Fantastyczny sezon Kamila Stocha

  Przed ponad godziną zakończył się dziś [18.03.2018] ostatni konkurs indywidualny w cyklu Raw Air w norweskim Vikersund.  Nie był on największym triumfem naszego najlepszego skoczka narciarskiego.  Zajął on w nim szóste miejsce, a całe podium należało do Norwegów.  Niemniej ten wynik  wystarczył Kamilowi Stochowi do zwycięstwa w całym cyklu Raw Air oraz zapewnienie sobie Kryształowej Kuli [Pucharu Świata w skokach narciarskich] w sezonie 2017/2018 {TUTAJ}.  Dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy, które zostaną rozegrane na mamuciej skoczni w Planicy, będą już tylko formalnością.

  Niemniej Kamil Stoch może jeszcze poprawić tam swój wynik w Pucharze Świata w lotach narciarskich.  Zajmuje w nim obecnie dziesiąte miejsce.  Cykl Raw Air obejmował 16 skoków na czterech norweskich skoczniach  - w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund [w ciągu zaledwie 10 dni]..  Stoch uzyskał największą sumę punktów za te skoki.  Gdy spojrzymy na cały, kończący się w Planicy w dniach 22-25.93.2018 sezon 2017/2018, to dojdziemy do wniosku, iż Kamil Stoch był podczas niego najlepszym skoczkiem narciarskim na świecie.  Nikomu nie udało się uzyskać tylu sukcesów w jednym sezonie.

  Zaczęło się od Konkursu Czterech Skoczni.  Stoch zwyciężył we wszystkich czterech zawodach i oczywiście w całym konkursie.  Taka sztuka udała się przedtem tylko Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/2002.  W Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich zdobył srebrny medal i brązowy wraz z drużyną.  Na Igrzyskach Olimpijskich wywalczył złoty medal na skoczni dużej i brązowy medal wraz z drużyną tamże.  Potem zwyciężył jeszcze w trzech konkursach Pucharu Świata [w sumie w siedmiu].  Wygrał też turniej Willingen Five.  W Planicy rozegrany będzie jeszcze konkurs Planica Seven obejmujący siedem lotów narciarskich na mamucie w Planicy.  Ciekawe jak tam pójdzie Stochowi.

  W każdym razie można z całą pewnością stwierdzić, że sezon 2017/2018 był dla Kamila Stocha nawet lepszy niż sezon 2013/2014, kiedy to Stoch zdobył dwa złote medale olimpijskie podczas Igrzysk w Soczi oraz Kryształową Kulę.  Przypomnę jeszcze, iż w sezonie 2012/2013 Kamil Stoch został mistrzem świata.  Właściwie w ciągu sześciu lat Kamil Stoch wygrał już wszystko, co było do wygrania poza lotami narciarskimi.  Może powinien w przyszłości przyłożyć się do nich?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

19-03-2018 [10:46] - ruisdael | Link:

Dobrze, że sezon się kończy bo Norwegowie niebezpiecznie się rozpędzają (jeszcze jeden konkurs na mamucie i Raw Air byłby dla Norwegów). A tak wszystko się dobrze skończyło dla niewątpliwie najlepszego skoczka całego sezonu.