Rosyjska milicja broni pomnika Sowietów w Nowym Sączu

Wróciłem dopiero (północ, z soboty na niedzielę) co z Nowego Sącza. Widzę, że jak zwykle w "naszych" mediach - czyżby ci państwo mieszkali już na księżycu? - próżno oczekiwać na choćby strzęp informacji o dzisiejszej akcji zniszczenia pomnika Armii Czerwonej w Nowym Sączu. W skrócie chodzi o to, że dziś (właściwie wczoraj) Polacy zniszczyli słynny pomnik Sowietów w Nowym Sączu; co spotkało się z reakcją milicji rosyjskiej. Akcja Rosjan pod wieloma względami była odmienna od wcześniejszych, w innych miastach. Zatrzymany jest Zygmunt Miernik, znany z protestu tortowego, i podobno jeszcze dwie inne osoby. Rosjanie poturbowali Miernika i trafił do szpitala (potwierdzona informacja).

Za bardzo zmęczony jestem, by teraz "na gorąco" opisywać to bliżej, a wypada przez aktualność sprawy. Ale oto relacja zawierająca wiele szczegółów a zamieszczona w lokalnym piśmie "Sądeczanin": 
http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/dziekujemy-za-taki-pomnik-kolejny-protest-przeciwko-bohaterom-armii-czerwonej,64214#!prettyPhoto

A poniżej relacja filmowa tegoż autora. Relacja filmowa Wolnego Czynu - bardzo obszerna - niestety dopiero za jakiś czas (kilka dni).

MC

Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/49690-polska-wraca-do-nowego-sacza-zwiastun-relacji-wolnego-cz
http://naszeblogi.pl/49703-nowy-sacz-relacja-represjonowanych

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika andzia

28-09-2014 [10:53] - andzia | Link:

Proszę Pana,nie mogę się powstrzymać,aby po raz kolejny,nie wyrazić mojego WIELKIEGO SZACUNKU dla Pana działań.Bo nie jest sztuką pisać,sztuką jest działać,a jak widać na Pana filmach,działanie takie jest w naszym "demokratycznym" kraju niebezpieczne i wymaga nie lada odwagi.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

28-09-2014 [11:40] - Mariusz Cysewski | Link:

Dziękuję za te słowa, ale jestem zmieszany podwójnie. Raz z powodów ogólnych a dwa, w Polsce kiedyś były - i powinny być znowu - zupełnie inne kryteria niebezpieczeństwa i odwagi. To tamte kryteria powinniśmy spełniać, a nie te dzisiejsze. Pozdrawiam