Po kanclerskiej wizycie

Chciałoby się napisać „inspekcji”, ale możemy to sobie darować.
W przeddzień tej wizyty pisałem, że jest to okazja do nacisku na sprawę stosunków z Rosją wykorzystując trucicielski atak w Salisbury.
Niestety nie był to najwyraźniej dość silny nacisk, raczej cieniutka aluzja, gdyż pani kanclerka wyraźnie liczy na to, że Rosja udowodni swoją niewinność w sprawie. W tych warunkach możliwość wspólnej deklaracji uwzględniającej stanowisko brytyjskie mało prawdopodobne, na co zresztą wskazywałyby jej słowa o ewentualności ogłoszenia wspólnego stanowiska Rady Europejskiej.
A Przecież to dla Polski sprawa fundamentalna, uniemożliwienie spisku niemiecko rosyjskiego.
Była wspaniała okazja do powiedzenia, wprost że solidarny stosunek w tej sprawie jest probierzem wartości zjednoczonej Europy znacznie ważniejszym od wszystkich „solidarności imigracyjnych” i temu podobnych razem wziętych.
Po pierwsze, ani przez chwilę nie może być wątpliwości co do sprawców, za dużo już tych, bezkarnych zresztą, wypadków i to trzeba było jasno pani kanclerce wytłumaczyć.
Niestety zabrakło zarówno treści jak i odpowiednio dramatycznego tonu wypowiedzi.
Na marginesie: - Mój Boże! Dlaczego w Polsce u władzy musimy mieć tak marnych mówców, w kraju, w którym wielosetletnie tradycje wolnego parlamentu wychowały tylu wspaniałych retorów.
 
Nie ujmując niczego z ważności poruszanych tematów, wszystkie one zawsze pozostaną w cieniu wiszącej nad Europą groźby spisku niemiecko rosyjskiego.
Czy któryś z naszych rozmówców chociażby napomknął to o czym pisałem w przededniu wizyty - o słowach Becka.
Albo chociaż o tym, że Nordstream „ to tylko handlowa transakcja”.
Z Rosją nie ma transakcji handlowych, wszystko jest podporządkowane celom politycznym, problem tylko polega na tym: na ile są to cele rosyjskie, a na ile niemieckie..
I to trzeba było sprawdzić.
Niestety, partnerami w rozmowie z czterokrotnym kanclerzem byli nowicjusze /ciekawe – ale podobny staż ma Putin w prezydenturze i czy podobieństwo tych postaci tylko do tego się ogranicza?/
 
Prezes Jarosław Kaczyński, który ponosi moralną i historyczną odpowiedzialność za nasze losy ma rzeczywiście poważny problem w związku z powierzeniem podstawowych funkcji w państwie ludziom dopiero uczącym się „zawodu”.
I przecież nie chodzi tu o sprawność administracyjną, ale o zdolności prawdziwego kapitana na statku, który potrafi stawić czoła najcięższym wyzwaniom mając pełną świadomość powagi chwili.
Polska znalazła się w trudnej sytuacji stworzonej z premedytacją w określonym celu,
Ta sytuacja wymaga wiedzy, odwagi i siły przekonywania ze strony tych, którzy wzięli na siebie obowiązek reprezentowania najważniejszych spraw naszego bytu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

21-03-2018 [04:18] - mmisiek | Link:

Probierz "wartości zjednoczonej europy" to mieliśmy już przy Smoleńsku. Nie przypominam sobie aby Wielka Brytania w jakikolwiek sposób odstawała wówczas in plus od całej zakłamanej reszty.
Wykorzystujmy więc zaistniałą sytuację na zimno i cynicznie do blokowania prusko-ruskiego zbliżenia, ale bez żadnych egzaltacji, walki o "wolność naszą i waszą", a już tym bardziej bez głupiego wystawiania się na strzał na pierwszą linię. Bo oni znowu nami pograją jak zawsze - przynajmniej tyle to chyba powinniśmy byli już się nauczyć.