Ustawa degradacyjna, prezydenckie weto i protest posłów

Przed Świętami prezydent A. Duda zawetował ustawę o degradacji. Poseł Suski, skomentował to następująco ‘ Andrzej Duda idzie drogą L. Wałęsy’ . Brałem udział w kampanii Lecha Wałęsy i wiem, o czym poseł Suski mówi. L. Wałęsa zdradził sowich wyborców, gdy został prezydentem. Obiecywał przyspieszenie, dekomunizację, 'puszczanie w skarpetkach'. A jak przyszło, co do czego, wzmacniał lewą nogę. Dzisiaj poseł Suski oskarża o to samo prezydenta A.Dudę.
Niestety, poseł Suski, mimo sympatii, jaką go darzę, powiedział zanim pomyślał. Prezydent Wałęsa zablokował dekomunizację, lustrację, ‘puszczanie w skarpetkach’, bo komuna (a dokładnie dawna esbecja) miała na niego kwity. I ujawnienia tych kwitów bał się Lech Wałęsa. I dlatego wstrzymał to wszystko, o czym mówił i dlaczego wybraliśmy go na prezydenta.
Natomiast Prezydent A. Duda nie wstrzymuje! Prezydent A. Duda koryguje. To, co niestety na kolanie pisze i uchwala Sejm. Mało tego, czyli insynuacji posła Suskiego. Wczoraj przeczytałem informację, o tym, że poseł K. Pawłowska, (która też darzę sympatią), mówiąc o wecie Prezydenta, nawiązała do Norymbergi.
Powiem wprost. Pani Poseł! Znajmy proporcje. Norymberga, (czyli denazyfikacja) była zaraz po zakończeniu II WŚ, (czyli po klęsce Niemiec). My dekomunizację (w postaci ustawy o degradacji) robimy blisko trzydzieści lat po transformacji ustrojowej. W efekcie przez blisko trzydzieści lat żyliśmy z tym, że sprawcy stanu wojennego, (niestety) cieszyli się poważaniem i autorytetem. W. Jaruzelski został wybrany na prezydenta. Prezydent B. Komorowski, prezydent wolnej Polski był na jego pogrzebie (czego oczywiście nie powinien był robić).
To wszystko powoduje, że mamy inne czasy i inne uwarunkowania. A pani Poseł, przyrównuje do Norymbergi, weto prezydenta A. Dudy?
Weto, które, ma jedynie na celu skorygowanie błędów prawnych, których dopuściła się również Pani? Poseł i prawnik! Głosując za ustawą, którą łatwo jest zakwestionować pod względem prawnym?
Chciałoby się powiedzieć. Znajcie proporcjum mocium Panie i Pani :)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-04-2018 [13:22] - jazgdyni | Link:

Witam!

Co ja się z ludźmi mądrymi nakłócę prezentując to samo stanowisko.
Im potrzebny jest jeden dobry sztorm.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

04-04-2018 [15:49] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ jazgdyni
Cieszę się, że mamy podobne zdanie. Pozdrawiam również.

Obrazek użytkownika Dorota M

04-04-2018 [19:26] - Dorota M | Link:

Za wybielaniem tego szkodnika nie widzę realnych argumentów. Przeciwnie jego weto będzie niezwykle brzemienne w skutki dla możliwości dalszego działania dekomunizacyjnego we wszystkich dziedzinach życia. 

Obrazek użytkownika xena2012

04-04-2018 [16:32] - xena2012 | Link:

Sprawa prezydenckiego veta i wrzawa wokół niego to niestety miód na serce opozycji i wspaniały dla niej prezent. Wprawdzie zawetowanie ustawy było prztyczkiem i zlosliwoscią Pałacu Prezydenckiego w kierunku PiS-u ( czuję w tym działanie Romaszewskiej),ale PiS nie powinien się tak podkładać.Nawet zwykli ludzie nie zwiazani z polityką ani zadną partią widzą jak nieodpowiedzialna a wręcz głupia była reakcja Suskiego czy Pawlowicz. Dlaczego wmawia się Polakom,że ustawa wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom?Gdyby władza znizyła się do wysłuchania jakie sa naprawdę oczekiwania Polaków,jakie bolączki,jakie trudnosci  ustawa degradacyjna i tak spóźniona nie jest priorytetem . Czeka tyle spraw gospodarczych przedawnionych,nie ruszonych,wymagajacych interwencji a my podnosimy krzyk o Jaruzelskiego i Kiszczaka?

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-04-2018 [20:07] - Marek1taki | Link:

Ad. "Znajmy proporcje..."
Proporcjonalne są zbrodnie hitlerowców i stalinowców, ato nie stanowi całości zbrodni lewicy.
Upływ czasu nie może być okolicznością łagodzącą. Czas osądzić stalinizm - nie za kult jednostki oczywiście.
Natomiast Pani poseł Pawłowicz wskazała na konsekwencje wynikające z zasad prawa zaakceptowanych wobec jednego z totalitaryzmów. I nie zastosowała tu relatywizacji tylko żelazną logikę. Zasady prawa nie ulegają przedawnieniu.
Walka toczy się o ocenę lewicy. Środowisko prezydenta jest nią przesiąknięte. Obowiązuje No pasaran. Od tego czy przejdziemy zależy istnienie Polski.