Dlaczego Żydzi znów się awanturują?

  W roku 2009 napisałam notkę "Polska jako dyżurny wróg" {TUTAJ}, w której stwierdziłam m.in.:

  " Na początku lat 90-tych pewne koła żydowskie postanowiły uznać Polskę za "wroga dyżurnego". Wszyscy zapewne pamiętają wyczyny rabina Weissa oraz oświadczenie Światowego Kongresu Żydów o tym, że "Polskę należy upokarzać na wszystkie możliwe sposoby".
   Taka propaganda trwała przez parę lat, aż do wstąpienia Polski do NATO i UE oraz przezwyciężenia przez Polskę kryzysu gospodarczego pod koniec lat 90-tych. Wtedy przekonano się o nieskuteczności tej kampanii. Jedynym jej efektem było zniechęcenie inwestorów żydowskich do inwestowania w Polsce. Na prywatyzacji polskiego przemysłu zarobili Niemcy, Włosi a nawet Hindusi, ale nie Żydzi. Jawna antypolska kampania została więc wygaszona.".

  Od dwóch dni można mieć wrażenie, iż cofnęliśmy się o ponad 20 lat.  Pani ambasador Izraela w Polsce wykorzystała 73 rocznicę wejścia Armii Czerwonej do Auschwitz do skrytykowania przyjętej właśnie przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN, a w szczególności karania za zwrot "polskie obozy koncentracyjne".  Na ten sygnał wczoraj [28.01.2018] odezwali się liczni izraelscy politycy, z premierem Netanjahu włącznie, oraz różne organizacje żydowskie.  Wszyscy oni chóralnie opluwali Polskę - zupełnie jak za czasów rabina Weissa.  Skąd ta nagła napaść i dlaczego nastąpiła właśnie teraz?

  Moim zdaniem, była ona skutkiem ostatnich sukcesów polskiej dyplomacji, czyli rozmów prezydentów Dudy i Trumpa w Davos oraz wizyty Tillersona w Warszawie.  USA potwierdziły przymierze z Polską i poparcie dla idei Trójmorza.  Izrael poczuł się wyraźnie zagrożony i podjął walkę o dostęp do amerykańskiego cycka.  Jest to dla państwa żydowskiego kwestia kluczowa.  Bez bezwarunkowego poparcia Stanów Zjednoczonych Izrael po prostu przestanie istnieć.  Można o tym przeczytać w portalu Polonia Christiana {TUTAJ}:

  "Za dziesięć lat nie będzie Izraela – kto i kiedy wypowiedział te słowa? Czyżby jakiś zabłąkany w ponorymberskich Niemczech niedobitek ekipy Adolfa Hitlera? A może uważał tak któryś ze stalinowskich prokuratorów u progu lat pięćdziesiątych? Nic bardziej mylnego. Słowa te padły w roku 2012 z ust Henry’ego Kissingera, prawdziwego guru amerykańskiej dyplomacji, byłego sekretarza stanu USA, współpracownika dwóch prezydentów, a co najważniejsze z punktu widzenia postawionej przezeń tezy – Żyda,". I dalej:

  "Johny Daniels, szefujący jednej z licznych fundacji kultywujących pamięć o holokauście, wyznał, że obawia się narastających w Europie tendencji antysemickich. Z cytowanych przezeń badań PewResearch Center wynika, że ponad dwie trzecie Żydów żyjących w Belgii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, na Łotwie, w Szwecji i w Wielkiej Brytanii uważa, iż antysemityzm jest w tych krajach bardzo poważnym problemem. We Francji odpowiedzi takiej udzieliło ponad 90 procent ankietowanych! Z sondażu dowiadujemy się również, że niemal połowa Żydów mieszkających w niektórych krajach europejskich chciałaby się przeprowadzić w inne miejsce!".

  Izrael nie może więc liczyć na Zachodnią Europę.  Niechęć do tego państwa i do Żydów w ogóle - stale tam narasta.  W roku 2013 pisałam w tekście "Antysemityzm lewaków":

  " Widać to szczególnie we Francji, którą zamieszkuje największa w Europie liczba Żydów, a w której "Synagogi są podpalane, rabini nękani, cmentarze profanowane (...)   Coraz więcej intelektualistów uważa syjonizm za zbrodnię, nauczanie o Shoah okazuje się niemożliwe właśnie teraz, gdy staje się obowiązkowe (...) obelżywe wyrażenie "brudny Żyd" powróciło niemal we wszystkich szkołach." {TUTAJ}.

  Potwierdzeniem tego była informacja ze stycznia 2017 {TUTAJ} "Żydzi uciekają z Francji. Paryż nie radzi sobie z antysemityzmem".  W tym samym dniu, gdy pani ambasador Izraela atakowała Polskę, Angela Merkel, kanclerz Niemiec oświadczyła: "w Niemczech Żydzi nie mogliby dziś funkcjonować bez ochrony policji!" {TUTAJ}:

  "Kanclerz Angela Merkel, wypowiadając się w dzisiaj w dniu poświęconym pamięci ofiar Holokaustu, wyraziła ból z powodu nawrotu nienawiści do Żydów w jej własnym kraju. "To wstyd, że żadna żydowska instytucja nie może istnieć bez policyjnej ochrony" - przyznała. (...) Policyjnej ochrony wymaga zarówno szkoła, przedszkole, jak synagoga" - poinformowała dziś niemiecka kanclerz Angela Merkel. "To trudne do zrozumienia i zawstydzające" - dodała w swym dzisiejszym wideoprzesłaniu.".

  Przynajmniej na razie rola Polski jako sojusznika USA zdaje się ostatnio zwiększać, natomiast rola Izraela maleje.  Najważniejszym konfliktem na Bliskim Wschodzie jest obecnie sunnicko-szyicki, a nie izraelsko-palestyński, jak było dawniej.  Dzięki ropie i gazowi z łupków Stany Zjednoczone uniezależniły się od Bliskiego Wschodu, co zmniejsza ich chęć do angażowania się w tamtejsze sprawy.  Pojedyncze gesty, takie jak uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela - nie zmienią tego.  Stąd nerwowość w Izraelu - nikt nie wie jak długo jeszcze USA będą inwestować w państwo żydowskie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-01-2018 [20:46] - Imć Waszeć | Link:

"Nauczanie o Shoah okazuje się niemożliwe właśnie teraz, gdy staje się obowiązkowe" -- A co w tym jest dziwnego? Jak obowiązkowe są lektury patriotyczne, to młodzież je kontestuje i w efekcie nie zna. Przecież to jest najnormalniejsza rzecz na świecie i każdy nauczyciel, jeśli nawet się z tym nie zgadza i walczy, to się spotkał kiedyś i na pewno będzie spotykał się w przyszłości. Tak już jest z nastolatkami. Nawet gdyby granie w Counterstrike'a na lekcjach było obowiązkowe, to po pewnym czasie wykształci się trend wśród młodzieży, która zacznie to kontestować i grać np. w kierki na kapsle.

Jest też inny punkt widzenia danego tematu i ja go poznałem w ramach wyrabiania sobie własnego zdania o aferze. Na tym właśnie polega obiektywizm: https://www.youtube.com/watch?...

Z ostatniej chwili: "Izraelski dziennik oskarża Polskę. Udziały w nim ma niemiecka firma, która wspierała Hitlera!" -- http://niezalezna.pl/215529-iz...

"Udziałowcem liberalnego izraelskiego dziennika "Haaretz", który słynie z zajadłych ataków na Polskę, jest niemieckie wydawnictwo M. DuMont Schauberg. W trakcie II wojny światowej Kurt Neven DuMont, ówczesny właściciel firmy, był oficerem nazistowskim, a jego wydawnictwo jawnie popierało III Rzeszę i Adolfa Hitlera.
To właśnie dziennik "Haaretz" rozpoczął nagonkę na polski rząd za projekt ustawy penalizujący używanie zwrotu "polskie obozy śmierci". Jedna z dziennikarek pisma zaczęła nawet wypisywać na Twitterze seryjnie to haniebne określenie, próbując ugodzić Polaków.
"

Jeszcze jeden komentarz: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-01-2018 [19:39] - Marek1taki | Link:

Izrael działa w swoim interesie politycznym. Udało mu się ustawić role w relacjach polsko-izraelskich. Prezydent i premier nie byli zdolni do adekwatnej reakcji i wyrzucić z polski agresywnej ambasadorki. Zaakceptowali sytuację, w której ambasador obcego kraju tresuje władze polski, narusza suwerenność państwa polskiego.
Naturalną reakcją było wyproszenie agresorki z Polski, a nie dyskutowanie z pozycji tłumaczącego się "to nie my". Powinni dbać o swój wizerunek, jeśli nawet wizerunek Polski i Polaków jest im obojętny, a nie okazywać publicznie, że nie nadają się do pełnionych funkcji. Poddali pod wątpliwość swoje kwalifikacje polityczne, a w dodatku - ze względu na powiązania rodzinne - wzbudzić wątpliwość do suwerenności swoich decyzji.
Nikt nie żąda dzisiaj ich dymisji, co więcej ambasadorka została zaproszona na uroczystość pod pomnikiem Bohaterów Getta i ponownie opluła Polaków: jako szmalcowników. Jawnie naruszyła treść ustawy, która stała się podstawą dywersji politycznej i socjotechnicznej. Dość przytomny zazwyczaj poseł Suski tym razem wykazał się wysokim poziomem "empatii" i w TV komentował zaistniałą sytuację jako poprawę w stosunku do poprzedniego wystąpienia, choć jeszcze niedostateczną.
To są jakieś kuriozalne historie, które mają Polaków wytresować w posłuszeństwie, nauczyć ich relatywizacji prawdy. Władze już podjęły się dyskusji - "szczerej rozmowy" - o faktach. Wykazali się gotowością do targowania o prawdę historyczną pod pałką antysemityzmu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-01-2018 [22:17] - Marek1taki | Link:

P.S. TVP dopisała epilog: wyemitowała Teatr Telewizji pt.Mock
Prologiem były nagrania TVNu o hakenkreuzach z wafelków
Wołam: AUTOR!!! AUTOR!!!

Obrazek użytkownika xena2012

29-01-2018 [20:41] - xena2012 | Link:

To zrozumiałe,że wyrzucani z Europy Zachodniej Żydzi szukają przytuliska w Polsce,ale na swoich warunkach tzn.ublizając Polakom,zastraszajac władzę,roszcząc sobie jakies prawa do odszkodowań.Jak to możliwe by agresywna pani ambasador wzywająca premiera!!! na dywanik do ambasady izraelskiej nie została wydalona na kopach z Polski a nasza wiceminister Kultury biła jej gorace brawa po antypolskim wystapieniu. Pani Gawin wygladała jak zakochana nastolatka bijaca brawo swojemu idolowi na koncercie,ale jakoś pomimo głupoty nie dostała dymisji.Na portalu wpolityce.pl komentarze na  temat pani ambasador i nienawidzacych Polski izraelskich polityków zostały zablokowane. Tak wyglada nasza suwerennośc.

Obrazek użytkownika Dorota M

29-01-2018 [21:45] - Dorota M | Link:

Też zauważyłam, że na portali wPolityce.pl jest cenzura. Cała ta awantura będzie skonsumowana po uchwaleniu nagonki żydowskiej na kraje byłej DL, w tym z największym odszkodowaniem od Polski, w wyniku oszustwa organizacji żydowskich w Stanach. ich głos jest szłyszalny i przyjmowany na świecie. Najwyższy czas to odwrócić.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-01-2018 [22:25] - Imć Waszeć | Link:

Och pani Marzenka Nykiel nie od dziś ma twardą rękę do komentarzy ;)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-01-2018 [21:37] - zbieracz śmieci | Link:

Ten wrzask że antysemityzm się pleni i narasta to widmo i strach przed utrata wpływów politycznych bo nie trzeba jak przed kilkudziesięciu jeszcze laty  aby mieć kasę na cokolwiek trzeba było iść do Żyda,staja się powoli zbędni bo weszli inni gracze z większą do pożyczenia -Chiny ,Emiraty,Arabia Saudyjska,Indie ,anglosasi odzyskujący swoję siły i na najważniejszym z rynków jakim są Stany chyba już ich przebili wielkością aktywów mormoni .Każdy kto może spłaca jak najszybciej swoje długi w MFW jak zrobili to Węgrzy wybierając Bank Światowy gdzie są pieniądze rządu USA.Dlaczego taki atak na Polskę ano bo wymyka się im po raz drugi Ziemia Obiecana jaką miał być nasz kraj.Wymieniła Pani prawie wszystkie kraje gdzie narasta niechęć do nich ale przecież muszą być jakieś przyczyny ,to się nie bierze znikąd.Przecież podłoże niechęci jest w każdym kraju inne ,my mamy swoje ale przecież nie tak dawno we Francji prezydentem został wybrany urodzony na Węgrzech Żyd i gdyby nie numer w hotelu ze sprzątaczką pewnie jego następcą został by kolejny z tym samym .pochodzeniem.Nikt rozumny nie chce zniszczenia Izraela ale gdy Arabowie będą już mieli swoja i sporo to tam zostaną poatomowe zgliszcza bo w wojnie religijnej rozum nie ma na nic wpływu.

Obrazek użytkownika Zunrin

29-01-2018 [22:15] - Zunrin | Link:

Tak w zasadzie to jest jakiś pieprznik. Na zdrowy rozum Izraelowi powinno zależeć na porozumieniu z Polską - bezpieczne miejsce w Europie, okazja do robienia interesów, itd. A to co się teraz odprawia, to się w pale nie mieści. I to wszystko dla kasy?

Obrazek użytkownika Dorota M

30-01-2018 [10:56] - Dorota M | Link:

Niestety ich mentalność jest inna. Pamiętają szarganie przez UE poprzedniego rządu i Polaków. Wiedzą, że jak się na nas pokrzyczy to stulimy uszy. Chcą na wzór tego postąpić podobnie z Polską. Oni mają tutaj być panami, a nie przyjaciółmi TEGO narodu. Wyczuli taką szansę wobec nagonki organizacji żydowskich w Stanach na Polskę, senat Stanów zatwierdził uchwałę nakazującą Polsce zapłacenie Żydom 60 miliardów $, wiec będą egzekwować. Co tam oszustwo i bezczelne zakłamywanie historii. Nie takie rzeczy robili w przeszłości. 

Obrazek użytkownika Zunrin

30-01-2018 [21:01] - Zunrin | Link:

Nie no, wiadomo że chodzi im o kasę. Ale zaskakująca jest wielkość podniesionej wrzawy, wielokrotnie większej niż kiedykolwiek do tej pory. A przecież pieniądze lubią spokój.
Wyszli z cienia. Stanęli w świetle jupiterów. I wk**wili mnóstwo Polaków. Co gorsze dla nich - tych Polaków, którzy do tej pory nie byli zainteresowani tym, co Żydzi chcą od Polski. Cóż, Polacy nie lubią jak się im coś narzuca.