RDX w Smoleńsku – Pieczęć Putina oraz FSB?

W nawiązaniu do najnowszej wypowiedzi ministra A. Macierewicza, „że analiza i przegląd elementów samolotu oraz próbek pobranych z ciał ofiar wykazały, że na ponad 107 fragmentach maszyny oraz na jednej próbce ciała ofiary wykryto obecność materiału wybuchowego. Dodał, że jest nim najprawdopodobniej materiał zwany RDX” [1] chciałbym przypomnieć obszerne fragmenty kilku tekstów z 2012 roku.

Czym jest RDX o którym wspominał minister A.Macierewicz?

Już w 2012 roku jedne ze źródeł Cezarego Gmyza informowały, że w Smoleńsku wykryto C4. Co prawda w 2012 redaktor naczelny RzP, Tomasz Wróblewski [2] oraz  w 2013 ówczesna wojskowa prokuratura [3] w sposób niezrozumiały od razu podważyli możliwość wystąpienia takiego materiału pomimo pozytywnych odczytów z urządzeń pomiarowych w czasie badań biegłych jednak jest to jeden z materiałów wybuchowych, który wydaje się, że najlepiej nadawał sie do zastosowania w w smolensku ze względu na jego plastyczność (możliwość wciśnięcia w każdą szczelinę), doskonałe działanie w niskich temperaturach oraz pewną kradzież z 1999 roku.

(...)Composition C-4, tetrytol, and TNT are the best explosives for use in northern operations because they retain their effectiveness in cold weather.(...) [4]

C4 i TNT czyli trotyl to najlepsze ładunki wykorzystywane w niskich temperaturach. w smolensku były 0-2 stopnie celsjusza. Dodatkowo C4 jest jednym z ulubionych materiałów do zamachów terrorystycznych ze względu na swoja plastyczność - można go wcisnąć w każdą szczelinę, szczególnie części mechaniczne np. samolotu
Ładunek wybuchowy C4 jest nazywany uplastycznioną formą Heksogenu (RDX) gdyż, ładunek C4 składa się w 91% +/- 1 % z RDX czyli heksogenu. Heksogen (RDX)  jest także często mieszany z trotylem (TNT) tworząc inne ładunki, które różnią się proporcjami jednak składniki są podobne [4].

To tyle na temat samej nazwy RDX jednak najważniejsze przed nami....

1999 - Baza FSB w Perm - zaginiony heksogen

Dawid Setler [5] wieloletni korrespondent w Moskwie i znawca ZSRR i Rosji napisał w swojej książce "The Rise of the Russian Criminal State", że w 1999 z zakładów i tajnej bazy FSB w Perm "zaginęły" nie okreslone dotąd ilośći Heksogenu (RDX).

1999 - Zamachy bombowe na bloki mieszkalne - I wojna Czeczeńska - Putin dochodzi do władzy

To właśnie Heksogen został użyty w tym samym roku do serii zamachów w Rosji, które były pretekstem do wojny z Czeczenią i wyniosły nikomu nieznanego W. Putina ówczesnego szefa FSB do władzy. Poprzez śmierć ponad 300 osób i potędze strachu W. Putin porzucił stanowisko szefa FSB i w 1999 roku objął stanowisko premiera rozpoczynając swoje rządy, które trwają do dziś [6]. Co ciekawe w Ryzaniu udaremniono zamach dzięki urządzeniu podobnym do tych, które używali polscy biegli w Smoleńsku gdyż urządzenie obsługiwane przez szefa lokalnej policji natychmiast wykryło Heksogen (RDX) [7].
Heksogen (RDX) był wykorzystywany jeszcze wielokrotnie w zamachach związanych z Rosją w latach 2000-2012. Tutaj wypiszę tylko dwa najważniejsze.

2004 - Wysadzenie rosyjskich samolotów pasażerskich - wyniki znane po kilku dniach

24 sierpnia 2004 roku miały miejsce dwa zamachy terrorystyczne na rosyjskie samoloty pasażerskie. Lot 1303 linii Volga-AviaExpress do Wołgogradu (samolot Tu-143) spadł po eksplozji około 180 km od Moskwy. Zginęło wtedy 34 pasażerów i 9 członków załogi. Z kolei lot 1047 Siberia Airlines (samolot Tu-154) do Soczi zakończył się tragicznie ok. 9 km od wsi Glubokoye. Zginęło wtedy 38 pasażerów i 8 członków załogi.

Co ciekawe już po kilku dniach rzecznik prasowy FSB ogłosił, że katastrofy samolotów nastąpiły w wyniku zamachu terrorystycznego przy użyciu...Heksogenu (RDX).
 (...)W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono ślady materiału wybuchowego - wynika z wypowiedzi rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.(...) [8]

2010 - zamachy na moskiewskie metro
W tym zamachu również użyto Heksogenu i również FSB była zdolna do natychmiastowego wykrycia śladów materiałów wybuchowych i ich jednoznacznego określenia.
(...)Przybyli na miejsce zdarzenia oficerowie FSB szybko stwierdzili, że w zamachach wykorzystano heksogen, jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych(...)[9]
Praktycznie przy wszystkich materiałach wybuchowych są markery/znaczniki na podstawie których można określić producenta i co za tym idzie użytkownika.

W związku z tym widać więc, że Heksogen (RDX) z którego jest zbudowany ładunek C4 nie na darmo jest nazywany "pieczęć FSB i Putina" gdyż użycie tego materiału z powodu "tajemniczej kradzieży" z bazy FSB w 1999 roku ogromnej ilości Heksogenu (RDX) daje "alibi", które wydaje się, że już wielokrotnie było wykorzystywane przez Putina i jego służby pomimo zeznań świadków, że to FSB i Putin używają tego materiału aby mordować ludzi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 [1] http://niezalezna.pl/228083-na...
[2] http://naszeblogi.pl/33826-lad...
[3] http://niezalezna.pl/42820-mam...
[4] https://www.globalsecurity.org...
[5]. Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[6] http://en.wikipedia.org/wiki/R...
[7] Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[8] http://wiadomosci.wp.pl/title,...
[9]. http://www.wprost.pl/fakty/?F=85

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

18-06-2018 [08:07] - ruisdael | Link:

Jak Pan widzi strach przed zamachem w Smoleńsku jest tak wielki, że nawet komentarze się nie pojawiły.