Czyżby początek programu Cela+?

  Wczoraj [7.05.2018] dowiedzieliśmy się, że Gawłowski, prominentny działacz PO, pozostanie jednak na co najmniej trzy miesiące w areszcie.  Jest on podejrzany o branie łapówek.  Najważniejszą rzeczą jest to:

  "Sprawę zażalenia na decyzję o areszcie rozpatrywał jednoosobowo sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Ryszard Małachowski, który został wyznaczony w losowaniu. Małachowski jest przewodniczącym wydziału karnego odwoławczego." {TUTAJ}.

  Reforma sądownictwa zadziałała [przynajmniej w tym przypadku].  Sędzia został wyznaczony poprzez losowanie i procesu ustawić się nie dało.  Pytanie brzmi: czy to jest początek programu Cela+, czy jednostkowy "wypadek przy pracy"?  Zdania na ten temat są podzielone.  W Salonie24 {TUTAJ} bloger Kemir pisze entuzjastycznie:

  "Będziesz siedział, pośle Gawłowski, ponieważ "nadzwyczajna kasta" została wreszcie sprowadzona na właściwe tory. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdyby sprawa Gawłowskiego prowadzona była - powiedzmy rok temu - to dziś jakiś "niezawisły" przedstawiciel "nadzwyczajnej kasty" wypuściłby Gawłowskiego na wolność, a super mecenas Giertych byłby gwiazdą wszystkich (no prawie) mediów. ".

  Matka Kurka [Piotr Wielgucki] jest raczej sceptyczny.  W swojej wczorajszej notce {TUTAJ} stwierdza:

  "Nie ma takiej możliwości, aby wymienić 10 tysięcy sędziów, jedyna droga to wymienić górę i resztę „przestraszyć”, co w praktyce oznacza, że mają zacząć stosować prawo, a nie wykonywać „zlecenia z miasta”. Sęk w tym, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. (...) Zobaczymy, jak się będą zachowywać sędziowie, gdy ruszy cały nowy system, póki co tak bardzo bym się dzisiejszym postanowieniem nie podniecał.".

  Ja osobiście podejrzewam, że przez pewien czas będziemy mieli "sytuację mieszaną".  Jeśli los wskaże uczciwego sędziego, to wyrok będzie zgodny z prawem i poczuciem sprawiedliwości.  Jeśli trafi się na "zblatowanego" - to wszystko jest możliwe.  Najważniejsze jest to, jak w praktyce będą funkcjonowały: Izba Dyscyplinarna oraz skarga nadzwyczajna.  Jeśli zgodnie z założeniami reformy, to "zblatowani" sędziowie zostaną stopniowo wyeliminowani.  To jednak zajmie sporo czasu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-05-2018 [14:19] - rolnik z mazur | Link:

Pani naprawdę wierzy, że wszystko to wina sedziow ? Pani naprawdę wierzy, ze z tych wszystkich nadzwyczajnych komisji śledczych coś wyniknie i ktos za te przekręty odpowie ? Jeden Gawłowski - pośledniego sortu - wiosny nie czyni. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2018 [16:07] - Imć Waszeć | Link:

Narodowcy powiedzieli to w bardziej optymistyczny i konstruktywny sposób. Jeśli nie nastąpią realne zmiany w Państwie, to w końcu kiedyś przejmą władzę i wsadzą zarówno złodziei z PO jak i kunktatorów z PIS. Ja bym tych gróźb nie lekceważył, bo oni są dużo młodsi niż dwór prezesa PIS i BBN.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-05-2018 [16:59] - rolnik z mazur | Link:

Cos słuchy chodza, że chca ich zdelegalizowac i spenalizowac. Pozdrawiam ro z m .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2018 [17:25] - Imć Waszeć | Link:

To byłoby bardzo dobre posunięcie. Pozbyliby się przy okazji rusofilnego balastu WSI z okolic decyzyjnych i mogliby wejść do sejmu na bazie precedensu Kukiza. W każdym razie czar większości sejmowych prysłby jak bańka mydlana. Lud kocha męczenników, a zwłaszcza chrześcijański lud. Tak więc spenalizować to mogą niechcący siebie, bo paragraf o współpracy z obcym wywiadem (pomysłodawca delegalizacji i zmian w rządzie z korzeniami w Mosadzie) nie został jeszcze wykreślony z KK. Zresztą RN półgębkiem tak właśnie mówi. Mamy więc tu dwie wizje "patriotycznej" Polski przeciwko sobie: Polska niepodległa lecz obrócona tyłkiem do ruskich albo Polska okupowana i podporządkowana Izraelowi. Co wybiorą Polacy? Ja optuję za Polską niepodległą bezwarunkowo i bezwzględnie suwerenną, ale widać do tego droga prowadzi krętą ścieżką przez obolałe zwieracze pozostałych pomysłodawców "suwerenności" inaczej.

Obrazek użytkownika cyborg59

09-05-2018 [02:47] - cyborg59 | Link:

Poezja ! "...obolałe zwieracze...". Pozwoliłem sobie skopiować dla potomności. Celne i prostolinijne.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-05-2018 [08:22] - Czesław2 | Link:

Polacy chyba wybrali? Piwo, taniec z szab... tego, z gwiazdami i Lidla, czyli EUROPĘ.

Obrazek użytkownika Lektor

09-05-2018 [11:05] - Lektor | Link:

"  Czyżby początek programu Cela+?  "

Mamy wielką nadzieję, że TAK !!!