Szczyty, szczyty...

  Właśnie zakończył się szczyt G7, czyli grupy najważniejszych siedmiu państw świata [USA, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Japonia, Kanada].  Odbył się on w Kanadzie.  Premier tego kraju, Trudeau wykazał się urzędowym optymizmem, stwierdzając:

  "Przywódcom państw G7 zgromadzonym na szczycie w kanadyjskim La Malbaie udało się osiągnąć kompromis co do końcowej deklaracji, mimo różnic zdań i trudnych rozmów o amerykańskich cłach - ogłosił premier Kanady Justin Trudeau. "Zmierzamy ku końcowi bardzo udanego szczytu tutaj, w Charlevoix" - powiedział Trudeau na podsumowanie szczytu. "Cieszę się mogąc ogłosić, że wydaliśmy wspólny komunikat podpisany przez wszystkie siedem państw" - dodał. Oprócz komunikatu końcowego, efektem szczytu jest 7 zobowiązań z Charlevoix - powiedział premier.". (...)
  Podkreślił sukces związany z inicjatywą poprawy dostępu do edukacji dla dziewcząt w regionach objętych konfliktami - wspólnie z Bankiem Światowym kraje G7 i UE zadeklarowały na ten cel dodatkowe 3,8 mld dolarów kanadyjskich.
Wspólny komunikat nie oznacza jednak zgody we wszystkich punktach. Pod inicjatywą dotyczącą ochrony oceanów przed zanieczyszczeniem plastikiem podpisało się pięć państw G7 - Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, a także UE - poinformował Trudeau. Kanada przeznaczy 100 mln CAD na oczyszczenie oceanu z plastikowych odpadów oraz ponad 162 mln CAD na odbudowę wybrzeży.".
  
  Mimo wyraźnych starań Trudeau, pozytywny ton zniknął jednak, kiedy padły szczegółowe pytania o gorące tematy tegorocznego szczytu, czyli amerykańskie cła na stal i aluminium czy powrót do formatu G8.
Podkreśliłem w rozmowie z prezydentem (Trumpem - red.), że Kanada nie przyjęła lekko nałożenia ceł przez USA (...)", a przesłanka bezpieczeństwa narodowego ma w sobie coś "obraźliwego". Kanada podtrzymuje zamiar wprowadzenia ceł odwetowych od 1 lipca- dodał.
Na inny sporny temat dot. renegocjacji układu NAFTA, Trudeau podkreślił, że Kanada nigdy nie zgodzi się na klauzulę wygaszającą w jakimkolwiek kształcie. Odniósł się w ten sposób bezpośrednio do wcześniejszej wypowiedzi Trumpa, że w tej kwestii nastąpiło pewne zbliżenie stanowisk.
O pomyśle Trumpa zaproszenia Rosji z powrotem do grona G7, premier powiedział krótko: Powiedziałem bardzo prosto, że nie jest to coś, czym jesteśmy w najmniejszym stopniu zainteresowani."  [portal RMF24.pl - {TUTAJ}].

  Jest wiec oczywiste, że ten cały szczyt skończył się fiaskiem.  Trudno bowiem uwierzyć, by przywódcy siedmiu najważniejszych państw świata zebrali się tylko po to, by dyskutować o edukacji dziewcząt i czyszczeniu oceanów,  Na domiar złego Trump wypowiedział się o nim w drodze powrotnej z Kanady:

  "Premier Kanady Justin Trudeau był potulny i łagodny podczas naszych spotkań w ramach G7, a gdy tylko wyjechałem, zaraz powiedział, że cła na stal i aluminium, które zostały nałożone przez USA, 'mają w sobie coś obraźliwego' i że nie wycofa się z ceł odwetowych. To bardzo nieuczciwe i słabe" - napisał Trump na Twitterze.
Amerykański prezydent zaznaczył przy tym, że wydał polecenie delegacji amerykańskiej na szczyt w Charlevoix, aby pod żadnym pozorem nie poparła komunikatu końcowego uzgodnionego przez przywódców G7. (...)
   Trump napisał o nim: spotkałem się z premierem Conte - wspaniałym facetem. Będzie niedługo przyjęty z honorami w Waszyngtonie i w Białym Domu. Wykona świetną robotę - naród Włoch dobrze to zrozumiał", powierzając mu tę funkcję - napisał Trump." [portal RMF24.pl - {TUTAJ}].

  No cóż, Trump wychwala Conte, robiąc wyraźnie na złość Berlinowi, Paryżowi i Brukseli.  Moją uwagę zwraca inflacja "szczytów".  W Unii Europejskiej "szczyty" zwołuje się prawie co tydzień.  W jej ślady idzie teraz Grupa G7.  Te spędy nie przyczyniają się jednak do rozwiązania jakichkolwiek istotnych problemów.  Szczyt G7 w Kanadzie był tego jaskrawym przykładem.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-06-2018 [18:24] - RinoCeronte | Link:

Będzie zatem wojenka?

Obrazek użytkownika smieciu

10-06-2018 [23:52] - smieciu | Link:

Coś w ten deseń. Chodzi o to że najwyraźniej w końcu ma nadejść typowe czyszczenie ludzi z kasy po dość długim okresie produkcji pieniądza. Banki Centralne już zaczęły redukować a nawet odkręcać kreację co musi doprowadzić do typowego krachu i przejmowania wytworów pracy zwykłych głupków. By jednak wyglądało to naturalnie do dzieła przystąpiły eksponowane marionetki w rodzaju Trumpa. Tworzone jest widowisko gdzie to politycy zostaną obarczeni winą za nadchodzące bankowe żniwa. W dodatku winna będzie tzw. nacjonalistyczna i izolacjonistyczna polityka. Czyli jakieś tam nieśmiałe i fikcyjne przejawy antyglobalizmu reprezentowanego przez Trumpa.
Typowe i setki razy przerabiane: stwórz problem, pokaż rozwiązanie.
Rozwiązaniem będzie wielka miłość do globalizmu pod ojcowskim okiem kreatorów pieniądza.
Aczkolwiek sprawy mogą potoczyć się bardziej skomplikowanie jeśli siły wyższe (czyli takie naprawdę wyższe) uznają że na Ziemi nastało już wystarczająco dużo gówna by przystąpić do radykalniejszych działań. Ale to trudno ocenić gdyż ludzie łatwo się przystosowują. Tak czy siak pewnie będzie rozrywkowo aczkolwiek rozrywka może być z gatunku tych ciężkich. Ewentualne Katharsis choć dogłębne może dla wielu skończyć się ... tragicznie.

Obrazek użytkownika xena2012

11-06-2018 [15:52] - xena2012 | Link:

Szczyty,szczyty...... Ten ostatni chyba najbardziej znamienny i pozostanie na długo w pamieci,bo premierowi Kanady podczas przemówienia odkleiły się sztuczne brwi I to chyba jedyny wniosek z tego szczytu.

Obrazek użytkownika tomo1958

11-06-2018 [17:51] - tomo1958 | Link:

Tramp jak prawdziwy biznesmen dba o interesy USA, nie pozwala na okradanie amerykanów przez oszukańcze niemcy czy lewacki zachód, bilans jest ujemny dla stanów więc należy go zmienić, tyle i aż tyle, żeby to rozumieli nasi politycy, cieszymy się, że z makrelą mamy dużą wymianę tylko kto pyta czy ona jest korzystna dla Polski. .