Co się stało z Tomkiem Laskusem?

  Gdzieś na Twitterze znalazłam pytanie: Czy nie brakuje wam Tomka Laskusa?  Gdy je przeczytałam, uświadomiłam sobie, iż od kilku miesięcy nie widziałam nowych wpisów tego wybitnego blogera.  Gdy zajrzałam na jego blog w Salonie24 {TUTAJ}, przekonałam się, że ostatnią notkę napisał on 8.08.2017.  Tak samo było na jego drugim blogu {TUTAJ}, Facebooku i Twitterze.  Na tym ostatnim automat mechanicznie zlicza obserwujących.  W sierpniu 2017 Tomek Laskus znikł z sieci.

  A był on blogerem nieprzeciętnym.  Jego analizy polityczne odznaczały się wysokim poziomem.  Zaczął pisać 10 lipca 2014 i stworzył w sumie 228 notek.  Ja zwróciłam na niego uwagę w czerwcu 2015 roku i poświeciłam mu wpis "Dobre teksty o polskiej polityce" {TUTAJ}.  Ponad rok później, w październiku 2016, Tomek Laskus otrzymał nagrodę Złotej Ryby {TUTAJ}.  Jak stwierdzono:

  "Tomek Laskus nagrodzony został za felieton zatytułowany "Michał Rachoń i Prezes Magister, czyli brak partnerstwa w dyskusji" [{TUTAJ}] - poświęcony sporowi pomiędzy dziennikarzem TVP a b. prezesem TK Jerzym Stępniem - oraz za całokształt dotychczasowej twórczości.
- Pan Laskus jest naprawdę utalentowanym młodym człowiekiem i ja mu życzę wielkiej kariery w tej dziedzinie, a niech dla niego drogowskazem będzie Maciej Rybiński - mówiła, wręczając nagrodę, szefowa kapituły Krystyna Grzybowska.  Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.".

  Sam laureat oświadczył:

  "Dziękując za wyróżnienie, Laskus  powiedział, że "każdy, kto pisze, (...) wie, jak ważne jest dla dziennikarza, blogera, publicysty, kiedy jest doceniony". - A ja jestem w tej wyjątkowej sytuacji, że jestem doceniony przez ludzi, którzy w dużej mierze kształtowali moje poglądy i formowali moje widzenie spraw społeczno-politycznych, więc dla mnie to jest zaszczyt podwójny - dodał.
Laureat zaznaczył też, że nagroda jest dla niego "nie tylko zaszczytem", ale też "wielkim zobowiązaniem". - Do tej pory ja sobie pisałem jako Tomasz Laskus i czasami napisałem lepiej, czasami gorzej, komuś się spodobało bardziej, komuś mniej. Natomiast teraz będę już pisał jako Tomasz Laskus, laureat nagrody Złotej Ryby im. Macieja Rybińskiego, a takie uzupełnienie przy nazwisku powoduje - czy tego chcę, czy nie - że szczególnie nie wypada mi chałturzyć i będę starać się, żeby tego chałturzenia unikać - powiedział.".

  Przez prawie rok Tomek Laskus dotrzymywał tego zobowiązania, po czym znikł.  Co się z nim stało?  Wydaje mi się, iż dzięki pomocy wujka Google jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.  Natrafiłam na Biuletyn Informacyjny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego {TUTAJ}.  Wynika z niego, że w dniu 1.09.2017 Tomasz Laskus  podjął prace jako asystent polityczny ministra w Gabinecie Politycznym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jego karta informacyjna {TUTAJ} podaje jego datę urodzenia - 1990 rok.  Wszystko się zgadza - imię, nazwisko, data urodzenia i moment zaprzestania działalności publicystycznej.

  Wygląda na to, że bloger Tomek Laskus przekształcił się w dostojnego urzędnika ministerialnego Tomasza Laskusa.  Blogosfera na pewno na tym straciła, a czy ministerstwo zyska - to się dopiero okaże.  W każdym razie życzę Tomaszowi Laskusowi powodzenia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

10-02-2018 [23:25] - marsie | Link:

No zobacz, "elig" - facet pisał trzy lata i poszedł "w ministry" , nagrodę dostał  i nawet się nie pożegnał   - a my piszemy, piszemy, piszemy - i nic. Ładnie to tak? Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-02-2018 [01:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

blogerzy nie musza pisac CV aplikujac na urzedy. z blogosfery mozna odtworzyc wiecej niz sami o sobie wiedza. skoro byl dobrym blogerem to chyba bedzie profesjonalnym urzednikiem

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2018 [09:51] - Marek1taki | Link:

Nadaje się do współpracy z Glińskim. Raczej lemingujący hipokryta niż kolaborujący z rzeczywistością leming.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-02-2018 [17:29] - zbieracz śmieci | Link:

Bingo ,poleciałem filozofem ze sralonu!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-02-2018 [15:42] - Zygmunt Korus | Link:

Sam fakt pisania na "Sralonie całą dobę"...? Pierwsze słyszę o Tomku Laskusie... Czy takich jak ja jest wielu?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-02-2018 [17:27] - zbieracz śmieci | Link:

Ja czytałem i pasuje do niego jak ulał opinia Markatakiego i to że do glińskiego pasuje jak ulał,gawinów u nie go jak n...ł !
Doradca polityczny to nie w kij dmuchał ale widocznie gliński zatracił poczucie rzeczywistości,że mu takich podrzucają.
Pisał i tu i w sralonie ale przelatywało bez komentarza albo zbierał jak koza za obierki tylko ,ze to teflon jak echo.

Obrazek użytkownika Zunrin

11-02-2018 [20:09] - Zunrin | Link:

Nie znam człowieka, o co nietrudno jak od jakiejś dekady omijam Salon24. Ale sposób zawieszenia działalności blogerskiej sporo o nim mówi. Gość, który za swoje wpisy załapał się na jakąś nagrodę, nie potrafi napisać, że na jakiś czas zawiesza blogowanie?