Niemieckie MSZ zaprzeczyło izraelskiej antypolskiej kampanii

  Wczoraj niemiecki minister spraw zagranicznych, Sigmar Gabriel wygłosił ważne oświadczenie:

  "Szef MSZ Niemiec: Nie ma wątpliwości, że obozy były niemieckie
"Nasz kraj popełnił to zorganizowane masowe morderstwo. Pojedynczy kolaboranci niczego tutaj nie zmienią" - powiedział szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. (...) - Nie ma najmniejszej wątpliwości, kto ponosi winę za obozy zagłady, kto nimi zarządzał i mordował w nich miliony europejskich Żydów, a mianowicie Niemcy – powiedział w Berlinie szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel. – Nasz kraj, i nikt inny, popełnił to zorganizowane masowe morderstwo. Pojedynczy kolaboranci niczego tutaj nie zmienią – dodał Gabriel. (...) W swoim oświadczeniu Gabriel zaznaczył, że on sam przez 15 lat organizował i prowadził wyjazdy młodzieży do miejsc pamięci na terenie byłych obozów zagłady Auschwitz i Majdanek. - Nic nie było dla mnie tak jasne, jak fakt, że były to niemieckie obozy koncentracyjne, które nieprzypadkowo były w Polsce.
   Polska kultura miała zostać tak samo zgładzona, jak całe żydowskie życie. Trzy z ponad sześciu milionów zamordowanych Żydów pochodziło z Polski - podkreślił szef niemieckiego MSZ. Niemcy są przekonani, że „tylko staranne rozliczenie się z własną przeszłością może przynieść pojednanie” – oświadczył Gabriel. Do tego zalicza się, by ci, którzy „doświadczyli nieznośnego cierpienia Holokaustu, bez ograniczeń mogli mówić o tym cierpieniu”. (...) Polska może być pewna – dodał Sigmar Gabriel – że „wszelka forma fałszowania historii, jak określenie «polskie obozy koncentracyjne» będzie przez nas jasno odrzucana i ostro potępiana"." {TUTAJ}.

  Pewne zamieszanie wywołała wzmianka Gabriela o kolaborantach.  Antoni Macierewicz odczytał ją jako aluzje do "polskich kolaborantach" {TUTAJ}.  Nie miel jednak racji.  W oryginalnej angielskiej wypowiedzi, którą przytoczył Marcin Makowski na Twitterze {TUTAJ} brzmiało to: "This organized mass murder was carried out by our country and no one else. Individual collaborators change nothing about that”.  O Polskich kolaborantach - ani słowa.  W komentarzu pod wpisem Makowskiego czytamy:

  "@IwIwanicka
Więcej
W odpowiedzi do @makowski_m
6277 podał/a dalej Chrystia Freeland
Jedyny rząd który oficjalnie poparł Żydów w ich wariactwie, Kanada".
  @Rafał wyjaśnił to
W odpowiedzi do @IwIwanicka @makowski_m
Kanadyjczykom chodzi o zapis dotyczący zbrodni UPA, mało kto wie, że największa ukraińska diaspora znajduje się właśnie w Kanadzie.".

  Rzeczywiście, ta trwająca od 9 dni żydowska awantura wywołała zadziwiająco słaby oddźwięk.  Nawet Departament Stanu USA złagodził swe początkowe stanowisko.  W portalu Nczas.com czytamy:

  "To początek końca międzynarodowej histerii? Departament Stanu USA wydał kolejne oświadczenie w sprawie polsko – izraelskiego sporu"
"Śledzimy pilnie losy ustawy o IPN, ale nie komentujemy procesu legislacyjnego w Polsce – oznajmiła w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert odnosząc się do przyjęcia przez Senat nowelizacji ustawy o IPN." {TUTAJ}.

  Bloger Tymczasowy opisał {TUTAJ} przyczyny tego stanu rzeczy:

  "Mędrcy w Polsce gardłują, że cały świat na nas patrzy i ocenia. Czyżby rzeczywiście tzw. świat nie miał ważniejszych problemów? Wypada sprawdzić. Tak więc w ciągu ostatnich,gorących dni, uważniej niż zwykle, robiłem poranny przegląd mediów obejmujący:CNN,DW,BBC, AFP,Fox i parę innych źródeł (chińskie, arabskie). Ku swemu zdziwieniu nie zauważyłem jakiegoś zainteresowania "światową" sprawą. Chyba dwa dni temu był jakiś tekst na górze, choć z boku, w niemieckiej DW. Za to dzisiaj na pierwszym miejscu jest tekst dotykający spraw antysemityzmu. Tyle, że dotyczy Szwecji. (...) Żydzi ze swoimi odwiecznymi problemami tak nachalnie wciskanymi przez Żydów i Izrael już dawno się przejadły ludziom na całym świecie. Obecne puszczanie bąków przez izraelski parlament i ich przedstawicielstwo dyplomatyczne w Warszawie jeżeli znajdzie się gdzieś w jakiejś gazecie (poza Izraelem i Polską), to pewnie na jakiejś 42 stronie.".

  Tak jest.  Jeśli prezydent Andrzej Duda przestanie wreszcie trząść portkami i podpisze tę nowelizację ustawy o IPN, to na tym cała sprawa się zakończy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2018 [18:37] - Jabe | Link:

Gdybyśmy zerwali stosunki dyplomatyczne z Izraelem, może by to ktoś zauważył i się zainteresował, co jest właściwie grane. Odrobina informacji mogłaby stanowić pewną odtrutkę na antypolską propagandę. Naturalnie stosunki dyplomatyczne by się za chwilę wznowiło, w atmosferze jeszcze większego wzajemnego zrozumienia, co też nie byłoby złe. No ale do takich zagrywek trzęsiportki się nie nadają.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2018 [20:02] - Imć Waszeć | Link:

W pełni się zgadzam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [20:36] - zbieracz śmieci | Link:

Waszeć ,dziś w Siemiatyczach była uroczysta przysięga WOT a ja ciebie nie zobaczyłem wśród tych co się tej uroczystości przyglądali .teraz już jesteś bezpieczny i możęsz robić co chcesz a może jesteś niezadowolony .Poczekaj aż ci z WOT zaśpiewają swoją żurawiejkę która poleci tak:
Kto w Siemiatyczach płodzi dzieci -to zapiewajło 
To Wotowcy z batalionu trzeci-reszta batalionu.!
Już w Siemiatyczach nic nie będzie jak było..Pozdrówka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2018 [20:50] - Imć Waszeć | Link:

Bo Siemiatycze to nie są jakieś ułomki ;)
http://www.podlasie24.pl/siemi...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [21:35] - zbieracz śmieci | Link:

Tak ,zobaczymy w przyszłym roku a swoja droga nic tak nie robi jak dolewka nowej krwi a wszak wszystkie dzieci są wasze.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2018 [19:01] - smieciu | Link:

Ludziom tutaj wydaje się że Polska jest jakimś pępkiem świata. Tyle gardłowania, gadce o niemieckim imperializmie itp. podczas gdy gdyby trochę wysunęli głowy z nor w których siedzą to zobaczyliby sprawy nieco inaczej. Przede wszystkim to że Polska naprawdę jest bytem drugorzędnym i tylko medialne kreacje sprawiają że ludziom wydaje się że jest inaczej. Takimi kreacjami są spór UE z Polską, polski wzór gospodarczy, przywództwo w walce z imigrantami itp. Tyle że to wszystko bzdury które ktoś może zgasić w każdym momencie. I które mają jedynie ukształtować zadany sposób myślenia tubylczego ludu.
Dokładnie w tym kontekście należało też rozpatrywać spór o nowelizację ustawy o IPN. Przecież cały ten krzyk był o sprawę w sumie drugorzędną. Polskie Obozy Zagłady. Co w tym strasznego? Jakiś ignorant czy oszołom od czasu do czasu zapoda ten temat a lud się podnieca. Wyobraźcie sobie co byłoby gdyby Izrael podniecał się tymi wszystkimi negacjami holocaustu i jeszcze ciekawszymi sprawami. Nie podniecają się (nadmiernie) i nie przeszkadza im to kreować swojej twardej polityki.
Ale.
Jeśli ludek zostanie odpowiednio urobiony. Podskoczy ze szczęścia że PiS przeforsuje tą idiotyczną nowelizację to Izrael może dostać swoją szansę. Czemu nie ma bowiem iść naszą drogą? Po tym całym medialnym szumie, kiedy każdy uzna że przecież Polska ma prawo buntować się, tworzyć prawo karzące za polskie obozy zagłady to tym bardziej przecież Izrael powinien mieć prawo do zakazywania gadek negujących (inaczej pokazujących) holocaust. To przecież dużo poważniejsza sprawa. Cały świat zrozumie i wspomoże biednych, skrzywdzonych Żydów. A przede wszystkim Polska, jeśli Izrael „nagle” uświadomi sobie że przecież tak. Tak. Polska, Morawiecki mają rację. Polskie Obozy Zagłady to zło.

A my zrobimy kolejny krok do świata Orwella. Przypominam że główny bohater tej książki miał pracę polegającą na niczym innym jak na urzędowym ustalaniu jak wyglądała historia.

Ale spoko. To tylko głupie, niepoważne teorie spiskowe. NWO itp. Nie ma co się tym przejmować. Lepiej wrócić do gadek o niemieckim i ruskim imperializmie chcącym zawładnąć Polską...

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2018 [20:18] - xena2012 | Link:

Być może Polska jest bytem drugorzednym ale 65 mld dolarów juz nie.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2018 [20:36] - smieciu | Link:

Pieniądze to kolejny aspekt. Ciekawe komu tak naprawdę pomoże ta nowelizacja także w tej kwestii. Może właśnie o to chodzi by rząd mógł przed ludem wykazać się szumnymi deklaracjami a po cichu Izrael rządowi wytłumaczy że Departament Stanu czuwa. Odpowiednia amerykańska ustawa została przecież uchwalona. My im kasę a oni nam dobre słowo.
Chociaż jak dla mnie to od początku była ustawka. O której nasz rząd nie musiał wiedzieć bo i po co? I tak zrobią co im się każe ale przynajmniej chłopaki z Izraela zadbały by było ładnie medialnie, wizualnie i strawnie dla ludu.
W sumie to było nawet zabawne że Żydzi przyczepili się do ustawy, którą sami współtworzyli. Można sobie wyobrazić te ździwko w rządzie. No ale już po małych wyjaśnieniach i rzeczy pójdą do przodu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-02-2018 [04:10] - maks jamnicki | Link:

xena, 20.18h/ Ha,ha..:))

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2018 [19:30] - xena2012 | Link:

Niestety równiez pan Sigmar Gabriel przyznając ,że obozy były niemieckie nie jest w stanie a może nie chce przyznać,że nie tylko Żydzi w nich przebywali i ginęli.Co z Polakami,jeńcami radzieckimi,Grekami,Romami? W obecnej narracji o zagładzie w obozach koncentracyjnych równiez nie są obecni. W debatach które śledzę niewiele sie o tym mówi,tak jakby ofiarami wojny byli tylko Żydzi.Czy mozna sie dziwić ,że na uroczystości w Auschwitz rodziny więźniów -Polaków dostały tylko trzy zaproszenia,a wniesienie przez nie polskiej flagi zostalo przez organizatorów obchodów potraktowane jako skandal i szarganie pamięci ofiar. Jak ma dojśc do jakiegokolwiek porozumienia jeżeli oddalismy sprawiedliwośc i hołd tylko Polakom ratujacym Żydów,a nie wszystkim innym walczącym z Niemcami na wszystkich frontach i ginącym w Powstaniu Warszawskim czy miejscach kaźni? śŚwiat jest już znudzony tematem,ale świat nadal nie zna prawdy.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-02-2018 [03:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bardzo mądre i przewidujące rozwój sytuacji zachowanie się Niemców. Wzięli odpowiedzialność za to do czego dawno się przyznali vide Brand przed Pomnikiem Bohaterów Getta, zostawiając nas z przypisywanymi 400000 pomordowanych Żydów  z którymi to mordami nie możemy się zmierzyć.nawet gdyby było to tylko 4000.
Bo każdy naukowiec polityk, publicysta który by miał ochotę rozliczyć się na zimno z rzeczywistością pierwszej połowy XX wieku w Polsce  zostanie nazwany żydokomuną i zdrajcą..
To co zrobili Niemcy  to majstersztyk, zostawili Polaków samych z ich szabrownikami i ich własnymi problemami.

Warto by sobie Prawdziwi Polacy przypomnieli pochodzenie i nazwiska  tych którzy posłali Pileckiego na śmierć.
 

Obrazek użytkownika nusatez

05-02-2018 [15:02] - nusatez | Link:

Ważne!!!
Petycja do Prezydenta Andrzeja Dudy o PODPISANIE USTAWY o IPN z dn. 26 stycznia 2018 r. 
https://bialykruk.pl/wydarzeni...