Pani premier Beata Szydło przypomniała o sobie

  Wczoraj [5.07.2018] udzieliła wywiadu w programie "W punkt" Telewizji Republika {TUTAJ}.  Wzbudziło to powszechne zainteresowanie.  Co ciekawe, każdy z portali informacyjnych zwrócił uwagę na inny aspekt tej wypowiedzi.

  Informację w Interia.pl zatytułowano: "Szydło: Myśmy się cofnęli w ubiegłym roku, niewiele nam to dało" {TUTAJ}.  W Niezalezna.pl mogliśmy przeczytać: "Czy premier Szydło wystartuje w wyborach do europarlamentu? Odpowiedź padła w programie "W punkt"" {TUTAJ}.  Portal wPolityce.pl poinformował: "Wicepremier Szydło trafiła w sedno: "Sędzia Gersdorf czuje się prezesem SN. Każdy z nas może się czuć tym, kim nie jest"" {TUTAJ}.

  W rzeczywistości pani premier mówiła o wszystkich tych rzeczach, a przede wszystkim:

  "W rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską w programie "W punkt" wicepremier Beata Szydło przyznała, że bezpośrednie spotkania z wyborcami są podstawą pracy parlamentarzystów. Tylko w ten sposób, a nie siedząc w gabinetach, można poznać realne potrzeby Polaków. Jak przebiegają spotkania z politykami PiS?
Jestem orędownikiem tego, żeby jeździć i spotykać się z wyborcami. Każdy polityk powinien robić to cały czas, nie tylko w kampaniach wyborczych. Cieszę się, że ta akcja jest prowadzona, te rozmowy są potrzebne. Przychodzi bardzo dużo ludzi, to ludzie, którzy rozmawiają o swoich sprawach, interesują się co się dzieje w polityce ogólnopolskiej (...)
  Beata Szydło zapytana o to, nad czym obecnie pracuje polski rząd, podkreśla:
- W tej chwili pracujemy nad ustawą emerytur dla mam, tą zapowiedzianą w czasie naszej konwencji. Myślę, że we wrześniu ta ustawa trafi do sejmu. Mamy już bardzo zaawansowane prace nad projektem. Większość projektów, które zostały ogłoszone w trakcie konwencji, została wdrożona. Ten najważniejszy, czyli wyprawka, jest bardzo dobrze realizowany. Są tysiące zgłoszeń, cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem. Drugi ważny projekt to strategia polityki społecznej na kolejne lata, na kolejne kadencje. Ten dokument będzie bardzo konkretny i będzie dotyczył najważniejszych planów, które rząd, wierzę w to głęboko, Prawa i Sprawiedliwości będzie realizował w kolejnej kadencji." [wg Niezalezna.pl].

  O reformie sądownictwa mówiła tak:

  "To pokazuje powagę sytuacji, w której cały czas jest nasz kraj. Jeżeli nam się wydaje, że po tych zmianach, które zostały wprowadzone już w ciągu 2,5 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości my możemy być spokojni, możemy spokojnie patrzeć na to, że Polska odzyskuje tą autonomię, suwerenność czy że porządkujemy wymiar sprawiedliwości, że stajemy się krajem, w którym nie da się już cofnąć pewnych demokratycznych przemian, to każdy, kto tak uważa powinien się pochylić nad przypadkiem sędziego Iwulskiego i zastanowić się jak to jest możliwe, że taki człowiek zostaje wyznaczony przez panią Gersdorf na swojego zastępcę (...) Mogę tylko żałować, że dokładnie rok temu o tej porze nie udało nam się zakończyć przeprowadzenia do końca tej reformy, dobrze przygotowanej reformy sądownictwa. (...) Myśmy się cofnęli w ubiegłym roku, niewiele nam to w mojej ocenie dało, dlatego, że protesty są, reforma - no mamy przyjęte projekty ustaw, ale jak widać chociażby po tym, co robi pani Gersdorf i środowisko sędziowskie, nie ma do końca znowu akceptacji tego stanu rzeczy, w Brukseli też nie udało nam się niczego pozytywnego załatwić." [wg wPolityce.pl].

  W rzeczywistości nie wiadomo, czy pani Szydło wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.  Według Niezalezna.pl;

  "W ostatnim czasie media spekulowały o możliwym starcie Beaty Szydło w wyborach do europarlamentu. Według wielu doniesień, była premier mogłaby być twarzą PiS w tych wyborach. Sama zainteresowana studzi nastroje, choć przyznaje, że ostateczna decyzja nie należy do niej.
- Biorę to pod uwagę, każdy z polityków musi planować swoją przyszłość. Jeżeli będzie taka decyzja partii i pana prezesa Kaczyńskiego, to ja nie będę się od tego uchylać. W tej chwili najważniejszą kampanią jest jednak kampania samorządowa - podkreśliła.

  Muszę powiedzieć, że pani Beata Szydło zrobiła na mnie jak najlepsze wrażenie.  PiS potraktowało ją przecież haniebnie, odsuwając na boczny tor, by zrobić miejsce dla mateusza Morawieckiego.  W dodatku nic nie wskazuje na to, by nowy rząd był w czymkolwiek lepszy od tego, którym kierowała pani Szydło.  Pani premier nie zważajac na osobiste urazy pracuje jednak nadal nad powodzeniem reform w Polsce.  Postawa godna podziwu.
  

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-07-2018 [19:51] - RinoCeronte | Link:

Ona powinna być Prezydentem!

Obrazek użytkownika Lektor

07-07-2018 [12:20] - Lektor | Link:

Bardzo porządna, mądra, pracowita i inteligentna kobieta. Wierzę, że zajdzie wysoko czy to w UE cz w Polsce. Takich ludzi potrzebujemy więcej, natomiast jak najmiej tych przygłupów PO.Nowoczesnych.

Obrazek użytkownika Novalia47

07-07-2018 [14:28] - Novalia47 | Link:

A właściwie na czym polega obecnie praca Szydłowej poza pobieraniem pensji wicepremiera, bo się jej należy? Może się uczy angielskiego w nadziei, że ją prezes wypchnie do Brukseli, skąd zresztą nie ma ona najmilszych wspomnień? Ale czego się nie robi dla tych paru euro, które przecież będą się należały.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-07-2018 [19:34] - Pani Anna | Link:

Dla ciebie Pani Premier Beata Szydło, trollico. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [10:31] - Lektor | Link:

Widzisz Novalia, twoje przygłupstwo polega na tym, że będąc w internecie potrafisz zadawać głupie pytania, a nie stać cię na jedno kliknięcie i przeczytanie czym zajmuje się B. Szydło w polskim rządzie. Jesteś ewenementem !

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-07-2018 [14:36] - Pani Anna | Link:

Za klasę, jaką Pani Szydło pokazała oddając władzę Morawieckiemu, po tak haniebnym potraktowaniu jej przez PIS, należy jej się dożywotni szacunek. 

Obrazek użytkownika Novalia47

07-07-2018 [16:33] - Novalia47 | Link:

Przepraszam bardzo,ale o jakiej klasie tej pani mowa? O podstawowej czy licealnej? I to nie ona oddała premierostwo Morawieckiemu, ale wszystko to urządził niejaki poseł Kaczyński Jarosław. Więc po co pleść takie bzdety? Chyba, że za klasę tej pani uważać wykrzykiwanie w Sejmie, że jej samej i jej ministrom należały się  "nagrody" i to w takiej wysokości.

Obrazek użytkownika xena2012

07-07-2018 [21:09] - xena2012 | Link:

Pani Beata Szydło ma skończone studia i szkolenie podyplomowe w USA.A czymże może pochwalic sie taka Novalia? Głupkowatymi i złosliwymi wpisami z których nie wynika że jakoweś szkoły konczyła.?

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-07-2018 [23:18] - Marek1taki | Link:

Nie przesadzajmy z tymi szkoleniami USA jako beneficjum dla Polski i Polaków. To polityczna dyskwalifikacja. Tak jak szlak bojowy szkolenia Morawieckiego dyskwalifikuje go od zajmowania stanowisk w Polsce.
U Pani Szydło, którą cenię wyżej za nieuwikłanie się w antypolskie gierki, naliczyłem 17 lat studiów i szkoleń humanistycznych. To krytyka. Jak można być niezależnym intelektualnie po takim praniu mózgu?

Obrazek użytkownika xena2012

08-07-2018 [07:06] - xena2012 | Link:

Zaprzeczając niezależności intelektualnej pani Szydło i jednoczesnie ceniac ja za nieuwikłanie się w antypolskie gierki jest Pan jak Wałęsa za a nawet przeciw- niezdecydowany na konkretna ocenę i.Chyba więc to ,,pranie mózgu''nawet siedemnastoletnie w przypadku pani Szydło niezbyt się udało.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-07-2018 [09:07] - Marek1taki | Link:

Uwikłanie naszych przywódców ma miejsce. W expose jako premier wypowiedziała się o "non profit" w służbie zdrowia. Trudno to uznać za coś innego jak zindoktrynowanie. Właśnie przegłosowano, że to non profit osiągnie 6%PKB. Bo takie są zalecenia WHO przekazane przez poszczących rezydentów. To generalnie się lekarzom podoba, pacjentom też, że państwo spełnia rolę pośrednika między nimi. Nie chcą widzieć, że to kołchoz. Teraz powinno się mówić kibuc. Kibuce też są non profit. Celem jest wysokość obrotu tego non profit. Nie łatwo z tym walczyć, bo lekarze i pacjenci widzą konkretne korzyści i bezpieczeństwo, a dochodzi szantaż emocjonalny. Rachunek jest im wystawiany w formalnych ograniczeniach i podatkach - bez wyszczególnienia pozycji. Stratą powszechną staje się efekt dylematu pacjenta - kto nie wyrwie jak najwięcej, ten frajer. Doraźnie jest to marnowanie wspólnych pieniędzy na leczenie mniej potrzebujących niż ciężej. W dalszej perspektywie oznacza kumulowanie się roszczeniowości. To tylko jeden z przykładów współczesnych trendów "społeczno-politycznych" sprzedawanych pod różnymi nazwami a prowadzących do intelektualnej synchronizacji poglądów "wypuszczanych na boisko" polityków. Gwarancja zastosowania na każdej pozycji od socjaldemokratów po chadeków i konserwatystów.
Wracając do Pani Premier. Jak każdy polityk była wybrana ze względu na zaufanie do jej poglądów, przeszkolona, postawiona. Nawet zrozumiałe. Swoje zrobiła we właściwym czasie zgodnie ze swoim sumieniem. Cenię, że się nie sprzeniewierzyła, czyli cenię ją za ograniczenia w tym do czego była wyuczona. Taki Wałęsa, Tusk czy inny Morawiecki są multipotencjalni. Zagrają na każdej pozycji i strzelą do każdej bramki.
Powiedzonka Wałęsy są dowcipne i autoironiczne, nawet jak ktoś go wyuczył. Jego problem nie polega na niezdecydowaniu

Obrazek użytkownika xena2012

08-07-2018 [10:36] - xena2012 | Link:

Rzecz w tym ,że Wałęsa strzela wyłacznie do jednej bramki.i licząc tylko na pieniadze.Duże.Jego znakiem rozpoznawczym nie sa powiedzonka dowcipne czy autoironiczne tylko chamstwo.Nie bardzo rozumiem jak to sie ma do Beaty Szydło.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-07-2018 [17:48] - Marek1taki | Link:

Byłem sceptyczny do osoby Wałęsy w 1980r. Ze względu na wiedzę przyrodniczą. A Pani?

Obrazek użytkownika Zunrin

09-07-2018 [17:37] - Zunrin | Link:

A ktoś sprawdził to szkolenie podyplomowe? Bo może to był dyplom z kursów korespondencyjnych. Bo takie wrażenie można odnieść po tym totalnie amatorskim wystąpieniu pod tytułem "one nam się należały".

Obrazek użytkownika Temperatus

07-07-2018 [16:40] - Temperatus | Link:

Szydło pokazałaby klasę, gdyby po takim jej potraktowaniu po prostu podała się do dymisji. No, ale wtedy Prezes Prezesów pewnie nie obiecywałby jej Europarlamentu...

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [10:34] - Lektor | Link:

Oooooo, znowu Temperatus dał znać o sobie - i od razu z grubej rury !  A zatem retoryczne pytanie do ciebie Temperatus:  Czy ty potrafisz myśleć ?!

Obrazek użytkownika xena2012

08-07-2018 [10:38] - xena2012 | Link:

Jak widzę pano Beata Szydlo nawet teraz niektórych uwiera.