Ukrzywdził nas wróg, jak on tak mógł?

Znów rozległo się biadolenie z powodu „cudu nad urną” i to na terenie powiatu opatowskiego, który podobno nie po raz pierwszy był miejscem tego rodzaju zjawiska.
 
Wybory uzupełniające do Senatu obyły się między innymi w okręgu nr 82, obejmującym 5 powiatów województwa Świętokrzyskiego. Jak doniosły media w czterech powiatach przy frekwencji ok. 7% wygrywał kandydat PiS, a w piątym najwięcej głosów uzyskał reprezentant PSL i to przy frekwencji ok. 40%(!?). W rezultacie w całym okręgu nr 82 ludowiec zwyciężył o tzw. włos...
 
W ostatnich czasach po każdych wyborach słychać o takich „numerach” jak dosypywanie kart wyborczych do urn lub wytwarzanie głosów nieważnych. Stąd nawoływania do społecznej kontroli procesu wyborczego. Absolutnym minimum jest ulokowanie w 27 tysiącach obwodów wyborczych po jednym mężu zaufania do czego ma prawo każdy komitet wyborczy.
 
Wzmiankowane wybory odbyły się w 3 okręgach obejmujących 210 do 250 powiatów (nie znam dokładnej liczby). Jeśli rzeczywiście w Polsce zdarzają się „cuda nad urną”, to jak Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać wybory i co ważniejsze rządzić, jeśli nie potrafiło przypilnować procesu wyborczego we wszystkich z 250 obwodów wyborczych?
 
Panowie i panie – do roboty! Bo jak nie – to ucho od śledzia!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika K.W.

08-09-2014 [09:54] - K.W. | Link:

Mężowie zaufania nie liczą głosów i nie sporządzają protokołów.
Puki co Bądy naprawiają błędy.
Już w trzecim okręgu PiS wysunął się na czoło peletonu. Jeszcze kilka godzin liczenia i po zaciętej walce wyczerpani osiągną metę.
Co będzie gdy kandydatów do parlamentu będzie kilka razy więcej?
Strach pomyśleć.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-09-2014 [11:11] - NASZ_HENRY | Link:

POspieszny wpis! Sondażowniom nigdy nie należy wierzyć ;-)

Obrazek użytkownika ba.a

08-09-2014 [15:43] - ba.a | Link:

Czy nie lepiej przed wyborami przegłosować jakieś sankcje dla wiernistów,żąglujących kartami wyborczymi? Toż to przecież jest fałszerstwo.