Nawet tak łagodna krytyka okazała się nie do zniesienia...

dla miłościwie nam panującego obozu "dobrej zmiany".  Oto dziś, 30 kwietnia 2018 w portalu Press.pl {TUTAJ} ukazała się wiadomość "Mazurek i Zalewski znikają z „Sieci”. Kończą rubrykę "Z życia koalicji...".  Przytoczę tę informację w całości:

  "Z końcem czerwca Robert Mazurek i Igor Zalewski skończą współpracę z tygodnikiem "Sieci" - przestaną prowadzić tam rubrykę "Z życia koalicji, z życia opozycji".
O decyzji poinformował "Presserwis" Robert Mazurek. - Nie myślimy o przenoszeniu "Z życia koalicji, z życia opozycji" do innego pisma, zresztą nikt nam takich propozycji nie składał – mówi Mazurek.
  Wraz z Zalewskim zaczęli prowadzić tę rubrykę jeszcze w "Nowym Państwie". Od 2002 roku, gdy nawiązali współpracę z "Wprost", przenieśli ją do tego tygodnika. Szybko zyskała popularność. Potem publikowali ją w "Fakcie", a później w tygodniku Pawła Lisickiego "Uważam Rze". 
  Gdy w 2012 roku wydawca Grzegorz Hajdarowicz zwolnił Lisickiego, Mazurek z Zalewskim odeszli również, przestając publikować tam "Z życia koalicji, z życia opozycji". Nie przenieśli jednak swojej rubryki do nowego pisma Lisickiego - czyli do "Tygodnika do Rzeczy" - lecz przyjęli propozycję braci Karnowskich i jeszcze w 2012 roku wznowili publikację swojej rubryki w ich nowym tygodniku "W Sieci" (obecnie: "Sieci").
  Ponieważ rubryka "Z życia koalicji, z życia opozycji" obchodzi właśnie 20. rocznicę powstania, jak informuje Robert Mazurek, z tej okazji autorzy zaprosili na 11 maja 2018 r. wielu jej bohaterów i dziennikarzy na jubileuszową imprezę.
  Dlaczego Mazurek i Zalewski postanowili odejść z "Sieci"? - Uznajmy, że następuje nieuchronne zmęczenie materiału i choć redakcja wciąż zapewnia nam pełną swobodę, to chyba nadszedł czas na zmiany. Odbieraliśmy sygnały, że nasza rubryka nie pomaga braciom Karnowskim w prowadzeniu tygodnika, dlatego nasz zapał do pozostawania w tym miejscu osłabł – odpowiada Robert Mazurek.".

  O czym może świadczyć zdanie "Odbieraliśmy sygnały, że nasza rubryka nie pomaga braciom Karnowskim w prowadzeniu tygodnika, dlatego nasz zapał do pozostawania w tym miejscu osłabł "?  O tym, że ta rubryka raziła kogoś w oczy i ten ktoś wywierał naciski na braci Karnowskich.  Z pewnością nie chodziło tu o opozycję.  Wszystkie prawicowe media krytykują ją do znudzenia.  Chodzi na pewno o część "Z życia koalicji [rządzącej]".  To obóz "dobrej zmiany" nie jest w stanie znieść nawet tak łagodnej krytyki zamieszczonej w prawicowym piśmie.

  Zajrzałam do ostatniego numeru "Sieci" [nr 17-18/2018], zastanawiając się, co mogło tak urazić "koalicję"?  Czy były to żarty z prezydenckiego ministra Wojciecha Kolarskiego?  A może pokpiwanie z kandydatów PiS w wyborach samorządowych?  Niewykluczone, iż poszło o dwa zdania "W każdym razie jedyną przegraną osobą w tej całej zabawie jest jak na razie... Kaczafi.  W końcu tak długo kombinował, co by tu wymyślić, żeby tylko nie postawić na tego gówniarza - ziobrystę.".  W każdym razie ponury i nadęty PiS zmniejsza swe szanse w nadchodzących wyborach.

  Ja czytałam chętnie rubrykę Mazurka i Zalewskiego przez 18 lat i bardzo ją lubiłam.  Przetrwała ona rządy AWS, SLD oraz PO.  Zniszczyło ją dopiero PiS za swoją "dobrą zmianą".  Szkoda.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

30-04-2018 [17:45] - Ryszard Surmacz | Link:

Gdyby wymienione przez Panią gazety miały dobry serwis informacyjny, rubryka Mazurka i Zalewskiego byłaby świetnym - podkreślam świetnym deserem. Nie może jednak ona zastępować serwisu informacyjnego.
W serwisach informacyjnych, które są nam podawane nie odnajdujemy nawet wyczucia informacyjnego. To znaczy nie ma selekcji na informacje ważne i mniej ważne. Króluje - każdy może sobie wybrać. Przy czym cała "inteligencja" pisma kryje się właśnie do doborze informacji. Serwis informacyjny w "Sieci" jest rażąco słaby. 

Obrazek użytkownika Lektor

30-04-2018 [18:14] - Lektor | Link:

"   Ja czytałam chętnie rubrykę Mazurka i Zalewskiego przez 18 lat i bardzo ją lubiłam.  Przetrwała ona rządy AWS, SLD oraz PO.  Zniszczyło ją dopiero PiS za swoją "dobrą zmianą"  "

Ja pierdolę, ale ten PIS jest niedobry !!!  Rubryka M i Z tak długo przetrwała, a PIS ją zniszczyło. No, niedobra - mówią, że dobra zmiana, a to jest niedobra zmiana bo zniszczyła rubrykę!  Polacy głosujmy za złodziejami z PO, za przygłupami z Now., i za zdrajcami z SLD, bo PIS jest niedobry !!!  No jak można było zniszczyć rubrykę, toż to zbrodnia gorsza od afery WAT i afery dzikiej reprywatyzacji. Polacy, głosujmy znowu na komunistów, bo za ich rządzenia nie zniszczono rubryki.  http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

30-04-2018 [19:22] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Hahaha!, dobrze Pan to napisał. Większość analiz Pani Elig jest równie irytująca jak ta zamknięta rubryka.  Czasami się zastanawiałem czy od tego siedzenia okrakiem na barykadzie nie bolało ich (Mazurka/Zalewskiego) gdzieś po środku i jak długo można tak wytrzymać.

 

Obrazek użytkownika angela

30-04-2018 [20:49] - angela | Link:

Myslalam, ze to "okrakiem" chodzi o pania Elig.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-04-2018 [19:06] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Elig słabuje w pamięci ale ja pamiętam gdy PIS był w opozycji i bity przez wszystko media to ten tandem swoje dokładał a czy musiał ,nie musiał ale chciał  by istnieć.

Obrazek użytkownika admin

30-04-2018 [19:17] - admin | Link:

Dorabianie ideologii do czegoś co musiało zniknąć, bo nużyło już czytelników (ja to omijałem) i jak widać samych autorów. Zła formuła tego była, bo to niby miała być satyra a chcieli przy okazji sprzedawać jakieś przecieki, tylko nigdy nie było wiadomo, czy to był żart, czy faktyczny przeciek od jakiegoś insajdera. I taka zabawa w kotką i myszkę z czytelnikiem była mocno wkurzająca, zapewne nie tylko mnie. 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-04-2018 [20:39] - HenrykHenry | Link:

Wlasnie !.
Przeczytalem to pare razy ... pierwszy , drugi ... poczulem niesmak i zawod ... potem jeszcze ze dwa razy wrocilem ... bo moze cos odczytalem nie tak , wszak po dwoch razach moze nie uchwycilem tego czegos ... nie , to po prostu byla "bucowa" i tyle ...
To bylo zenujaco slabe ... momentami wrecz prostackie ... wiec i koniec taki . Dziwic sie tylko nalezy czemu to tak dlugo trwalo
Admin ma racje ... dorabianie do tego jakis ideologi , cos ze niby "wicie rozumicie" ... jest glupota.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-04-2018 [20:56] - zbieracz śmieci | Link:

W "Wprost" to na początku była i może zachowana równowaga a im dalej tym gorsze pałkarstwo..Nie mogę odżałować pierwszego "Wprost" bo z jego upadkiem a to musiało się stać już nigdy nie powstało i nie powstanie w pełni niezależny opiniotwórczy tygodnik,
Wtedy o jego upadku zdecydował amerykański sąd i to był pierwszy tak jasny przekaz ,że niezależność to nie tutaj i nie z tymi planami jakie miano wobec Polski i nie wobec ludzi którym kraj oddano w zarząd  a byli przeszkoleni przez jedną z fundacji

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

30-04-2018 [22:02] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No cóż, wypowiedzi przedmówców świadczą, że ma Pani rację: Zalewski i Mazurek kłuli w oczy i zrobiło się to nie do zniesienia.

Ja kupowałem "W sieci" głównie dla tej rubryki, bo reszta bywa przeładowana trudną do strawienia agitacją, podobnie jak "Do rzeczy" nie umie ograniczać buzującego moskalofilstwa. No a "Gapol" jest nudny jak flaki z olejem.

I w tym sposobie znów nie ma co czytać. I dobrze. Czas wrócić do książek, won z politykierstwem :)

Obrazek użytkownika Swisspola

01-05-2018 [19:42] - Swisspola | Link:

Jest jeszcze alternatywa glosowania na PiS z idiotami! Ja pie..ole, ale mamy wybór!

Obrazek użytkownika wilk na kacapy

02-05-2018 [05:59] - wilk na kacapy | Link:

Czyzbyc Elig sugerowala ze Karnowscy chodza na smyczy PISu tak jak Kurski czy raczej PIS chodzi na smyczy u tych co tez trzymaja Karnowskich i innych z prawicowych niby mediow ktore sa cenzurowane inaczej.