Rozgrywanie „strachów na Lachy”

Zajawki audycji 569 (niedzielnej)
Niedyskretny urok reżimu prezydenckiego - Aleksander Ścios analizuje rolę Belwederu w powołaniu rządu Ewy Kopacz.

19:01 Blog: Gadający Grzyb
      Groza '44
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs...

"Komasa dokonał w kinie rzeczy porównywalnej z tym, co zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego w polskim muzealnictwie."


19:12 Felieton: Małogrzata Todd
      Klultura rolna
      Źródło: http://www.mtodd.pl

Określenie „kultura rolna” ogrodniczce powinno kojarzyć się jednoznacznie, ale mnie kojarzy się dwuznacznie.


19:18 Blog: Waldemar Żyszkiewicz (czyta MarkD)
      Hamlet i gnijące państwo
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs...

Biada podrzędnym istotom, gdy wchodzą / Pomiędzy ostrza potężnych szermierzy...


19:26 Audiobook: Gilbert Keith Chesterton (czyta Katarzyna)
      Święty Tomasz z Akwinu, odc. 16, dokończenie rozdziału III - Rewolucja arystotelesowska
      Źródło: http://Chesterton-Sw-Tomasz-z-...

Zwycięski pojedynek Tomasza z Akwinu z Sigerem z Brabancji. I "tak, w ostatniej wielkiej kontrowersji swej kampanii teologicznej św. Tomasz z Akwinu potrafił dać swoim przyjaciołom i przeciwnikom nie tylko lekcję teologii, ale i lekcję zachowania się podczas wielkiego sporu". Odcinek o kapitalnym znaczeniu dla zrozumienia czym jest prawda i dlaczego nie może być dwóch prawd.


19:46 Audiobook: Józef Piłsudski (czyta Władysław)
      Rok 1920, odc. 14, część 6 rozdziału V
      Źródło: http://Rok-1920.4shared.com/

Przyczyny strategicznej przegranej armii polskiej 4 i 5 lipca . Wojna okopowa czy wojna w ruchu? Pasjonująca opowieść o zmianach taktycznych w prowadzeniu wojen, które, być może, stały się przyczyną konfliktu między Józefem Piłsudskim a dowódcami poszczególnych armii.


20:06 Spotkanie: prof.Andrzej Nowak
      Putin. Źródła imperialnej agresji
      Organizator / Źródło: Klub GP Edmonton, Fundacja Konstantego Piekarskiego, Głowni Sponsorzy: Towarzystwo Kultury Polskiej, Friends of KUL / https://www.youtube.com/user/G...

Spotkanie z prof.Andrzejem Nowakiem z Uniwersytetu Jagielon´skiego,najwybitniejszym znawca? historii stosunko´w polsko-rosyjskich.


22:28 Punk Rock: Budyń78
      Po Zmroku 65
      Organizator: Po Zmroku

Znów trochę Toy Dollsów i GBH, a oprócz tego trochę Ameryki (Madball), Włoch (L'ultimo Atto) i Japonii (znów Acute, tym razem - z wokalistką. Polskę godnie reprezentują Ramzes & The Hooligans, Werwolf 77 i Korpus Dyplomatyczny.


23:11 Audiobook: Sergiusz Piasecki (czyta Gadający Grzyb)
      Siedem pigułek Lucyfera - odc.5 Rozdział III - Pod sztandarem Bachusa - cz.2
      Źródło: http://siedem-pigulek-lucyfera...

Autentyczne przygody diabła Marka, w latach 1945 i 1946, w niepodległej Polsce demokratycznej, odtworzone na podstawie: dokumentów, zeznań świadków, wycinków prasowych oraz własnych obserwacji autora.


23:26 Artykuł: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Niedyskretny urok reżimu prezydenckiego
      Organizator: Gazeta Polska

Utworzenie tzw. nowego rządu otwiera kolejny rozdział budowy reżimu prezydenckiego. Tym razem działania Belwederu były na tyle jawne, że nawet piewcy „żyrandolowej prezydentury” dostrzegli poważną rolę Bronisława Komorowskiego i uznali, że ma on udział w stworzeniu tej groteskowej konstrukcji. Jednak tylko pozornie wydaje się ona pozbawiona sensu


23:39 Opowiadanie: Małogrzata Todd
      Z pamietnika Młodej Rosjanki
      Źródło: http://www.mtodd.pl

Saszeńka trochę narozrabiał.


23:44 Spotkanie: Wojciech Sumliński oraz ks.Stanisław Małkowski
      Spotkanie premierowe książki "Lobotomia 3.0" o zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki
      Źródło: https://www.youtube.com/user/a...

Na samym wstępie Wojciech Sumliński przyznał, że kwestię wyjaśnienia śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki traktuje on jak swego rodzaju testament dla Księdza. Nie wolno, jak podkreślił, pozostawić jej taką, jaka ona w tej chwili jest. Próbuje się całą sprawę „zasypać” i uznać za zamkniętą. Wszystko jednak, co zostało na temat męczeńskiej śmierci Błogosławionego powiedziane, jest zaledwie częścią prawdy, a wiele zwykłym kłamstwem. Zgadza się w zasadzie tylko miejsce i czas porwania księdza Jerzego.


02:17 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Zaolzie - odzyskanie zagarniętego - cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs...

"Czesi, łamiąc podpisane na początku listopada 1918 roku porozumienie, dokonali w styczniu 1919 roku napaści i zajęli znaczną część zamieszkanego przez Polaków Śląska Cieszyńskiego."


02:27 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://radiomaryja.pl

Informacje dla wielu spodziewane, a ostatnio zatwierdzone. Kontynuacja rządów PO - PSL z poparciem Palikota i prezydenta. To prezydent i Schetyna są rzeczywistymi twórcami ostatniego rozdania.


02:37 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://radiomaryja.pl

Były premier Tusk na odchodnym, przed wyjazdem z Polski za chlebem do unijnej Brukseli naobiecywał bardzo dużo np. po 36 złotych emerytom. Nowa pan premier Kopacz pokazywana jest nam w tabloidach jako normalna kobieta, lekarka, odwiedza koleżanki w szpitalu, jeździ z córką na rowerze, odwiedza swą mamusię.


02:46 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomyśleć
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://radiomaryja.pl

Pseudonaukowe absurdy – w rodzaju zmyślonego wpływu działalności człowieka na nieistniejącą zmianę klimatu czy też wmawianego przedszkolakom urojenia transseksualistów cierpiących na perwersję z numerem F64.0 w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-10) – odbierają ludziom zaufanie do nauki tak drapieżnie i bez żadnych osłonek wykorzystywanej w celach zniewolenia gospodarczo-politycznego. Tymczasem na świecie rozwija się prawdziwa nauka, do tego tak bardzo użytkowa, że każdy dzień opóźnienia w jej popularyzacji może mieć wpływ na los całej ludzkości. Tą nauką jest nutrigenomika.


Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

07-10-2014 [23:29] - marsie | Link:

Bicie najbardziej nawet patriotycznej piany we własnym kółku tylko naprawdę niewiele da!