Nie należało trzymać kciuków za Krystynę Jandę

  Dzisiaj [19.06.2018] w portalu Niezalezna.pl ukazał się wpis "Przy okazji meczu Polska-Senegal trzymamy kciuki za... Krystynę Jandę. Internet kipi od śmiechu!" {TUTAJ}.  Chodziło o to, że:

  "Polscy kibice przy "byle sukcesie" dostają "jakiegoś irracjonalnego obłędu i manii wielkości", a polskiego zwycięstwa w Mundialu "nie dałoby się wytrzymać"- stwierdziła niedawno Krystyna Janda. Owe wiekopomne słowa padły w studiu TVN24.".

  Wypowiedź Jandy spotkała się z drwinami internautów.  "Trzymanie kciuków za Krystynę Jandę" przyniosło jednak pecha.  Polska drużyna grała słabo i przegrała z Senegalem 1:2.  Szczególnie fatalna była pierwsza połowa meczu.  Nasi piłkarze ruszali się jak muchy w smole, a ukoronowaniem wszystkiego był samobójczy gol Tiago Cionka.  Druga była nieco lepsza.  Polacy i Senegalczycy strzelili po jednym golu.  Porażka znacznie zmniejszyła szanse polskiego zespołu na wyjście z grupy.

  Przypomniało mi się jeszcze znane powiedzenie: "Nie ciesz się dziadku z cudzego przypadku...".  Gdy Niemcy przegrali z Meksykiem, w polskim Internecie zaroiło się od złośliwych komentarzy i memów wykpiwających niemieckich piłkarzy.  Teraz Polska znalazła się w tak samo fatalnej sytuacji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-06-2018 [19:47] - Marek1taki | Link:

Trzeba ciołka, żeby wyselekcjonować Tiago Cionka. Nie ma Staszków, Antków, Janków i Józków?
Nie widziałem, bo dopiero zdążyłem na podanie do Senegalczyka, żeby mógł poprawić wynik, ale albo ten samobój to głupota, albo sabotaż.
Winnych rozliczyć, niech żreją murawę. Ci od polityki razem z nimi.

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2018 [20:28] - xena2012 | Link:

W niemieckich mediach nieustannie aż kipi od złosliwości względem Polaków nie tylko z okazji Mundialu i jakoś się nie obrażamy(a szkoda) Nawet żeśmy przywykli ,że o nas mówi się zawsze i wyłacznie źle.Tylko my mamy sie wiecznie wstydzić?Może jeszcze przepraszać? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-06-2018 [21:06] - Imć Waszeć | Link:

Nie reagujemy, bo jako społeczność jesteśmy po prostu niezgrani, bezmyślni i po ludzku głupi, jak szałaputy z ciepłą wodą w kranie i z "nic sie nie stało" i z "jakoś to będzie". Taki naród z dykty (w całym ogóle). Gdybyśmy myśleli mądrze i perspektywicznie, to zbieralibyśmy każdy taki fakt, każdy hejt do teczki, żeby w sytuacji, gdy oni zaatakują nas w jakiejś istotnej sprawie, gdy znów o nas nakłamią, mieć w rękach broń defensywną. Wtedy wzorem żydów każdą pogardliwą tezę rozdymamy w rasizm i antypolonizm, a następnie nie dajemy im dojść do słowa, dopóki nie wejdą w naszą grę i nie zaczną się głupio kręcić. Tak działa polityka i dyplomacja na świecie. Tak funkcjonują rozsądni i przewidujący ludzie. Tylko Polacy nie bo nie. Bo Chrystus z Maryjką przyjadą na białym smoku i nas wyzwolą oraz ozłocą. Kiedyś, czyli nigdy. Smutne to jest, ale nawet w sprawach sacrum dajemy się formatować i ustawiać do bicia marksistom z zachodu. Im wystarczy kilka dutków, żeby podekscytować całe miejscowe lewactwo, by to zaczęło nam objaśniać ewangelię, a zwłaszcza drugi policzek i potem już tylko pośladki.

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2018 [21:44] - xena2012 | Link:

Ale jak reagujemy i pokazujemy jako kibice radość też jest źle.Dlaczego dziwimy się euforii która ogarneła tak wielu? Polacy chcą odreagować wieczne krytykowanie,pouczanie obsmarowywanie i atakowanie przez każdego kto tylko zechce.I odreagowuja w taki sposób,-radością,barwami narodowymi.Tyle jeszcze możemy ,tyle jeszcze nam wolno.To źle?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-06-2018 [22:38] - Imć Waszeć | Link:

Ktoś już odpowiedział na to pytanie. Podpowiem słowo "kanalizowanie".

PS: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-06-2018 [22:47] - Kazimierz Kozio... | Link:

mundial w rosji nie moze sie odbyc poza kontrola fsb. metody kgb: zapewne sa w stanie zaangazowac szamanow i czarodziei jezeli klasyczne gry personalne, czy podtruwanie bylyby zbyt czytelne. juz porazka niemcow powinna zastanawiac a paliakow pognebic is the must. spodziewam sie ze rosja bedzie w finale

Obrazek użytkownika Novalia47

20-06-2018 [11:55] - Novalia47 | Link:

Oto urażona duma prawdziwie patriotycznych kibiców - komentarze.

Obrazek użytkownika xena2012

20-06-2018 [15:41] - xena2012 | Link:

Jak widać termin patriotyzm mocno uraża Novalię.Najchętniej pewnie by wykreśliła ze słownika jako niemodny i nieprzystajacy do postepowej Europy.

Obrazek użytkownika Novalia47

20-06-2018 [20:56] - Novalia47 | Link:

Nawet i u tak żarliwie patriotycznej patriotki PiS-wskiej jak Xena2012 termin "patriotyzm" mnie nie razi, jako że w rodzinie mojej mam niemało ofiar prześladowań najpierw niemieckich, a potem komunistycznych właśnie za działalność  niepodległościowo-patriotyzzną. Ale cóż taka hejterka Xena może  tym wiedzieć... Przyznaję jednak , że w rodzinie nie było kibolskich patriotów, o których nasi obecni władcy tak zabiegają i tak ich hołubią.

Obrazek użytkownika Eddy

20-06-2018 [12:27] - Eddy | Link:

Radziłbym maryjkę szukać w domu,odrobinę kultury.