Sukces? Czy może jednak porażka?

  Wczoraj [10.04.2018] oglądałam uroczystość odsłonięcia na placu Piłsudskiego Pomnika Smoleńskiego, a dzisiaj - prezentację raportu technicznego o katastrofie smoleńskiej.  Oba te wydarzenia przedstawione zostały jako triumf obozu patriotycznego, a w szczególności PiS oraz ludzi biorących udział w miesięcznicach.  Wczoraj Jarosław Kaczyński gorąco im dziękował {TUTAJ}.  Wielu blogerów i publicystów ogłosiło zwycięstwo [patrz {TUTAJ}, {TUTAJ} i {TUTAJ}].  Czy mieli jednak rację?

  Uroczystość była wspaniała, a pomnik okazały i solidny.  Stanął jednak na placu Piłsudskiego, a nie na Krakowskim Przedmieściu, jak wszyscy się domagali.  Głównym hasłem miesięcznic było ujawnienie prawdy o tragedii smoleńskiej.  W tej kwestii postęp jest niewielki.  Podkomisja Macierewicza ustaliła, że na pokładzie samolotu doszło do wybuchów, ale nadal nie wiemy, co było ich przyczyną.  Nie można pociągnąć nikogo do odpowiedzialności.  Bloger Fatamorgan napisał:

  "Podsumowanie śledztwa/dochodzenia w sprawie Smoleńska po 8 latach, w tym - ponad 2 latach rządów Sprawa i Sprawiedliwości wygląda następująco:
1. Nie wysunięto żadnych oskarżeń. 
2. Nikt za nic nie poniósł żadnej odpowiedzialności.
3. Nie ma za Smoleńsk winnych.      
Smoleńsk, wraz z jego nigdy nie badanymi i nie ujawnianymi tajemnicami, został skazany wspólnie podjętą polityczną decyzją i wyrokiem liderów partii rządzącej (czyt. Jarosława Kaczyńskiego) i opozycji, na zapomnienie.
Przerywane było wspomniane zapomnienie smoleńskimi miesięcznicami organizowanymi przez PiS.
Dla pozoru!
Zgodnie z decyzją podjętą już i ogłoszoną przez Jarosława Kaczyńskiego, więcej miesięcznic już nie będzie.
 Odebrane życia, pamięć i ból rodzin - jedyną Smoleńska pozostałością. Mając łzy w oczach, krew mnie zalewa pisząc te słowa. Podobnie jak krew mnie zalewa, kiedy czytam o tym, jak budowane będą zapowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego kolejne "smoleńskie pomniki". Zamknie pomnikami być może usta wielu, zamykając jednocześnie postawieniem Smoleńsku pomników, nigdy poważnie nie prowadzone śledztwo. Nikt nic nie chce wyjaśniać.
  Nikt nie chce prawdy." {TUTAJ}.

  Bloger Śmieciu pisze:

  "Problem jednak leży w tym że Smoleńsk to nie tylko ckliwa historyjka o tym jak polskie elity polityczne prawie wszystkich opcji z wielkiej tragedii stworzyły wielkie polskie kłamstwo. Bo Smoleńsk to cały świat.
To Putin przede wszystkim. Ok teraz chłopak ma złą passę. Ale wtedy? Wszystko było pięknie, Rosja znaną i uznaną wszystkim początkującą demokracją. A przecież wszyscy musieli znać prawdę! CIA musiała znać prawdę zaraz po zdarzeniu. Choć logiczniejsze jest przyjęcie że znali prawdę przed tym co się stało. Ale czy ktoś taką myśl tutaj dopuszcza do siebie? Że CIA wiedziała zawczasu? Że w jakiś sposób była wręcz współorganizatorem tego co się stało?
Nie wiem ale to jest właśnie jedna z tych rzeczy, która sprawia że ludziom blokują się umysły i zwyczajnie prawda już musi pozostać poza nimi. (...)
  No to coś jeszcze fajniejszego. Jak to się stało że szefem Rady Europy został Tusk? Czyżby tutaj ktoś uważał że nie była znana jego rola w tej historii?
Mnie zadziwia że ludzie przechodzą nad tym do porządku dziennego. Podczas gdy w tym miejscu smoleńska drzazga kłuje jak może nigdzie indziej. No bo jaką moralnością tak naprawdę kierują się ci co zarządzają UE? Jeśli Putin, Tusk i ich działania są najwyraźniej w najwyższym porządku? No bo chyba nie jesteście dziećmi? Nie wierzycie chyba że Junkers to taki typowy unijny idiota, pijaczek który o niczym nie wie.
No ok. Może i to tylko pijaczek i jest popychadłem kogoś tam. No to w takim razie kim są CI tam? Czym się kierują obsadzając stołki Junkersem, Tuskiem czy Barroso (portugalskim Tuskiem)? Czy ktoś w ogóle zna tych ludzi rządzących naprawdę UE?
To są myśli które jakoś nie dochodzą ludziom do głowy. Bo taki jest właśnie Smoleńsk i Świat. Jest inny. Jest kłamstwem. A prawda zbyt prawdziwa. Zbyt trudna, zbyt wielka by o niej pomyśleć." {TUTAJ}.

  Można by powiedzieć, że obaj ci blogerzy przesadzają.  Faktem jest jednak, iż nie możemy dojść do prawdy o Smoleńsku, bo wszystkie dowody Tusk przekazał Rosjanom.  Czy rzeczywiście tylko ze strachu i głupoty?  Nasi sojusznicy z NATO jakoś nam w tej sprawie nie pomagają.  Czyżby "raporty" Anodiny i Millera były dla nich wygodne?  Ja osobiście mam wrażenie, że ten sposób "wymiksowania się" ze sprawy Smoleńska jest jeszcze jedną rejteradą PiS, podobnie jak przepychane dzisiaj przez Sejm nowelizacje ustaw o sądownictwie.  O tych rejteradach napiszę w następnej notce.

  

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-04-2018 [20:42] - xena2012 | Link:

Ani sukces ani porażka.Myślę,że nikt nie liczył na zaprezentowanie raportu koncowego wyjasniajacego katastrofę ze wskazaniem winnych.To niemozliwe  nie mając wraku,bazując na teoretycznych przesłankach i symulacjach dojsć do pełnej prawdy.Przecież wiemy jak wygladają dzisiaj badania katastrof lotniczych ,jak pieczołowicie zbiera się szczatki,czarne skrzynki,jak liczne ekipy ekspertów i,przedstawicieli firm samolotowych pracują.Trudno wymagac by ten zespół mógł wiążąco ustalić przyczyny zwłaszcza że przyszło pracowac w takiej atmosferze pogardy,osmieszania i chamstwa.

 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

12-04-2018 [08:11] - ExWroclawianin | Link:

@xena2012

100/100 !

Dlaczego rzad PiS-u poszedl na ustepstwa Adriana Judy i odsunal od MON-u pana ministra Macierewicza? Dlaczego po prawie 2 i 3/4 latach SAMODZIELNEGO rzadzenia przez PiS podkomisja Macierewicza nie miala i nie ma wsparcia polskiego rzadu PiS-u ktoremu powinno zalezec na wyjasnieniu zamachu smolenskiego z 10.04.2010 ??? Dlaczego czlonkowie podkomisji Macierwicza jak powiedziala dla TV Republika pani mecenas Maria Szonert-Binienda byli zastraszani i rzad PiS-u nic w tej sprawie nie zrobil? Czy PiS nadal kontroluje polskie tajne sluzby? Dlaczego ta podkomisja nie ma ochrony prawnej polskiego panstwa??? Dlaczego mozna bezkarnie obrazac czlonkow tej podkomisji? Dlaczego ograniczono finansowanie tej podkomisji??? Dlaczego Prezes Jaroslaw Kaczynski i rzad PiS-u Morawieckiego "odpuscili bez walki" Adrianowi Judzie ustawe degradacyjna? To teraz w szkolach dzieci sie beda uczyc historii o "polskim" wojsku i o generalach Kuklinskim, Jaruzelskim i Kiszczaku? To hanba !!! Dlaczego rzad PiS-u nie chce wyjasnic kto jest odpowiedzialny za morderstwo ksiedza Jerzego Popieluszki! Dlaczego PiS nie podejmuje tego tematu? Kolejna hanba panie prezesie Kaczynski.....Dlaczego rzad PiS-u nie wyjasnia wielu zbrodni z czasow rzadu PO-PSL??? Dlaczego rzad PiS-u nie rozlicza PO-PSL za Smolensk i za wszystkie afery w ktorych panstwo polskie stracilo ponad 250 mld zl? Gdzie jest ta kasa? Kiedy rzad PiS-u wystawi list gonczy za Tuskiem, Arabskim, Sikorskim, Janickim, Komorowskim i reszta tej antypolskiej szajki kryminalistow???? 

Na co PiS czeka???

Obrazek użytkownika HenrykH.

12-04-2018 [10:06] - HenrykH. | Link:

Malutkie sprostowanie .Rządzi ZP nie tylko PiS.

Obrazek użytkownika Ptr

11-04-2018 [22:30] - Ptr | Link:

Prawda, o której dyskutowano, teraz została położona na stole. 

Obrazek użytkownika smieciu

11-04-2018 [23:07] - smieciu | Link:

Ani sukces ani porażka ale coś gorszego gdyż po prostu kontynuacja. Porażka oznacza że coś się chciało zrobić. Ale się przegrało.
Wcześniej było oczywiście wiele rzeczy ale Smoleńsk jest symboliczny. Gdyż jest taki prosty, taki oczywisty i taki tragiczny, taki wymagający szacunku. Ale niestety PiS jest rządem kontynuacji. Mamy nowego prezydenta, który pokazał swój smoleński szacunek godny poprzednika na gali Solorza. Mamy premiera, który o mało co nie znalazł się w poprzednim rządzie. Mamy szereg ministrów, którzy wyrośli w starym środowisku tkwiąc w nim długo jako świadomi dorośli ludzie.
Rząd który mamy równie dobrze mógłby w lekko tylko alternatywnej rzeczywistości funkcjonować pod szyldem PO.

Dzisiaj możemy spojrzeć na rzeczy z szerszej perspektywy. Dzisiaj możemy patrzeć przykładowo na PiS nie jako na trudną operację Systemu by coś zmienić nie zmieniając nic. Nie jako na opcję wymuszoną przez bezczelne i zdradzieckie PO. Kiedy poprzednie polityczne rozdanie zbyt się skompromitowało i nastała potrzeba pozornych zmian.
Nie.
Teraz możemy spojrzeć na PiS jako na opcję docelową. Na to co System mógł już planować przykładowo 10 lat temu.
No bo na czym właściwie polegają plany Systemu? Na udoskonalaniu Systemu. Na wdrożeniu szczególnego rodzaju Komunizmu gdzie ludzie będą niemal równi. Będą równi na specyficzny sposób gdyż będą mieć i móc tyle samo. Czyli nic. Za wyjątkiem oświeconej grupki ludzi którzy może będą mniej równi ale dla odmiany teoretycznie będą dzielić wszystko. Wszystkie bogactwa i możliwości. Więc również będą mieć upragniony komunizm.

Ok. W swoim niedawnym wpisie napisałem że Prawda może być równie odlotowa jak teoria Płaskiej Ziemi. Problem leży w tym że ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości trudnych prawd na takiej samej zasadzie jak nie przyjmują nienaturalnych kłamstw. A drugą stroną tego zjawiska jest to że żeby ogarnąć tą prawdę trzeba być otwartym na rzeczy dziwaczne, absurdalne czy nawet właśnie z pozoru kłamliwe. Gdyż rzeczy te znajdują się blisko siebie. Trzeba się otworzyć na jedno i drugie.

Niestety. Siły w to zamieszane są potężne. Potężniejsze niż jakiś tam ludzki ogół. Płn. Koreańczyk będzie święcie przekonany że musi być jak jest choć to dla nas absurdalne. Ale tak właśnie to działa. Tak działają wielkie przedsięwzięcia przeprowadzane na masach. Tak po prostu jest. Dlatego to działa bo taka jest nasza natura.

Dlatego też mało kto pomyśli że być może upadek PRL/ZSRR został zaplanowany nie jako upadek tzw. Komunizmu ale jego następny etap wdrożenia, kontynuacji z „ludzką twarzą”. Strawniejszą etykietą. I poparciem ludu. PO było takim samym jak PRL wymęczeniem, zmiękczeniem społeczeństwa by...

Przedstawić opcję docelową. Dawno zaplanowaną. Kiedy PiS ze szczerym poparciem ludu wprowadzi futurystyczne, centralistyczne państwo pełnej kontroli nad obywatelem. Z glorią chwały pomników dla mas. Jak w KRLD.

Obrazek użytkownika mmisiek

12-04-2018 [00:49] - mmisiek | Link:

Wydaje mi się, że PiS ze "szczerym poparciem ludu" tylko przygotowuje narzędzia dla opcji docelowej. Ale to tylko takie wrażenie bo trudno tu o jakąkolwiek pewność, czas zapewne pokaże.
 

Obrazek użytkownika angela

11-04-2018 [23:46] - angela | Link:

To jeszcze nie czas.
Oni juz o wszystkim dobrze wiedza. Tylko, to jeszcze nie czas.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

12-04-2018 [06:53] - Stoczniowiec | Link:

Holendrzy po krótkim, konkretnym śledztwie (bez publicznych prezentacji ekspertów, bez raportów kontrolnych, technicznych, corocznych konferencji), stwierdzili że samolot MH-cośtam zestrzelili ruski rakietą buk, koniec-kropka.  Co dalej?  No właśnie nic, koniec i kropka...  Nasze śledztwo też by tak można zakończyć, ale ono jest potrzebne.  Będzie trwało aż pan Kaczyński zadecyduje inaczej.  

Obrazek użytkownika xena2012

12-04-2018 [07:30] - xena2012 | Link:

Kiedy w grę wchodzi tlo polityczne bardzo trudno jest wyświetlić katastrofe do konca. Część faktów się ukrywa i czasem nigdy nie ujrzą światła dziennego.Czyż nie tak było z katastrofą W.Sikorskiego i towarzyszących mu osób w Gibraltarze? Zespołowi A.Macierewicza nawet nie dano cienia szansy na teoretyczne wyświetlenie od początku dyskredytujac ,wysmiewając,obrzucając wyzwiskami. To wstyd,że śmie zabierac głos uwazajacy sie za eksperta Lasek i komisja Millera którzy nigdy żadnego sledztwa nie przeprowadzili przepisujac ,,na czysto''to co nakazała im Anodina.To wstyże mieniacy sie dziennikarzem taki śmieć jak Czuchnowski urzadza skandal na sali,to wstyd ,że na Naszych Blogach grasuje bloger z malpia uciechą i dyszac nienawiscią przedstawia Macierewicza i zespół jako grono wariatów i szarlatanów.Nikt nie ma ochoty pochylic się i przeanalizować przedstawione przez komisję ustalenia z góry je odrzucając jako nieprawdziwe-dlaczego? Angela ma rację -to jeszcze nie ten czas.

Obrazek użytkownika Ptr

12-04-2018 [13:27] - Ptr | Link:

NB to doprowadzona do absurdu tolerancja wypowiedzi. Bo mamy świadomość , że niektóre treści/notki są ustawiczną prowokacją wobec minimum powagi tego forum. Może NB to źródło informacji potrzebnej politykom o całym spektrum nastrojów, a może nowa doktryna tolerancji wypowiedzi według mnie absurdalna, może narzędzie komunikacji między środowiskami, a zarazem forum wpływu, lub forum negocjacyjne.