„Kościół ma być apolityczny” ?

Padają różne oskarżenia o udział księży w życiu politycznym: co jedni popierają, to inni piętnują. Głos w tej sprawie zabierają też hierarchowie – ostatnio abp Polak – potępiając takie zachowania. Wg np. Prymasa (godność ta stała się niestety tytularną – nie jest to już Primus Inter Pares, choć może w tym przypadku na szczęście) „politykowanie podczas kazań, to duża strata i szkoda".
Czy taka postawa jest zrozumiała? Dla niektórych świeckich (nie mówiąc już o zachwytach lewaków) – raczej tak – ale czy przystoi biskupom? Wypowiadając bowiem takie sądy hierarchowie łamią swoją przysięgę biskupią, która m.in. brzmi:
Czy ze względu na imię Pana
Chcesz być przystępny i miłosierny
Dla ubogich, przybyszów i wszystkich potrzebujących?
 
Jeśli więc polski biskup, którego „polem działania” jest naród katolicki, który w większości odrzuca dobrodziejstwa liberalnej demokracji serwowanej nam od początku III RP (za cenę odchodzenia od Boga i Jego Kościoła) oczekuje, że nie można wskazać, jaka siła polityczna się temu bezbożnictwu przeciwstawia – to łamie swoją biskupią przysięgę wobec „wszystkich potrzebujących”.
 
Gdyż powiedział Pan: Paś baranki moje – nie „twoje” biskupie Polak, nie „wasze” Wasze Ekscelencje – a „moje”, Pańskie!
 
Tymczasem właśnie Episkopat (KEP) „zatroszczył się” nie o baranki, a o (jak on to delikatnie określa) „lewicę laicką” - jakby Kościele mogła być jakaś „prawica” czy „lewica”; no, wiemy, że „lewica” jest, pod czułą opieką „Znaku” czy „Tygodnika Powszechnego”... - bo oto:
„Należy przypomnieć, że Kościół katolicki w Polsce zawsze starał się bronić prawa Polaków do wolnych wyborów i uczciwego wyłaniania przedstawicielstwa narodowego”.
 
Jak to czytać? Ano tak: my, Biskupi, podlegli tylko Stolicy Apostolskiej (konkordat) musimy dbać o wszystkich Polaków – o lewą i prawą „nogę”!
 
Już to słyszeliśmy, prawda?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-08-2018 [15:51] - xena2012 | Link:

,,Kościół ma być apolityczny'' ,a jest? Chyba nie bardzo bo spojrzawszy na nalaną gębę ksiedza Sowy,czy judaszowski wygląd Lemańskiego i posłuchawszy co maja do powiedzenia,styl wypowiedzi,słownictwo.widać wiele.Tym politycznym działaniom bezsilnie przypatruj się hierarchowie którym Sowa i Lemański odmówili udania się do posługi w wyznaczonych im parafiach.Pozostaje więc pełna patosu i kwiecistości wypowiedź skierowana do wiernych w celu pokazania jak bardzo sa z nami.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-08-2018 [22:15] - Jan1797 | Link:

Może ma być apolityczny tylko w jedną stronę?
 
Taka mądrość etapu, jak powiadają, tylko czy aby na pewno.
Poprzednia mądrość o „uchodźcach” sporo wszystkich kosztowała.

Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika KajKOSZ

12-08-2018 [10:29] - KajKOSZ | Link:

KOŚCIÓŁ CHCE RZĄDZIĆ - nie biorąc odpowiedzialności za skutki rządów
- organy decyzyjne ma w Watykanie .-
Kościół był chrześcijański ( nazywany - sektą do 96 r - kiedy św Paweł załozył RELIGIĘ  ) -
stal się  katolicki, z całym "bagażem władzy":
hierarchii, zbrodni, krucjaty, św.inkwizycja,  POLITYKI itd..!! 
Kościół nie może ulegać: pieniądzowi, luksusom, zboczeniom .-
Kościół musi być NARODOWY - tylko wtedy rozumie  Naród  !
Popatrzcie na historie kościoła w poszczególnych niegdyś państwach KATOLICKICH - dziś muzułmańskich: 
Francja, Niemcy, Włosi Hiszpanie itd...
Kościół - MUSI WRÓCIĆ do  CHRYSTUSA - inaczej się skończy ŹLE  i zejdzie jak teraz na: LEWACKIE  MANOWCE !
Pycha hierarchów i KASA - to zguba !
AMEN !

Obrazek użytkownika xena2012

12-08-2018 [12:59] - xena2012 | Link:

Nie tyle pycha co zręczne żonglowanie między władzą a opozycją aby jednak zawsze byc na fali.Kazał Putin jednać się z Cerkwią Prawosławną a już abp Michalik pod srogim okiem Komorowskiego obwieścił ,,pojednanie'',podpisał stosowny dokument podsunięty mu pod nos przez zwierzchnika Cerkwi Cyryla I ,a ludowi w liscie duszparskim nakazał sie z tego cieszyć.Kolejny przykład lawirowania to apele prymasa Polaka i abp Gądeckiego o przyjmowanie uchodźców do domów, do parafii bez względu na możliwości i bezpieczeństwo.wiernych.Niestety Kościół tylko poucza,nakazuje,gromi przy okazji przypominając sobie o Polsce czego wrazm jest obecna ,,troska'' o progi wyborcze.