Moskwa zabiera się za publikowanie treści rozmów z Tuskiem

W związku z wrzawą, jaka wybuchła w związku z treścią rozmów Tuska z Putinem w 2008 r., dzisiejsza Niezależna informuje o groźbie Rosji (Ławrowa) opublikowania protokołu tych rozmów. Informacja jest tutaj: http://niezalezna.pl/60872-lawrow-moskwa-moze-opublikowac-caly-tekst-rozmow-tuska-z-putinem-z-2008-r

Sprawa ma kilka ciekawych aspektów, ale ja skupię się na jednym tylko: kompetencji.

Po wypowiedzi Ławrowa (a była wczoraj) w dzisiejszych gazetach w Polsce powinien być ogłoszony "cały tekst tych rozmów" - protokół spisany przez stronę polską niezależnie od Rosjan. Bo chyba spisywania protokołu też nie zostawili Rosjanom, jak śledztwa w sprawie Smoleńska, i wszystkiego innego? W ten sposób wyprzedziliby Rosjan, a rosyjska wersja protokołu publikowana jako druga byłaby już bez znaczenia. Natomiast oddanie publikacji pozwala Rosjanom wpisać do tego protokołu co im się spodoba. To chyba oczywiste.

Ale jakoś nie słyszę, by dziś w gazetach w Polsce publikowano coś takiego... I to jest kolejny dowód niekompetencji Platformy, i to nawet gdyby nie składała się zwyczajnie z agentów. Piłkarzyki... Założę się, że Rosjanie nawet nie musieliby fałszować swego protokołu, a w Moskwie wierchuszka PO schlała się na umór, pytała Rosjan jak po rosyjsku będzie "chuj dupa i kamieni kupa", dogadywała rozbiór Ukrainy - tak jak Sienkiewicz z Belką dogadał skok na kasę w NBP itd. Żenujące.
 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

29-10-2014 [09:46] - mada | Link:

Mają kilka nagrań z tych rozmów.