Budyń w szczelnie zakniętym pojemniku z krótką datą ważności

 

Czyli:
Adamowicza walka o życie
 
 
Marionetka...
Można stworzyć marionetkę, która będzie chłopcem, któremu wydłuża się nos, gdy kłamie.
Można wystrugać różne marionetki.
Także dobrego, dobrodusznego gospodarza, który dba o wszystko i swym gospodarskim okiem ogarnia swoje gospodarstwo. Jak Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska od 20 lat. Z wykształcenia prawnik. Jak wczoraj widzieliśmy – inny prawnik nie ukradł biednej staruszce 50 złotych. On je sobie tylko wziął, bo jest taki roztargniony.
 
Marionetki, gdyby im dać umysł, wiedziały by jedno: mogą żyć tylko tak długo, jak długo nie będą poprzecinane sznurki, które je łączą z lalkarzem.
Tu bardziej pasuje angielskie określenie lalkarza, jako puppet master. Choć w tym wypadku, jako, że pociągających za sznurki tej konkretnej marionetki, jest paru, powinna być liczba mnoga.
 
 
 
Prawdziwa, wystrugana marionetka ma raz na zawsze wytworzoną postać, lecz te cieliste marionetki lubią często same tworzyć swój wizerunek.
Pan prezydent Paweł Adamowicz, zapatrzył się i przyjął gesty i styl Benito Mussoliniego, włoskiego syna kowala, który został liderem faszystów (Partito Nazionale Fascista; PNF), a po tym, już jako duce (wódz), został przywódcą całego państwa. I rządził od 1922 roku do 1943. Czyli 21 lat. Adamowicz rządzi już lat 20.
W 43-cim Włosi w końcu mieli dość tego buca u władzy. Sami go aresztowali. Pewnie pomogło to, że Amerykanie opanowali już Sycylię. Czy obecność wojsk USA tuż za miedzą, w Elblągu też będzie miało podobny, pozytywny skutek w przypadku buca z Gdańska?
Włosi starali się ukryć swojego byłego wodza, czyli duce, bo byli koalicjanci, Niemcy się wściekli. Wysłali swoich najlepszych speców – Kurta Studenta i Otto Skorzennego, którzy odbili dyktatora.
Studenci wybrzeża mają chlubną kartę w walce o suwerenną Polskę. Lecz może studenci tego dziwnego Uniwersytetu Gdańskiego, będą chcieli odbić swojego kolegę, a następnie prorektora?
Nawet gdyby, jakimś cudem, to się stało, to autentycznie nie życzę tej paskudnej marionetce PA, władcy Gdańska, takiego losu, jaki spotkał władcę Włoch.
Po dwóch latach życia pod niemieckim parasolem, Włosi wreszcie dopadli Mussoliniego. Nie bawiąc się w ceregiele przywódca partyzantów pułkownik Valerio, na miejscu, w małej wiosce rozstrzelał arcybufona, wspólnika Hitlera, wraz z jego nieszczęsną kochanką (widziały gały, co brały), Clarą Pettaci.
Dla tłumu w Mediolanie to jednak było za mało i Benito wraz z Clarą, konkretnie ich martwe ciała, zostały powieszone głowami w dół, na pospolitej stacji benzynowej.
Morał z tego taki i przestroga dla wszystkich, co sądzą, że niemiecki parasol zbawi ich "od wszystkiego złego. Amen".
 
Adamowicz oprócz min, buty i arogancji włoskiego błazna, syna kowala, przyswoił wiele klasycznych zagrywek innego swojego idola, Władymira Putina. Jego wypowiedzi, udawana jowialność, rozmawianie wyłącznie z zaprzyjaźnionym dziennikarzami i wreszcie jego postawa, kpiąco – cyniczna przed komisją ds. Amber Gold, to kalki wzięte z Putina.
Putina, który jest zanurzony po uszy w swoim oligarchicznym bagnie.
On w Rosji takie bagno stworzył przy pomocy KGB i innych ruskich służb, o których nie mamy pojęcia (właśnie dowiedzieliśmy się o Wagnerowcach, tajnej armii do wynajęcia generała Wagnera).
W Gdańsku, to putinowskie bagno nazywa się nieco lepiej: jest to budyń, właśnie od Adamowicza, bo tym mianem nazwali go Gdańszczanie, którzy w budyniu zanurzeni są po uszy, a potem poprzez Sopot, Gdynię reszta Polski tak już nazywa pana Pawła.
Bufetowa HGW w Warszawie, a Budyń PA w Gdańsku.
 
A kto wykreował oligarchów na Wybrzeżu i cały Układ Gdański? Nie podstawiona marionetka Adamowicz.To jest dosyć obszerny temat, który zapewne zostanie kiedyś wyjaśniony. Lecz ja nie mam wątpliwości, że są to ci sami macherzy, co stworzyli Platformę Obywatelską, Nowoczesną z Petru, KOD z Kijowskim. Oraz kolesia Budynia, "Kędzierzawego" – Jacka Karnowskiego, zrobionego, również dożywotnim prezydentem Sopotu.
 
Przewija się tutaj ciekawa postać, prominent PO, marszałek Senatu - Bogdan Borusewicz
Ci, którzy interesują się historią współczesną, w szczególności walką z komuną i mają świadomość, jak tajne służby głęboko infiltrowały rodzący się,  społeczny opór, najpierw WZZW, a potem Solidarność, wiedzą dobrze, że to właśnie Bogdan Borusewicz wprowadził do gry Tajnego Współpracownika Bolka – noblistę Lecha Wałęsę. Jakie były tego reperkusje wiemy do dzisiaj. Lewa noga, NATO bis i w rezultacie ćwierć wieku stracone dla Polski i Polaków.
Tenże polityczny rozprowadzający, do wczoraj kamienna opoka PO, senator Bogdan Borusewicz, nagle po usiłowaniach wiceszefa Platformy Neumanna, do skłonienia Budynia, by dał sobie spokój i oderwał się od bogatego, gdańskiego fotela prezydenta, bo są nowi kandydaci – Pyskata i Niezbyt Urocza, oraz jedyna latorośl TW Bolka, która się załapała do układu, synek Jarek, oficjalne poparł Budynia, a nie kandydatów swojej partii!
Co to oznacza?
Parę spraw. Jedna to to, że położono już szlaban na Platformę Obywatelską. Jak to już któryś z publicystów w tv powiedział, pan Grzegorz Schetyna jest już grabarzem tej partii, lub bardziej elegancko – syndykiem masy upadłościowej.
Ci z Warszawy, którzy nie za bardzo znają trójmiejskie układy, dywagują, że może to być sprytna zagrywka lokalnego Kaszuba, Donalda Tuska. Powyżej pisałem, ile jest warty niemiecki parasol ochronny. Donald Tusk już też raczej jest passé dla prawdziwych mocodawców rozgrywających gdańskiego pokera. Nie sprawdził się chłopina. I pod Smoleńskiem, i w Warszawie, oraz Brukseli. Tylko wyrzucono w błoto te marne 100 000 złotych, by tumana w ciągu 1300 godzin nauczyć angielskiego. Niech wraca do swoich kominów.
Druga sprawa, to fakt, że wybierając właśnie Borusewicza do zadania ciosud, pokazano, że stary układ, ten jeszcze z komunizmu, od generała Pożogi, ma się dobrze i nadal rozdaje karty. Mamy oczywiście pełną świadomość, że tak, jak było zawsze, ci ludzie to tylko narzędzie, taki pas transmisyjny od głównego motoru.
 
Przyjrzyjmy się komu na miejscu, w Trójmieście, a nawet na Pomorzu tak zależy, by marionetka Budyń nadal fikała w rytm poruszanych sznurków.
 
Jadąc z góry na dół, od najważniejszych rekinów do drobnych leszczy.
 
Kasta deweloperska to najważniejsze zaplecze Budynia. A należy tu nieuświadomionym uświadomić, że najlepszy kąsek, najpiękniejsze miejsce łyka tajemnicze konsorcjum amerykańsko – żydowskie.
 
Tuż za nimi drepczą ci, co mają chrapkę na tereny po-stoczniowe. Tak się składa, że tu dużym właścicielem jest ukraiński oligarcha. Jest też duży komponent rosyjski. Wielką przykrością jest fakt, że tak, czy inaczej, tą grupę wspiera paru lokalnych działaczy Solidarności. Przeciwstawiła im się Aleksandra Jankowska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, więc musiała polecieć. I poleciała. Na nic zdała się rozmowa w cztery oczy z prezesem Kaczyńskim.
 
No i jeszcze Prusaki. Budyń dał już im Postamt, przedwojenne tramwaje i nawet ponownie wyznaczył granice Freie Stadt Danzing.
 
Mały konkurs – kto rządzi wodą w Gdańsku? Nagrody czekają.
 
Elektrociepłownia załatwiona, bo tam Adamowicz osobiście jest w zarządzie.
 
Przykra to sprawa, że oba giganty skarbu państwa w Gdańsku: Energa i Lotos, mimo pisowskiego nadzoru, również darzą dużą sympatią Budynia.
 
Potem są spece od dróg i komunikacji. Dealerzy samochodów (dla swoich po specjalnej cenie); restauratorzy, a nawet mali właściciele budki z hot-dogiem
i... dosyć.
 
No i cała ta yntelektualna banda z ulubionym miejscem spotkań – Biznes Klub Centrum: aktorzy, pisarze (pozdrowienia dla pana Chwina (tęgi łeb)), publicyści i dziennikarze, muzycy i piosenkarze typu pana Krzysztofa Skiby, oraz, a jakże, spora część akademickiej elity, wydającej masowo prace swoich doktorantów i magistrów, jako swoje własne. Brawo polska nauko.
 
At last but not least – funkcjonariusze prawa i porządku. Czarne togi i różne mundury. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, notariusze, komornicy, oficerowie policji, ABW, CBŚ, CBA. Czegoś zapomniałem?
 
Aha, jeszcze pozostali przestępcy – żelazny elektorat PO. Przypomnę, że w zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych, w prezydenckich wyborach w 2015, kandydat Komorowski uzyskał 82,7 proc. głosów, a przyszły prezydent Duda zaledwie 14,8 proc.
Przestępczość zorganizowana w całości głosowała na PO.
Najmniejszej wątpliwości nie mam, że na przyszłego kolegę Budynia zatrzymani głosować będą gremialnie.
 
Wszyscy wymienieni powyżej siedzą po uszy w budyniu. I są szczęśliwi tak długo, jak Budyń miastem będzie rządził.
 
 
Tak więc gdzieś, w niebylejakim miejscu zebrała się starszyzna, podyskutowała i stwierdziła, że dalszy dobrobyt wymaga od Pawła Adamowicza dalsze trwanie na stanowisku. I taki rozkaz pan Budyń otrzymał.
A jak przegra, to jak zdąży, to zaprzyjaźniona Kolumbia zostanie drugą ojczyzną, a jak nie zdąży, to Wronki. Chyba, że szybszy będzie seryjny samobójca. Brrr...
A Platformę i Wałęsę chrzanić. To już niebyty.
 
Więc widzie Państwo, że Paweł Adamowicz musiał kandydować. Chodzi o życie. Przetną sznurki i marionetka pójdzie na śmietnik. Koniec.
 
Więc, jak to mówił niegdysiejszy mentor i przyjaciel, a dzisiejszy wróg:
 
"Nie chcem, ale muszem. Kręcę, mataczę, kluczę. Podaję sprzeczne informacje..."
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

22-02-2018 [18:00] - Czesław2 | Link:

Bez przecięcia źródeł finansowania w rodzaju Fundacji Adenauera czy różnych towarzystw kulturalnych Niemiecko- czy Rosyjsko -Polskich daleko nie ujedziemy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2018 [05:35] - jazgdyni | Link:

Na początek wziąłbym się za te różne dziwne fundacje, szczególnie te finansowane przez Sorosa. Ten człowiek finansuje nawet Gazetę Wyborczą! Nie ma na to bata?!

Obrazek użytkownika Andy51

22-02-2018 [18:04] - Andy51 | Link:

Produkt z krótkim terminem ważności nazywa się prezerwą, nie mylić z prezerwatywą :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2018 [05:36] - jazgdyni | Link:

No widzisz. To prezerwa Budyniu się nie udała, bo to produkt zepsuty, mocno waniający.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2018 [13:57] - rolnik z mazur | Link:

Saur Polska rzadzi. Dlaczego UG moja pierwsza Alma mater jest dziwna? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-02-2018 [05:24] - jazgdyni | Link:

Czy sama pani profesor Senyszyn nie wystarczy? Mam wymieniać dalej?