Podpis Trumpa pod ustawą JUST 447

Sprawa tego podpisu wydaje się zwykłą formalnością.
Poza niewiele znaczącymi protestami różnych polskich organizacji nikt oficjalnie ze strony polskiej nie zaprotestował, o innych krajach objętych holokaustem nawet nie ma co wspominać.
Odmawiając podpisu Trump narazi się tym, o których wsparcie najwyraźniej zabiega, czego wyrazem była choćby decyzja w sprawie amerykańskiej ambasady w Izraelu i stosunek do sprawy irańskiej.
Śladem swoich poprzedników Polskę zdobywa niewiele kosztującymi gestami, a nade wszystko miłymi słówkami i uważa zapewne, że to wystarczy mając na względzie doświadczenia historyczne.
 
Jednakże, jeżeli taki jest rzeczywisty obraz nastawienia Trumpa do Polski to może się okazać, że jest to omyłka.
Nie bierze się pod uwagę dwóch czynników charakteryzujących polską postawę:
- wrażliwość na naruszenie prestiżu i chęć działania w stronę oporu.
Ta postawa była przyczyną zarówno działań powstańczych z warszawskim na czele jak i w zmienionych warunkach powstania ruchu „Solidarności”.
Jeżeli ktoś chce od Polaków cokolwiek uzyskać to powinien apelować do ich ofiarności i gotowości udzielania pomocy, lub wydzierać siłą, przekonali się o tym Niemcy w ostatecznym rozrachunku ponosząc wielką klęskę.
Rząd w Polsce, który zignoruje taką postawę Polaków może nie tylko podać się do dymisji, ale zrezygnować całkowicie z jakiejkolwiek działalności politycznej, jeżeli uda mu się fizycznie przetrwać.
 
Wykazane w omawianej ustawie cele, na które są przeznaczone uzyskane pieniądze są dość łatwo wymierzalne. Osób, które przeżyły holokaust i znajdują się obecnie w ciężkich warunkach materialnych jest niewiele, z trudem można doliczyć się paru tysięcy. A fakt, że tacy istnieją przynosi hańbę tym Żydom, którzy holokaustu nie przeżywali, jak np. Żydzi amerykańscy i którzy ze swoich bogactw nie chcą uszczknąć nawet tak drobnej sumy jaka potrzebna jest ku pomocy swoim biedniejszym współrodakom.
Koszty propagandy przeciw antysemityzmowi może bez trudu ponieść światowa prasa, radio i telewizja znajdujące się w żydowskich rękach.
W ogóle cała ta akcja wystawia niezbyt chwalebne świadectwo światowym organizacjom żydowskim, które najwyraźniej z własnych środków nie chcą udzielać pomocy.
 
Senat i Izba Reprezentantów nie zastanowiły się ani przez chwilę podejmując aklamacyjne uchwały nad ich skutkami.
Dla Ameryki tracącej pozycję światowego przewodnictwa tworzenie sobie nieprzychylnego stanowiska ze strony krajów objętych zakresem działania tej ustawy za cenę przypodobania się szefom holokaustbiznesu – jest stanowczo złym interesem.
Niestety nie jest to pierwszy taki przypadek, począwszy od wspierania Niemiec po I wojnie światowej, oddania Stalinowi połowy Europy i Chin, zwrócenia przeciwko sobie całego świata muzułmańskiego, wycofania się z Europy na rzecz spisku niemiecko rosyjskiego itd.
 
Faktyczne osiągnięcia materialne w wyniku zastosowania przewidzianych ustawą nacisków będą raczej mizerne. Jej zastosowanie wymaga zmiany powszechnego ustawodawstwa spadkowego, wbrew temu co się wielokrotnie pisze prawo reprywatyzacyjne niewiele ma z tym przedsięwzięciem wspólnego.
W Polsce nawet sobie nie wyobrażam, że można znaleźć tylu posłów i senatorów, którzy dla celów umożliwienia przekazania mienia według obecnego prawa przypadającego państwu, dokonają odpowiedniej zmiany prawa spadkowego. /Przy okazji wyjaśniam, że w Polsce nie ma „mienia bezspadkowego”, państwo polskie jest takim samym spadkobiercą jak krewni spadkodawcy./
Trzeba też zaznaczyć, że rząd nie ma w tym względzie żadnych uprawnień i stąd wyrażona przez Tuska gotowość do zaspokojenia żydowskich roszczeń stanowi zarówno naruszenie prawa jak i jest pozbawiona jakiejkolwiek mocy wykonawczej.
Podobna jest sytuacja w innych krajach i chyba autorzy tego aktu jak i przede wszystkim urzędnicy odpowiednich amerykańskich resortów powinni o tym wiedzieć.
 
Czemu zatem ma służyć ten niewydarzony bubel prawny?
Jeżeli nie ma szans na uzyskanie wielkich pieniędzy, to może celem jego jest nie tyle egzekucja w stosunku do innych krajów jak stworzenie sobie możliwości nacisku na prezydenta i administrację rządową w samych Stanach Zjednoczonych.
Ustawa wywołuje trudną sytuację dla amerykańskich władz nakazując im nie tylko śledzenia przebiegu procesu „najlepszego biznesu” jak powiadał, Nissenbaum czyli „collecting money”, ale także wyrażania nacisku na rządy poszczególnych krajów.
Z tego „zadania” rząd amerykański będzie się tłumaczyć przed szefami „holokaustbiznesu”.
 
Oczywiście można sobie wyobrazić, przynajmniej z perspektywy określonych kół amerykańskich, że niektóre kraje Europy środkowej załamią się i zaczną płacić narzucony im haracz. Tylko że nie będą to już kraje a jedynie obszary administrowane przez obcych i to przez kogo? Bo z pewnością nie USA, już widzę, że jedynymi, którzy zyskają na tym będą Niemcy i Rosja, a Amerykanie stracą ostatnią szansę na uratowanie swoich wpływów w Europie.
 
Podpisanie przez Trumpa tej ustawy uczyni go zakładnikiem tego lobby, które zawzięcie zwalczało go w czasie kampanii wyborczej. Nie udało się go wyeliminować w wyborach, nie udały się próby impeachmentu, to może uda się go uwikłać w sieć holokaustbiznesu.
Nie wiem czy Trumpa stać na intelektualną i moralną siłę odporności na tego rodzaju atak?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

03-05-2018 [14:56] - xena2012 | Link:

Czy widzi Pan ze strony polskich władz jakikolwiek oddźwięk,czy próby ustosunkowania się do tej haniebnej ustawy?.Nic nawet najmniejszego pisku choć przecież zaraz po przeglosowaniu ustawy pojechał do Stanów nasz ,,najbardziej proizraelski polityk jak sam o sobie mówi ''J.Gowin tyle że zrejterował nawet nie zabierajac glosu. Czy polskich spraw ma bronić Polonia? Teraz wynikła też zapewne nieprzypadkowo sprawa demontażu i usunięcia Pomnika Katyńskiego w USA.I znowu protestuje Polonia a martwa cisza ze strony polskich władz . Jako przedstawiciel polskieo społeczeństwa odezwała sie tylko zwykła kanalia- ksiadz Lemańki chamsko drwiąc i z pomnika i z polskich władz.

Obrazek użytkownika Art

03-05-2018 [17:26] - Art | Link:

Również ciekawe,ale symtomatyczne jest milczenie tzw opozycji co oznacza tylko tyle,że tzw elity w całości są dogadane.Podłość to wielka dla Polski.Polonia w USA jest rozbita tak jak i Polska.Agent na agentcie z prezesem KPA-Spulą na czele.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

03-05-2018 [19:26] - Ryszard Surmacz | Link:

No tak, ale tu nie chodzi o Trumpa czy USA, lecz o Polskę. Nie jestem takim optymistą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2018 [20:01] - Imć Waszeć | Link:

Optymizmu trochę ;) Jak zaczną wymagać, to staniemy im okoniem i co nam zrobią? Problemem nie są oni, tylko realizująca ich żądania na pstrykniecie palcami agentura u nas.

Polecam na wieczór kawałek nowej muzyki. Jest to utwór, którego nie zagra się na żadnym instrumencie. Filtry i efekty poszły w ruch i powstało coś, co ma wielką przyszłość. Technika podobna do techniki dub w miniaturze. Uwaga na fragment od 1:00 albo 2:40:
https://www.youtube.com/watch?...
Odbija się w głowie niczym kauczukowa piłeczka. Ma Pan jakąś teorię jak to mogło zostać stworzone? ;)

Obrazek użytkownika Ptr

03-05-2018 [21:38] - Ptr | Link:

Teraz temat 447 przycichnie, ale za pół roku i później może sie okazać , że Sejm uchwala jakieś dziwne ustawy, zmieniamy ustrój, zmieniamy konstytucję, prywatyzujemy szkoły, a w niektórych zmienia się język wykładowy. Zawsze pojawia sie jakiś miły polityk wieczorem w TV i uspokaja, łagodzi.  I no mówi , że musimy właściwie, bo to jest mniejsze zło, Tylko teoretyzuję.  To symfonia rozpisana na lata , na wiele instrumentów.  

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2018 [22:16] - Imć Waszeć | Link:

A co nam przeszkadza rozpisać na lata własną symfonię? Prawa autorskie, brak czasu czy może brak weny? Mówię to już od ponad roku, że czas nazwać obcych agentów obcymi agentami, a nie się tylko opie... w chocholim tańcu. Oni na ten taniec liczą, więc zróbmy im na złość.

Przykład obowiązkowy: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ptr

03-05-2018 [23:12] - Ptr | Link:

Z tego widać ,że chca zdobyć Al. Jerozolimskie-  J. Ave. i dojść do T.

Obrazek użytkownika ogrodnik

03-05-2018 [22:03] - ogrodnik | Link:

Jak zaczną wymagać... Może się uda wynegocjować, że będziemy płacić tylko milion $ dziennie. Może. I że nie będzie procentu (bardzo,bardzo wątpliwe). I że ograniczą się tylko do 60 mld. Wtedy spłacimy tę sumę za 164 lata. Najwytrwalsze ofiary holokaustu to przetrzymają.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

03-05-2018 [22:18] - Goral Supreme | Link:

..."Jednakże, jeżeli taki jest rzeczywisty obraz nastawienia Trumpa do Polski to może się okazać, że jest to omyłka.
Nie bierze się pod uwagę dwóch czynników charakteryzujących polską postawę:
- wrażliwość na naruszenie prestiżu i chęć działania w stronę oporu"...
Naiwny ty czy przebiegly ?
W tym tutaj scenariuszu pominal pan pewien fakt,mianowicie obecnosc Korpusu Expedycyjnego Armi Amerykanskiej w Polsce ..z ciezkim sprzetem wlacznie..
Hmmm Co to bedzie jak Polacy "postawia sie " I pokaza Zydom srodkowy palec w sprawie Roszczen Zydowskich ?

Obrazek użytkownika xena2012

04-05-2018 [09:19] - xena2012 | Link:

Polska wrażliwość? A jest cos takiego wg słów niejakiej Enkelging z Muzeum Polin ? Przecież my Polacy umieramy niemistycznie!  Mamy obowiązek uznawać i uszanowac jedynie wrazliwość żydowską.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-05-2018 [18:26] - Zygmunt Korus | Link:

Kwestia ekspansji żydowskiej w Polsce istniała od lat, szła i coraz bardziej parła do przodu. Świtoń i Żwirowisko w Oświęcimiu, usilne próby koszernego ustawodawstwa, koło przyjaciół parlamentarnych Polska-Izrael (PiS, 2012), Knesejm w Krakowie (Daniels i Duda bez translatora; rozdanie 1), eksterytorialny Auschwitz, parchaty POLIN, żydłacząca litwaczka Azarii, itd, itp. Antysemityzm przyklejany co bystrzejszym Polakom na gwizdek. Nabywanie bezgłosu, rozbiegane oczy, rybie spojrzenia - wystarczy dobrze przyglądać się naszym politykom, a widać jak na dłoni, skąd idzie swąd. Bagno nazwisk po przechrztach.
 Pana tekst jest prawdziwy, ale widoki na przyszłość, wg mnie, naiwne.