Inne spojrzenie na państwo Izrael

  Można je znaleźć w notce Andrzeja Owsińskiego "Quo Vadis Israel" {TUTAJ}.  Czytamy tam:

  "Nie rozporządzam odpowiednimi możliwościami badawczymi, ale na podstawie śledzonych faktów mogę stwierdzić, że głównym sprawcą tej kampanii [antypolskiej] nie jest Izrael, a to chociażby dlatego, że Izrael jest uzależniony od swoich mocodawców ulokowanych w Ameryce i że wcale nie muszą to być Żydzi, a przynajmniej nie tylko Żydzi.
Jeżeli przyjrzeć się bliżej historii Izraela i jego obecnej sytuacji to można dojść do wniosku, że gdyby o jego losach decydowali ludzie, którym zależy na jak najlepszym usytuowaniu w tym państwie narodu żydowskiego to państwo takie miałoby zupełnie inne oblicze.
Pisałem o tym niedawno, że naród wyposażony w takie zdolności do robienia dobrych interesów, posiadający wpływy na całym świecie, stworzył państewko, w którym PKB na mieszkańca to zaledwie 35 miejsce na świecie, a ludzie żyją od początku jego istnienia w ciągłym napięciu i obawie o własne bezpieczeństwo.
Amerykańska pomoc świadczona w niebywałych rozmiarach ogranicza się utrzymywania potężnej armii.
Najwyraźniej nie chodzi o stworzenie dla Żydów państwa dobrobytu i spokoju, ale o zbrojny przyczółek.
Komu jest on potrzebny?
Stanom Zjednoczonym, jako państwu z pewnością nie, gdyż interesy tego państwa jako największego na świecie importera ropy naftowej nie obejmują sąsiadów Izraela, Egiptu, Syrii, Jordanii i Libanu. A to właśnie zaistnienie Izraela skonfliktowało USA ze światem arabskim, w którym skupia się połowa światowego eksportu ropy.
Był więc i powód i możliwości zawarcia z tym światem odpowiedniego układu wykorzystując choćby wrogie nastawienie bolszewików wobec wszelkich religii z muzułmańską włącznie. Tymczasem oddano sowieckiej infiltracji wiele krajów islamskich i doprowadzono do kosztownych i mało efektywnych wojen ciągnących się po dzień dzisiejszy.
Ciekawe, że rządy w Izraelu przyjęły tę rolę i jak dotąd nie znalazły żadnego innego sposobu na realizowanie własnego interesu narodu żydowskiego / mieszkającego w Izraelu, a nie w diasporze/.
Pisałem o tym w kontekście moich jeszcze przedwojennych spostrzeżeń, chociażby na tle wpychania żydowskich mieszczan do pracy na roli i prowokacyjne zabieranie Arabom ziemi.
Skutki finansowe tej operacji są dla Izraela niekorzystne, ale skutki polityczne –katastrofalne, a mimo to jest ta polityka kontynuowana".

  W komentarzu na temat wpisu Owsińskiego Zygmunt Korus napisał:.

  "Zadaje Pan pytanie o status państwa Izrael "Komu jest on potrzebny?" i ciekawie wyklucza to, czego zazwyczaj się nie bierze pod uwagę. I na końcu nie odpowiada na swoje pytanie. Szkoda.
Może wcześniej pilnowała tego masoneria za pośrednictwem loży z Wielkiej Brytanii, a teraz już światowy rząd Nowego Porządku Świata?".

  Ja ze swojej strony w tekście "Pułapki na Żydów" {TUTAJ} stwierdziłam:

  " Mogę się oczywiście mylić, ale mam wrażenie, iż podobną pułapką miało być utworzenie państwa Izrael.  Wykorzystanio tu odwieczne marzenie żydowskie o powrocie do Jerozolimy.  "W następnym roku w Jerozolimie" - mówili.Żydzi.  W efekcie spełnienia tego pragnienia - 70 lat temu powstało państwo  żydowskie na terenach od wieków należących do muzułmańskich Arabów.  Zaraz po jego proklamowaniu w 1948 roku wybuchła pierwsza wojna izraelsko-arabska.  Potem były następne, w 1967, 1973, 1982.  W 2014 był krwawy konflikt w strefie Gazy.  Izrael ma militarną przewagę, dorobił się nawet broni jądrowej.
  Zbrojenia i nieustanna mobilizacja kosztują.  Nie da się wiecznie żyć w oblężonej twierdzy, a taki właśnie jest los izraelskich Żydów.  Izrael wiąże koniec z końcem dzięki niemieckim reparacjom wojennym, hojności USA i zrzutkom diaspory żydowskiej.  Te źródła jednak pomału wysychają.  Niemcy nie chcą już więcej płacić, USA pomału tracą zainteresowanie Bliskim Wschodem, a diaspora jest zbyt mało liczna, by wziąć Izrael na swe utrzymanie.  Na świecie żyje 16-17 mln Żydów, w tym 6,4 min w Izraelu, a 5,3-6,4 w USA.  Cała diaspora liczy ok. 10-11 mln [patrz {TUTAJ(link is external)} i {TUTAJ(link is external)}].  Pojawiają się też problemy militarne.".

  Rzeczywiście, jeśli porównamy dokonania państwa Izrael z osiągnięciami równie licznej diaspory żydowskiej w USA, to porównanie to wypada fatalnie dla Izraela i to nie tylko w dziedzinie finansów, ale i w nauce, technice i kulturze.  Warowny obóz nie jest dobrym miejscem do rozwoju tych dziedzin.  Państwo Izrael faktycznie jest "pułapką na Żydów", gdyż wysysa soki z całego narodu żydowskiego.

  Aby to wytłumaczyć, nie potrzeba NWO.  Przyczyną jest geneza państwa Izrael.  Powstało ono 70 lat temu jako realizacja trzeciego z kolei utopijnego socjalistycznego projektu inżynierii społecznej.  Poprzednimi były: Związek Sowiecki [przetrwał 73 lata] i III Rzesza Hitlera [tylko 12 lat].  Cele istnienia owego projektu to odzyskanie Palestyny, oraz utworzenie nowego narodu żydowskiego - zamiana wątłych intelektualistów na krzepkich rolników żyjących w kolektywnych gospodarstwach rolnych [kibucach].  Kwitnąca przez kilkaset lat kultura jidisz została z premedytacją zniszczona.  Tak jak narzucony przez Sowietów komunizm cofnął w rozwoju wszystkie państwa Europy Środkowa-Wschodniej, tak ideologia syjonistyczna zaszkodziła Izraelowi.
    

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika KajKOSZ

28-02-2018 [20:26] - KajKOSZ | Link:

Moim zdaniem:
  "Komu jest potrzebny Izrael"
Nie tak trudno jest zgadnąć: NWO -Światowy Rząd !
Dalej są "schody" :
USA - dla nich Izrael jest ciężarem -
bo nawet PODATKI są płacone do Izraela.?
Dziwne ..?
Wcale NIE !
Kiedy powstawał FED (przepchnięty tylnymi drzwiami) - Prezydent Wilson powiedział:
"to jest początek - końca AMERYKI  !

Następnie: ROSJA - steruje tym wszystkim,
od wewnątrz kraju - jest ich już chyba około 2 mln
żydów  rosyjskich !
To wszystko jest tak powiązane: finansowo-politycznie - trudno to byłoby - rozdzielić i prześwietlić.-

Jest jeszcze kilka  zależności, ale wspomnę
o jednym: Vatykan i osobiście Papież Franciszek.-

Izrael zniknie z mapy świata, bo będzie
ciężarem dla państw, które go chciałyby utrzymywać:
"co jakby delikatnie  podpowiadała, kanclerz Merkel".?
No i odwieczny potężny wróg ISLAM !
Posiadający surowce w tym - ropę !
Izrael jest zbudowany na komunistycznej doktrynie !!
CZAS, czas - co tu będzie za 10 lat !

 

Obrazek użytkownika xena2012

28-02-2018 [21:05] - xena2012 | Link:

Nie zniknie z mapy świata,zamieni się w Polin nad Wisłą.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-02-2018 [20:51] - Marek1taki | Link:

"...geneza państwa Izrael.  Powstało ono 70 lat temu jako realizacja trzeciego z kolei utopijnego socjalistycznego projektu inżynierii społecznej.  Poprzednimi były: Związek Sowiecki [przetrwał 73 lata] i III Rzesza Hitlera [tylko 12 lat]."
I USA Roosevelta z Hoover Dam i kibucami/kołchozami na Alasce. " W zakresie rolnictwa rząd zdecydował się na zmniejszenie produkcji rolnej w zamian za odszkodowania dla rolników i umorzenie im długów[" https://pl.wikipedia.org/wiki/... Tego w UE nie wymyślili. Podobnie jak innych zdobyczy socjalizmu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-02-2018 [21:13] - Zygmunt Korus | Link:

Droga Elig, dzięki za użycie mojego komentarza w dyskursie. Poproszę o jeszcze, bo kopcują: http://naszeblogi.pl/49756-mar...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

28-02-2018 [22:46] - Ryszard Surmacz | Link:

Chyba trochę bliżej, niż u Owsińskiego, którego często chętnie czytam. Ale ogólnie, trzeba sięgnąć do literatury przełomu XIX i XX w. To skarbnica wiedzy wszelakiej.
Uznanie Jerozolimy stolicą Izraela też musi coś znaczyć. Może i dobrze, że Wildstein poprowadził delegację... 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-02-2018 [23:31] - Zygmunt Korus | Link:

Ostatnie dwa zdania do dwa pytania. Może coś jednak bliżej...