Falanga, czyli dość niewydarzona agentura

Po ponad 8,5 roku pisania w sieci - mało co jest w stanie mnie zaskoczyć.  A jednak....  Wczoraj [21.02.2018] w portalu Interia.pl przeczytałam {TUTAJ}:

  "Dwaj obywatele Polski, członkowie radykalnej organizacji Falanga, próbowali podpalić ośrodek kultury mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu na południowym zachodzie Ukrainy - oświadczył w środę szef administracji państwowej obwodu zakarpackiego Hennadij Moskal.
Urzędnik przekazał te informacje, powołując się na dane policji, która ustaliła sprawców zdarzenia. Doszło do niego 4 lutego w Użhorodzie. Moskal oświadczył, że ukraińskie władze mają zamiar rozesłać za Polakami międzynarodowy list gończy. Moskal opublikował na swojej stronie internetowej ich imionai nazwiska wraz z datami urodzin, miejscami zamieszkania i zdjęciami. Jest to Adrian M. z Krakowa i Tomasz Rafał Sz. z Bydgoszczy.
"Obaj obywatele Polski są członkami radykalnej prawicowej organizacji Falanga, której aktywiści uczestniczyli w działaniach bojowych w Donbasie po stronie tzw. ŁRL i DRL (separatystyczna Ługańska i Doniecka Republika Ludowa)" - powiedział.".

  No cóż, opis działalności podpalaczy wskazywał na kompletną amatorszczyznę:

  "podejrzewani Polacy dokonali dwóch prób podpalenia węgierskiego ośrodka. Pierwsza miała miejsce 4 lutego o godzinie 1, a druga po godzinie 4 nad ranem.
"W związku z tym, że efekty (pierwszego) podpalenia przestępcy uznali za nieznaczne, o godzinie 4.08 podjęli drugą próbę podłożenia ognia, kupując wcześniej na jednej ze stacji benzynowych benzynę w plastikowym pojemniku"

  Wszystko to robiło wrażenie kompletnie idiotycznej akcji.  Sprawdziłam więc najpierw, czy owa Falanga faktycznie istnieje.  Okazało się, że tak.  Ma ona nawet swa stronę internetową {TUTAJ}.  Tą prorosyjską organizację założył w 2014 r. Bartosz Bekier.  Początkowo próbowała ona tworzyć bojówki zwalczające "banderowców" {TUTAJ}.  Polegało to głównie na jeżdżeniu po lesie jeepem i robieniu sobie zdjęć.  Bekier z kolegami udawali się też tez do Donbasu i przysyłali korespondencje sławiące separatystów.  W końcu Ukraina zakazała im wstępu na swe terytorium.  Starali się potem przeniknąć do drużyn strzeleckich.  Udało się im nawet wziąć udział w manewrach Anakonda {TUTAJ}.  W końcu jednak wyrzucono ich stamtąd.  Wygląda na to, iż Falanga nigdy nie liczyła więcej niż kilkunastu członków..  Wyparła się ona związków z podpalaczami {TUTAJ}

  Rok temu, w lutym 2017, w portalu Niezalezna.pl ukazał się {TUTAJ} artykuł "Partia Zmiana, Falanga i tajemnicze powiązania z islamskim dżihadem.".  Według niego:

  "Wiceprzewodniczący prorosyjskiej partii "Zmiana" Nabil al-Malazi ma związki z ludźmi z organizacji terrorystycznych. Dowody na powiązania z islamskim dżihadem wysoko postawionych działaczy "Zmiany" oraz aktywistów Falangi przedstawia Marcin Rey na facebookowym profilu Rosyjska V kolumna w Polsce. W obszernym wpisie przedstawione zostały zdjęcia i filmy wskazujące na sieć niebezpiecznych powiązań i współpracę z Rosją w ramach osi Damaszek-Teheran.".

  Przypomnę, że lider partii Zmiana, Mateusz Piskorski został aresztowany w maju 2016 za szpiegostwo na rzecz Chin {TUTAJ}.  Siedzi już 21 miesięcy, a nadal nie ma aktu oskarżenia, nie mówiąc już o procesie.  Jest to dziwne.  Owa Falanga robi wrażenie bandy gówniarzy bawiącej się w wojsko, Piskorski siedzi za szpiegowanie na rzecz Chin, ale nie sposób sformułować aktu oskarżenia.  Jego partią kieruje w międzyczasie jakiś Syryjczyk, podejrzewany o związki z islamskimi terrorystami.  Z daleka śmierdzi to agenturą, ale właściwie czyją?  I czemu tak nieudolną?

  Sprytniejszy okazał się Sylwester Chruszcz, wielbiciel Putina.  Został on posłem na Sejm RP z ramienia Kukiz'15 oraz członkiem Stowarzyszenia Endecja.  Pisałam o nim {TUTAJ}.  W komentarzach na temat mojej notki Józef Darski [Andrzej Targalski] stwierdził:

  "to nie poczciwi idioci decydują, oni są mięsem armatnim. Decydują ci co trzeba. Chruszcz to nie tylko RN, to też Libertas - nieudany projekt rosyjski na skalę europejską. Został zastąpiony inteligentniejszymi projektami
  wszystko jest b. proste.
Rosja przygotowuje grunt pod polski Jobbik
gdy zdestabilizuje sytuację dzięki KOD i Nowoczesnej, nastąpi chaos i w chaosie zaistnieje to co teraz się przygotowuje, żeby kontrować PiS z prawa czyli z Moskwy.
  Tak. Niemcy inwestują w lewicę/liberałów, a Moskwa w lewicę już dawno zainwestowała i teraz tworzy prawicę. Bez moskiewskiej prawicy nie rozbije się elektoratu PiS.".

  Wątpię, czy działalność Falangi, Zmiany, Piskorskiego i Chruszcza jest w stanie przybliżyć Moskwę do osiagnięcia owego celu

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2018 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

A co oni, prócz nazwy, mają wspólnego z przedwojenną Falangą? Kłania się 10 ponad lat niszczenia/zwijania wywiadu i kontrwywiadu w Polsce. Teraz byle łachudra może założyć sobie jakiś BETAR albo "Kramek Club" i rżnąć głupa z chłopaków, których oderwano od radarów na rogatkach miast w nagrodę za wybitne zasługi i rzucono na odcinek łapania agentów. No i weź obcym agentom co zrób, skoro nawet kwitów na nich nie wolno mieć, bo albo "sojusznicy" albo "giodo".

PS: Aha byłbym zapomniał. Jak się pisze w sieci o tym temacie, to samoczynnie uruchamia się "raportowanie błędów z systemem Windows". Proszę uważać, bo najprawdopodobniej nikt rozsądny w Polsce nie wie, kto to i po co to robi.

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2018 [16:14] - Jabe | Link:

Siedzi już 21 miesięcy, a nadal nie ma aktu oskarżenia, nie mówiąc już o procesie. Jest to dziwne. – W tym barbarzyńskim kraju tak już jest.

Rosja przygotowuje grunt pod polski Jobbik – Kiedyś miałem wyższe mniemanie o możliwościach rosyjskiej agentury.

Wątpię, czy działalność Falangi, Zmiany, Piskorskiego i Chruszcza jest w stanie przybliżyć Moskwę do osiagnięcia owego celu – No właśnie. Ta straszna Rosja jest bardzo nieporadna. No chyba że jest zupełnie inaczej.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-02-2018 [18:33] - zbieracz śmieci | Link:

Trzeba ich będzie wydać w ręce Ukraińców jak mają dowody .