć in gremio rządzących trybunałem stanu, a w porywach kazamatami, zaraz po wyborach, wykwity jej elokwencji w ostatnich tygodniach uznałbym za symptom porażenia słonecznego. Przypuszczam wszak, że w tym szaleństwie jest metoda. Ba, kilku najzacieklejszych harcowników zaczadzonych oparami absurdu z szaleństwa właśnie uczyniło metodę. Czy jednak dopuszczanie do publicznych występów pacjenta, który nie panuje nad swą chorobliwą nienawiścią jest jeszcze przejawem bezpardonowej walki politycznej czy też powrotem do czasów, gdy osobników z deficytami psychicznymi pokazywano na jarmarkach? Co na takie praktyki obrońcy praw człowieka? Panie rzeczniku Bodnar, do roboty!
Oczywiście skrajne kliniczne przypadki można policzyć na palcach, chociaż głowy bym nie dał. W publicznym obiegu dominują butni buce, przaśne wersje kabotynów i kabotynek naturalnie. W kółko, do znudzenia powtarzają swój ubożuchny repertuar gróźb i obelg pod adresem prawicy. Klony Papkina? Ależ gdzie tam. Ten facet był przynajmniej zabawny. Zaś oni(i one) co najwyżej
z pychą Stefka Burczymuchy i jego kumpeli Samochwały puszą się niczym zwycięzcy wszystkich nadchodzących wyborów, wszechwładni absolutni. Każdy na wyprzódki śmieszy, tumani, przestrasza. Niektórzy przy okazji zapluwają się i ciśnienie skacze im na wyżyny, gdzie czyha jasny szlag.
Przypuszczam na przykład, że Ireneuszowi Krzemińskiemu, jeśli przez niedopatrzenie rychtowników nawałnicy propagandowej trafi on przed kamerą na wytrawnego polemistę, stacja zapewnia na zapleczu najmarniej ratownika medycznego. Buce typu Arłukowicz czy Sadurski są bardziej odporni. Do skoku ciśnienia nie zawsze zresztą jest potrzebny twardy oponent. Andrzeja Celińskiego spacyfikowali swoi.
Przyznam, że czasami zazdroszczę niektórym Burczymuchom. Walą prosto z mostu, a pisząc bez eufemizmu, jak chory w kubeł. Nie muszą pilnować ani języka, ani sensu, ani ładu, ani składu. Im ich pozycja polityczna i IQ są bliższe zeru, tym pyskują z większym animuszem. Istni omnipotentni impotenci, że użyję stosownego oksymoronu. Początkowo przypuszczałem, że usiłują się zdefekować jadem, nim wybory pozbawią ich nadziei. Ale wielu złudzenia straciło już dawno. I pro(a)gresywnej awangardzie pozostał jedynie złowieszczy skowyt.
Tylko czemu, do kroćset, większość ich prawicowych oponentów nie odpłaca im pięknym za nadobne?! Rzecz nie w tym oczywiście, by także pyszczyli bez sensu. Niechże wszak bełkot ośmieszają ironią, zamiast sążnistej argumentacji właściwej w dobrym towarzystwie niechaj ripostują zwischenrufami wchodzącymi w pięty… A przede wszystkim niech nie przerywają groteskowego słowotoku rozmaitych pyskatek i dziamgotów. Bo nic tak nie obnaża myślowej pustoty, jak wielość słów.
Nie wierzę, że wśród zwolenników dobrej zmiany brak ludzi błyskotliwych. A vista mógłbym wskazać kilkanaście osób fechtujących jak sam Wołodyjowski. Tymczasem większość prawicowych frontmenów usiłuje nawiązywać z bucami dialog wedle prawideł klasycznej erystyki. Zapewne tak zostali ustawieni przez doradców personalnych. A sądziłem, że trochę znam się na tym fachu.
W ogóle coraz częściej zdumiewa mnie bezradność pijarowców dobrej zmiany wobec harców opozycyjnych cwaniaczków. I tak, moim zdaniem, policja nie jest najlepszym antidotum na tak zwanych Obywateli RP, precyzyjnie wyszkolonych w dywersji niby biernego oporu(widać sznyt fachowców starej szkoły). Ciekawe jak ci podstarzali pacyfiści zareagowaliby na zaporę utworzoną z szeregów
młodych uśmiechniętych ludzi splecionych ramionami, którzy tworząc tak zwaną falę śpiewaliby pogodne piosenki? Bardowie, pora zacząć tworzyć okolicznościowy repertuar!
A jeśli jakieś zacne obywatelki kładłyby się na trasie marszu patriotycznego, wolontariusze mogliby wręczać im kocyki, żeby się starsze panie nie przeziębiły…
Albo zamieszanie z koszulkami z napisem: konstytucja. Zanim ulicznych stylistów nie znudzi, jak każdy przesyt, ubieranie wszystkiego co popadnie w fatałaszki, chętnie zobaczyłbym parę prezydencką w takich tiszertach. Kopirajterzy normalnej Polski, uruchomcie wyobraźnię. Niechże obok słusznych, wzniosłych Bogoojczyźnianych haseł pojawią się dowcipne grepsy biało-czerwonej alternatywy, wcale nie gorsze od tych pomarańczowej sprzed lat. Sądzę, że major Frydrych wciąż mógłby służyć radą…
Czarny prawicowy pijar też leży odłogiem. A przecież na przykład na tojtojkach można by wieszać loga KOD, Obywateli i takich tam szlachetnych organizacji… Z ostrożności procesowej nie rozwijam tematu.
 
Sekator
 
PS.

- Ani słowem nie wspomniałeś o Sądzie Najwyższym - marudzi mój komputer. - I jakiego wyroku spodziewasz się w luksemburskim trybunale?
- Ja się nie spodziewam, ja wiem jaki będzie wyrok - Macham ręką.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2018 [21:51] - Jabe | Link:

Ten stek wyzwisk na chorych nienawistników jeszcze raz pokazuje, jacy jesteście podobni. Lustrzane odbicia.

Swoją drogą dziwię się, że nie są tu codziennie zanoszone do nieba dziękczynne modły, że się tej rzekomej prawicy taka groteskowa opozycja trafiła. Zniechęcają jak mogą do swojej sprawy. Gdyby byli spokojni, rzeczowi i kompetentni, nie byłoby tak łatwo.

Obrazek użytkownika xena2012

13-08-2018 [12:10] - xena2012 | Link:

Wpisał się  Pan jako pierwszy komentator więc gdzie pan dostrzegł stek wyzwisk pod adresem KOD-u czy manifestantów rzucanych przez rzekomą prawicę?Tak zwyczajowo trzeba prawicę oskarżyć o wszystko,prawda?

Obrazek użytkownika Darek65

13-08-2018 [08:50] - Darek65 | Link:

Nie wdawaj się w polemikę z głupim, bo najpierw sprowadzi Ciebie do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Zgadzam się, że sposobem na nich, jak już, jest krótka, cięta ironiczna riposta. A najlepszym sposobem, to pokazywać, pokazywać, pokazywać, jak małpy w klatce. Zgadzam się również, że PR PIS-u leży i kwiczy. Przy sprawniejszym przeciwniku, to byłby dramat dla PIS.

Obrazek użytkownika smieciu

13-08-2018 [11:14] - smieciu | Link:

A ja coraz bardziej dochodzę do wniosku że to zespół naczyń połączonych: rząd, opozycja i widownia. Poziom wody (od lania wody) odzwierciedla tą trójkę.
Opozycja robi z siebie idiotów gdyż nie ma wyjścia. Musi grać dałnów skoro ma prezentować poziom niższy od rządu. Od Czaputowicza, Glińskiego, Gowina itd. Dałnowatość jest konieczna by prosty widz oglądający to widowisko nie miał problemów ze stwierdzeniem kto co sobą reprezentuje. Ale też by mimo wszystko był skołowany a w wyniku jednego i drugiego coraz bardziej zobojętniały. Coraz bardziej miał zakodowane w mózgu:
„Polityka to cyrk, ale tak musi być, choć nie warto się to wgłębiać. Obecnie wygląda na to że PiS jest mądrzejszy zwłaszcza że dał ludziom 500+. Wystarczy iść na wybory, jak bozia przykazała i zagłosować jak trzeba. A potem na 4 lata można znów się wyłączyć”

Zdrowo myślący człowiek, najdalej od zeszłorocznej sprawy sądów i rekonstrukcji rządu powinien już wiedzieć że PiS jest zatwierdzoną partią władzy. Że prezydent czuwa nad wszystkim a w rządzie nie ma człowieka od rzeczywistych zmian. Jeśli jest niech mi ktoś go wskaże. Skoro rząd jest rządem Układu, w dodatku mającym poparcie społeczeństwa, to po co u licha Układ miałby tworzyć z opozycji coś co zagrażałoby rządowi?
Układ tego nie robi ponieważ w przeciwieństwie do pospolitej widowni tej szopki jest kierowany przez ludzi logicznie myślących. Jest ok a jedyne o co muszą dbać to szum medialny. O kreację spraw, którymi będą żyć masy. Dla każdego jego sprawy.
Dla jednych będą to fotki ciał żon piłkarzy pozujących skąpo odzianych w basenach w ciepłych krajach.
A dla innych będzie to jak PiS chce zrobić porządek w sądach ale zła UE mu przeszkadza. Przy czym z niezrozumiałych powodów PiS czuje się zobowiązany do nieustannych tłumaczeń. I mimo że jak się okazuje ma do dyspozycji twarde mechanizmy pozwalające na olanie UE w tej sprawie to tego nie czyni.
Szopka trwa, jej wynik jest oczywisty:
PiS dokona zmian polegających na tym że nowe stołki obsadzi ludźmi, w stylu tych, których zawsze wstawiał J. Kaczyński. Pojawi się jakiś nowy Duda na stanowisku prezesa Sądu a Czaputowicze, Gowiny itd. na innych.
Ale pisowski lud będzie dumny że PiS przeforsował swoich i pomijając to wszystko nawet nie zada sobie pytania czym jest UE? Skoro musimy wszystko z nią uzgadniać. Czemu PiS toleruje ten stan rzeczy? Czemu nawet nie używa mechanizmów, które ma do swojej dyspozycji.
Ewentualnie taki pisowiec powie że tak musi być. Nie da się inaczej. Że ustępując Układowi odnosimy zwycięstwa. Bo opozycja dałnów wyje z rozpaczy. A to oznacza że PiS kroczy właściwą drogą.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-08-2018 [11:38] - Goral Supreme | Link:

Teatr polityczny..Pamietam po zamianie przed 3-ma laty Sejmowy spektakl cyrkowy pod nazwa "Audyt PO "..
Kto to jeszcze pamieta ?...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-08-2018 [11:36] - Goral Supreme | Link:

Komedianci grajacy wyznaczone role w Politycznym teatrze...odpowiadajac na zadane pytanie..
W kwesti "wymiaru sprawiedliwosci "...W Polce obowiazuje wiele Aktow Legislacyjnych (Praw)..brak jest natomiast Sprawiedliwosci...Bez tego nie ma co myslec o Prawym Panstwie...
W tej kwesti jestesmy gdzies pomiedzy Poludniowa Afryka a Jemenem...

Obrazek użytkownika Lektor

13-08-2018 [23:23] - Lektor | Link:

Powyżej wypowiedziało się dwóch komentatorów -  śmieciu i Gorol.  To czyste przykłady patologii myślenia !  Pamiętam, że obu panom proponowałem czytanie notek i komentarzy, ale nie komentowanie, bo tutaj ci panowie ośmieszają się na własne życzenie, a my tracimy bezpowrotnie nasz cenny czas czytając  te bzdury. A zatem panowie, nie komentujcie więcej, a czytajcie i uczcie się .