POPiS na Koniec Polski

Rzadko oglądam TV ale jakoś tak ostatnio miałem okazję obejrzeć Wiadomości. Obejrzawszy je nasuwa się jeden wniosek: Gdyby nie PO rządowi PiSu naprawdę byłoby ciężko. No bo co byłoby gdyby ten rząd rozliczać z faktów, z tego do czego prowadzi a nie karmić pisowskich lemingów peowskimi mordami, ich błazeństwami, przekrętami, których wciąż nie można rozliczyć? Pół Wiadomości było o tym jakie PO było, jest i pewnie będzie złe. Jeśliby to wyrzucić z informacji, wyrzucić te partyjne przepychanki, bełkotliwe rozmowy o niczym to nie wiem czym by karmiono wyborcę. Nie wiem na czym możnaby budować poparcie PiSu. Szczęśliwie PO już dawno przekształciło się partię błaznów. Już od czasów Kopacz, której dano zadanie (o którym rzecz jasna nie wiedziała ale świetnie się nadawała) by spuścić tą partię na dno. Potem  była jedynie kontynuacja. Przecież nie przypadkiem na czele tej formacji stoi Schetyna, polityk, który wzbudza największą nieufność. Ogólnie nie było większych problemów by z PO uczynić synonim oszustów, zdrajców itd. Sami z siebie zrobili wiele a potem wystarczyły kolejne ich popisy. Skutkiem czego prawie każdy Polak już chyba czuje obrzydzenie do tej formacji. PO stało się świetnym chłopcem do bicia. Znakomitym tłem na którym można promować się na rozsądnego i patriotycznego polityka. I tak to właśnie działa. PiS na tle PO i reszty błaznów jawi się jak ostoja mądrości. PiSowskiemu wyborcy wystarczy by jakiś PeOwiec kilka razy zaszczekał w TV i już wyłącza mózg. Już liczy się tylko ta teatralna opozycja, która chciałaby wrócić do władzy i ostatecznie rozprzedać Polskę. I nie przyjdzie mu do głowy że być może z dużo lepszym skutkiem czyni to PiS...

Myślę że dobrze byłoby przypomnieć kilka fundamentów. Dobrze byłoby gdyby sobie zdać pytanie. Na czym nam tak naprawdę zależy. Na czym nam zależy NAPRAWDĘ a nie jak tonący chwytać się brzytwy składającej się z pozorów, domniemanych dobrych chęci, realizmu polskiej polityki i innych rzeczy za pomocą któych, wiele osób oszukuje siebie oraz swoje ideały popierając ten rząd.
Myślę że można by dotknąć każdego aspektu życia Polaka by stwierdzić że PiS nie robi nic dla Polski i Polaków. Poczynając choćby od Gowina, który nauki jak uczyć Polaków pobiera w Izraelu. NAPRAWDĘ nie przeszkadza wam on czele ministerstwa nauki?
NAPRAWDĘ jest dla was ok Morawiecki na stołku premiera, wychowanek banków jak np. taki Macron, premier Polski, który jest na nagraniach, o których wiemy że są ale nie wiemy co na nich jest, choć wiemy że kontakty z PO były dla niego biznesem jak każdy inny?
NAPRAWDĘ wciąż ufacie J. Kaczyńskiemu, który seryjnie i od zawsze podejmował dziwne decyzje personalne. I nie tylko. Robił to z głupoty, niewiedzy czy wyrachowania? A może po prostu tak wyglądają kadry PiS. Takie wybory jacy ludzie do wyboru...
NAPRAWDĘ nie przeszkadza wam że fundamentalny raport odnośnie WSI już na zawsze pozostanie tajny? Przecież bez trzęsienia ziemi w polskie gospodarce żadne zmiany o których marzycie nie będą możliwe. Bo przecież to był fundament Okrągłego Stołu: Uwłaszczenie pozwalające zachować władzę. Służby, które kontrolują gospodarkę. Kontrolują pieniądz, który kontroluje media, wybory, masy. Całą tą tzw. demokrację.
Czy nie przeszkadza wam że te właśnie (bo przecież innych nie ma) służby już na początku rządów PiSu dostały nowe uprawnienia?

No, ok. Można tak wyliczać. Takie wyliczanki zresztą pojawiają się często w różnych komentarzach. Ale mnie ciekawi jedno. Czy jest jakaś granica, czy też PiSowiec jest w stanie tak naprawdę zaakceptować wszystko. Dokładnie tak jak ten PeOwski leming, którym gardził. Tym głupkiem nie potrafiącym kojarzyć faktów. Tym bezideowcem.
Czy popierającym tu PiS zostały jakieś idee?
No bo właściwie to czym niby ten rząd różni się od rządów PO? Tak ideowo? Tym że przestali kraść? Nie bądźmy śmieszni! Przecież już nie ma po co kraść! Ci co ukradli, służby i inni już dawno się ładnie zalegalizowali. Oni nie chcą by ktoś kradł, bo złodziej, ten nielegalny jest ich konkurencją, konkurencją dla ich legalnych interesów.
A może rząd PiSu jest patriotyczny? Na serio? Tym że klęka przed Izraelem. Tym że jest milusi dla Ukrainy i sprowadza Ukraińców? A może ich patriotyzm polega na produkcji filmów w stylu Wołyń? A może tym że trzęsie się ze strachu przed UE?
To jest dopiero zabawne. Jak można sądzić był plan by Polska przejęła pałeczkę regionalnego lidera i np. była liderem w fikcyjnym buncie przeciw UE (wiecie imigranci i inne takie). Ale nasz rząd okazał się tak żałosny. Tak pozbawiony jaj, osobowości, tak bezwolny. PiS tak pozbawiony jakichkolwiek ludzi z samodzielnością że no... chcąc nie chcąc Orban musi dalej tym kręcić. Nasz rząd nie nadaje się do niczego. Ni ma ludzi i tyle. Nikogo, kto by w ogóle by zdolny rozmawiać z kimś na wyższym szczeblu. Po prostu takie wiejskie lokalne chłopki zadowolone z krojenia swojego małego poletka.
Tylko bidny Morawiecki, który nabył jakiejś ogłady na Zachodzie coś sobą reprezentuje. Ale przecież nie może zajmować się wszystkim. Wystarczy że pilnuje różnych interesów odnoszących się do polskiej gospodarki.

Dobra. By nie przedłużać. Nie wiem. Nie wiem czym ten rząd różni się do rządu PO. Od takiego dobrego od tego co miał być już kiedyś, tego obiecanego ponad 10 lat temu POPiSu? Tego właśnie o którym marzył każdy leming i przez te wszystkie lata nie mógł się doczekać ale wreszcie ma?
Ma tą swoją unijną polską kolonię pod kontrolą banków i korporacji. Z pieprzykiem polskiego patriotyzmu.

Ok. Lud może się cieszyć gdyż rząd dał im 500+. Zabierając kasę korporacjom (?), których zysk wypracowuje ten właśnie lud. Gdy się o tym na trzeźwo pomyśli to zaraz chce się napić. Tak jak Juncker, który musi pić gdyż nie kapuje jak ludzie biorą to na serio. UE i przepisy gdzie np. rolnik nie może zabić cielaka bez pozwolenia.
Jednak ludzie biorą to na serio. Wyborcy PiS biorą rząd na serio. No i dobrze. Muszą gdyż to jeszcze nie koniec.

Bo właśnie czekają nas jak się wydaje końcowe akordy. Więc lud musi być zwarty i gotowy. Nie przypadkiem rząd podpisał CETĘ a rolnik już od dawna pomyka w wędzidłach założonych przez UE. Wiadomo masy to masy. Takie stado. Trzeba je prowadzić. Trzeba je kontrolować. Karmić. Ale też strzyc. Szlachtować na mięso itd.
Właściciel stada będzie unowocześniać proces. Ma być wydajniej, dokładniej. I pewnie taniej. No i przede wszystkim: wszędzie tak samo. Taka standaryzacja zdecydowanie pomaga.

No więc włącza sobie taki trybik TV i widzi jakie złe było i jest PO. A dobry jest PiS. Nie myśli że rząd ma jednak cel. Nie taki łatwy. Nie tylko rolnik ma chodzić na postronku. Wszyscy mają chodzić. Mają mieć kasy fiskalne. I pilnować VATu. By od KAŻDEJ czynności państwo (czyli gdzieś tam właściciel) mógł pobrać haracz. By każda czynność była właścicielowi znana. By rząd miał bezpośrednią możliwość decydowania komu dokładnie przydzieli wypracowywaną przez wszystkich kasę. 
Ma też nie być gotówki. PiS jest oczywiście jak najbardziej za. Gotówka to przecież możliwość malwersacji. Co innego gdy państwo (czytaj bank) wie o KAŻDYM twoim wydatku.
A rząd musi się śpieszyć gdyż inni poszli do przodu. Np. takie zacofane Indie prawie już tego dokonały. Chiny stworzyły system gdzie każdy obywatel dostaje punkty dobrego obywatela. Nawet Ruskie czipują i cyfryzują.
My też. I z tego mamy być dumni. Nowoczesnego Morawieckiego z jego Jednolitym Plikiem Kontrolnym i Vatowskim Splitem.
I PiSowski lud też pewnie będzie dumny gdy rząd będzie rozdzielał według zasług i potrzeb. I generalnie wszyscy będą mieć to samo i tak samo. Będzie wreszcie tak jak chcieli ludzie. Jeden na M. inny na literę L. A jeszcze inny, dość brutalny na literę S.

Nic nie wskazuje na to żeby było inaczej. Żeby ten właśnie rząd, wynik działania zjednoczonych sił, także narodu, nie doprowadził do ostatecznego rozwiązania. To będzie prawdziwy POPIS. I choć niektórym może się wydawać że to wszystko jest naprawdę żenujące. To że ludzie widząc Trumpa, PO, Rusków oraz 500+ tracą rozum. Zawierzają tym mediom, którym nie wierzą.
A przecież już dzisiaj mamy ładne sci-fi. To jak widać działa a biedny Juncker musi chlać.
Nowe sci-fi czeka za rogiem. Ale jakoś nikt nie wierzy. Dlatego musi się udać...
No chyba że ktoś gdzieś w końcu zmęczony niereformowalnym i niestety bezideowym ludzkim bezwładem przystąpi do jakichś elektrowstrząsów....

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-07-2018 [15:32] - RinoCeronte | Link:

Smutne, ale prawdziwe. W latach osiemdziesiątych bałem się ZOMO, a teraz boję się poborcy podatkowego. Może tak już musi być? Zawsze jednak pozostanie nam football :-)  Ulubiony sport Vladimira P.

Obrazek użytkownika xena2012

16-07-2018 [16:21] - xena2012 | Link:

Jak już weszlismy na podatki to moze ktos mnie oświeci na temat podatku katastralnego.Będzie? Nie będzie?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-07-2018 [17:22] - Imć Waszeć | Link:

Nie chcę Pani rozczarować, ale najprawdopodobniej będzie, bo to jest jedna ze skuteczniejszych metod wynaradawiania ludzi ich własnymi rękami. Podam przykład (bez odwoływania się do schłopienia szlachty kresowej przez cara albo do Hakaty, bo tego chwytu już się kiedyś "uczyliśmy"). Proszę spróbować kupić ziemię albo dom na prowincji gdzieś w Niemczech lub we Francji. Będą problemy. A gdy będzie okazja sprzedać ziemię lub dom w Polsce Niemcowi lub Francuzowi, to będzie z tym duży problem? Raczej nie. No i teraz proszę przeliczyć sobie jaki jest średni dochód na głowę Polaka, Niemca i Francuza, a zatem jak bardzo wrosną u nas stawki podatku katastralnego po rozpoczęciu wykupu ziemi i nieruchomości. Mniemam, że Polacy szybko pójdą z torbami.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-07-2018 [21:01] - Marek1taki | Link:

Jak zwał tak zwał. Liczy się metoda naliczania (od wartości nieruchomości lub wartości ceny najmu) i wysokość oraz współistnienie innych podatków. Obawy o wprowadzenie podatku katastralnego są słuszne póki rządzi lewica, bo to oznacza, że zostaną obecne podatki a dojdzie kataster.  Jak Vat z dochodowym się zsumował. Kataster jako kolejny podatek w wysokości 1% byłby obciążeniem istotnym, a 1/1000 jeśli wprowadzą to za chwilę podniosą. Podatek od wartości nieruchomości już płacimy przy zakupie, a płacimy pieniędzmi z opodatkowanej pracy. Pracy opodatkowanej za to, że chciało się nam ją wykonać, i drugi raz za to, że  obiecano nam emeryturę. Generalnie podatkowa lichwa nie ma ograniczeń w cyklach naliczania.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-07-2018 [21:18] - zbieracz śmieci | Link:

Braci Rojek to się nie boisz ,jeden taki to podczas okupacji nie bał się niemców ale Polaków ,tak miał...!

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2018 [15:45] - Jabe | Link:

Na PO głosowano nie dlatego, że było dobre, tylko dlatego, że blokowało strasznego Kaczyńskiego. Teraz PiS może być jakikolwiek, byleby nie dopuścić do władzy paskudnej Platformy. Taki układ dla pozoru wyboru. Ludzie się swarzą o to, która partia gorsza, ale nie zauważają, że jedna bez drugiej nie przetrwa, że siebie potrzebują, że to dwa końce tego samego kija.

A tak poza tym, dobra zmiana to mistyfikacja, od dawna to mówię.

Obrazek użytkownika gorylisko

16-07-2018 [18:08] - gorylisko | Link:

tak, tak... krowa to piękny ptak tylko mu skrzydeł brak... no i kaczor dlatego zniknął na czas jakiś, żeby z tuskiem razem bawić się, wypić i zakąsić...

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

16-07-2018 [16:58] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Wszystkie te twierdzenia na temat PIS są tyle samo warte, jak to, że białe jest czarne, woda nie jest mokra, Wisła nie płynie do morza itd. Czy można takie bajki opowiadać? Jak widać -- można.

Obrazek użytkownika Dorota M

16-07-2018 [17:10] - Dorota M | Link:

Ten artykuł działa destrukcyjnie i jest bez sensu, ponieważ nie ma puenty. Przepraszam autora, ale chyba wstał pan lewa nogą. Z tego nic nie wynika, poza narzekanctwem, typowym dla wkurzonego czymś Polaka. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

16-07-2018 [20:14] - smieciu | Link:

Tu nie chodzi o narzekanie. Ponieważ ja nie mam pretensji do PiSu. Niczego od nich nie oczekiwałem chociaż miałem inne wyobrażenie co do ich roli. Myślałem że będą dynamiczniejsi, będą w efektowniejszy sposób rozgrywać (pod czyjąś batutą oczywiście) te akordy. Niestety rząd ten jest tak nędzny że nawet nie można się na niego wkurzać.
To puenta się właśnie liczy. Lecz ta też nie należy do PiSu. Lecz do czytelnika.
Ile razy można się nabierać? Ile razy Polak ma być głupi po szkodzie? Przecież to co się obecnie dzieje to praktycznie kalka z 1989r. i następnych paru lat. Wtedy też realiści wyzywani byli od oszołomów. A krytyka Wałęsy była nie wskazana bo przecież czaił się Kwachu.
Realizm jest prosty. Władza, służby, pieniądze oraz (co kluczowe!) poparcie zagranicy (wtedy reprezentowanej przez USA/CIA) dostały komuchy. I tego nie wypuściły. Nie mogły. Wszystko mieli pod kontrolą. Opozycja była fikcją. Dziennikarstwo. Itd. Nieliczne ośrodki oporu likwidowane. A dzisiaj ludzie wierzą że PiS temu się oparł... Albo że Trump kilkukrotny bankrut jest niezależnym miliarderem prezydentem USA.
Ale czemu w to wierzą? Jakie mają argumenty poza tym że istnieje jakaś nienawidząca ich podobno opozycja idiotów plująca jadem z TV. Kompletnie zresztą absurdalnym. I stąd tak przyjemnie napędzająca poparcie tzw. prawicy czy czemuś tam obecnie u władzy.
Napisałem coś, w stosunku do czego mam nadzieję ktoś podejdzie na serio. Czy to co się dzieje można traktować serio? Jaki jest sens w uczestnictwie? Czy nie popieramy tej parodii? Do czego taka bierność nas zaprowadzi? Wiara niczym nie poparta.
Niech mój tekst będzie zachętą by oprzeć się na rozumie :)  Powrócić do czegoś namacalnego, czegoś na czym można się oprzeć.

Myślę że wiele osób widzi to podobnie. Ja tylko jakoś to wyraziłem w miarę konkretnej postaci. Tu naprawdę nie ma już miejsca na pośrednie wyjście, dywagacje że nie można inaczej. Za daleko to zaszło. Za dużo się stało. Wybór jest więc zerojedynkowy. Albo brniemy jak zawsze w przegraną sprawę marnując energię i jeszcze pomagając wrogowi albo dajemy sobie spokój. Dajemy sobie spokój z wiarą w PiS.
A nawet więcej. Po czyjej właściwie stronie gra ten rząd?

Obrazek użytkownika mmisiek

16-07-2018 [21:36] - mmisiek | Link:

Myślałem że będą dynamiczniejsi, będą w efektowniejszy sposób rozgrywać (pod czyjąś batutą oczywiście) te akordy. Niestety rząd ten jest tak nędzny że nawet nie można się na niego wkurzać.
- - -
No nie wiem..., z tym raczej trudno się zgodzić - może niezbyt efektownie, ale za to bardzo skutecznie jest zaciskana podatkowa pętla i szykowany grunt pod ostateczne wzięcie wszystkich za twarz. Robią to tak sprawnie, że mało kto jest w stanie się połapać co jest grane.
Nieporadność i plątanie się o własne nogi występują tylko tam gdzie faktycznie trzeba zadbać o polskie interesy i zrobić coś dobrego - tutaj dwie lewe ręce.
Ciekawe jak długo Ciemny Lud będzie ten cyrk kupował.

Obrazek użytkownika smieciu

16-07-2018 [22:50] - smieciu | Link:

Tak. Morawiecki jest sprawny. Ale wiadomo dlaczego. To od niego wszystko się zaczyna. Od kasy. Tam nie ma improwizacji. Zostaje się ministrem finansów i od razu otrzymuje kartkę z harmonogramem działania. Ten dział jest nijako poza polityką. Tak jak wszystkie banki centralne świata sobie dogadzają i ustalają niezależnie od tego gdzie tam bomby lecą czy Trump straszy. Bo polityka i bomby są tylko pochodną. Rzeczywistość to kasa.
Resztę można dorabiać lub improwizować. Oczywiście tylko w takich zadupiach jak Polska. No i ta improwizacja rządowa, to właśnie miejsce gdzie mają to ździebko samodzielności jest takie nędzne.
Ale może to w sumie ok. Po co właściwie mają się wysilać?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-07-2018 [21:38] - Goral Supreme | Link:

Dejavu okresu Walesy tak oczywiste ,ze nie mozna tego nie dostrzegac..
Ja po raz ktorys nie moge spojrzec sobie w twarz..Jak moglem pozwolic tak sie oszukac ?
To ,ze Kaczynscy byli "pikusiami" politycznymi zaczalem dostrzegac od czasow podpisania przez nich Traktatu Lizbonskiego ,tak niekorzystnego dla Polski..Juz wtedy wiedzialem ,ze mozna bylo inaczej..
Morderstwo Smolenskie bylo konsekwencja ich dzialan..Bylo wspolnym kamieniem wegielnym i zalozycielskim Berlina i Moskwy..
A oni jak barany sami zaprowadzili siebie i Polske bez walki na rzez...
Kaczynski to miernej jakosci polityk ,ktorego modus operandum jest Bluff..
Jego zadaniem bylo danie czasu wybranym podmiotom miedzynarodowym (USA,IZRAEL) do zapuszczenia mocnych korzeni w Polsce..i zawlaszczenie Polskiej Ekonomi,obrotu Pieniadza i Rynku..
Dzisiejszy Teatr i Scena i dzialania Wojenne prowadzone przez Zachod to nie baby lecace na glowy.To opanowanie dystrybucji pieniadza,Rynku i Polityki Ekonomicznej..
Kaczynscy i spolka oddali te nawazniejsze instrumenty Suwerennosci w obce rece..
Dla mnie to Zdrada Stanu..
Jak ktos wczesniej madrze stwierdzil,Kaczynski nie przeprowadzi Nas sucha noga do Ziemi Obiecanej..
Brakuje mu kompetencji,stanowczosci i ODWAGI !!! Jest zwyklym Kunktatorem i miernym o slabych nerwach graczem pokerowym..
Jego bluffy sa juz tak czytelne ,ze mozna je rozpoznac z daleka..
Wszystkie te miernoty polityczne i osobowe ,ktore jak kroliki wyciagal z kapelusza i namaszczal najwazniejszymi funkcjami w Panstwie nie byly jego bledem ..Byly zamierzone !!
W ich swietle mogl byc  postrzegany jako Geniusz polityczny i Strateg..Przesadzil z Duda i polegl na wlasne zyczenie..
PIS i Kaczynscy to "formacja ,niezywych schabow" i ,im wczesniej usuna sie lub ich usuniemy w niebyt poltyczny tym wczesniej bedziemy mogli zaczac od nowa..
.

Obrazek użytkownika smieciu

16-07-2018 [22:57] - smieciu | Link:

@Goral Supreme
Ostatnio doszedłem do wniosku że politykę Polski ostatnich 100 lat można określić polityką trzech Nikodemów Dyzma.
Pierwszy i najważniejszy to oczywiście Piłsudski. Jego legenda jest wielka.
Drugi to Wałęsa. Człowiek, który chyba naprawdę wierzy że obalił Komunizm itd. Był czas że i jego legenda była naprawdę wielka. Dostał Nobla. Dla wielu wciąż jest wielki.
No i ten trzeci: J. Kaczyński. Któremu w pewnym momencie się wydawało że sam będzie prowadził politykę. Tylko co rusz potykał się o swoich ludzi i swoje decyzje. Aż w końcu ktoś tam powiedział dość i sprowadził go oraz samolot na ziemię. Ale i to go chyba nie ocknęło. Zresztą teraz to nawet nie wiadomo kim on jest. Dyzma tragiczny. Naprawdę tragiczny dla wielu. Ale jego legenda wciąż trwa. Tragikomiczna ale trwa.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-07-2018 [23:38] - Goral Supreme | Link:

Nie tylko Dyzmow ale i POspolitych Zdrajcow..i Agentow wrogich nam panstw..z Germanskim Chyzym Rujem i KomuchemRuskim na czele...
Tak..Kaczynski to Dyzma Tragiczny...
Kazdy posterunek Milicji,kazdy pokoj zajmowany przez Biurokrate administracji Lokalnej czy Panstwowej to enklawy Anty-Polskosci i powolane do jej zniewolenia..utrzymywane i sterowane przez Wrogow Polski i Narodu Polskiego..
Kiedy MY ...Suweren mielismy cos do powiedzenia we wlasnym kraju ? Ja w nie pamietam tego w histori mojego zycia..
Do dzis... od 1918 roku bici,ponizani,oszukiwani i manipulowani ...przez tych Dyzmow i skorumpowane Kanalie na obcym zoldzie..
Najgorszy i najbolesniejszy dla mnie jest widok kolejnego Dyzmy strojacego sie w patriotyczne piorka czy przepasanego biela i czerwienia zlotoustego klamcy..ktorych to celem jest kolejny takt "chocholego tanca" i pustego decia w "zloty rog"...a czas zycia uplywa...Nie doczekamy sie Wolnej Polski a przypadla nam w udziale bycie obserwatorami jej kolejnego upadku...Tragiczne
 

Obrazek użytkownika paparazzi

16-07-2018 [23:53] - paparazzi | Link:

A która formacja jest dobra? OK, inaczej Co pan proponujesz. Ciekaw jestem. Wiem, wiem ze po tym jak spałowali po głowie w Polsce pozostał uraz. Ale uraz po milicyjnym  palowaniu / no dobra policyjnym/ nie powinien być powodem do rewolucji w Polsce. Rozumiem waszeci raztrielat pierwyj riad. Jak w kawale.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-07-2018 [09:56] - Jan1797 | Link:

 Anarchisto, frustracja ruguje Ci pamięć po lekturze wydania wiadomości, tzn. nie zrozumiesz
z czym się zmierzyliśmy i jak wiele się zmieniło, vide; https://www.youtube.com/watch?....
Musisz ze wstrętem chodzić tymi, co ja, ulicami. Według mojej wiedzy to był perfidny, skrupulatnie
realizowany plan.
Na koniec taka uwaga, o podatkach porozmawiajcie z drogowcami i budowlańcami dekady po.
 

Obrazek użytkownika mjk1

16-07-2018 [17:34] - mjk1 | Link:

Szanowny autorze. Wszystko, dokładnie wszystko, tylko i wyłącznie od nas zależy i żadne Schetyny, Kaczyńkie  i jakiekolwiek służby własne czy zagraniczne nie są w stanie zablokować tego, czego chcemy. Niestety to nie oni tylko my jesteśmy do niczego. Już Norwid pisał, że nie jesteśmy  żadnym społeczeństwem.  Jesteśmy nędzną zbieraniną drobnych cwaniaczków i spryciarzy, gdzie każdemu jednemu wydaje się, że jest sprytniejszy od drugiego. Żeby cokolwiek zmienić potrzeba tyko trzech rzeczy: wiedzieć co należy zmienić, chcieć to zmienić i zmienić.  Niestety my nie dość, że nie wiemy, to nawet nie chcemy wiedzieć, co należy zmienić.  
 

Obrazek użytkownika Czesław2

17-07-2018 [11:20] - Czesław2 | Link:

Większość, która mogłaby coś zmienić potrzeby wyższe ma już zaspokojone. Więcej telenowel przez 24h nie da się obejrzeć i więcej piwa po robocie wypić też się nie da ( tzn da się, tyle że nie pójdzie się potem do roboty i nie będzie na piwo i kółko się zamknie ). Słowa Norwida są w 100% prawda, dlatego jako naród zasługujemy na Lidla.

Obrazek użytkownika mjk1

17-07-2018 [12:45] - mjk1 | Link:

Ta większość , którą Pan opisał jest w każdym społeczeństwie. W każdym też społeczeństwie, jest również  dość duży odsetek ludzi przedsiębiorczych i chcących pracować. Jest tylko jeden warunek wyzwolenia tej przedsiębiorczości i pracowitości.  Muszą widzieć, że ich praca przynosi konkretne korzyści. Pod koniec komuny marazm  i beznadzieja były dużo większe. I teraz zapytam: co zrobiono, że nagle wszystkim zaczęło opłacać się pracować i zakładać firmy. W każdym mieście było kilka targowisk. Firmy powstawały jak grzyby po deszczu,  rosły, rozwijały się w szybkim tempie i lepiej płaciły jak te istniejące. Założę się o symboliczne dwa piwa, że nie odpowie nikt, co było przyczyną tego wybuchu przedsiębiorczości?  Udowodnię tym samy, że nie wiemy co należy zrobić, choć powinien to wiedzieć każdy średnio inteligentny absolwent podstawówki. Pozdrawiam Pana.
 

Obrazek użytkownika smieciu

17-07-2018 [14:13] - smieciu | Link:

Ha. ONI wiedzieli co trzeba zrobić. A PiS?
Jest jedynie kontynuacją fiskalizacji, tysięcy przepisów (Polska tworzy prawo w tempie nieznanym chyba nigdzie indziej), tysięcy urzędników itd. Jest kontynuacją idei, którą można podsumować prosto: lud trzeba trzymać za mordę. W swoim wpisie zresztą napisałem o co chodzi. Jedynie o realizację tej starej idei pana na M. Ktoś musi przydzielać według tych potrzeb i zasług. By móc rozdzielać trzeba kontrolować. Ideału dopełnia lud chętny do współpracy. Lud zadowolony z tego że ktoś mu coś da. Tzn. że oddadzą mu jakąś cząstkę z tego co mu zabierają. By faktycznie miał na to piwo, odbiornik TV (to przecież ważne!) i jakiś wypad do basenu w obcym kraju.
Tyle że lud nie rozumie że nie będzie tak różowo nawet za cenę posłuszeństwa. Nie może być zbyt dobrze gdyż wtedy lud zaczyna się lenić lub mieć różne dziwne pomysły. Strach jest i musi być częścią tego systemu.
Na koniec PRL ONI stworzyli te targowiska uwolnili to coś o czym w PiS nawet nie są w stanie pomyśleć. Ale ten czas dobieg końca. Powoli wracamy do starego pod przywództwem POPiSu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

17-07-2018 [15:07] - Goral Supreme | Link:

..."..."Powoli wracamy do starego pod przywództwem POPiSu"..
Nie wracamy kolego..NIGDY nie wyszlismy tak naprawde z tego gnoju..
Poza niewielka iloscia swiadomych Polakow dla reszty ten gnoj jest jedynym  srodowiskiem naturalnym jaki znaja...Nawet nie pomysla ,ze mozna zyc inaczej..
"Stare" pod batuta PO-PIS-u tym razem..Kolejna maskarada,kolejny akt tego samego spektaklu teatralnego...
Kiedy Milicyjni bandyci pobili mnie w ubieglym roku przed MC Donaldem w Katowicach wymsknelo sie im sformulowanie : "ze jestem osoba NIEPOZADANA"...taka sama retoryka,ten sam zamordyzm jaki doswiadczylem w 1970-82...tylko 40 lat pozniej..i ja w  ten sam i w taki sam sposob "niepozadany"we wlasnej Ojczyznie..
Ilu jest takich samych jak ja ? Miliony zmuszonych do Emigracji..Teraz przyszla kolej na kolejne pokolenie Niepozadanych Polakow..nasze dzieci..
Ja nie mam juz  zludzen.i wiem ze za fasadami "demokracj" i "przemian" czy "dobrych czai sie ten sam Faszyzmo-Komunizm ze swoimi funkcjonariuszami i najetymi kanaliami do zarzadzania ta Polska kolonia..
Kaczynski o tym rowniez wie i wpisuje sie w ten scenariusz..

Obrazek użytkownika Czesław2

17-07-2018 [15:20] - Czesław2 | Link:

Przyczyną wybuchu przedsiębiorczości była ustawa Wilczka. Tylko, że działała rok.

Obrazek użytkownika mjk1

17-07-2018 [19:47] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Czesiek, ale jesteś wręcz wzorcowym przykładem na siłę oddziaływania  propagandy. Jak  mawiał pewien niemiecki wielkolud z tytułem doktorskim:” kłamstwo powtarzane na okrągło w końcu staje się prawdą”.  Jeżeli jednak ktokolwiek  spróbuje Ci to wmówić, zapytaj go tylko o jeden punkt ustawy Wilczka, która teraz  uwolniłaby przedsiębiorczość jak wtedy. Zapewniam, że  ucieknie nie tylko od odpowiedzi. Powodem rozkwitu przedsiębiorczości, czy też boomu gospodarczego zawsze i wszędzie jest tylko i wyłącznie wzrost siły nabywczej konsumentów. Dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze nie są niskie podatki, ZUS-y, VAT—y, czy inne daniny, ale tylko i wyłącznie zbyt na swoje towary. Jeżeli nie będzie nabywców , to choćby podatki wszystkie razem wzięte wynosiły 0% to przedsiębiorca nic nie zarobi. Nie znaczy to wcale, że podatki nie mają być niskie i proste.  I teraz kochany jak to było wtedy. Polacy za komuny zarabiali ok. 20- 30 dolarów miesięcznie.  Oszczędności nie mieli prawie wcale. Gdyby utrzymano te wynagrodzenia, to rodacy, nawet po otrzymani paszportu i wyjazdu do Berlina czy Wiednia, mogliby co najwyżej wody napić się w tamtejszym klopie a Wilczek mógłby sobie pisać ustawy do końca Świata i jeden dzień dłużej. Jak to się więc stało, że zaczęli nagle wwozić zachodnie towary w tak dużych ilościach i co najważniejsze, mieli na te towary zbyt? Tylko i wyłącznie dlatego, że siła nabywcza zarobków wzrosła skokowo 12-15-krotnie.  Teraz trzeba zrobić dokładnie to samo. Innej drogi nie ma!!! Jest tyko jeden problem. Znowu nie wiemy jak, dlatego tak łatwo dajemy się nabierać na nędzne obietnice rządzącej sitwy.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

18-07-2018 [14:26] - Czesław2 | Link:

Ja nie jestem specjalista od ekonomii i rynku, więc nie mam się o co gniewać. Uważam jednak, że wtedy prawo  nie ciążyło tak na gospodarce. Natomiast jeśli chodzi o siłę nabywczą ludzi, to jej wielkość jest chyba w sprzeczności do zysków kapitalisty. I jeszcze jedno. Siła nabywcza musi zostać na miejscu, a tak nie jest.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-07-2018 [18:07] - Goral Supreme | Link:

Najlepszym probierzem zamyslow i zamiarow wladzy wobec Obywatela i Panstwa jest jej stosunek i relacja z aparatem teroru i przymusu bezposredniego (Milicja) i Biurokracja..
W jednym i drugim przypadku Kaczynski i PIS przejal skorumpowany i poza kontrola spoleczna Aparat Milicyjnego Teroru i rownie skorumpowana i niekontrolowana Biurokracja po PO,SLD bez zmian !!!
Spektakularne lamania prawa,masowa Inwigilacja,gwalty i morderstwa,prowokacje Policyjne,wspolpraca tejze ze Swiatem Przestepczym ,strzelanie do Polakow (Jastrzebie,Stadiony,Marsze w Swieto Niepodleglosci) w tych wymienionych instytucjach byly znane Kaczynskiemu i PIS i obiecywali Polakom ze zrobia z tym porzadek...
Co zrobili to wiemy..Dali im podwyzki i awansowali..
Kupili Aparat Przemocy Policyjnej i Administracyjnej bo boja sie Nas..To mowi wszystko...
Aparat Propagandy Sukcesu jak za Gierkowskuich czasow a Polska Suwerennosc nie jest juz wazna..
Ostatnio Kaczynski i Duda sprowadzil do Polski ponad 250 firm zydowskich z Izraela..
Jaki to bedzie mialo skutek dla nas mozna sobie wyobrazic...
Zadne ! ale to zadne panstwo w Europie nie pozwolilo Zydowskim chucpiarzom wejsc na swoje rynki..bo wiedza czym to grozi..a Kaczynski i Duda czerwony dywan sciele im pod nogi..

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-07-2018 [20:29] - Marek1taki | Link:

"teatralna opozycja" - teatralnej władzy

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-07-2018 [21:36] - zbieracz śmieci | Link:

Ty niby reżyser czy może wynajęty krytyk trwale bezrobotny do klakierki i darcia japy gdzieś z balkonu. na dobrą ...!?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-07-2018 [20:45] - zbieracz śmieci | Link:

Po orzesławnym laniu jakie dostała w internecie agentura peło w roku 2015 jak widać po nowe kadry sięga się już do kukułczego gniazda.
Na dziewięciu komentujących sześciu nadaje właśnie z tego gniazda tym jedna co jest na razie na obserwacji i ordynator jeszcze nie zdecydował co z nią...!?
Smieciu,z rozkazu wszech wsioka awansowałeś na kapitana i starszego sali a reszta niech wie ,że też nosi buławę! Czuwaj .

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-07-2018 [21:24] - Pani Anna | Link:

Taką bezsensowna pisaninę, to mozna jeszcze tylko u pasierbiewicza przeczytać. ale on chociaż krócej - trzeba mu to sprawiedliwie przyznać.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

16-07-2018 [22:33] - Goral Supreme | Link:

..."Taką bezsensowna pisaninę"...
W kogo jest wymierzony ten osad szanowna pani ? (smiem zapytac)..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-07-2018 [22:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

Gratuluję świetnej i potrzebnej notki.
Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz (Echo24)

Obrazek użytkownika Darek65

17-07-2018 [08:46] - Darek65 | Link:

Większość Polaków ma "syndrom" rybki akwariowej. Po paru sekundach zapominają to, co przed chwilą widzieli. I niestety, trzeba o pewnych rzeczach przypominać, To jak z historią, naród, który nie zna swojej historii,przeszłości,  nie ma przyszłości. Nie czarujmy się, wybór PIS-u, to był kolejny wybór mniejszego zła. I tyle i aż tyle. Nie ma i jeszcze długo w Polsce nie będzie sił, elit i ugrupowań na które większość z nas z czystym sumieniem będzie mogła zagłosować mówiąc, to mój, zdecydowany, pewny wybór. Inna sprawa, to społeczeństwo przez lata mordowane, a później otumanione i zeszmacone. Wartościowe jednostki odsunięte, a na elitę mianowany najgorszy sort. Tego nie da się zmienić już, zaraz. Czy możemy coś zrobić ? Oczywiście i to dużo. Pamiętajmy o tym, co w nas jest najważniejsze, szczególnie w nas, tych znających historię, To honor i duma, przekazujmy wiedzę i te wartości gdzie się da, mówmy o historii i kartach dumy Polaków. To kropla drąży skałę. No i ta polska przekora..... nikt nas nie zmieni na siłę.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-07-2018 [11:34] - Czesław2 | Link:

Najważniejsze to zmieniać szkołę, a tu jest ciągle katastrofa. Nic zresztą dziwnego, skoro nauczyciele z okresu komuny ( np "historycy" ) zostawali potem i są nadal dyrektorami szkół.