Trzecia władza a konstytucja

Władzę sądowniczą wykonują w Polsce prawnicy (nie można być sędzią bez takiego, uniwersyteckiego wykształcenia i dodatkowych uprawnień aplikacyjnych).
Konstytucję napisali nam… prawnicy (tzw. konstytucjonaliści).

Konstytucja wskazuje na równouprawniony podział władz (w Polsce niejasny co do uprawnień władzy ustawodawczej i wykonawczej).
Żeby „władza” zbytnio nie dokazywała – konstytucja przywołała Trybunał Stanu.

Trybunał może osądzać przedstawicieli różnych władz (łacznie z Prezydentem RP), za wyjątkiem… tak jest, zgadniecie Państwo: za wyjątkiem władz sądowniczych - prawników.
Oto dlaczego SN (prawnicy) ma państwo polskie w… - gdyż jest to państwo (z konstytucyjnego założenia) niepoważne.

Dlatego właśnie konstytucja musi być natychmiast zmieniona, bez bawienia się w jakieś pytania referendalne, mające ją „doskonalić”.

P.S.
Ustawa o Trybunale Stanu pochodzi z kwietnia... 1982 – ale wystarczy, żeby zadziałała wobec tych, którzy podtrzymują niepoważny status RP.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2018 [14:57] - Jabe | Link:

― Konstytucja musi być natychmiast zmieniona.
― Na jaką?
― Na lepszą.

Obrazek użytkownika Lektor

03-08-2018 [16:32] - Lektor | Link:

Dobrze Jabe, dobrze. Ty komentujesz coraz lepiej. Tutaj sam zadałeś sobie pytanie i sam odpowiedziałeś na nie. Brawo Jabe, Przy takich upałach nie zatraciłeś pozytywnego myślenia. Brawo Jabe.