Katocelebryta Terlikowski

Terlikowski nie tyle „chodzi po peryferiach”, ile radośnie skacze w sam środek szamba wielce ukontentowany, że właśnie jego kopnął w cztery taki zaszczyt.

I. Dziewczynka z zapałkami

Pastwienie się nad Tomaszem Terlikowskim to jak kopanie dziewczynki z zapałkami. Niby można, ale jakoś głupio. Małe toto, zasmarkane i popiskuje żałośnie próbując z poziomu chodnika wcisnąć komuś te swoje zapałczyny – czyli w tym przypadku „ewangelizować” przechodniów z wiecznie zbolałą miną sierotki. No, ale czasem udaje się jej wcisnąć pęczek zapałek jakiemuś podpitemu frajerowi, który zapłaci i nawet nie zgwałci w ramach samowolnej promocji. Zresztą, choćby i zgwałcił, to tylko troszeczkę. Lecz kiedy już ta dziewczynka poczuje w rąsi kasę, to nagle zaczyna jej odbijać – każe się mianować katocelebrytką i generalnie wydaje się jej bógwico. I w tym momencie możemy już śmiało przystąpić do glanowania bez zbędnych skrupułów i wyrzutów sumienia.

A okazja jest jak mało kiedy. Terlikowi bowiem zwróciło się wreszcie grzeczne wysiadywanie w korytarzach TVN-u, gdy ważniejszy gość nie chciał z nim gadać i właśnie wycelebrycił się u Powiatowego, wypił brudzia, buzia, dupcia... Na dodatek był na tyle bezczelny, by z tej okazji zasłonić się autorytetem papieża Franciszka, który ponoć namawia nas by „chodzić po peryferiach”. Tylko, że Terlikowski nie tyle „chodzi po peryferiach”, ile radośnie skacze w sam środek szamba wielce ukontentowany, że właśnie jego kopnął w cztery taki zaszczyt. W tym kontekście ustawianie papieża w charakterze listka figowego jest szczytem obłudy, bo przecież nawet ślepy widzi, że chodziło wyłącznie o dogodzenie miłości własnej i spełnienie potrzeby parcia na szkło. O zaspokojenie niewyżytego celebrytyzmu inaczej mówiąc. Jeśli jest inaczej, to czekam na świadectwo choćby jednego nawróconego telewizyjnymi występami Terlikowskiego u Lisa, Olejnik czy Wojewódzkiego. Albo elukubracjami pani Terlikowskiej w „Wyborczej” z których pół Polski darło łacha.

II. Prezio Terlik

No a teraz dotarła do nas wesoła nowina, że tenże Terlikowski zastąpi Bronisława Wildsteina w fotelu szefa TV Republika. Może zaprosi Wojewódzkiego na rewizytę i znowu pogadają o seksie. To będzie istny katolicki hardkor, prawdziwe chodzenie po peryferiach, Franciszek niech się schowa. Swoją drogą, ciekawa powtórka z rozrywki. Niegdyś Wildstein był za mało sterowny dla PiS-u w TVP, bowiem wbrew oczekiwaniom nie okazał się prezesem na telefon i zastąpiono go panem Pontonem, którego jedynym trwałym dorobkiem okazał się program Lisa w prime-timie z wynagrodzeniem umożliwiającym spłatę kredytu za nowy dom, co bez żenady wyznał sam Urbański. Nie ma to jak mieć rękę do ludzi... Dziś z kolei ten sam Wildstein przeszkadzał głównemu inwestorowi, panu Lucjanowi Siwczykowi, bo nie chciał pod jego dyktando układać programu stacji.

Na marginesie, jest to w sumie niezła wiadomość dla różnych oddolnych, blogerskich przedsięwzięć medialnych, które od startu Republiki zaczęły jakby dołować. Terlikowski bowiem jako prezes telewizji może zagwarantować jedno – że stacja szybko padnie, a sam Terlik spokojnie zgasi światło i z powrotem pójdzie wycierać korytarze w TVN robiąc za dyżurnego taliba medialnego. Ale zanim do tego dojdzie, czeka nas jak sądzę istna orgia stręczenia nam „judeochrześcijaństwa” wedle którego chrześcijaństwo jest jedynie dziczką wszczepioną w judaizm, jak to obwieścił pan Tomasz podczas pamiętnej debaty w Roninie. Nawet na Frondzie czytelnicy słabo znoszą takie terlikowe pitolenie i zapewne widzowie Republiki również szybko pożałują kasy wyłożonej na akcje i abonament. Może jeszcze porąbie i spali na wizji kilka talii tarota bełkocząc coś o diable, żeby, wiecie, była dynamika, napięcie i akcja. Nie sądzę, by podskoczył wyżej niż tego typu numery.

III. Sztampa niepokorności

Od strony politycznej natomiast stacja ze szczętem ugrzęźnie w sztampie niepokorności wedle jednego zadekretowanego strychulca, co widać choćby po kierunku w jakim od pewnego czasu dryfuje Fronda. Embargo na cytowanie Michalkiewicza na wyraźne żądanie „Wyborczej”, której ponadto Terlikowski uznał za stosowne się tłumaczyć to tylko jeden z przykładów giętkości pana redaktora. Można z góry założyć, że pan Siwczyk nie będzie miał z prezesem Terlikowskim takich problemów jak z Wildsteinem, podobnie jak nie ma z Terlikowskim problemów pan Grzesik na portalu poświęconym. Pytanie tylko czy widzom starczy cierpliwości by znosić jego drewnianą publicystykę. Otrzymamy zatem telewizję poświęconą z panem katocelebrytą w roli głównej – będzie mógł się do woli wylaszczać na wizji bez konieczności zabiegania o względy funkcjonariuszy z TVN-u. Do czasu oczywiście, bo w końcu wszystko się zawali, ale co się chłopak podlansuje to jego.

Swoją drogą, to jest naprawdę niesamowite, jak prawica potrafi rozwalać nawet nieźle się zapowiadające inicjatywy medialne. I nie chodzi tylko o brak kasy, bo jak pamiętamy Telewizja Familijna zawiadująca TV Puls na brak pieniędzy i strategicznych sponsorów czyli spółek Skarbu Państwa nie narzekała, a i tak koniec końców poszła z torbami w dymie procesów sądowych. Wszystko wskazuje na to, że TV Republika podzieli los swej poprzedniczki.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

O Terliku nieco więcej:
http://blog-n-roll.pl/pl/terlikowski-ty-pipo#.VByVAFfqWSo

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Deidara

22-09-2014 [20:53] - Deidara | Link:

W pełni się zgadzam. Wydaje mi się, że Republika ma chyba większe kłopoty i Wildstein nie chciał mieć na sumieniu jej końca, więc odszedł i zostawił Terlikowskiemu "gaszenie światła".
A to co się dzieje ostatnio na Frondzie to są już jaja - każdy prawicowiec, który nie podziela poglądów redakcji zaraz zostaje zaszufladkowany jako agent, zdrajca itd. Sekciarstwo w klinicznej wręcz postaci. Coś mi mówi, że szykuje się remake z lat 90. Ale o ile wtedy można było to zrzucać na Lesiaka i jemu podobnych, to teraz prawica chyba robi to zupełnie samodzielnie i świadomie... Tylko po co?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

22-09-2014 [21:44] - Gadający Grzyb | Link:

Wildstein musiał odejść przez konflikt z inwestorem. To nie jest typ, który ucieka z tonącego okrętu. Co do "Frondy" - racja, te wypociny Grzesika (właściciel portalu), który wszędzie widzi agenturę są żałosne.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Michaello

23-09-2014 [15:07] - Michaello | Link:

No bo niektorym widocznie wydaje sie ze sa w stanie pogodzic lekkie, bezstresowe zycie i poglady prawicowe. Na dluzsza mete nie jest to mozliwe.

Obrazek użytkownika tsole

23-09-2014 [07:38] - tsole | Link:

Tekst zionie chrześcijańską miłością aże mdli...

Obrazek użytkownika gal

23-09-2014 [08:13] - gal | Link:

Muchmor  sromotnikowy . 
 

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

25-09-2014 [19:46] - Gadający Grzyb | Link:

Nie pretenduję do roli świętego. A poza tym - nie ma to jak "nasi" gryzący się pod dywanem. Groza dopiero pojawia się wtedy, gdy ktoś o tym napisze... nieprawdaż? ;)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-09-2014 [09:23] - NASZ_HENRY | Link:

Terlikowski jest daltonistą:

http://terlikowski.salon24.pl/...

co częściowo tłumaczy jego grzechy ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

23-09-2014 [11:45] - Józef Darski | Link:Ocena Terlika jako destruktora Frondy jest powszechna i to zapowiada zniszczenie Republiki, jeśli Terlik nie okaże się wyborem przejściowym typu: z braku laku.

Nie chodziło o sprawy programowe. Sytuacja jest bardziej skomplikowana i nie można jej wyjaśnić jednym czynnikiem. Z mego punktu widzenia koledzy dali pograć swoimi ambicjami. Nie ma podziału na złych i dobrych.

Siwczyka zostawiłbym w spokoju.

Sytuacja finansowa jest zła, mówiąc oględnie, gdyż zasięg realny, a nie w wersji propagandowej, jest znikomy, a oglądalność w związku z tym symboliczna.

Obrazek użytkownika Deidara

23-09-2014 [14:09] - Deidara | Link:

A mówiłem. TVN ma 10-20% polityki i 80-90% rozrywki, która przyciąga ludzi i sprawia, że niejako przy okazji łapią politykę. A Republika - 90% polityki i publicystyki. Kogo to może przyciągnąć poza naprawdę nieliczną grupą bardzo interesujących się polityką ludzi, na dodatek z prawej wyłącznie strony.
Jasne, seriale, talent show, sitcomy, sport itd. kosztują. Ale to one jednocześnie utrzymują telewizje, bo przyciągają widownię, ergo - reklamodawców. Z małym budżetem można robić radio, jak zrobił o. Rydzyk - choć dziś to i tak pewnie trudniejsze.

Obrazek użytkownika Józef Darski

23-09-2014 [21:04] - Józef Darski | Link:

nie należy porównywać Republiki z TVP tylko z TVP Info, ci chyba rozrywki nie mają, nie oglądam od wielu lat więc nie wiem. Potencjalni widzowie, np. moi sąsiedzi przestali oglądać, gdy Republika zniknęła z dostępnych pakietów. Nikt nie będzie kupował droższych i rzadkich.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

25-09-2014 [19:47] - Gadający Grzyb | Link:

Zmieni się władza, to pojawią się i pieniądze (tak jak są w TVN24). Pewnie na to grają.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Michaello

23-09-2014 [15:04] - Michaello | Link:

Od momentu wywiadu zony Terlikowskiego dla dodatku GW (a moze nawet wczesniej) on juz jest blizej tamtej strony niz tej. W tym momencie bardzo przypomina niejakiego Holownie ktory niby to katolik, niby obnosi sie z tym, ale jak trzeba naciagnac cos pod dyktando establiszmentu wbrew bibli, nie ma z tym zadnego problemu.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

25-09-2014 [19:53] - Gadający Grzyb | Link:

Terlikowski jest niezły jako autor książek - np. "Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po soborze". Jako szef medialny i bieżący publicysta - fatalny.

pozdr.
GG