Panie prezydencie Komorowski, nie bądź pan dupkiem jak Kwach

 

 

 
Mam lecieć do Huston, Texas, USA. Wzywają – szybko, szybko! Wraz ze mną kolega z Łotwy i kolega ze Szwecji. Oni są spakowani i gotowi. Ale czekają na mnie. Ja gotowy nie jestem, bo muszę czekać na załatwienie wizy amerykańskiej. A to trwa niestety... (i kosztuje).
Wszyscy (np prawie, bo ruskie nie) sąsiedzi wkoło – Niemcy, Czesi, Litwini, Łotysze, Estończycy, Szwedzi, Duńczycy wiz do Stanów Zjednoczonych nie potrzebują. Potrzebują je ciągle Polacy – jak talibowie z Pakistanu, czy Afganistanu.
Na zeszłotygodniowym walijskim szczycie NATO, amerykański sekretarz stanu John Kerry poprosił Polskę, pomiędzy dziesięcioma partnerami z NATO, o aktywny udział w rozbiciu terrorystów z tak zwanego państwa islamskiego. Czyli o militarne zaangażowanie Polski i wysłanie polskich żołnierzy. To znaczy o ponowne poświęcenie paru polskich młodych chłopaków na wojnie.
Lat temu sporo o to samo poprosiła Polskę Ameryka. Byśmy się przyłączyli do walki o wyzwolenie Iraku z rąk krwawego Saddama.
Ówczesny prezydent Kwaśniewski stanął na baczność i jedyne co wyjąkał wobec takiego niesłychanego zaszczytu to – tak jest!
Nic ten udział Polsce nie wywalczył! Polacy ginęli! Na wojnę gdzieś tam, nie w naszym interesie wydawaliśmy nasze pieniądze, których, jak dotychczas, nie mamy za dużo. I co uzyskaliśmy? Nic! Figa z makiem!
Już wtedy, tyle lat do tyłu, mówiło się o zniesieniu wiz dla obywateli polskich. I wizy dzisiaj, w roku pańskim 2014 ciągle mamy.
 
Ja się pana pytam, panie prezydencie Komorowski, bo dzisiaj chyba pan tu decyduje, jak ten fajtłapa Tusk pakuje się i spiernicza do Brukseli, CO PAN ZAŻĄDA W ZAMIAN ZA NASZĄ POMOC OD USA? Czy będzie pan stanowczy i zdecydowany? Czy nie da się pan ponownie oszukać?
 
I czy w końcu ci nasi "przyjaciele" zniosą te cholerne wizy dla polskich obywateli. Ten wstyd i upokorzenie dla mnie i dla innych, którzy muszą się do Stanów udać.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-09-2014 [12:15] - NASZ_HENRY | Link:

Z USA płatności z góry! Żadna szpic(a) szczekająca po niemiecku ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-09-2014 [14:08] - jazgdyni | Link:

Tak jest!
Forsa na rękę! Bo im nie ufam...

Obrazek użytkownika boson

08-09-2014 [19:28] - boson | Link:

z tego powodu, od 7 lat bojkotuję US - niestety, jak dotąd bez efektu.

z drugiej strony, w pewien wyrafinowany sposób bojkotuję tez gajowego, więc może dlatego...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-09-2014 [20:30] - jazgdyni | Link:

Ja ich też staram się bojkotować, ale niestety czasami obowiązki wzywają żeby się tam udać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-09-2014 [20:25] - Marek1taki | Link:

@autor
Powinniśmy stosować symetryczne działania w zakresie wiz a prezydenta USA powinny spotkać podobne środki ochrony w Warszawie jakich doznał któryś z polskich prezydentów przy wjeździe do USA. Nic więcej. I żadnych rozmów o wizach. Mówi się trudno. Albo kij im w bary.

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-09-2014 [20:45] - jazgdyni | Link:

Witam,

Jak najbardziej tak uważam. Bodajże Brazylia zwrotnie wprowadziła wizy dla obywateli USA. Słuszny krok

Pozdrawiam i dziękuję

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-09-2014 [20:27] - Marek1taki | Link:

P.S. Życzę udanego wyjazdu.

Obrazek użytkownika gargamel

09-09-2014 [07:31] - gargamel | Link:

Jakiś przedstawiciel Polonii amerykańskiej, który udzielał wywiadu Radiu WNET, powiedział, że nie zniesienie wiz do USA jest związane z pewnym lobby, którego bał się wprost wymienić z nazwy, którego celem jest niedopuszczenie do tego, by Polonia amerykańska się wzmacniała (liczebnie, po przez napływ nowych imigrantów) i wzmacniała swój wpływ na rząd USA.

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-09-2014 [09:35] - jazgdyni | Link:

Mogę sobie wyobrazić, co to za lobby.

Pozdrawiam