A więc jednak! „Polityczna zgoda” i propagandowe kłamstwa

Oba wczorajsze wątpliwe dementi okazują się rządowym kłamstwem:
Nie zawarliśmy żadnego porozumienia, lecz jedynie uzyskaliśmy polityczną zgodę – powiedziała Merkel w wywiadzie dla ZDF. Na uwagę dziennikarki, że Warszawa, Budapeszt i Praga mówią, że nie było porozumienia, kanclerz dodała, że chodzi o „porozumienia administracyjne” dotyczące migrantów zatrzymanych w Niemczech, którzy zostali wcześniej zarejestrowani w innym kraju Unii Europejskiej.
– Te osoby poddawane są normalnej procedurze, Niemcy sprawdzają, czy są właściwe w przypadku danej osoby ubiegającej się o azyl, a jeśli okaże się, że była ona wcześniej zarejestrowana gdzie indziej, to kierujemy do tego kraju wniosek o przyjęcie tej osoby.
 
Jeśli „polityczna zgoda” – wyrażona przez premiera Morawieckiego, no bo niby kogo? – była ceną za „zwycięstwo Polski” na szczycie emigracyjnym, to  przyniesie nam powrót tych czeczeńskich emigrantów, o których pisałem wczoraj;  czeka więc  nas albo wojna z kanclerz Merkel i utrata twarzy, a rząd kłamał, albo kłamie Merkel, co będą starały się udowodnić Węgry i Polska…
Nie wygląda to najlepiej i krętactwa naszych rzeczników, min. Sasina („To jakaś gra pani Merkel obliczona na wewnętrzną politykę niemiecką. Absolutnie nie ma żadnego zobowiązania”) i zapewnienia min. Błaszaka („Polskie stanowisko jest konsekwentne, mimo presji”) od początku wydawały się podejrzane, co wczoraj sygnalizowałem.
 
Uderza w tej sprawie jedno: zmasowany atak propagandowy przedstawicieli rządu, jakże różny od oświadczenia premiera Czech, Babisza: stąd mój apel do premiera Morawieckiego; nadal nie wiemy, czy zajmie on w tej sprawie oficjalne stanowisko, czy będzie się ukrywał za swoimi pracownikami.
Jak zwykle dziennikarze nabrali wody w usta, co przypomina „niemiecką demokrację” i jej media.
 
Materiały źródłowe za:
https://www.tvp.info/37901612/undefined
https://wpolityce.pl/polityka/402001-sasin-nie-dalo-sie-wybrac-uchodzcow-o-prawdziwej-tozsamosci
http://naszeblogi.pl/50847-merkel-i-niepokojace-dementi
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

02-07-2018 [15:36] - Lektor | Link:

damascen, czy ty do cholery nie kapujesz, że to nie nasz rząd a ta niemiecka krowa kłamie ?!!!!!!!!!!!!!1

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-07-2018 [16:40] - Imć Waszeć | Link:

Ja rozumiem Lektor o co chodzi, ale nie po to wybieramy rząd, żeby dawał się dymać bez mydła szwabskiej propagandzie i do tego zapominał języka w gębie w kulminacyjnym momencie. Było do przewidzenia, że Niemcy coś odp... i do tego potrzeba im było paru słodkich fotek np. Timmermansa z Morawieckim. A co robi teraz nasz rząd? Czeka aż manipulacja utrwali się i uprawdopodobni przez zasiedzenie w niemieckich mediach? Gdyby ta niedojda Czaputowicz chociaż podarował mi pióro i papier firmowy, to sam bym skrobnął notę protestacyjną, a nie zgrywał wariata jak ci pluszowi POlitycy.

Obrazek użytkownika krystal

03-07-2018 [12:38] - krystal | Link:

W sposób nie nazbyt oczywisty rząd przyznaje jaką masę migrantów przyjął, np. w roku 2018: https://migracje.gov.pl/statys.... Te "inne" kraje, to jakie kraje? :)
 

Obrazek użytkownika xena2012

02-07-2018 [17:05] - xena2012 | Link:

Wszysko sie jeszcze może zmienić zwłaszcza ustalenia tych szczytów i szczycików oraz osobno Merkelowej z poszczegolnymi krajami .Imigranci ponownie szturmują Europę,przemytnicy dziurawią łodzie w oczekiwaniu na odbiór ,,uchodźców''więc chyba jesteśmy w punkcie wyjscia.Znowu trzeba będzie tych tonacych przyjać,ugościc i wesprzec zasilkiem,urzadzić kolejny szczyt ,cos tam postanowić i tak bedzie dalej i dalej.....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-07-2018 [17:19] - Imć Waszeć | Link:

A dlaczego Niemcy twierdzą, że trzeba odsyłać imigrantów do kraju, którego granice unijne nielegalnie przekroczyli i nawet wiedzą którzy to są, a nie "wiedzą" którzy migranci przekroczyli granice Libii i dlaczego twierdzą, że nie można ich tam odesłać? W ten sposób to wejdzie do Europy miliard Chińczyków albo 100 mln Rosjan i tez nie będzie ich można odesłać? Paranoja.

To samo z Polakami na wyspach Brytyjskich. Dlaczego oni chcą ich po Brexicie odsyłać do domu, skoro Polacy przekroczyli już ich granice? Unia to kompletny upadek prawa rzymskiego i zastąpienie go relatywizmem marksistowskim, talmudycznym lub koranicznym.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2018 [19:01] - RinoCeronte | Link:

Czym chata bogata?

Obrazek użytkownika smieciu

02-07-2018 [17:35] - smieciu | Link:

Haha. Wiecie dlaczego nam wolno przyjmować mniej Semitów? Bo i tak już mają nasz kraj pod kontrolą... No i ten odłam Semitów może nie życzyć sobie swoich dalszych krewniaków, bo może niedługo stać się za ciasno. Zresztą... Polacy są tacy posłuszni i pracowici. Czemu miano by ich wymieniać na tamtych leniwych brudasów?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-07-2018 [20:00] - Zygmunt Korus | Link:

Już 29 czerwca dało się takie rzeczy wysłuchać z komunikatów rządowych między wierszami, o czym tutaj na forum wspomniałem:
 "Bolesny kompromis z pozostającymi podziałami w ramach Unii" (parafrazuję premiera MM) oraz szybka pogróżka Turcji, że zerwie umowę pomocową w tej kwestii, jeśli jej obywatele nie dostaną wstępu do Europy bez wiz, to kolejna odsłona tego, co możemy także uznać za propagandową ściemę.
A obozy dla szukających lepszego życia? Mają powstać w każdym kraju, do którego wjechali z zewnątrz przybysze. Taki to ten bolesny kompromis. Pieniądze na to? Własne, ale fundusz celowy, merytorycznie rozliczany: trzeba skutecznie przekonać nachodźcę, że dany kraj z obrzeża jest tak samo atrakcyjny jak prawdziwy, bogaty Zachód. Czyli efekt relokacyjny innymi drzwiami został osiągnięty. Włosi trochę odetchnęli: mają być także budowane obozy poza Europą. Polacy na razie trwają w gapiostwie, które im swoją "złotoustą narracją" funduje władza. Krok po kroku jesteśmy zawodzeni w realizacji wyborczych obietnic - zmienia się co nieco po to, by się nic nie zmieniło (Lampeduza).
Proszę pogadać z Winnickim i Bosakiem o ilości ludzi przybywających do Polski (oraz rozdawanych paszportach w Izraelu), a także o rodzimych gangach trudniących się "pierwszym wjazdem" do Unii przez nasz kraj (czyli od teraz już NASZYCH). Poza tak nielubianymi narodowcami (pytam wciąż: z jakiego powodu, do licha; bo PiS ich wypycha z polityki?) nikt o tym, co już jest i się święci, w eterze cisza. Natomiast trąbi się: same sukcesy! Aż w uszach dzwoni. Rezonatorów rządowych nie brak. A dzwonów ostrzegawczych jak na lekarstwo.
 

Obrazek użytkownika krystal

03-07-2018 [12:45] - krystal | Link:

Szanowny Damascenie, już niedługo nie będzie nam (Tobie też) odesłać Czytelnika do informacji poprzez podanie linku. I nikt na NB nie protestuje! Póki mogę, podaję link: https://knp.org.pl/koniec-woln...