Katastrofa polskiej drużyny - jak zaszczuć naszych piłkarzy

  Jest teraz osiemdziesiąta minuta meczu i Kolumbia prowadzi z Polską 3:0.  Nie ma co się łudzić - odpadamy z Mundialu, zwłaszcza wobec remisu Japonia - Senegal 2:2.  Wcześniej z tymże Senegalem przegraliśmy 2:1.  Po tamtym meczu bloger Koteusz napisał {TUTAJ}:

  "Lewandowski po meczu nagadał, że nasi czegoś się tam przestraszyli. Czego? Piłki? To po kiego chuja zgodzili się grać w reprezentacji naszej piłki kopanej? 
Przed meczem nasi nagadali, że mają sposób na Senegal. No to ja skomentuję to tak: W ten oto sposób skompromitowało się przynajmniej kilka osób! Przy okazji zaczynam wierzyć, że Senegal wyjdzie z grupy. 
A jeśli Polacy w kolejnym meczu (z Kolumbią? a później z Japonią?) na początku meczu nie strzelą sobie samobója, to pewnie będą mieli okazję przejść do dalszej fazy rozgrywek; ale wątpię w to po dzisiejszym obrazie gry. ".

  Teraz jest jeszcze gorzej.  Pozostaje jednak pytanie:  Czego przestraszyli się polscy piłkarze?  Co ich sparaliżowało?  Sadzę, iż zaszkodziło im ciężar odpowiedzialności.  Wokół naszego udziału w Mundialu rozpętano nieprawdopodobną wręcz kampanie patriotyczno - reklamową.  W ostatnich dwóch tygodniach stała się ona wręcz nie do wytrzymania.  Nie sposób było otworzyć lodówki by nie wylazł z niej piłkarz z biało-czerwoną flagą.  To strach przed porażką odebrał siły naszym zawodnikom.  Nie zdziwię się, jeśli zagrają oni dobrze w ostatnim meczu z Japonią, od którego nic już nie zależy.

  Lepiej by było nie nadymać tak tego balona,  zmniejszyć, a nie zwiększać presję na piłkarzy i trenera.  Umiar mógł się opłacić, zwłaszcza, że to już trzeci podobny przypadek, gdy histeryczna kampania skończyła się widowiskową klapą [wynik 3:0 utrzymał się do końca].

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-06-2018 [22:36] - RinoCeronte | Link:

E tam zaraz katastrofa. W reklamach wypadali całkiem nieźle. Piwo od Nawałki jest super!

Obrazek użytkownika Francik

25-06-2018 [16:08] - Francik | Link:

To nie piłeś prawdziwego piwa.Te wszystkie warki, lechy i inne sikacze koło piwa nawet nie mogą sobie stanąć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-06-2018 [22:41] - Marek1taki | Link:

Upaństwowienie tak się kończy. Propaganda była histeryczna. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski polityczne, a nie tylko, że Boniek z Nawałką muszą odejść.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-06-2018 [23:39] - Imć Waszeć | Link:

To nie tylko kwestia ciśnienia. W wielu momentach było widać, że piłka przelatywała sobie koło nosa naszych zawodników, a oni dopiero po chwili resztkami świadomości chwytali, że coś się obok stało. Zwłaszcza te "podania" w tył, gdzie nikt nie stał i dośrodkowania, których nikt nie domykał. W wielu momentach kompletnie nie byli zorientowani, gdzie poleciała piłka, a to już nie jest kwestia presji albo tremy, tylko wyszkolenia i normalnego zgrania. Przy naszych, Kolumbijczycy grali jakby na pamięć - jakby każdy wiedział, gdzie będzie stał kolega. Mam poważne obawy, że został dobrany skład, który nigdy na serio ze sobą się nie zgrywał, ale to można wykazać tylko taką metodą, że postawi się ich naprzeciw Górnika Zabrze albo innej Lechii Gdańsk. Założę się, że okażą się gorsi od naszej ligi. Grali bowiem jak jacyś ludzie z łapanki, albo - jak mówiono kiedyś - kopała drużyna profesorów futbolu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-06-2018 [01:18] - Pani Anna | Link:

Oj tam. Przestraszyli się zapewne o swoje perfekcyjne fryzurki, żeby im piłka na głowę nie spadła. Poza tym, kontrakty, reklamy, transfery - to są poważne sprawy, a nie tam mundial raz na 4 lata.

Obrazek użytkownika Adam66

25-06-2018 [02:01] - Adam66 | Link:

 Z jednej strony komentarze są bardzo logiczne, z drugiej, ilu komentujących grało na prawdziwym, dużym boisku?  
Wszystkie ekspertyzy można sobie w rozkrok włożyć, Kolumbia dysponuje dużą kasą, jakoś nie chcę mi się wierzyć, że nagle nasi zapomnieli jak się w piłkę gra....

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2018 [07:01] - Czesław2 | Link:

Nie wiem, po co podniecać się dyscypliną sportu, w której poza kasą nic nie widać? To dyscyplina, w której inwestycje są państwowe, zyski prywatne. Jednym zawodnikiem nie da się zbudować drużyny. Możliwe zresztą, że macierzyste kluby miały więcej do powiedzenia jeśli chodzi o eksploatację zawodników. Z punktu widzenia trzeźwości polaków, zrobili wczoraj znakomitą robotę. Już nie będą chlali na potęgę co mecz.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-06-2018 [08:59] - Roz Sądek | Link:

Najlesze (???), to reklamy nadawane po przegranym, beznadziejnie marnym meczu. Mecz się kończy, kompletna klapa, a tu blok reklamowy, jakby nigdy nic, jedna pod drugiej firma sponsorująca reprezentację. Jakbym to ja dał na taki sponsoring, to już po meczu z Senegalem zabroniłbym telewizji nadawania tych reklam, mimo iż zapłacone! No niech się okaże, że jeszcze dziś ruszy ten sam blok reklam, to chyba będzie szczyt abstrakcji!
 

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

25-06-2018 [12:59] - Słoń Podwawelski | Link:

To była bezpardonowa walka kawy zbożowej "Inka" z kawą prawdziwą i dobrze paloną "Arabica Columbia". Smak każdy może porównać.

Obrazek użytkownika Denker

25-06-2018 [13:30] - Denker | Link:

Jak po boisku biega 11 chłopa to gra jest drużynowa !!!!!!!!. I tego zabrakło naszej reprezentacji. + obawa, że fryzura się wzburzy oraz skopą tyłek, nogę, czy bark i kasa w w Bundes Lidze, czy innej zachodnie w  "ojro" nie popłynie szerokim strumieniem. To teraz już tylko reklama pampersów zostaje Panowie piłkarze jak Was uwielbienie i oczekiwania ludzi deprymują i straszą.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2018 [17:15] - Lektor | Link:

Pani to bardzo ładnie ujęła:  „To po kiego chuja zgodzili się grać w reprezentacji naszej piłki kopanej? „ . a szczególnie podoba mi się to „naszej piłki kopanej”. Natomiast w tytule słowo „Katastrofa” dobrze odzwierciedla co się stało w Rosji.
Pani posunęła się dalej, pisząc największą głupotę jaką kiedykolwiek czytałem, a mianowicie: „ Wokół naszego udziału w Mundialu rozpętano nieprawdopodobną wręcz kampanie patriotyczno - reklamową.  W ostatnich dwóch tygodniach stała się ona wręcz nie do wytrzymania.” Pani nie zna się kompletnie na piłce nożnej, a kampanii to chyba tylko pani nie wytrzymała.
Adam Nawałka zgotował nam dokładnie to samo w 2002 roku w Seulu, gdzie Polska przegrała pierwsze dwa mecze z Koreą 2:0 i Portugalią 4:0, a następnie rezerwowi piłkarze wygrali z USA 3:1. Trzymaliśmy trenera, który po kilkunastu latach powtórzył nam tą samą gorycz !
Przed Mundialem zamiast treningów, powinne odbywać się zajęcia z psychologami lub psychiatrami. Dlaczego ?  Bo było widać  dokładnie ten strach naszych piłkarzy, to jakieś niewytłumaczalne spięcie tak jakby wszystkich sparaliżowało. Ci faceci, myślę o naszych piłkarzach, robili wrażenie jakby ich ukarano lub zmuszono do gry, zamiast cieszyć się i bawić grą w piłkę nożną. Inna rzeczą jest nasz nieszczęsny Szczęsny. Ten facet niemal w każdym turnieju musi przynajmniej raz zastrugać piłkarskiego głupa. Tak też było w meczu z Senegalem. Takie rzeczy powinny eliminować go z gry w reprezentacji. 

P.S. Panie Boniek, po mistrzostwach postaw pan na trenera faceta z "jajami", a nie głupka, który dość że się sam boi to udziela to uczucie całej drużynie. Trenera, który wpuści do gry młodych, bojowych, chociaż być może mniej wyszkolonych, ale odważnych piłkarzy, dla których gra w piłkę to zabawa, przygoda i uciecha, a nie starych 30-40 lat pierdli, którzy nie myślą o niczym innym tylko o emeryturze.
P.P.S.  Dzisiaj Nawałka i Lewandowski powiedzieli, że ponoszą pełną odpowiedzialność za to co się wydarzyło. No dobrze, ale odpowiedzialność za taką katastrofę równa się z karą jaką powinni ponieść obaj panowie. Proponuję, aby zwrócili pieniędze polskim kibicom za karty wstępu na mecze i koszty podróży ! Jeśli nie wyciągniemy konsekwencji, to za parę lat znowu zrobią nas kibiców w konia.