Rząd: Nie przyjmiemy takiej ambasador

Skoro Prawo i Sprawiedliwość mówiło tyle przed wyborami o wstawaniu z kolan, to trudno mieć pretensje do wyborców, zwłaszcza najtwardszego elektoratu, że ten rząd ze wstawiania z kolan rozlicza.

Sprawa wygląda tak, że wstaliśmy z kolan wobec Rosji, wobec Niemiec czasem wstajemy a czasem klęczymy a wobec Izraela leżymy bijąc czołem w posadzkę. Propozycja by to Mosbacher objęła funkcję ambasador USA w Polsce powinna być od razu potraktowana z buta, wyżęta jak szmata, wtarta o podłogę, jeszcze raz wyżęta i wyrzucona do kosza. Słowem: Nie ma mowy!

Otóż pani Mosbacher doskonale sobie zdaje sprawę z tego co powiedziała o rzekomym antysemityzmie w Polsce wywołanym ustawą o IPN i doskonale sobie zdaje sprawę z tego, wobec kogo tymi słowami zaciąga zobowiązanie. To, że ta wypowiedź trafiła do mediów, to tylko sprawdzanie na ile sobie można z Polską pozwolić. Odpowiedzią powinno być, że : Taka ambasador nie będzie w Polsce mile widziana. I co mamy? Chowanie się po kątach, z rękami na pupie, żeby znów nie dostać paskiem.

Upadlanie Polski przez Izrael przestanie być śmieszne, a cel tego upadlania jest jeden – oskubanie Polski do białej kości. Najpierw z kamienic, a potem z ziemi.

„Prawicowe” media nabrały wody w usta. Wpolityce w ogóle nie zobaczyło sprawy a „Niezależna” wysiliła się na tylko na tekst o 20.33, że z tą ambasador to nic się nie stało. To właśnie ta głupia jednostronność jest przyczyną spadku sprzedaży prasy na prawicy. Po co ludzie mają kupować propagandę o niekończących się sukcesach, jak mają ją za darmo w Internecie? Owszem ten rząd ma mnóstwo zalet, ale ma też wady, o których trzeba zacząć mówić. Inaczej PiS stanie się drugą Platformą, a usprawiedliwiania posła Pięty, czy usprawiedliwienia polityki nadstawionego karku wobec Izraela, i inne tego rodzaju działania są do tego prostą drogą.

Zacznijmy sobie w końcu uświadamiać, że Polska jest tak samo potrzebna USA, jak USA Polsce. Nikt tu nikomu łaski nie robi. Stany nie pomagają nam z dobrego serca, a z czystej kalkulacji, więc i my zacznijmy kalkulować.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-06-2018 [23:54] - Marek1taki | Link:

Rząd miał pół roku do namysłu i słowo "wyprosić" w kontaktach z Izraelem cały czas rozumie opacznie w stosunku do realiów dyplomatycznych. Nie sądzę, aby kolejne półrocze i kolejna ambasadorzyca coś zmieniły. To zresztą nieprzypadkowa epidemia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2018 [00:13] - Imć Waszeć | Link:

To pachnie brutalnym szantażem całego rządu. Pozostaje tylko ustalić kto, czym i w jaki sposób. Robota dla kontrwywiadu, ale kto chce ten już to widzi. Na pewno nie przez kota ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2018 [07:56] - Marek1taki | Link:

Przez kota nie, ale może jest związek z atlasem kotów?

Obrazek użytkownika paparazzi

07-06-2018 [00:44] - paparazzi | Link:

To nie może się stać.. On ne passe pas ! Zrobiła gaffe to co myślała. To odebranie godności Polakom.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2018 [11:48] - Imć Waszeć | Link:

Założymy się, że będzie inscenizacje typu drugi Fulop w spódnicy? Czyli Polacy nic się nie stało, ale za to przy najbliższym święcie powiemy wam parę tanich komplementów. Na przykład, że "jesteście przykładem jak szybko może rozwijać się gospodarczo kraj", albo że "Międzymorze to wspaniała koncepcja i będziemy ją wspierać" o ile Polska nie podskoczy różnym żydom. Dlatego właśnie zachodzi obawa czyje będzie w finale to Międzymorze. Gdy jednak raz popuściłem wodze fantazji i przekornie spytałem tylko, czy przypadkiem nie będzie ono Trójizraelem (talmudyzm+kabała+marksizm, dla każdego coś miłego), to nagle błysło, zagrzmiało, zahuczało i komentarz z "prawicowego" portalu znikł jakby nigdy nie był tam napisany.

Obrazek użytkownika xena2012

07-06-2018 [05:49] - xena2012 | Link:

Wynika z tego że szykuje nam się kolejny namiestnik na Polskę.Czy nazwana ambasadorem Azari nie daje już rady z ogromem pracy w Polsce? Bo wszedzie jej pełno i w kazdej dziedzinie polskiego życia.To naciska na ustawy,to rozmawia o innowacyjności,decyduje o edukacji,tu się nie zgadza,tam krytykuje.Chyba obowiązki ambasadora są inne?Czy tę nabotoksowaną starą lalę przysłano do pomocy.I dlaczego nazywa się to pełnieniem stanowiska ambasadora?

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2018 [08:04] - Marek1taki | Link:

Chcemy Repnina! W tej sytuacji trzeba się poważnie zastanowić nad wyborem, który polakożerca i od jakiej strony będzie nas zjadał..

Obrazek użytkownika xena2012

07-06-2018 [10:07] - xena2012 | Link:

Po co wzywać ducha Repnina,te dwie stare kwoki dadza sobie radę zwłaszcza po wizytach w muzeum Polin ..Żeby sie tylko nie pobiły która wazniejsza w roli namiestnika na Polskę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2018 [23:16] - Marek1taki | Link:

Jakie czasy tacy namiestnicy. Za Repnina była oprócz kija jeszcze marchewka. Teraz dwa babskie kije.
I jeszcze narzekamy na rosyjską dyplomację, a ci z kolei bredzą, że ich konkurencja robi to co oni tylko w białych rękawiczkach.
Przynajmniej we władzach nic się nie zmieniło - sami zadowoleni ze swoich rządów. Mateusz Adrian Poniatowski i podobni.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-06-2018 [09:33] - Roz Sądek | Link:

Jesteśmy bardzo, bardzo, - wręcz niesamowicie naiwni. Internetowe witryny z synonimami podają około 150 lepszych i gorszych synonimów słowa naiwny. Napisałem "jesteśmy", - chodzi o wszystkich zabierających głos w dyskusji, nie tylko na tym portalu. Szanowni Państwo, nie trzeba być pracownikiem, czy wytrawnym analitykiem jakiejś zakulisowej agencji - wystarczy poczytać paru klasyków: Chandlera, Folletta, Forsytha, MacLeana... by wiedzieć, że w polityce NIC nie dzieje się przypadkiem, a na szczeblu ambasadorów i senatów, to już NIC do kwadratu. Każde słowo ambasadora - niekoniecznie amerykańskiego, jest tydzień przed wypowiedzeniem precyzyjnie wycezylowane łącznie z tembrem głosu i dobranym akcentem. Tak działa machina dbającej o swój kraj rzeszy wszelkiej maści NAJLEPSZYCH specjalistów na rządowym utrzymaniu. Tak to działa w krajach poważnych, w których rządzący dbają nie tylko o dziś, ale o jutro i pojutrze. Nie jest tak, że ambasador dużego kraju coś "chlapnie", bo mu tak niezręcznie wyszło. Chlapnął, bo miał chlapnąć, bo stu strategów przygotowało ten akapit, zdanie, czy tylko frazę.
Ze smutkiem obserwuję, że podobnie jak po wystąpieniu Pani Ambasador Izraela, tak teraz po wystąpieniu Pani Ambasador Stanów Zjednoczonych, na forach i blogach, tysiące  komentarzy w sposób małostkowy i prostacki odnosi się a to do urody, a to życiorysu a to do wykształcenia tych pań. ŻENADA.
 

Obrazek użytkownika xena2012

07-06-2018 [10:34] - xena2012 | Link:

Więc mamy wychwalac ich urodę? Trochę trudno zdobyć sie az na tyle obłudy .Nie za duzo to tej pokory? Czy prostactwo ,chamstwo cechujace obie ,,damy'' nie razi,nie oburza,nie żenuje?

Obrazek użytkownika paparazzi

07-06-2018 [15:25] - paparazzi | Link:

Skromnie zauważę ze nie o urodę tu chodzi. Natomiast analizować sytuacje polityczna jeśli można, quid pro quo. Wykorzystać chamstwo pan ambasadorowych w sposób polityczny. Im mniej przymiotników tym lepiej. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

07-06-2018 [09:59] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link: