Donald Tusk staje do pojedynku

Pojedynek to była walka, często śmiertelna walka. Żeby stanąć do takiej walki trzeba mieć odwagę. Toteż w pojedynkach walczyli ludzie odważni i szlachetni. I walczyli również o ważne i szlachetne sprawy. O honor, o sławę, o cześć kobiety. Mówiąc o pojedynku wielkie wydarzenia i wielcy ludzie przychodzą na myśl. Pod murami Troji w pojedynku walczył Achilles z Hektorem. W średniowieczu w pojedynkach walczyli rycerze. Rycerzy dzisiaj już nie ma, ale to słowo i to pojęcie ciągle ma swoją wartość i wagę. W pojedynkach ginęli wielcy poeci. Aleksander Puszkin zginął w pojedynku broniąc honoru swojej żony Natalii.
Pojedynków, tak jak i rycerzy też już nie ma. Ale słowo to nadal niesie ze sobą pozytywne skojarzenia. Człowiek, który staje do pojedynku to człowiek odważny, człowiek honoru, człowiek szlachetny. Kilka dni temu Donald Tusk, który swojego czasu, zaszczytne, ale stosunkowo mało płatne stanowisko premiera polskiego rządu, zamienił na mało zaszczytne ale wysoko płatne stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej zadeklarował, że stanie do pojedynku: „Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku”.
Obecnie urzędujący prezydent, wygrał ostatnie wybory prezydenckie będąc kandydatem PiS-u. I jest dobrym prezydentem. Co więcej jak pokazują sondaże jest popularnym prezydentem. I pełni dopiero pierwszą kadencję. Czyli oczywistą sprawą jest, że będzie kandydatem PiS-u w następnej kadencji. Co zresztą, prezes PiS-u J. Kaczyński, niedawno, w swoim wywiadzie dla tygodnika "Sieci" zadeklarował. Donald Tusk, pewnie tygodnika "Sieci" nie czyta. Ale jego piarowcy niewątpliwie czytają. Nie dlatego, że przepadają za tym tygodnikiem (choć to też nie jest wykluczone, bo tygodnik jest dobry) ale dlatego, że monitorują wszystko to co jest ważne dla ich szefa. No a to, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta, dla Donalda Tuska jest ważne.
I ludzie od piaru, a od nich Donald Tusk, dowiedzieli się, że JK nie będzie kandydatem PiS-u na prezydenta. No nie, tego tak łatwo odpuścić nie można! To trzeba wykorzystać! Jak? Hurraah, mamy. Pojedynek! Człowiek, który staje do pojedynku to człowiek odważny, człowiek honoru, człowiek szlachetny. Donald Tusk staje do pojedynku. A Jarosław Kaczyński uchyla się od pojedynku.
Ale to, że DT ogłosił, że staje do pojedynku jak już wiedział, że JK nie będzie kandydował jakoś umknęło naszym mediom. Szczególnie, tym co całą prawdę całą dobę …
I jeszcze raz zacytuję naszego bohatera co staje do pojedynku, o którym z góry wiadomo, że go nie będzie: ‘Mam dość naturalną skłonność, może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem – unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem’
Jak wiadomo, pojedynek wiąże się z pewnym wysiłkiem. A czasami nawet może być przykro. Jak się go przegra. Ale do pojedynków, których nie będzie, można stawać. Bo wiadomo, że żadnego wysiłku nie kosztują. I że nie można przegrać czegoś, czego i tak nie będzie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

18-07-2018 [08:35] - Darek65 | Link:

"Obecnie urzędujący prezydent, wygrał ostatnie wybory prezydenckie będąc kandydatem PiS-u. I jest dobrym prezydentem." Mimo, iż sam głosowałem na PAD-a, to w tej chwili moja ocena jego osoby jest dużo bardziej krytyczna niż autora. To jednak temat na inną dyskusję. Proszę pamiętać, że Donald T. nie jest samodzielnym politykiem, jest wytworem medialnym chodzącym na pasku swoich protektorów. To oni zdecydują co z nim będzie, on nie ma nic do gadania.  Proszę również pamiętać, że za tymi ludźmi stoi kasa i media. Druga sprawa, że przekaz informacyjny PIS-u leży na łopatkach, oni nie czują siły przekazu medialnego, PR,  myślą, że jak są uczciwi i "rozmawiają" ze społeczeństwem, to wystarczy. Nie wystarczy.

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2018 [10:17] - xena2012 | Link:

No więc jak na razie chyba remis w ocenie samodzielności,tyle że każdy z ,,pojedynkowiczów''ma innych protektorów.Wbrew opinii obecny prezydent nie chodzi na pasku PiS-u i dość nieudolnie ale ostentacyjnie przy pomocy swych niewydarzonych doradców to okazywał.Pana opinia też jest krytyczna,moja również ale w wyborach mając kandydata takiego jak Tusk ponownie zagłosuję na prezydenta Dudę.

Obrazek użytkownika Darek65

18-07-2018 [11:58] - Darek65 | Link:

Nie sądzę, że oni są niewydarzeni. Przynajmniej większość z nich jest tam świadomie i robi to, co ma robić. I tu koło się zamyka, cały czas jesteśmy skazani wybierać mniejsze zło :)

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

18-07-2018 [12:53] - Tadeusz Hatalski | Link:

@Darek65 - 'myślą, że jak są uczciwi i "rozmawiają" ze społeczeństwem, to wystarczy. Nie wystarczy'
Uważam tak samo. Choć ujmuję to nieco inaczej: "Dzisiaj nie wystarczy mieć rację. Dzisiaj trzeba jeszcze tę rację umieć sprzedać". Pisałem o tym już kilka razy.
Pozdrawiam.

 

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2018 [13:03] - xena2012 | Link:

Nie tyle sprzedac co udowodnić.

Obrazek użytkownika Darek65

18-07-2018 [14:02] - Darek65 | Link:

Będę się upierał, że sprzedać. W dobie socjotechniki i innych zabiegów piorących mózg, dla większości odbiorców liczy się opakowanie, a nie zawartość. Na tej zasadzie Prezydentem został Kwaśniewski, Premierem Cimoszewicz, Tusk, gwiazdą filmową aktoreczka/or jednej roli w podrzędnym serialu,  itp. Gdyby większość wyborców/odbiorców zajrzała pod opakowanie, to tacy ludzie nie mieli by racji bytu. Przyznam też, że jeśli pod opakowaniem jest coś wartościowego, coś do udowodnienia, to jest już miłe rozczarowanie, tzw. pełnia szczęścia.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

18-07-2018 [15:42] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ xena2012
Oczywiście, to 'sprzedać' nie jest w znaczeniu dosłownym. Chodzi o to aby przekonać do swoich racji.

Obrazek użytkownika Lektor

19-07-2018 [12:29] - Lektor | Link:

Jak to D. Tusk staje do pojedynku ?  Przecież ten zdrajca narodu polskiego i przestępca PO (piszę to z całą odpowiedzialnością) powinien stanąć przed TS i siedzieć do końca życia ...... albo i dłużej !!!

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-07-2018 [16:47] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Lektor
Nie przepadam za DT ale nie został on oskarżony o zdradę ani też skazany. W związku z czym proszę się powstrzymać od takich nieprzemyślanych wypowiedzi.