Wściekła nagonka na Ewę Stankiewicz

  Rozpętała się dziś w mediach.  Jaka była jej przyczyna?  Oto pani Ewa Stankiewicz odważyła się zadać pytanie:

 "czy jeśli ginie rodzina dziennikarzy razem z dzieckiem, czy to nie jest jakiś rodzaj prewencji środowiska, które chce zdyscyplinować po prostu swoich ludzi w Polsce. Oczywiście to może być bardzo oderwane od rzeczywistości i nie twierdzę, że tak jest, natomiast zadaję sobie to pytanie - stwierdziła publicystka. - Agentura rosyjska w Polsce jest i ponieważ w tej chwili coraz bardziej nasila się konflikt Polska-Rosja to jakby mocodawcy tej agentury muszą zdyscyplinować środowisko, które ma i wśród nich na pewno są dziennikarze, to wiemy.".

  Uczyniła to w radiu WNET wczoraj rano.  Nic w tym na pozór dziwnego.  Podobne myśli na temat katowickiej tragedii  /kiedy to w wybuchu gazu zginął reporter TVN Dariusz Kmiecik wraz z rodziną/ niejednej osobie przychodziły do głowy.  Oto komentarz  na temat artykułu w "Fakcie":

  ~wygramy

  :W kopalni w wyniku mega winy kliki węglowej giną ludzie. Kmiecik prowadzi śledztwo. Znajduje tropy i dowody. I ginie Kmiecik i jego rodzina, i oczywiście materiały pracy Kmiecika. A wszystko dlatego, że nie odpuścił nawet wtedy, kiedy go straszyli, że zabiją mu dziecko i żonę. Ślązaki, jeśli dalej będziecie się dawali skubać tym blido i aleksodobnym mafiom, to znaczy, że ten wybuch nie tylko zabił rodzinę Kmiecików ale i wam wszystkim urwał jaja. Śmierć Kmiecików to nie przypadek ale zemsta za tropienie przekrętów węglem. Nie fanzolcie o wypadku, kiedy akurat dziennikarza śledczego dotyka wypadek zaraz po wypadku, który starał się wyjaśnić.  24 paź 19:00 " /TUTAJ/.

  Podobny komentarz na temat tekstu w portalu Wpolityce.pl /link poniżej/ pojawił się też dziś:

  "i tyle w temacie 89.65.253.*2014-10-26 13:34:08  Ewa Stankiewicz ma rację. To podejrzana sprawa. Też słyszałem czym zajmowali się Kmiecik z żoną. Sprawa wybuchu metanu w kopalni w Mysłowicach i nieprawidłowości w tej kopalni."

Jak więc widać, stawianie pytań na temat przyczyn nieszczęścia wydaje się jak najbardziej zasadne.  Rosyjskie FSB wsławiło się w swoim czasie wysadzeniem w powietrze bloków mieszkalnych, by dać pretekst Putinowi do wszczęcia wojny w Czeczenii.  Od tego czasu w podobnych przypadkach podejrzenia kierują się automatycznie w strone Rosjan oraz ich agentury.  A tymczasem u nas....

  Dziś w portalu Wirtualnemedia.pl pojawił się tekst "Szok i spór dziennikarzy po agenturalnej teorii Ewy Stankiewicz o śmierci Brygidy i Dariusza Kmiecików" /TUTAJ/.  Opisano w nim reakcję środowiska dziennikarskiego na cytowana wyżej wypowiedź Ewy Stankiewicz.  Nie dziwi to, że mainstream rzucił się na nią z wrzaskiem.  Czegóż w końcu można się spodziewac po "Gazecie Wyborczej" i podobnych mediach.?  Co zadziwia - to postawa "naszych", "niezależnych" i "niepokornych" prawicowych publicystów.  Wedłu tekstu w Wirtualnemedia.pl:

  Samuel Pereira napisał na Twitterze,  iż "wpis Ewy jest nie do zaakceptowania.",  Michal Szuldrzyński nazwal go "szalonym tekstem", a Matek Magierowski w odpowiedzi na krytykę  Ewy Stankiewicz ze strony maistreamu podkreślał, że dziennikarze liberalni nie odcinali się od kłamstw na temat Smoleńska.  Łukasz Warzecha stwierdził, że "No tak, to faktycznie jest oderwane od rzeczywistości ." .  Nawet dzisiejszy artykuł w portalu Wpolityce.pl "Co naprawdę powiedziała Ewa Stankiewicz o wybuchu w Katowicach? Wyraźnie ją poniosło, ale też wyraźnie zastrzegała: „dzielę się tylko i wyłącznie pytaniem”"  /TUTAJ/  zawiera dobre rady cioci Kloci:

"nie zawsze warto różne teorie i wątpliwości, które u ludzi myślących są czymś naturalnym, od razu wygłaszać w radiu. Warto też wcześniej zastanowić się jak nasze słowa będą odebrane, warto skonfrontować je wcześniej z opiniami innych.".

  A niby dlaczego nie warto?  Bo ktoś nas nazwie "oszołomem"?  Jak mamy dojść do prawdy, jeśli będziemy się bać wygłaszać kontrowersyjne hipotezy?  To i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Internecie.  Pod notką Trescharchi  /TUTAJ/zleciały się wszystkie trolle i hejterzy, pragnacy rozszarpać p. Ewę Stankiewicz na kawałki lub co najmniej spalić na stosie.  Również w portalu Wpolityce.pl hejtu nie brakuje.

  Może sie oczywiście okazać, że wątpliwości Ewy Stankiewicz nie były uzasadnione i prawdziwa okaże się wersja sugerowana przedwczoraj przez dziennik "Fakt"  /TUTAJ/, że za katastrofę odpowiedzialny jest jeden z lokatorów, który nielegalnie podłączył się do sieci gazowej.  Być może.  Mieliśmy jednak w ostatnich latach tyle podejrzanych "wypadków" oraz "samobójstw", że nie należy wykluczać tego typu przypuszczeń z góry.  A już urządzanie histerycznych nagonek w celu "zamknięcia gęby" ich autorom jest karygodne.  Co wiecej może ono tylko wzmóc podejrzenia  /choćby były bezpodstawne/.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

26-10-2014 [17:01] - xena2012 | Link:

jakoś nie bylo nagonki jak po katastrofie pod Smoleńskiem dziennikarze GW z ruchu warg generała Błasika i por.Protasiuka na lotnisku w Warszawie ,,rozszyfrowali'' kłótnię ....

Obrazek użytkownika elig

26-10-2014 [17:21] - elig | Link:

  O to właśnie chodzi.  Niepokoi mnie postawa "niepokornych" dziennikarzy.  Ewa Stankiewicz wpomniała o rosyjskiej agenturze wśród publicystów.  Czyżby "nożyce się odezwały"?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [21:06] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

No co - ja tych "niepokornych" dookreślam, jako "niepokornych komercyjnie" i wtedy wszystko jest jasne (nawet cytując klasyka: "arcyboleśnie proste")  :-)

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-10-2014 [09:28] - gość z drogi | Link:

na nocnych zdjęciach z katastrofy widać było na dachu sąsiedniego domu/ a raczej na skos/ dziwne czerwone światełko...zdjęcie nie do odszukania dzisiaj
wędrowiec

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-10-2014 [13:16] - gość z drogi | Link:

Sląsk i Zagłebie żegna śląską Rodzine w Archikatedrze Chrystusa Króla...,smutno i dziwnie,gdy patrzy się na te TRZY Trumny,szczególnie na tą Maleńką
spoczywajcie w pokoju z Waszym Synkiem

Obrazek użytkownika rumjal

26-10-2014 [20:50] - rumjal | Link:

Całkiem niedawno służby zatrzymały Rosjanina z Kaliningradu, jadącego pociągiem akurat do Katowic. Wiózł jakiś arsenał typu szkielet karabinu maszynowego, pistolety automatyczne produkcji czeskiej, jakąś amunicję. Twierdził (niczym Putin o "zielonych ludzikach")że kupił to wszystko na bazarze - w Częstochowie bodajże - choć miejsce nie ma tu znaczenia. Pytanie można zadać, komu on to wiózł i po co. Facetom typu RAŚ? Żeby zmontować separatystów na Śląsku? Czy innej jaczejce GRU, tudzież innych służb mieszających w Polsce dość intensywnie? Dziennikarze którzy zginęli w eksplozji w kamienicy pisali o sprawach śląskich. Na coś wpadli? Na coś trafili i trzeba było ich uciszyć? Seryjny samobójca byłby dziwny i mocno rażący w przypadku całej rodziny? Nie było na niego czasu? Ewę Stankiewicz próbują obśmiać i wyszydzić jacyś dziennikarze. Może warto się przyjrzeć komu oni służą, niczym ostatni publicysta Krytyki wiadomej co to ostatnio wpadł jako agent GRU. Tylko on jeden pracował dla GRU? Więcej agentury nie ma? A może warto to środowisko przeczesać gęstym grzebieniem kontrwywiadu ABW? Za chwile będziemy mieli sytuację równie idiotyczną jak w Niemczech, gdzie szef kontrwywiadu ostrzega przed terroryzmem islamskim w momencie gdy wylał się on już na ulice. Dziękuję za taki kontrwywiad. Można szyderczo zapytać czy tam też Maciarewicz lustrował agentów? A może powinien?

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

26-10-2014 [23:06] - Krystyna R-M | Link:

Przypominam nagonkę na prof Cenckiewicza i dr Woyciechowskiego, którzy śmieli PUBLICYSTYCZNIE opisać i udokumentować kontakty z prl-owskim sb prof. KIEŻUNIA. Czyli HISTORYCY nie mogą popełniać tekstów PUBLICYSTYCZNYCH??? Paranoja? NIE, realia III RP.

Obrazek użytkownika Hades

27-10-2014 [14:00] - Hades | Link:

A dlaczego ta piąta żydowska kolumna nie puszcza komentarzy? przeciez to jest inny punkt widzenia , aż tak się boicie odpowiedzi nie zgodnej z waszymi propagandowymi wymaganiami ?

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-10-2014 [09:22] - gość z drogi | Link:

1. Kopalnia Wesoła i materiał jaki zebrał w tej sprawie ś.p redaktor D.Kmiecik /katastrofa,na skutek której giną Górnicy/
2.dziwne ruchy z tzw węglem rosyjskim i olbrzymi zapas polskiego...
3.dzień przed wybuchem gazu w Kamienicy,dziennikarz obiecuje redaktorowi naczelnemu,ze nie odpusci "tej sprawy" /czy przetrwały materiały jakie były na biurku dziennikarza,materiały które tak bardzo poruszyły obu.../
i nazajutrz ginie wraz z rodziną na skutek wybuchu podobno"gazu"
troszkę wcześniej rzetelny reporterski wysiłek z Majdanu w jego najgorętszym czasie...
TRZY zdarzenie i tyle śmierci wokoło i nieszczęść...
wyrazy współczucia Rodzinom Górniczym i Rodzinie Dziennikarzy...