Instynktowna nienawiść Żydów do Polaków

  Cztery dni temu,16.02.2018, na stronie Se.pl {TUTAJ} ukazał się wywiad z wybitnym żydowskim uczonym Normanem Finkelsteinem, autorem słynnej książki "Przedsiębiorstwo Holocaust".  Rozmowę prowadził Mirosław Skowron, a jej tytuł brzmiał "Prof. Norman Finkelstein: Niechęć wielu Żydów do Polaków to instynkt".  Tematem owej rozmowy był wizerunek Polaków w oczach Żydów.  Profesor stwierdził co następuje:

  "- Nie tylko w Stanach, ale też w Izraelu u wielu Żydów pojawia się taka niechęć, a niekiedy nawet nienawiść wobec Polski czy Polaków. Choć Polska nie jest wyjątkiem. Jest też nienawiść wobec Niemców. Tyle że te nienawiści znacząco się różnią. (...) - Nienawiść wobec Niemców jest "nienawiścią wobec równych sobie". Niemcy uchodzą w oczach dużej części Żydów za przedstawicieli kultury, która intelektualnie im imponuje. Wielu Żydów, którzy wyjechali z Niemiec przed Holokaustem, miało do Niemiec sentyment.(...)  W przypadku Polski jest to niechęć wynikająca z wyraźnego poczucia wyższości. Polaków uważają za głupszych, niekulturalnych.(...) 
  - Myśli pan, że ten niechętny stosunek do Polaków może się kiedyś zmienić pomimo istniejących stereotypów?
- Jestem raczej pesymistą... Wiąże się to z tym, o czym wspominałem na początku - innym rodzajem niechęci. Niechęć do Polaków jest wśród Żydów instynktowna. To taki odruch kulturowy. Niechęć do Niemców jest nabyta w wyniku Holokaustu, olbrzymiej zbrodni. To była niechęć bardziej "rozumowa" i logiczna, wcześniej był podziw. Stąd jej zmiana jest znacznie łatwiejsza. Ale cóż, nie powinniśmy tracić nadziei, prawda?"

  Tezy profesora Finkelsteina potwierdza artykuł "How Poles Are More Vilified as 'Bestial' Brute Jew Killers Than German Nazis Themselves" {TUTAJ}, który ukazal się w izraelskiej gazecie "Haaretz",  Autorka, Danusha Goska, pisze o wspomnieniach żydowskiej więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego, Fanii Fenelon::

  " Fenelon writes that Poles exhibit a "particularly disturbing" "bestiality;" they are "monsters," "brick-faced," "servile," "pigs," "bitches," "pests," and "a real cow." (...) Fenelon describes one Nazi officer: "Goodness, he was handsome. So handsome that the girls instinctively rediscovered the forgotten motions of another world, running dampened fingers through their lashes to make them shine, biting their lips, swelling their mouths, pulling at their skirts and tops. Under the gaze of this man one felt oneself become a woman again." This Nazi "wore his uniform with incomparable ease and style... Insouciantly he laughed and joked, conscious of his charm." Fenelon is describing Dr. Josef Mengele.".

  Trudno o lepszą ilustrację tego, o czym mówił prof. Finkelstein.  Znalazłam zresztą w sieci jeszcze jedną.  Otóż 17 lutego 2018 ukazał się w portalu Jewishpress.com {TUTAJ} artykuł Hany Levi Julian krytykujący premiera Morawieckiego.  Zamieszczono tam 14 komentarzy na jego temat, z których 11 można określić jako polakożercze.  Przytoczę fragmenty kilku z nich:

  "I really don't know how Israel can be expected to maintain diplomatic relations with such a brazenly antisemitic Polish government."
  "Poland always served as Europe's back yard, now it its sewer."
  "NO DIPLOMATIC relations with Poland. Don't hire pollacks!"
  "In the Ghetto, fear of Poles was much greater than fear of Germans: Sometimes German didn't bother to shoot a straggler child, while a Pole would not miss a chance for  reward. "Deutsch will shoot you in the head,  Pollak will shoot you in the bellly, You would agonize a few days."   That's for me Pollish people.".
  "I always remember my mother always had a deep hatred for the polocks. She always told me that when she was a young girl while walking home from school the polish kids and adults cursed her calling her Jew girl and kike. These dumb polocks would spit on her, kick and punch and pull her hair.".

  Charakterystyczny jest sposób, w jaki ci żydowscy komentatorzy mówią o Polakach.  W podobny sposób wyrażali się niemieccy naziści o Żydach lub członkowie Ku-Klux-Klanu o Murzynach.  To świadczy o głęboko zakorzenionym żydowskim rasizmie.  Polacy ze swej strony próbują znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie dla takiej nienawiści.  UPARTY pisze {TUTAJ}:

  "wydaje mi się, ze Żydzi nas tak nienawidzą, bo jesteśmy świadkami i widzieliśmy prawdziwy przebieg zdarzeń. Ponieważ nie jest on taki jakby tego chcieli, to próbują zdyskredytować niewygodnego świadka. Ciekawe jest to, że najwięcej do tej pory o Holokauście mówili Żydzi amerykańscy, którzy nic o nim nie wiedzą a jedynie chcą go sobie wyobrazić zgodnie ze swoimi światopoglądem i chcą by to ich wyobrażenie było obowiązująca narracją. Oni po prostu chcą być świadkami we własnej sprawie.".

    Brzmi to nawet logicznie, ale moim zdaniem nie dotyka istoty sprawy, którą są głęboko zakorzenione wśród Żydów antypolskie uprzedzenia.  Uważam, że dyplomatyczna gadanina o dialogu i poprawie stosunków z Izraelem nie ma większego sensu.  Podzielam pesymizm prof. Finkelsteina - Żydzi Polaków nienawidzili, nienawidzą i będą nienawidzili w dającej się przewidzieć przyszłości.  Dzięki Netanjahu wyszło to obecnie na jaw w całej okazałości.  Wiemy przynaajmniej na czym stoimy.
  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2018 [19:26] - Imć Waszeć | Link:

Bardzo dobrze się stało, że to szambo w koñcu wykorkowało, bo jeszcze trochę i lewacy by zabili dziurę, żebyśmy nie wyleźli z tej "bratniej" matni, czyli sławojki. Komentarze w sieci mówią o dużo większym rozgarnięciu Polaków niż tych mitycznych "narodowców wyjaranych" z jakiegoś pustynnego zielska. Ja, podobnie jak oni, nie widzę potrzeby, żeby odbudowę Polski opierać na nich. Bo co? Zostaną kamieniczną szlachtą "polską" i nagle im się zmieni ten świński sposób patrzenia na nas z góry, przez pryzmat zbrodniarzy, ta pogarda granicząca z plemiennym nazizmem? Guzik prawda. Będzie jeszcze gorzej jak w patologicznym związku małżeńskim. Separacja i niech się poważnie zastanowią nad sobą, bo to u nich jest cała wina.

Obrazek użytkownika xena2012

20-02-2018 [18:58] - xena2012 | Link:

Do tej genetycznej nienawiści Żydów do Polaków nie potrafimy się ustosunkować.Płakac sie chce jak płaszczacy się min.Suski opowiada dyrdymały o wspólnym ,,odbijaniu sie od dna'' razem z naszymi żydowskimi przyjaciółmi.Czy ludzie opluwajacy nas na każdym kroku zasługuja na miano przyjaciół? A może to my tak nisko upadliśmy? Krople goryczy po obrzydliwie pokornym wystąpieniu Suskiego przelał list rabinów gmin wyznaniowych żądających scigania osób wypowiadających się niekorzystnie na temat roli policji zydowskiej,Judenratów w czasie IIWŚ.

Obrazek użytkownika admin

20-02-2018 [19:00] - admin | Link:

Dajcie już spokój z tą "genetyczną nienawiścią" itp.. Plis, nie nakręcajcie się

Obrazek użytkownika xena2012

20-02-2018 [21:22] - xena2012 | Link:

To nie my się nakrecamy.Proszę przeczytać wypowiedzi prof.Finkelsteina na temat ,,przemysłu Holocaust''.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2018 [19:32] - Imć Waszeć | Link:

Admin ma rację, nie wszystkich żydów i nie wszystkich Polaków. Już od dawna głoszę potrzebę dokładniejszego definiowania targetu, bo inaczej słowa tracą swój sens. Mówimy o lewicy i liberałach w Izraelu oraz w diasporze i o nakręcaniu przez nich środowisk ortodoksyjnych.

"There are Hassidic groups and there are Haredi groups (aka “ultra Orthodox”) and there is significant overlap between the two. But there are also some outlying groups." -- https://www.quora.com/What-are...
"In general, Orthodox Jews are followers who believe in a fairly strict observance of the rules and teachings of the Torah, as compared to the more liberal practices of members of modern Reform Judaism.  Within the group known as Orthodox Jews, however, there are degrees of conservatism." -- https://www.thoughtco.com/hasi...
https://en.wikipedia.org/wiki/...
"Here is a picture of Rabbi Moshe Lichtenstein, a major Modern Orthodox Rabbi in Israel. Notice that he is not wearing a hat, he is clean shaven, and his yarmulke is knitted." -- https://hasidicworld.wordpress...

Najpierw należy poznać przeciwnika, Mociumpanie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2018 [20:49] - rolnik z mazur | Link:

Przeciwnikiem nie są ortodoksyjni  Żydzi. Przeciwnikiem są brooklinscy wyznania handlowego zgromadzeni w organizacjach typu WJC i piąta kolumna w kraju. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2018 [20:53] - Imć Waszeć | Link:

Czyli postsowieccy lewacy. Fakt.

Obrazek użytkownika paparazzi

21-02-2018 [00:27] - paparazzi | Link:

Tak, another day another dollar.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-02-2018 [22:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wybitny żydowski uczony to jakiś przechrzta?
Jeśli tak, to jego elaboraty znaczenia w świecie nie maja.
Jak by był wyznawcą Potwora Spaghetti, albo Bogini Kamy to i owszem, było by czym sobie głowę zawracać.

Obrazek użytkownika dalan

21-02-2018 [10:44] - dalan | Link:

Co dobrego Ci zrobilem ze tak mnie nienawidzisz?

Obrazek użytkownika Lektor

21-02-2018 [16:47] - Lektor | Link:

No właśnie, oni nie mają już obecnie żadnych pretensji nawet do niemców, którzy ich mordowali. Załatwili z niemcami haracz i co roku dostają frycowe z Berlina, ale to nie wystarczy żydom. Teraz chcą skubnąć Polaków. Ale to im się nie uda !!!
To jest rezultat tego jak jedna nacja wpieprzy się na terytorium innej nacji, odrzucając integrację, a zachowując ich wszystkie regóły gry, łącznie z językiem, kulturą, religią itp.  Z historii wiemy co stało się z amerykańskimi indianami (tubylcami) po ekspansji terytorium Pn. Amaryki przez Europejczyków (głównie Anglików i Irlandczyków).