Fetor ścierwa dzikiej świni

Po czterdziestu dobach okupacji grupka rodziców i ich niepełnosprawnych dorosłych dzieci opuściła gmach sejmu. Niemal wszyscy pozytywnie ocenili ten krok. Tylko król Salomon poczuł się rozczarowany. Już przecież kończył cyzelować sentencję wyroku, w której zawarł zalecenia trwania do końca, nawet kosztem ofiary życia złożonej na ołtarzu słusznej sprawy, a tu raptem opiekunowie spasowali w trosce o zdrowie swych pociech. Naiwny Salomon uwierzył bowiem specjalistom, że kondycja fizyczna i psychiczna tych okrutnie skrzywdzonych przez los ludzi była zagrożona niemal od początku protestu, o czym rodzice musieli chyba wiedzieć. A oceniając serio, lepiej, że ta prosta prawda dotarła do nich późno niż wcale.
Protest został zawieszony, ale niech uciemiężeni nie tracą nadziei. Geszefciarze z kantorka na zapleczu polityki opracowali harmonogram pełzającego buntu najmarniej do wyborów prezydenckich. W dołkach startowych czekają rezydenci, nauczyciele, rolnicy, krawcowe, połykacze ognia, ślusarze narzędziowi, ściślej wyselekcjonowane z całości niewielkie oddziały multiplikowane w stosownym czasie przez opozycyjne media w powszechny gniew ludu.
Tak, gniewu nigdy dosyć. Generatory rzeczywistości urojonej co rusz otwierają oczy zamulonym pisowską propagandą naiwniakom na bezmiar wszeteczeństwa tej faszyzującej formacji. Prym wiedzie oczywiście Katon i Wyszyński(stalinowski prokurator, a nie kardynał) w jednym ciele, Krzysztof Brejza. Ten zacny poseł Platformy Obywatelskiej przypisał już kaczystom wszystkie afery III RP. Nie rozwijam tematu, bo o tych wierutnych brejzach pisałem kilka tygodni temu. Teraz dodam jedynie, że ów śledczy tysiąclecia zbiera dowody podżegania do rozbicia dzielnicowego agenta obcych dworów Kaczora(podobieństwo nazwisk nieprzypadkowe), giermka Krzywoustego. Przypuszczam wszak, że gdyby Brejza tropił dla prawicy zamieniłby giermka Kaczora na gieremka bez nazwiska.
Najnowszym osiągnięciem w brejzowaniu jest rewelacja „Gazety Wybrocznej”. Otóż Tomasz Komenda przesiedział niewinnie 18 lat w kryminale między innymi przez Lecha Kaczyńskiego! Dowody na łamach tej niepoczytnej gadzinówki. Na polemikę szkoda tracić choćby jednego stuknięcia w klawiaturę.
Podobno jednak wszystkie te rewelacje zbledną w obliczu prawdy o kulisach męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Wystarczy przytoczyć dwa fundamentalne argumenty. Po pierwsze, ksiądz Jerzy mieszkał i pełnił posługę kapłańską na
Żoliborzu o rzut beretem od rezydencji prezesa. A po drugie tama pod Włocławkiem, miejsce jego golgoty spiętrza Wisłę blisko Torunia. Czyż trzeba więcej dowodów, że kaznodzieja Solidarności był systematycznie, od ołtarza po grób, osaczany przez wilki strojące się w kacze pióra i podejrzanych zakonników?!
Powie ktoś, że mimo szaleństwa propagandowego, Himalajów manipulacji i wymachiwania cepami absurdalnych do obłędu fejkniusów, istnieją granice skretyniałego idiotyzmu albo odwrotnie. Akurat! Źródło prawdy objawionej, z którego inspiracje czerpie awangarda demokracji, postępu i tolerancji, jest bezdenne. I tylko ludzie małej wiary i złej woli omijają je z daleka, bo cuchnie szambem, a w porywach kloaką.
Ja wprawdzie czasami zaglądam do czeluści, ale zawsze w ochronnym kombinezonie i w masce przeciwgazowej, chociaż nabierałem odporności wąchając ścierwo dzikiej świni w lesie pod Serockiem.
 
Sekator
 
PS.

- Serio wąchałeś ścierwo dzikiej świni? - pyta mój komputer.
- Głowy nie dam. - Wzruszam ramionami. - Może to był fetor lisa, lub skunksa.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bona

29-05-2018 [11:30] - Bona (niezweryfikowany) | Link:

Odnośnie błogosławionego ks. J. Popiełuszko: czy "dobra zmiana" też nie chce za żadną cenę dprowadzić do końca tego śledztwa? Jeśli tak, to tzw. dobra zmiana jest odmiana innej pomagalengowej zmiany.Historia was też rozliczy.......

Obrazek użytkownika Zunrin

29-05-2018 [16:32] - Zunrin | Link:

Zmiana ekipy protestującej już nastąpiła. Właśnie przeczytałem, że znów uaktywnili się rezydenci...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-05-2018 [17:16] - Imć Waszeć | Link:

No patrz Pan, a ja założyłem się, że będą pierwsze pielęgniarki, potem górnicy, a dalej nauczyciele i mundurowi. Wszystko pod hasłem skoro rząd ma miliardy zaoszczędzone na rozmaitych złodziejach, to kopsnij rząd pincet!

Obrazek użytkownika paparazzi

30-05-2018 [00:26] - paparazzi | Link:

Bądź wafel i kopsnij szluga. Dobrze drapiesz.